Прескочи до съдържание

Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

Eййй, с тия нови технологии, сателити-мателити, старлинкове и пр.,  човек вече никъде не може да се покрие. :grin: 
Ако реши, например, да заведе любовницата (чисто хипотетично), даже на другия край на света, пак ще го изловят! :biggrin:
Н@П сигурно и те душат :rolleyes: ... 

  • Смея се 31
Връзка към коментар

Гледам, че нашите мореплаватели са направили няколко кръгчета около островите и са отпрашили към Кейптаун. Явно Джинджър ги е чакала на пристанището и не са посмели да акостират 😉 Леко плаване към последната им спирка! Апропо корабът продължава към Реюнион, Мавриций, Мадагаскар, Сейшелите, Малдиви и Шириланка.

 

Screenshot_2024-01-22-07-38-06-482_com.android.chrome-edit.jpg.18e5ba6446169fe18afa95010368bfc0.jpg

 

Screenshot_2024-01-22-07-39-06-285_com.android.chrome-edit.jpg.9b9c16b53ba68adc0bb18d40d26aa398.jpg

  • Харесвам 3
  • Шок 9
Връзка към коментар
преди 2 часа, Captain45 каза:

Гледам, че нашите мореплаватели са направили няколко кръгчета около островите и са отпрашили към Кейптаун. Явно Джинджър ги е чакала на пристанището и не са посмели да акостират 😉 Леко плаване към последната им спирка! Апропо корабът продължава към Реюнион, Мавриций, Мадагаскар, Сейшелите, Малдиви и Шириланка.

 

Screenshot_2024-01-22-07-38-06-482_com.android.chrome-edit.jpg.18e5ba6446169fe18afa95010368bfc0.jpg

 

Screenshot_2024-01-22-07-39-06-285_com.android.chrome-edit.jpg.9b9c16b53ba68adc0bb18d40d26aa398.jpg

Жалко! Явно доста хора сме им завиждали благородно (или не чак толкова благородно) и Тристан да Куня им се размина 😞  Преживяването явно е било, като в стриптийз бар, където само може да гледаш от далече, но не може да пипаш... Общо взето хем хубаво, хем гадно 😄 Сигурен съм, че част от групата няма да оставят нещата така и ще посветят следващите години на търсене на нов круиз.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 30 минути , Topfly каза:

 

 😞 😄

Сигурен съм, че част от групата няма да оставят нещата така и ще посветят следващите години на търсене на нов круиз.

Или на безплатен круиз от компанията като компенсация за пропуснати ползи и провалени очаквания.😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Дани Магелани каза:

А кой ще компенсира Джинджър за нереализираните надежди?

Сега ще почнат едни легенди на острова, колко несериозни са българските мъже. Явно някой трябва да се жертва и да посети Джинджър, за да  изчисти името и честта на българските мъже.

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 46 минути , Oshko каза:

Може и да са слизали с лодка, надявам се, дори и да не са успели да акустират в пристанището. 

Според мен това е малко вероятен сценарий! При голямо вълнение качването в лодките също е много опасно и почти невъзможно. Лодките се ползват когато по принцип няма подходящо пристанище и времето е подходящо.

 

Коригирам се!  Сега потърсих информация за пристанището и се оказа, че може и да си прав. Пристанището явно по принцип не е подходящо за акустирането на такъв голям кораб и може би по начало идеята е била с лодки да отидат до брега.

 

hmsrichmond31oct13harbour.jpg.02d3f7d192edf233e17811c6d79d9f6a.jpg

 

2020-04-26.jpg.b42cebc5ec56d3321c12efa615e80fd8.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 1 час, Topfly каза:

Жалко! Явно доста хора сме им завиждали благородно (или не чак толкова благородно) и Тристан да Куня им се размина 😞  Преживяването явно е било, като в стриптийз бар, където само може да гледаш от далече, но не може да пипаш... Общо взето хем хубаво, хем гадно 😄 Сигурен съм, че част от групата няма да оставят нещата така и ще посветят следващите години на търсене на нов круиз.

Аз на майтап написах, че само са обикаляли като им видях курса. Със сигурност са слизали на Тристан. Кораба беше доста време на котва до пристанището. Така, че със лодки са били на острова.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 2 минути , Captain45 каза:

Аз на майтап написах, че само са обикаляли като им видях курса. Със сигурност са слизали на Тристан. Кораба беше доста време на котва до пристанището. Така, че със лодки са били на острова.

Дано е било така, но на мен тези кръгчета ми показват, че не е бил на котва. Какъв е смисълът на толкова маневри в открито море?

Връзка към коментар
преди 10 минути , Topfly каза:

Дано е било така, но на мен тези кръгчета ми показват, че не е бил на котва. Какъв е смисълът на толкова маневри в открито море?

На кой радар ги гледате? 

Връзка към коментар
преди 22 минути , Фил каза:

На кой радар ги гледате? 

Тук може да следиш

https://www.cruisemapper.com/?imo=9138329

 

Това не са маневри на закотвен кораб, но въпреки това може и временно да е бил закотвен.

 

IMG_20240122_115716.jpg.6d6ef49100e078e7b228d4f4ad4db3da.jpg

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Фил каза:

На кой радар ги гледате? 

Има много сайтове на който можеш да следиш движението на различни плавателни съдове в реално време. Специално скрийншотове ги правя от https://www.cruisemapper.com/?imo=9138329. Това е IMO на MS Hamburg.

 

В точка 1 бяха доста време, след което се преместиха в т. 2 и според мен там са изчаквали на котва.

Screenshot_2024-01-22-12-57-36-927_com.android.chrome-edit.jpg

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Topfly имай предвид, че това което виждаш като графика за маршрута не е напълно реално. 

 

Интересното е, че ще имат и бонус да се засекат в пристанището с Queen Mary 2

 

Screenshot_2024-01-22-13-12-38-428_com.android.chrome-edit.jpg.3ce2135799b6508016983a434a9b9f51.jpg

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Captain45 каза:

В точка 1 бяха доста време, след което се преместиха в т. 2 и според мен там са изчаквали на котва.

Screenshot_2024-01-22-12-57-36-927_com.android.chrome-edit.jpg

Въпросът е за какво са чакали? В по добрия случай са чакали лодките, а в по лошия по добро време. В момента гледам, че вълните са 1,8 метра. При такова вълнение ми е трудно да си представя, че ще разрешат качване в лодки.

Връзка към коментар
преди 26 минути , Topfly каза:

Тук може да следиш

https://www.cruisemapper.com/?imo=9138329

 

IMG_20240122_115716.jpg.6d6ef49100e078e7b228d4f4ad4db3da.jpg

 

преди 23 минути , Captain45 каза:

Има много сайтове на който можеш да следиш движението на различни плавателни съдове в реално време. Специално скрийншотове ги правя от https://www.cruisemapper.com/?imo=9138329. Това е IMO на MS Hamburg.

 

Screenshot_2024-01-22-12-57-36-927_com.android.chrome-edit.jpg

Мерси, аз се мъчех с www.vesselfinder.com и www.marinetraffic.com 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Прекрасни сники и чудесни емоции сте имали. Само не разбирам, как лодката на местните може да стигне до вас и да се върне, а вашата не може да акустира? Сигурно са различни типове лодки ? Ясно е ,че са направили всичко възможно, за да ви свалят на острова, но  ми стои тази въпросителна.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ако местните са опитни моряци, а пътниците са клиенти, на които трябва да плащат обезщетение при злополука...

Например допустимите дози радиация за войници са 50 пъти по-големи отколкото за цивилни, пък са все еднакви биологично хора.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 16 минути , Monika_Koko каза:

Прекрасни сники и чудесни емоции сте имали. Само не разбирам, как лодката на местните може да стигне до вас и да се върне, а вашата не може да акустира? Сигурно са различни типове лодки ? Ясно е ,че са направили всичко възможно, за да ви свалят на острова, но  ми стои тази въпросителна.

Ако погледнеш сателитните снимки на пристанището ще видиш, че не е добре защитено от вятър и вълни.  Предполагам, че поради очакваното влошаване на времето са преценили, че е било опасно качването и връщането от острова. Освен това лодките на кораба са много по-големи от лодката с която са се качили местните.

 

https://maps.app.goo.gl/G9wJGv3XqL9yoLYW7

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Мисия "Тристан Да Куня"

 

Чудни снимки от този далечен остров!
Жалко , че не сте имали възможност да стъпите на него :rolleyes:, но понякога се случва така, а  екипажът явно е държал на сигурността на пасажерите, преди всичко! 
Нищо, аз в такива случаи, когато не успея да си изпълня част от програмата (макар и за далеч не толкова вълнуващо място), си казвам : "Какво пък, остава за следващия път!".  Колко му е да отидите пак (хайде заедно догодина! :smile3:
Жалко и че не можахте да се видите с Джинджър, за която, каквото и шеги да имаше тук, съм сигурен, че е симпатяга! :wink:

Хайде приятно плаване до "черния" континет и до нови снимки! 
 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.