Прескочи до съдържание

Банкови карти с посещения на салони


Препоръчани мнения

Аз съвсем се обърках къде какво се предлага, хората, които сте по в час може да погледнете и на Алианц предложението, не знам дали се различава от останалите: https://www.allianz.bg/bg_BG/individuals/banking/bank-cards/mastercard-platinum.html#

 

Таксата е 285лв на година: https://www.allianz.bg/content/dam/onemarketing/cee/azbg/bank/tariffs/Tariffa_01092023_new_format_v.01.pdf

 

До колкото разбирам привилегиите са си унифицирани от Мастъркард и едва ли има разлика от банка до банка. Може би варират само обменните курсове и таксите за издаване и поддръжка.

Връзка към мнение

Щом не банката , а Mastercard плаща разходите по салоните, не виждам причина едни да са с придружител, други без.На банката трябва да и е все тая.Вероятно всички ще направят промяна в правилата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първа инвестиционна банка и тя вдига таксата за посещение на салон при Debit Mastercard Platinum  - https://www.fibank.bg/bg/chastni-lica/karti/debitni-karti/debit-mastercard-platinum

 

Цени и начини на плащане:
Като клиенти на Fibank заплащате преференциална такса за посещение в избран салон:

карта

Такса за посещение на титуляр

Такса за посещение на придружител

Начин на плащане

Debit Mastercard Platinum

28 EUR

28 EUR за всеки придружител

с карта, в брой

Цената за посещение на летищен салон ще бъде 30 EUR, считано от 1-ви октомври.

 

Леко отдолу под табличката, за да не се вижда. 🙂 

 

Връзка към мнение

Аз нещо не схващам защо банката, както е в случая с ПИБ, едностранно увеличава таксата за придружител/посещение извън посочените безплатни салони, с 2€ ? Те ли си ги прибират за "услугата", която предоставя картовия оператор (МС)? Или имат някаква вътрешна информация, предоставена им от МС за предстоящо увеличение?
Ясно се вижда в прикачения файл, че на сайта на МС България таксата стои непроменена на 28€.

Както също и промяната на броя на придружаващите гости при картите на някои банки - за съответния клас карти ( ограденото е за коментираните тук platinum и World +1 гост за притежателите на този клас МС карти)


При мен World Debit на ЦКБ, такова съобщение няма. А ако наистина предтоеше увеличение от оператора (МС), съмнявам се просто да са пропуснали да го отразят. Обикновено не пропускат, когато е за някакво увеличение, както прави и всяка друга банка.

 

Lounges.jpg.6da4bd026efc0b356f322b4756ff4996.jpg

 

Оказва се, че май салонът на летището в Скопие е отпаднал от списъка с безплатни неограничени посещения. Развалиха ми деня, гадове! Точно на него ли посегнахте?!? Нито директна линия София - Скопие, нито безплатен салон, мъка... :biggrin:
В същото време, в приложението на LoungeKey Скопие продължава да си стои. Както винаги всичко свързано с тази страна, май и това е обвито в мрак и мистика.

  • Смея се 3
Връзка към мнение
На 9.07.2023 г. в 16:02, Iliyan Minchev каза:

https://www.bnpparibas-pf.bg/p/zlatna-kreditna-karta-master-card

https://www.bnpparibas-pf.bg/document/download/124

 

и един бонус...плащайте задълженията си по картата онлайн през сайта им с карта DskWizz 😉

Няма ли такса от страна на ДСК при таково плащане?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 19 часа, Георги Матеев каза:

Драснах сега един мейл на ЦКБ да ги питам какво точно е VIP клиент според тях, когато отговорят ще споделя :)

За съжаление ми звучи, че повечето от нас няма да се класираме. Изглежда тази карта е само за вече съществуващи клиенти с безупречна (и очевидно не съвсем кратка) история с банката. Ето отговорът на ЦКБ, който току-що дойде по имейла.

 

Картата е насочена към съществуващи клиенти на Банката, доказали своята коректност в обслужването на кредитни продукти на ЦКБ АД и отговарящи на следните критерии:

 

* отлична кредитна история;
* постоянен трудов договор, без предизвестие и срок на изпитване;
* висока платежоспособност – всички вноски по кредитни задължения не следва да превишават 40 % от нетния, месечен доход

 

@wilks промяната с двете евро е на глобално ниво Priority Pass / Lounge Key, реално те са оператор на цялата мрежа. Въпросната промяна съответно е предадена надолу по веригата към всички подизпълнители, включително Mastercard, които на свой ред са я препредали към всички свои клиенти / банки. Mastercard Bulgaria просто не са си актуализирали страницата, т.е. това в случая не е самостоятелна игричка на ПИБ.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
На 9.07.2023 г. в 15:43, Iliyan Minchev каза:

Като стана въпрос за кредитни карти и достъп до летищни салони, защо не разгледате предложението на bnp parribas by Postbank? Картата е без такса за издаване, без годишна такса и се оказа, че дава неограничен достъп до лаунджовете на София, Виена, Истанбул и Белград.

294513634_Screenshot_20230709-1519012.png.b75d86547f323c7b0be79db0c86a4766.png

Днес заявих картата онлайн, след 5 минути ми се обадиха, попълнихме анкетата. След  час се обадиха, че съм одобрена. Минах през офиса, подписах документи и сега само чакам карта с куриер. Подвърдиха, че няма такса, ако погасяваш в срок задължения и не теглиш пари в брой🙂.Няма такса превалутиране. Доволна съм от обслужване. Минимален кредитен лимит е 4000 лева.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 7 минути , Marisha каза:

Днес заявих картата онлайн, след 5 минути ми се обадиха, попълнихме анкетата. След  час се обадиха, че съм одобрена. Минах през офиса, подписах документи и сега само чакам карта с куриер. Подвърдиха, че няма такса, ако погасяваш в срок задължения и не теглиш пари в брой🙂.Няма такса превалутиране. Доволна съм от обслужване. Минимален кредитен лимит е 4000 лева.

Честито. Каква ти предложиха като вид? Предполагам gold? При редовно използване и погасяване след няколко месеца автоматично може да ти бъде увеличен лимита на картата. Обикновено известяват чрез смс. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

@wilks промяната с двете евро е на глобално ниво Priority Pass / Lounge Key, реално те са оператор на цялата мрежа. Въпросната промяна съответно е предадена надолу по веригата към всички подизпълнители, включително Mastercard, които на свой ред са я препредали към всички свои клиенти / банки. Mastercard Bulgaria просто не са си актуализирали страницата, т.е. това в случая не е самостоятелна игричка на ПИБ.

 

@Георги Матеев  яяя, я ферщейн, мина ми през ума този вариант и на мен

преди 3 часа, wilks каза:

Или имат някаква вътрешна информация, предоставена им от МС за предстоящо увеличение?

btw това повишение на таксата не са го актуализирали и други банки, не само МС България. Или по-скоро май само ПИБ са я актуализирали, поне от тези които сме писали и за другите банки в България.

 

Някъде видях, че засега е потвърдено за оставането на 30 лв. такса при посещение на салон с Дайнърс, така че това ще се ползва на първо време, Или поне докато го има.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Iliyan Minchev каза:

Честито. Каква ти предложиха като вид? Предполагам gold? При редовно използване и погасяване след няколко месеца автоматично може да ти бъде увеличен лимита на картата. Обикновено известяват чрез смс. 

SMS-ите на „ПБ Лични финанси by Postbank“ (бивши „БНП Париба Лични финанси“) не работят поне от 3 седмици, имало проблем при доставчика на тази услуга, не се знаело кога ще се оправи.

 

И още дребни недостатъци:

- Нямат читав сайт или приложение за следене на наличност и транзакции, заключване/отключване на карта, промяна на лимит и други функционалности.

- Няма плащане в интернет, може би заради проблема с SMS-ите.

- Обслужване по телефон - само в делничен ден 09:00-18:00. Не знам как може да се търси съдействие, ако възникне проблем с картата извън тези времеви интервали. На телефона се чува съобщение " ... обади се делничен ден 09:00-18:00 ...".

- Писах им email на 04 септември 2023 и ги питах кога ще оправят тези недосттъци - няма отговор до момента.

 

И едно предимство:

- Отказването от картата е лесно - няколко дни след получването на картата си платих дължимата сума за 2 POS транзакции, подписах документ в техен офис и чакам да ми се обадят да им върна пластиката. 

 

Според мен това е един незрял продукт. Моето предположение е, че основното приложение на pbpf.bg картите е вече одобрения кредитен лимит от 4000лв (за Gold), който може да се използва за закупуване на стоки на изплащане.

 

ПП

Не съм ги питал за приложимостта на Gold картата за  https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html , тъй като не можаха да ми отговорят на по-важните въпроси.

Редактирано от VladimirK
Допълнителна информация
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Включвам се с малко малоумен въпрос, ама понеже за 2 години, от как съм с Дайнърс, почти не съм използвал салоните по една или друга причина (maintainace day, късно отиване на летището, с дете/двете деца и т.н.), а точно от 01.10 сме планирали 4 полета, и то през някои летища с доста хвалени салони, малко (доста) ме е яд. Както и да е - въпросът ми е по другите (до някъде) карти - Mastercard, който е към Ко-брандираната Дайнърс Evolve, към кои спада? Със сигурност с него се влизаше в софийския салон, и то с придружител. Някой знае ли там как стоят нещата? 

Връзка към мнение

Да си припомним и в тази тема,че с Wizz-DSK картата могат да се получават ваучери за LoungeKey (+придружител) при закъснение на регистриран полет над 60 минути,което не е рядко събитие:


https://fdp.mastercard.com/DSKBANK

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 9 часа, Dian каза:

Да си припомним и в тази тема,че с Wizz-DSK картата могат да се получават ваучери за LoungeKey (+придружител) при закъснение на регистриран полет над 60 минути,което не е рядко събитие:


https://fdp.mastercard.com/DSKBANK

Да, но в повечето случаи е неприложимо, защото докато ти пратят ваучера времето за бординга е дошло, защото не винаги заъсненията се обявяват достатъчно рано

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

Да, но в повечето случаи е неприложимо, защото докато ти пратят ваучера времето за бординга е дошло, защото не винаги заъсненията се обявяват достатъчно рано

Направо ваучер ни пратиха последния път. Валиден за 3 месеца. Ама няма да го ползваме, че да дразним Дайнърс като за последно 🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение
На 19.09.2023 г. в 11:20, dealni каза:

С World Mastercard debit на ЦКБ съм, в момента това виждам в профила:  

SmartSelect_20230919_111854_LoungeKey.jpg

Те посещенията са неограничени, ама салоните са много ограничени, доколкото знам - само София, Истанбул, Виена, Белград и Скопие.

преди 11 часа, stormbringer каза:

Включвам се с малко малоумен въпрос, ама понеже за 2 години, от как съм с Дайнърс, почти не съм използвал салоните по една или друга причина (maintainace day, късно отиване на летището, с дете/двете деца и т.н.), а точно от 01.10 сме планирали 4 полета, и то през някои летища с доста хвалени салони, малко (доста) ме е яд. Както и да е - въпросът ми е по другите (до някъде) карти - Mastercard, който е към Ко-брандираната Дайнърс Evolve, към кои спада? Със сигурност с него се влизаше в софийския салон, и то с придружител. Някой знае ли там как стоят нещата? 

Към твърде обикновените, за да дава каквито и да е привилегии. Трябва да имате примерно MasterCard Gold или World Debit, за да ползвате безплатни салони в само 5 летища, от които само две що-годе интересни - Истанбул и Виена. Останалите са София, Белград и Скопие. Все едно нищо. Diners си остава най-доброто с тези 30 лева на посещение.

На 19.09.2023 г. в 14:33, wilks каза:

Аз нещо не схващам защо банката, както е в случая с ПИБ, едностранно увеличава таксата за придружител/посещение извън посочените безплатни салони, с 2€ ? Те ли си ги прибират за "услугата", която предоставя картовия оператор (МС)? Или имат някаква вътрешна информация, предоставена им от МС за предстоящо увеличение?
Ясно се вижда в прикачения файл, че на сайта на МС България таксата стои непроменена на 28€.

Както също и промяната на броя на придружаващите гости при картите на някои банки - за съответния клас карти ( ограденото е за коментираните тук platinum и World +1 гост за притежателите на този клас МС карти)


При мен World Debit на ЦКБ, такова съобщение няма. А ако наистина предтоеше увеличение от оператора (МС), съмнявам се просто да са пропуснали да го отразят. Обикновено не пропускат, когато е за някакво увеличение, както прави и всяка друга банка.

 

Lounges.jpg.6da4bd026efc0b356f322b4756ff4996.jpg

 

Оказва се, че май салонът на летището в Скопие е отпаднал от списъка с безплатни неограничени посещения. Развалиха ми деня, гадове! Точно на него ли посегнахте?!? Нито директна линия София - Скопие, нито безплатен салон, мъка... :biggrin:
В същото време, в приложението на LoungeKey Скопие продължава да си стои. Както винаги всичко свързано с тази страна, май и това е обвито в мрак и мистика.

Е нееее, как без Скопие бе, мизерници! 🙂

Връзка към мнение
На 19.09.2023 г. в 15:37, logist13 каза:

Някой заглеждал ли се е в новия план на Револут, ултра? Той е с неограничен достъп до салони.

600 евро на година, Priority pass e по-евтин, ако целта са салоните 😄

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

https://dskbank.bg/индивидуални-клиенти/банкови-карти/кредитни-карти/детайли-за-кредитни-продукти/индивидуални-продукти/visa-infinite

 

Тази също е с безплатен достъп на Вип салони, но не можах да разбера каква е таксата.

Връзка към мнение
16 minutes ago, nino said:

https://dskbank.bg/индивидуални-клиенти/банкови-карти/кредитни-карти/детайли-за-кредитни-продукти/индивидуални-продукти/visa-infinite

 

Тази също е с безплатен достъп на Вип салони, но не можах да разбера каква е таксата.

550лв на година, а може да си върнеш от кешбек само до 200лв. Отделно от тарифите на банката май всички захранвания на Рево и подобни карти струват 1лв+ 1%. Аз така го разбрах от ценоразписа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , nino каза:

https://dskbank.bg/индивидуални-клиенти/банкови-карти/кредитни-карти/детайли-за-кредитни-продукти/индивидуални-продукти/visa-infinite

 

Тази също е с безплатен достъп на Вип салони, но не можах да разбера каква е таксата.

Не видях да има безплатни посещения, само безплатна карта приорити пас, която просто ти дава възможност да ползваш салоните срещу 30 евро

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 минута , Jorro каза:

Не видях да има безплатни посещения, само безплатна карта приорити пас, която просто ти дава възможност да ползваш салоните срещу 30 евро

Класическо ДСК - с гръмки екстри на думи, ама всъщност не баш, пък и с 4-5 скрити таксички по трасето, че да не вземат да се минат случайно 🙂

 

Доколкото виждам на този етап най-добрата комбинация за хора с до 20-ина салона годишно ще е някоя от дебитните карти с неограничени посещения в София, Истанбул и Виена (Белград и Скопие даже не ги броя) + по 30 лв. чрез Дайнърс за останалите салони. Колкото и да не са ни симпатични Дайнърс в момента това продължава да бъде най-добрата оферта на пазара.

 

За хора с над 20-ина посещения годишно - Приорити Пас на промоция (миналата година на черен петък беше едва 300 евро + допълнително и кешбек се взимаше).

 

Драгън Пас също е много добра опция, цените са подобни като на Приорити Пас, а реално имат дори още по-голяма мрежа с поне 200 летища отгоре.

 

Револют Ултра не е алтернатива, излиза много по-скъпо, а останалите екстри на плана са леко недостатъчни за да оправдаят разхода.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги Матеев каза:

Класическо ДСК - с гръмки екстри на думи, ама всъщност не баш, пък и с 4-5 скрити таксички по трасето, че да не вземат да се минат случайно 🙂

 

Доколкото виждам на този етап най-добрата комбинация за хора с до 20-ина салона годишно ще е някоя от дебитните карти с неограничени посещения в София, Истанбул и Виена (Белград и Скопие даже не ги броя) + по 30 лв. чрез Дайнърс за останалите салони. Колкото и да не са ни симпатични Дайнърс в момента това продължава да бъде най-добрата оферта на пазара.

 

За хора с над 20-ина посещения годишно - Приорити Пас на промоция (миналата година на черен петък беше едва 300 евро + допълнително и кешбек се взимаше).

 

Драгън Пас също е много добра опция, цените са подобни като на Приорити Пас, а реално имат дори още по-голяма мрежа с поне 200 летища отгоре.

 

Револют Ултра не е алтернатива, излиза много по-скъпо, а останалите екстри на плана са леко недостатъчни за да оправдаят разхода.

така е, дск и нещо изгодно в едно изречение някак не звучи правилно 😄 

 

 

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.