Прескочи до съдържание

Париж за начинаещи


Lindt

Препоръчани мнения

Ако имате време, посетете самото градче Бове, което очарователно и в него се намира една изключително впечатляваща катедрала http://en.wikipedia.org/wiki/Beauvais_Cathedral

Когато ние ходихме в Париж, полетът на wizz беше рано сутринта и преспахме в едно хотелче, което беше на пешеходно разстояние до летището и така имахме възможност да разгледаме Бове. Заслужаваше си абсолютно!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Roje, ще чакам отзиви за апартамента. :)

Аз отсядам винаги в хотели, но не пречи да го препоръчаме, ако става.

Вино има на всякакви цени. Не винаги по-високата цена отговаря на по-доброто вино. Доколкото си спомням започват от 4-5 евро до ... сигурно много, но не съм купувала такива. :)

Не пропускайте греяното вино на базара - цена за чаша от 3-4 евро нагоре в зависимост от големината на чашата. 

 

Аз, за разлика от desislsvna, съм на мнение, че когато имаш само 2-3 дни трябва да ги изкараш на едно място - естествено в Париж. :) Разбира се, моето мнение е субективно.

 

ПП Да не забравиш за поздрава на Бове. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mary, разбира се че първо на тебе ще разкажа за апартамента :) .

Нали благодарение на твоите съвети го резервирах.

А и цялото пътуване го организирам благодарение на безценните съвети на теб, Раца и най-добрата тема в мамите :victory: .

Десиславна, благодаря ти за препоръката. но за съжаление Буве няма с какво да ни заинтригува.

Преди  две седмици се върнахме от пътуване в Италия и се нагледахме на катедрали в Рим, Флоренция, Милано. А и Нотр ДАм ,и Sacre Cour мисля, че ще са ни достатъчни.

А да отида в Париж и да спа в Буве е все едно като съм във Венеция да не наема апартамент на Сан Марко, а в Местре.

Нещо, което няма как да се случи....

Едва ли може да има по-голям дразнител при пътуване до Париж от самия Париж. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Десиславна, благодаря ти за препоръката. но за съжаление Буве няма с какво да ни заинтригува.

Преди  две седмици се върнахме от пътуване в Италия и се нагледахме на катедрали в Рим, Флоренция, Милано. А и Нотр ДАм ,и Sacre Cour мисля, че ще са ни достатъчни.

А да отида в Париж и да спа в Буве е все едно като съм във Венеция да не наема апартамент на Сан Марко, а в Местре.

Нещо, което няма как да се случи....

Едва ли може да има по-голям дразнител при пътуване до Париж от самия Париж. :)

Аз се опитвам само да споделя своето виждане, че една от най-големите в света готически катедрали си заслужава виждането, когато сте на километър от нея. Но преценката си е индивидуална. Не бих си позволила да сравнявам архитектурни постижения с различни стилове и няма да изказвам мнение по въпроса.

Желая ви приятен престой в Париж и много хубави емоции! :)

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте!

Купила съм билети до Париж на Уиз еър от 29.11 до 03.12.16. Това е първото ни пътуване до Париж и ми е абсолютно непознат.

Пристигаме вечерта в Бове, затова запазих хотел http://www.villabrunel.com/fr/index.php. Предпочетох го, защото се намира близо до Порт Майо, което разбрах, че е последната спирка на шатъла.

Първият ден  - 29 ноември е изгубен. На трети декември отлитаме обратно вечерта. Ще бъдем с дъщеря ни - 14 години, затова не планирам да обикаляме музеи. Версай, обаче е предпочитан от нас.

Предпочитаме разходки, но не знам дали времето ще ни позволи.

Моля за помощ относно транспорт до забележителности на Париж и Версай! Каква карта за транспорт бихте ми препоръчали?

Бих предпочела карта, за да имаме по-голяма свобода /в Милано и Венеция ползвахме карта, която включва целия обществен транспорт/. Порт Майо кой район за транспорт е?

Бих била благодарна за всяко нещо, за което се сетите, че ни е от полза!

Връзка към мнение

Здравейте!

Купила съм билети до Париж на Уиз еър от 29.11 до 03.12.16. Това е първото ни пътуване до Париж и ми е абсолютно непознат.

Пристигаме вечерта в Бове, затова запазих хотел http://www.villabrunel.com/fr/index.php. Предпочетох го, защото се намира близо до Порт Майо, което разбрах, че е последната спирка на шатъла.

Първият ден  - 29 ноември е изгубен. На трети декември отлитаме обратно вечерта. Ще бъдем с дъщеря ни - 14 години, затова не планирам да обикаляме музеи. Версай, обаче е предпочитан от нас.

Предпочитаме разходки, но не знам дали времето ще ни позволи.

Моля за помощ относно транспорт до забележителности на Париж и Версай! Каква карта за транспорт бихте ми препоръчали?

Бих предпочела карта, за да имаме по-голяма свобода /в Милано и Венеция ползвахме карта, която включва целия обществен транспорт/. Порт Майо кой район за транспорт е?

Бих била благодарна за всяко нещо, за което се сетите, че ни е от полза!

На удобно място ви е хотела.

Малко вероятно е времето да ви изненада и да бъде само слънчево. :)

Пригответе се за по-студено време, а ако не е такова - радвайте се.

През ноември обикновено е доста мрачно, но съм случвала и много слънчеви дни.

Взимайте си дневни карти в зависимост от зоната, която ще посещавате.

Порт Майо е първа зона.

За Веркай ще ви трябва зона карта за 1-4 зона.

Ако планирате Дисниленд, то за там ви трябва 1-5 зона.

В пътеводителя за Париж, можете да прочетете и други полезни неща.

 

Сигурна съм, че Роца ще се включи с още препоръки за места, които са интересни за млади госпожици. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Госпожицата никак не е капризна. Може да върви с километри, без да се оплачи... В моите представи е два дни и половина  разходки и един ден Версай. Не мисля да включваме Дисниленд.

Връзка към мнение

Може ли да използвам и аз темата. Средата на ноември трябва да съм в Париж за 4 дни. Ден и много малко ми е зает работно и съм там. В другите почти 3 дни мога ли да вместя разходка по Шанз Елизе, да видя Айфеловата кула (без да се качвам, че опашките ще ми изядат времето), да отида до Лувъра, колкото да кажа, че съм ходил - нямам намерение да стоя с часове и дни, да видя и Нотр Дам и още някое топ място, за което не се сещам в момента.

 

И да остане малко време просто за шляене по встрани от типичната тълпа. Да ги видя местните.

Връзка към мнение

Може ли да използвам и аз темата. Средата на ноември трябва да съм в Париж за 4 дни. Ден и много малко ми е зает работно и съм там. В другите почти 3 дни мога ли да вместя разходка по Шанз Елизе, да видя Айфеловата кула (без да се качвам, че опашките ще ми изядат времето), да отида до Лувъра, колкото да кажа, че съм ходил - нямам намерение да стоя с часове и дни, да видя и Нотр Дам и още някое топ място, за което не се сещам в момента.

 

И да остане малко време просто за шляене по встрани от типичната тълпа. Да ги видя местните.

През ноември опашките за Айфеловата не са големи. :)

За три дни, при стройна организация, можеш да видиш много неща.

Ако някой от дните е с късно работно време на Лувъра, можеш да влезеш в него вечерта - така ще освободиш дневното време за нещо на открито.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Споделям маршрута си от миналия октомври, за който изцяло ползвах темата на магеланци, надявам се да Ви е полезен:

 

първи ден  (пристигане вечерта) - настаняване в хотела и директно към Айфеловата кула, успяхме да се качим и да видим що е то "Светлините на Париж";

втори ден - терасата на Монпарнас, освен с гледки (дори в дъждовен ден), Париж, погледнат отгоре може да те провокира да потърсиш неща, за които не си се подготвил предварително... След това се пуснахме по уличките към Люксембургската градина, откъдето поехме по маршрута на Георги до Триумфалната арка (страница 3);

трети ден - Версай и вечерта пасажите;

четвърти ден - Монмартър, Сакре Кьор, после разходка с корабче по Сена, след което трябваше да стигнем до хотела, да си вземем багажа и да стигнем до шатъла за Бове;

пети ден - ние нямахме такъв, но ако бях аз - бих се разходила около канала Сен Мартен

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На удобно място ви е хотела.

Малко вероятно е времето да ви изненада и да бъде само слънчево. :)

Пригответе се за по-студено време, а ако не е такова - радвайте се.

През ноември обикновено е доста мрачно, но съм случвала и много слънчеви дни.

Взимайте си дневни карти в зависимост от зоната, която ще посещавате.

Порт Майо е първа зона.

За Веркай ще ви трябва зона карта за 1-4 зона.

Ако планирате Дисниленд, то за там ви трябва 1-5 зона.

В пътеводителя за Париж, можете да прочетете и други полезни неща.

 

Сигурна съм, че Роца ще се включи с още препоръки за места, които са интересни за млади госпожици. :)

В картите на ParisVisite не виждам да има вариант от 1-4 зони. Мисля, че са 1-3 и 1-5. Или съм в грешка? Картата дали включва вход във Версай?  Видях, че предлагат билет до Версай за 4 евро. Това какво включва? Дали не е изгодно да купя билети до Версай и карти за два дни от 1-3? Или може би карнет за двата дни, освен Версай?

Връзка към мнение

В картите на ParisVisite не виждам да има вариант от 1-4 зони. Мисля, че са 1-3 и 1-5. Или съм в грешка? Картата дали включва вход във Версай?  Видях, че предлагат билет до Версай за 4 евро. Това какво включва? Дали не е изгодно да купя билети до Версай и карти за два дни от 1-3? Или може би карнет за двата дни, освен Версай?

За различни неща говорим.

Аз под дневна карта имам предвид Дневен билет Mobilis -  Ето цените на тази страница.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За различни неща говорим.

Аз под дневна карта имам предвид Дневен билет Mobilis -  Ето цените на тази страница.

Ох, това ми звучи много сложно... кое след кое мога да пръхвърлям, на колко време... надявах се карта за целия обществен транспорт за определено време... такива сме ползвали в Италия.

Връзка към мнение

Ох, това ми звучи много сложно... кое след кое мога да пръхвърлям, на колко време... надявах се карта за целия обществен транспорт за определено време... такива сме ползвали в Италия.

Точно същото представлява този билет. :)

Дневна карта за определена зона.

 

Когато отивате във Версай, ще си купите 1-4 зона.

ParisVisite също можете да си купите, но си сметнете дали си струва, защото цената му е по-висока.

Погледнете секцията за транспорт в Париж - магелански пътеводител.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какво харесва госпожицата? :)

Мисля да се придържам към плана, описан от Георги на стр.3, освен деня, отделен за Лувъра.

Кой транспорт би бил за нас най-изгоден, като знаете разположението на нашия хотел, така че разходките да не са нечовешки? :)

Връзка към мнение

Мисля да се придържам към плана, описан от Георги на стр.3, освен деня, отделен за Лувъра.

Кой транспорт би бил за нас най-изгоден, като знаете разположението на нашия хотел, така че разходките да не са нечовешки? :)

От вашия хотел можете да стигнете пеша почти навсякъде за по-известните места, но аз лично бих си купила карта за деня.

Съображенията ми са следните - деня пред ноември/декември е доста къс - ще ви минава голяма част от деня.

Времето може да е неприятно за пешеходстване.

 

Ако не искате да купувате карта за всеки ден, то можете да си вземете карне(10 билета), които да ползвате и двете - всяка може да се вози на транспорт 5 пъти.

 

Аз плана на Георги не го помня, но сега ще го погледна по-подробно.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хотелът ви е на много добро място, т.е. такова, от което можете да стигнете до повечето туристически атракции.

Когато ние ходихме в Париж с двете ми деца /на 13 г. и на 16 г./, беше април, но времето беше сравнително студено и ветровито. Въпреки това имаше и доста слънчеви дни. Тогава ние повечето време ползвахме карнети /10 билета, могат да се ползват от няколко човека в няколко дни/. Единия ден ходихме до Версай. Билетът беше около 4 евро в посока. За този ден е излишно да имаш еднодневна карта. Другия ден ходихме до Дисниленд, отново с билети, които бяха значително по-скъпи, но не помня точно колко.

Когато времето е хубаво и хотелът ти е на добро място, е приятно да направиш разходка, така че можете да използвате билети само на отиване и на връщане, а междувременно да се разхождате.

Ако времето е лошо и/или не искате да правите по-дълги разходки, можете да си купите за тези дни еднодневни карти.

Ако си направите разходка с корабче, то също може да бъде използвано за предвиждане.

Мога да препоръчам една компания Batobus. Качваш се на корабчето и можеш да слизаш и пак да се качваш неограничено през деня. Намерих една брошура и мога да кажа точни цени, валидни към април 2016 г. - 17 евро на ден, за 2 последователни дни - 19 евро 


За деца до 15 години - 8 евро и съответно 10 евро. Съветвам ви да се качите на корабчето вечер, но преди да се стъмни и да направите 2 обиколки - по светло и по тъмно. Видимостта откъм водата не е толкова добра, но ако го оставите за накрая, ще виждате забележителностите, които преди това сте посетили, и ще си припомняте видяното. А гледката със светещата Айфелова кула откъм водата е незабравима.

Както вече писах, бях там с децата си, посетихме повечето известни неща, които сте чели за Париж плюс Версай и Дисниленд, но на въпроса какво най-много им хареса в Париж, те без замисляне отговориха Айфеловата кула през нощта.

А плана си го направете както на вас ви харесва. Не се опитвайте да видите всичко. Невъзможно е.

Когато аз бях за първи път в Париж, имах по-малко от три дни и бях сама. Реших, че трябва да видя максимално повече. Успях донякъде, но след седмица или две, когато ме питаха за впечатления, не си представях Триумфалната арка или Сакре Кьор, а музиката, която струеше от този град, уличните музиканти или тези в метрото, малките ресторантчета с насядали хора с лице към улицата, сякаш изучавайки живота, уханието на кроасани и кафе.

И всеки следващ път откривах нещо ново в Париж, но усещането си остана.

Така че наслаждавайте се на мига.

Приятно прекарване!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това като програма дали е добре:

1 ден – от Триумфалната арка с метро до Айфеловата кула, Марсово поле, Дом на инвалидите, по моста на Александър трети към градините на Тюйлери и всичко около тях, следва Парижката опера и обратно по Шанз елизе- може би с карнети

 

1 ден – с транспорт до Пентеона, следва Сорбоната, Нотр дам, Лувъра, Помпиду и всичко в района до площад Бастилия  – може би с карнети

 

1 ден – Версай и късно следобед с транспорт до Базилика Сакре кьор, вечерта Мулен руж, връщане с транспорт – тогава ще е изгодна карта 1-4 район

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това като програма дали е добре:

1 ден – от Триумфалната арка с метро до Айфеловата кула, Марсово поле, Дом на инвалидите, по моста на Александър трети към градините на Тюйлери и всичко около тях, следва Парижката опера и обратно по Шанз елизе- може би с карнети

 

1 ден – с транспорт до Пентеона, следва Сорбоната, Нотр дам, Лувъра, Помпиду и всичко в района до площад Бастилия  – може би с карнети

 

1 ден – Версай и късно следобед с транспорт до Базилика Сакре кьор, вечерта Мулен руж, връщане с транспорт – тогава ще е изгодна карта 1-4 район

Ако това "1 ден" означава програмата в рамките на един ден не мога да разбера за какво ви са тези карнети,това е пешеходно растояние, което е даже малко за 1 ден,поне според мен.Става въпрос за първите 2 дни.

Редактирано от traveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз мисля, че при такава програма за първите два дни, няма да имате много нужда от билети за транспорт, освен сутрин и вечер.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако това "1 ден" означава програмата в рамките на един ден не мога да разбера за какво ви са тези карнети,това е пешеходно растояние, което е даже малко за 1 ден,поне според мен.Става въпрос за първите 2 дни.

Извинявайте, късно видях отговора Ви. Мислех, че никой не е отговорил...

Аз се ориентирам за разстоянията между изброените забележителности по карта на света, като задавам отделни маршрути... 

Така излиза, че трябва на ден да вървим по най-малко 6-7 км, което при евентуално лошо /дъждовно/ време ми се струва неприятно, особено за детето. Затова се застраховам с обществен транспорт.

Дай, Боже, времето да е с нас!!! :)

Много благодаря на всички за отзивчивостта!!! Живи и здрави!!! И безброй незабравими пътешествия!!!  :wub:

Връзка към мнение

Единия ден ходихме до Версай. Билетът беше около 4 евро в посока. За този ден е излишно да имаш еднодневна карта. Другия ден ходихме до Дисниленд, отново с билети, които бяха значително по-скъпи, но не помня точно колко.

 

 

Здравейте,

искам да попитам за Дисниленд, пишете че сте ходили до там , а не сте спали в хотел в близост. Планирам една разходка до Париж за рождения ден на дъщеря ми с посещение на Дисниленд (смятах че трябва да спим около самия парк, но ако не е необходимо, би било прекрасно, тъй като знам няколко хотелчета около Гар Дю Норд, които бих предпочела за престоя ни там).

Въпроса ми е с какъв транспорт сте се придвижвали от Париж до Дисниленд, много ли време отнема и стига ли един ден за парка ?

Другия ми проблем е че РД е на 15.Февруари, в Дисниленд дали ще има достатъчно атракциони за толкова студено време, и вярно ли е че повечето са за деца над 130 см (дъщеря ми е 120) ?

Връзка към мнение

Мога да отговоря само на част от въпросите, NicoleV.

Аз бях наела апартамент в Париж около Триумфалната арка. Бях купила и билети за Дисниленд онлайн. Сутринта тръгнахме от Париж мисля около 8,30 ч. /от апартамента/, пътува се с RER A около час /или няколко минути по-малко/ и пристигнахме към 10 и нещо в Дисниленд. Самият парк /по-точно двата парка/ работят от 10 ч. до 20 ч. Така беше през април, когато го посетихме, но мисля, че и сега е така.

Преди да заминем аз също мислих и четох дали за един ден могат да се разгледат и двата парка и реших, че не могат, поради което купих билет само за единия парк. На място избираш в кой да влезеш. И бях права. С изключение на 1-2 атракции не мога да кажа, че имаше големи опашки, но целия ден ни стигна да обиколим всичко, което работеше /защото имаше и затворени атракциони/ и да повторим някои от тях, които най-много ни харесаха. Само в единия парк.

Да, и да кажа, макар, че официално работеше до 20 ч., на доста места започнаха да затварят около час по-рано. Не знам дали това е практика или се дължеше на дъжда, който започна да вали, но беше факт.

По обратния път с RER-а към 22 и нещо бяхме в Париж, като ние бяхме облагодетелствани от факта, че той спира до Триумфалната арка, така че бързо се прибрахме в апартамента.

Програмата ни тогава беше така направена, че нямаше време за втори ден в Дисниленд, така че вторият парк остана непосетен. Оставих децата да изберат кой парк да посетим и те останаха доволни.

Що се отнася до това кои атракциони работят, предполагам, че част ще бъдат затворени заради времето, част заради профилактика или ремонтни дейности, както и по други причини. Но кои работят би трябвало да може да се види в сайта на Дисниленд. Помня, че аз проверявах това предварително и бях леко разочарована, че някои ще бъдат затворени.

На всеки от атракционите има изисквания за възраст или височина. Предполагам, че това също може да се провери предварително. Моите деца са по-големи и не съм обръщала специално внимание, вероятно на по-екстремните съоръжения може и да не я пуснат, но въпреки всичко има безброй неща, които ще й харесат.

По отношение на хотела не мога да ти бъда полезна. Както казах, пред нас не стоеше дилемата за повече от един ден в Дисниленд и беше най-разумно да нощуваме в Париж. Според мен това е въпрос на сметки. От една страна дали смятате да посетите Париж главно и единствено заради Дисниленд и колко време смятате да му отделите. Ако сте там за 2-3 дни с главна цел Дисниленд, вероятно най-добре е да се ситуирате в района.

От друга страна трябва да се преценят финансовите условия на двете алтернативи - цената на хотела в Париж + билетите за рера как се съотнасят към цената на хотела в Дисниленд. Естествено зависи и от вашата настройка - дали е проблем да пътувате поне час в посока /а може да добавим и метрото, ако сте в друга част на града/, което отнема все пак известно време или предпочитате да го прекарате по друг начин за сметка на по-високата цена /ако се получи по-висока/ на хотелите в Дисниленд.

Да добавим още един фактор в уравнението - четох, че за клиентите на хотелите на Дисни има допълнителни 2 часа преди отваряне на парковете за посещение.

Така че въведете всички неизвестни с вашите параметри и преценете какво е най-добро за вас.

Но в едно съм сигурна - каквото и да решите, ще се забавлявате чудесно.

Приятно прекарване!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Така че въведете всички неизвестни с вашите параметри и преценете какво е най-добро за вас.

Но в едно съм сигурна - каквото и да решите, ще се забавлявате чудесно.

Приятно прекарване!

 Много благодаря за отговорите, ще са ми доста полезни ! Със сигурност ще спим в града, тъй като имаме и други неща, които дъщеря ми държи да види в Париж (най-вече катакомбите), та смятам да пътуваме до Дисниленд с влака, за който ми казахте по-горе - 1 час не е много, тъкмо навръщане ще може да поспи  :lol: но преди това ще проверя в сайта какво ще работи (благодаря за съвета), защото ако повечето атракциони са затворени - като цяло ще пропуснем Дисниленд и ще го оставим за друг път ...... и без друго желанието и е катакомбите да види, Дисниленд ще е евентуална изненада за празника.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.