Прескочи до съдържание

дневник Круиз Ушуая - Антарктида - Тристан де Куня - Кейптаун


Препоръчани мнения

Страхотни мнения - а аз си мисля, че имам дар слово! Прочетох всичко по 3 пъти - щом звучи така невероятно описано с думи, какво ли е било на живо. Завиждам ви

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Captain45 каза:

Този на NG изглежда доста интересен, но явно е разпродаден.

А има вариант и с платноход - тримачтова барка, построена в началото на миналия век. Което (поне за мен) прави приключението още по-вълнуващо и истинско! 
Конкретно за този не съм чел подробности, но по принцип  плаванията на такива платноходи са по-различни от обичайните круизи, доколкото пасажерите стават малко или повече част от екипажа и участват по един или друг начин в ежедневно необходимите дейности на кораба, въпреки че не са нужни някакви специални умения или предварителна подготовка.

Оф, като видя такива снимки и ми се пълни душата и ми се ускорява пулса! :yes::smile3:

 

image.png.ef5fdfe3f50fe12ee249e784e8c3c4b9.png
 

 

image.png.3d6a41cf5ef8ebc340e446733591f246.png

 

CDN media

Пак се размечтах! :grin:


Брошури

Видеоклипове  - с доста вълнуващи сцени (във всеки смисъл) от протока Дрейк.

Фоторепортаж на Ричард Симко от експедиция през 2108


Ето карта къде са кръстосвали:

image.png.851e264038b542f647fdd88f2973638e.png


Ето и антарктическата им програма  за 24/25г. - имат го този маршрут Ушуая - Антарктида - Южна Джорджия - Тристан да Куня - Кейптаун. 

Разбира се, цените са съвсем различни в сравнение с чудесния подарък, от който се възползваха нашите хора, а и не са включени полети.


image.png.1544835dacd7e4d81494ae89563ed6da.png

Оф, отивам да пусна тото, че да мога да се пенсионирам преждевременно и да имам възможност да отделя 52 дни за такова  плаване! :grin:
 

  • Харесвам 15
  • Браво 5
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, Двуцветко каза:

Тристане, дръж се, някой ден пак може да почукаме на вратите ти с надеждата, че ще бъдеш по-снизходителен към нас!

Двуцветко, много хубаво пишеш, трябва да го правиш по-често! :smile3:

  • Харесвам 23
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
20 minutes ago, Фил said:

А има вариант и с платноход - тримачтова барка, построена в началото на миналия век. Което (поне за мен) прави приключението още по-вълнуващо и истинско! 
Конкретно за този не съм чел подробности, но по принцип  плаванията на такива платноходи са по-различни от обичайните круизи, доколкото пасажерите стават малко или повече част от екипажа и участват по един или друг начин в ежедневно необходимите дейности на кораба, въпреки че не са нужни някакви специални умения или предварителна подготовка.

Оф, като видя такива снимки и ми се пълни душата и ми се ускорява пулса! :yes::smile3:

 

image.png.ef5fdfe3f50fe12ee249e784e8c3c4b9.png
 

 

image.png.3d6a41cf5ef8ebc340e446733591f246.png

 

CDN media

Пак се размечтах! :grin:


Брошури

Видеоклипове  - с доста вълнуващи сцени (във всеки смисъл) от протока Дрейк.

Фоторепортаж на Ричард Симко от експедиция през 2108


Ето карта къде са кръстосвали:

image.png.851e264038b542f647fdd88f2973638e.png


Ето и антарктическата им програма  за 24/25г. - имат го този маршрут Ушуая - Антарктида - Южна Джорджия - Тристан да Куня - Кейптаун. 

Разбира се, цените са съвсем различни в сравнение с чудесния подарък, от който се възползваха нашите хора, а и не са включени полети.


image.png.1544835dacd7e4d81494ae89563ed6da.png

Оф, отивам да пусна тото, че да мога да се пенсионирам преждевременно и да имам възможност да отделя 52 дни за такова  плаване! :grin:
 

Докато все още имате по два бъбрека нищо не е непостижимо.

  • Харесвам 1
  • Смея се 19
Връзка към мнение
преди 41 минути , stanimir каза:

Докато все още имате по два бъбрека нищо не е непостижимо.

Да, за който си има два броя ... :rolleyes:

Връзка към мнение

Антарктида за другия сезон изчезна от плановете на MS Hamburg, било каквото било...

(дано да е някакъв ИТ проблем, но едва ли)

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Oshko каза:

Антарктида за другия сезон изчезна от плановете на MS Hamburg, било каквото било...

(дано да е някакъв ИТ проблем, но едва ли)

Да и аз това гледах, лошо, дано е само временно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

А има вариант и с платноход - тримачтова барка, построена в началото на миналия век. Което (поне за мен) прави приключението още по-вълнуващо и истинско! 
Конкретно за този не съм чел подробности, но по принцип  плаванията на такива платноходи са по-различни от обичайните круизи, доколкото пасажерите стават малко или повече част от екипажа и участват по един или друг начин в ежедневно необходимите дейности на кораба, въпреки че не са нужни някакви специални умения или предварителна подготовка.

Оф, като видя такива снимки и ми се пълни душата и ми се ускорява пулса! :yes::smile3:

 

image.png.ef5fdfe3f50fe12ee249e784e8c3c4b9.png
 

 

image.png.3d6a41cf5ef8ebc340e446733591f246.png

 

CDN media

Пак се размечтах! :grin:


Брошури

Видеоклипове  - с доста вълнуващи сцени (във всеки смисъл) от протока Дрейк.

Фоторепортаж на Ричард Симко от експедиция през 2108


Ето карта къде са кръстосвали:

image.png.851e264038b542f647fdd88f2973638e.png


Ето и антарктическата им програма  за 24/25г. - имат го този маршрут Ушуая - Антарктида - Южна Джорджия - Тристан да Куня - Кейптаун. 

Разбира се, цените са съвсем различни в сравнение с чудесния подарък, от който се възползваха нашите хора, а и не са включени полети.


image.png.1544835dacd7e4d81494ae89563ed6da.png

Оф, отивам да пусна тото, че да мога да се пенсионирам преждевременно и да имам възможност да отделя 52 дни за такова  плаване! :grin:
 

От проучването ми за ветроходен арктичен круиз, който е доста по-достъпен от антарктическите, разбрах че тези платноходи вдигат платната един път по време на плаването, само за снимки и основно се движат с двигателите - липса на достатъчно вятър. Може би на юг положението е по-различно, но е добре да се има предвид. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , Oshko каза:

Антарктида за другия сезон изчезна от плановете на MS Hamburg, било каквото било...

(дано да е някакъв ИТ проблем, но едва ли)

Преди 2 години имаше мнооого изгоден круиз и на MSC от Аржентина. С 4-5 дневен престой на Антарктида. Помня, че каюта с балкон беше 2200-2300 евра. И той изчезна…

 

преди 2 часа, stanimir каза:

От Тайланд на Антарктида сигурно ще е голям шок 😄

В шок сме ний родени…,няма как да ме уплашиш😀

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 30 минути , Captain45 каза:

Още малко им остава. Гледам колко много круизни кораби са се събрали около Кейптаун.

 

Screenshot_2024-01-26-12-41-13-647_com.android.chrome-edit.jpg.4f4aa240fff85206a1f673a2409959f9.jpg

Круизните кораби вече отбягват Червено море и някои компании вече планират голямото препозиционирене през пролетта да стане също с обикаляне на Африка.

 

Не знам кога ще им е самолета на нашите юнаци, но се надявам след нос Хорн, да забият и едно флагче на нос Добра надежда. Само на 1,5 часа с кола е от Кейптаун.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
On 1/25/2024 at 11:56 AM, MayaS said:

Да и аз това гледах, лошо, дано е само временно.

Не е временно. Днес в програмата за деня е обявено, че поради цените на полетите до Аржентина и Чили и трудности в стиковането Антарктида ще се предлага на всеки 2г. Т.е. 24/25г йок, 25/26г евентуално. На негово място са пуснали не'кви лигни из Карибите. 

  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Смея се 4
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Освен аз да ви пусна една промоция за двуседмично плаване на катамаран за 10 човека от Кейптаун до Тристан и обратно. 6 дена в едната посока, два дена на Тристан за приятелски мач с местните футболисти и 6 дни обратно към Кейптаун. Пакет от 1000 евро на човек 😉

  • Харесвам 11
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 28 минути , Captain45 каза:

Освен аз да ви пусна една промоция за двуседмично плаване на катамаран за 10 човека от Кейптаун до Тристан и обратно. 6 дена в едната посока, два дена на Тристан за приятелски мач с местните футболисти и 6 дни обратно към Кейптаун. Пакет от 1000 евро на човек 😉

А даваш ли твърда гаранция за слизане на сушата? На Джинджър ще и дойде в повече да маха разочарована от брега, ако и от твоя катамаран не слязат момчетата!

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 39 минути , Captain45 каза:

Освен аз да ви пусна една промоция за двуседмично плаване на катамаран за 10 човека от Кейптаун до Тристан и обратно. 6 дена в едната посока, два дена на Тристан за приятелски мач с местните футболисти и 6 дни обратно към Кейптаун. Пакет от 1000 евро на човек 😉

А който не рита футбол може ли да се включи 😂😁😂

Връзка към мнение
преди 5 часа, wiliko каза:

А който не рита футбол може ли да се включи 😂😁😂

Футболът не се рита, много моля😀. Да не обиждаме НВ😇.

Аз бих се включил, ама след 6 дена клатене, не знам дали ще мога да държа правата посока на терена или просто ще стоя разкрачен в стабилна позиция.

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 14 часа, era123 каза:

Не е временно. Днес в програмата за деня е обявено, че поради цените на полетите до Аржентина и Чили и трудности в стиковането Антарктида ще се предлага на всеки 2г. Т.е. 24/25г йок, 25/26г евентуално. На негово място са пуснали не'кви лигни из Карибите. 

Значи ще се гласим за 25/26. Дано се появи.

Връзка към мнение
преди 6 часа, Sun4o каза:

Футболът не се рита, много моля😀. Да не обиждаме НВ😇.

Аз бих се включил, ама след 6 дена клатене, не знам дали ще мога да държа правата посока на терена или просто ще стоя разкрачен в стабилна позиция.

И от вратари има нужда все пак.

  • Смея се 4
Връзка към мнение
5 minutes ago, Георги Матеев said:

Тъй като ще ни отнеме време докато отворим и обработим снимките от фотоапаратите си, засега пускам няколко чудесни кадъра от Антарктика и Южна Джорджия, любезно предоставени от Жанин - една от биоложките на борда.

 

2128833869_Esels-KkenJouglaPoint.JPG.2499f5a5e109b54142fe35f53b9614fa.JPG

 

Eselspinguine Yankee Harbour.JPG

 

Weddell Robbe Telefone Bay Deception Island.JPG

 

Sailsbury Plain South Georgia.JPG

 

Blondie Antarktischer Seebär Fortuna Bay South Georgia.JPG

 

See-Leopard Jougla Point.JPG

 

Weißer Eselspinguin Jougla Point (3).JPG

 

Buckelwal Orne Harbour.jpg

 

Blondie Eselspinguin Jougla Point (2).JPG

Добре че не е магеланка, защото ще окупира календара.

  • Харесвам 7
  • Смея се 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.