Прескочи до съдържание

Париж за начинаещи


Lindt

Препоръчани мнения

Още една молба за съвет . Ще бъдем в Париж на националния празник и въпроса ми е, дали си струва  да се включим в парада и да видим концерта пред айфеловата кула или да избегнем стълпотворението и да направим музейна обиколка, например ?

Връзка към мнение
преди 3 часа, twilighter каза:

Още една молба за съвет . Ще бъдем в Париж на националния празник и въпроса ми е, дали си струва  да се включим в парада и да видим концерта пред айфеловата кула или да избегнем стълпотворението и да направим музейна обиколка, например ?

За парада съм със смесено мнение - голямо чакане(2-3 часа по-рано бяхме на булеварда и бяхме на втора линия), но ако ви харесват подобни неща, то си струва.

Концерта и зарята под Айфеловата кула много ми харесаха!

За съжаление и там трябва да сте доста по-рано. Някой изкарват целия ден на поляната с разпънати одеяла, всякаква храна(буквално тенджери се носят от някои) и пиене. Народа е много и намирането на хубаво място си е трудно, но не невъзможно.

Изтеглянето след концерта е по-тегаво - мноооого народ, а близката метростанция не работеше.

Но си струва - невероятно беше и бих отишла отново!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Относно издаването на пас Navigo, правилно ли разбирам: трябва първо да си закупя пластиката Navigo Decouverte и след това да я заредя с желаните опции: ден, седмица, месец. Такъв е процеса нали? Благодаря😊

Връзка към мнение
1 hour ago, Salvuccio said:

Относно издаването на пас Navigo, правилно ли разбирам: трябва първо да си закупя пластиката Navigo Decouverte и след това да я заредя с желаните опции: ден, седмица, месец. Такъв е процеса нали? Благодаря😊

Да, първо купуваш прастика и после я зареждаш. Може едновременно и на гише за продажба на билети. Няма разлика в цената, в смисъл няма някаква допълнителна такса за обслужване. Трябва ти и снимка с размени 3,5 на 2,5 см.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искам да благодаря за съветите и да споделя кратки впечатления от изключителния Париж.

 

Зная че, богатството на  Лувъра и Версай не се нуждаят от коментар, освен че Мона Лиза е в нова зала в крилото Ришельо ,  по неудобна от предната в Денон. Ние влязохме  два пъти преди и след като я преместиха и втория път дори не опитахме да я видим.

 

Качихме се но Айфеловата кула в 21:00 И видяхме града преди и след залез слънце.

Фойерверките и Концерта на 14ти    юли бяха може би най - запомнящите се изживявания.

Отидохме към 9 и без проблем стигнахме до огражденията на 1ва линия. Има страшно много народ, но не е проблем да отидеш напред и да се изнесеш малко по - рано.

 

Not to miss: може би Музея Орсай, Инвалидите,Сакре Кьор, Люксембургските градини  и Операта. В Инвалидите в момента има изложба Пикасо през Войната.

 

Дисниленд трудно може да се опише, но не пропускайте Hyperspase mountain:)

 

Ходихме в двата зоопарка: стария и новия, заслужава си ако имате интерес към животните. В Jardin des Plantes , където се намира стария зоопарк, непременно трябва да се види галерията на еволюцията в природонаучния музей.

 

Транспорта е много добре организиран, но обръщайте внимание за ремонти и дали влака или метрото стига до последна спирка.  Седмичните карти със снимки  за всички линии определено са без конкуренция.

 

Поздрави

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
На 18.07.2019 г. в 8:43, twilighter каза:

 

Дисниленд трудно може да се опише, но не пропускайте Hyperspase mountain:)

 

Ходихме в двата зоопарка: стария и новия, заслужава си ако имате интерес към животните. В Jardin des Plantes , където се намира стария зоопарк, непременно трябва да се види галерията на еволюцията в природонаучния музей.

 

Транспорта е много добре организиран, но обръщайте внимание за ремонти и дали влака или метрото стига до последна спирка.  Седмичните карти със снимки  за всички линии определено са без конкуренция.

 

Поздрави

 

Здравейте!

Утре имаме планирано посещение на Дисниленд, но преди малко ни казаха, че имало ремонти около гара Vincennes и не се знае дали влаковете пътуват до Дисни ...

@twilighter, вие как се придвижихте дотам? 

Връзка към мнение

Малко късно, ама може да е полезно за други - ремонтите са между гарите Auber и Vincennes (до 9 август).

Тоест, ако се придвижите с метро линия 1 до Berault или Château de Vincennes,  ще можете да хванете РЕР-А до Дисни от гарата на РЕРа Vincennes (ще се наложи да повървите около 200 - 300 м между метрото и РЕРа).

Връзка към мнение

За нас е малко късно вече 😉

Да кажа и аз за другите... 

Ние в крайна сметка отидохме с метрото до Операта, а оттам има сложени табели и знаци навсякъде, стигнахме до гара Auber и оттам се качихме на РЕР-А за Дисниленд. 

Пристигнахме сравнително бързо 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! Планирам пътуване до Париж през октомври. Изчетох всички теми във форума с интерес.  Как стои въпроса с пушенето на обществени места? Има ли забрана за паркове например?

 

Връзка към мнение

Да, от началото на юни тази година в някои паркове е забранено да се пуши. Ето в кои (статитята е на френски, но има карта) - 

https://www.huffingtonpost.fr/entry/la-carte-des-52-parcs-a-paris-ou-il-est-interdit-de-fumer_fr_5cfbf60de4b02ee34777f041

 

В останалите може да пушите (напр. в Люксембургската градина, или в градината на Тюйлери и Пале Роял)

В ресторантите и кафенетата е забранено да се пуши, трябва да излезете навън пред вратата (или да си вземете маса отвън).

В гарите и станциите на метрото пушенето също е забранено, както и на всички обществени маста. Но може да пушите на улицата.

 

 

П.П. и да редактирам по повод дискусията за РЕР А и Дисни от вчера - ремонтът по линията е вечер, след 22ч. Дотогава влаковете се движат (по лятно разписание).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 45 минути , Роца каза:

Да, от началото на юни тази година в някои паркове е забранено да се пуши. Ето в кои (статитята е на френски, но има карта) - 

https://www.huffingtonpost.fr/entry/la-carte-des-52-parcs-a-paris-ou-il-est-interdit-de-fumer_fr_5cfbf60de4b02ee34777f041

 

В останалите може да пушите (напр. в Люксембургската градина, или в градината на Тюйлери и Пале Роял)

В ресторантите и кафенетата е забранено да се пуши, трябва да излезете навън пред вратата (или да си вземете маса отвън).

В гарите и станциите на метрото пушенето също е забранено, както и на всички обществени маста. Но може да пушите на улицата.

 

 

П.П. и да редактирам по повод дискусията за РЕР А и Дисни от вчера - ремонтът по линията е вечер, след 22ч. Дотогава влаковете се движат (по лятно разписание).

Много благодаря за информацията!

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Можете ли да препоръчате фирма, от която да си резервираме трансфер от Буве до Париж. Някое микробусче, тъй като ще пътуваме 5 човека?

През сайта на Раян има такава опция - някой да е резервирал през тях?

Връзка към мнение
В момента, DGTG каза:

Можете ли да препоръчате фирма, от която да си резервираме трансфер от Буве до Париж. Някое микробусче, тъй като ще пътуваме 5 човека?

През сайта на Раян има такава опция - някой да е резервирал през тях?

В Пътеводителя бях сложила няколко линка. Можеш да ги прегледаш. Аз съм ползвала едните, но огледай цените. 
Аз ползвах летище Бове - Дисниленд. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,
Дано тука да е мястото да поискам малко информация от вас за предтояща обиколка на Париж за 3дни - 09.12-12.12. Ще пътуваме 4ма възрастни и 4 деца две на 5 и две на 10. От много години имам желание да отидем до Париж и сега ми е притеснено, дали всичко съм планирала правилно.

Моля, за Вашето мнение и коментари:

09.12.2021г

14:40ч кацане на Бове

15:00 Трансфер Бове-Париж / Шатъла

https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/access-parking/paris-airport-shuttle/

тръгва пред летището и крайната му спирка е на Порт Майо(Porte Maillot) в Париж. Време за придвижване 1 час и 15 минути(често отнема повече време заради задръстванията), цена 17 евро(15,90 при купуване предварително от сайта).

При тръгване за летището от Порт Майо се препоръчва да вземете автобус поне 3 часа преди полета. Практиката показва, че понякога трябва да се тръгне по-рано.

16:15 пристигане Париж.

Пешеходна обиколка и забележителности:

Триумфалната арка от там по Шанз-Елизе до Les Fontaines des Champs-Elysées и оттам към Айфеловата кула.Разходка и снимки около кулата.

Сега идва момента за корабчето и въпросите ми относно него:Има ли корабчета тип – градски транспорт и ако да, къде са им спирките.Целта ни е с него да се разходим по вода, да видим забележителностите покрай Сена и да слезем в най далечната му точка, около Натр дам. Ако можем да разгледаме катедралата (Дали е възможно влизането, защото четох, че след пожара през 2019г входът е ограничен) и оттам да продължим към хотела ни. - Hôtel Novotel Suites Paris Montreuil Vincennes, Проспект Профессор Андре Лемьер, Париж, Франция. Той се намира в 20ти район  - дава го 1ч и 14мин. пеша от катедралата до хотела. По път някаде ще седним за вечеря.

10.12.2021г.

С метро до Дисниленд – ако времето го позволява. Ще купим билетите в последния момент в зависимост от прогнозата за времето.

Някой ходил ли е през декември месец? Дали в много студено време е подходящо за посещение с деца, децата са на 5г. и на 10г?

Въпрос относно метрото. Видя, че единичното пътуване е 1,8Евро. Има и карти с по 10 пътувания. Можем ли да вземем такава карта за цялото семейство и да се чекираме един по един или картата е само за един човек?

И с тази цена на билето можем ли да стигнем до Дисниленд?

11.12.2021г.

Версай- Тука ми важат същите въпроси относно метрото? И също така през този сезон градините отворени ли са и заслужава ли си да ги посетим?

Следобед връщане в Париж.

Коледен Базар.Разходка по магазини.

В 21ч имаме закупени билети за качване на Айфеловата кула (нямаше по-ранни часове)

 

12.12.2021г.

Посещение на Лувъра и разходки (Моля, за предложения за интересни места)

Благодаря Ви много предварително!

Връзка към мнение

Билетите за РЕР имат зони и Дисниленд е в най-далечната, не е 1.80. Тези по 10 са за метрото, в зона 1, тоест практически центъра. Версай също е далече и няма да стане с тези евтини билети.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

преди 3 часа, neliml каза:

Здравейте,
Дано тука да е мястото да поискам малко информация от вас за предтояща обиколка на Париж за 3дни - 09.12-12.12. Ще пътуваме 4ма възрастни и 4 деца две на 5 и две на 10. От много години имам желание да отидем до Париж и сега ми е притеснено, дали всичко съм планирала правилно.

Моля, за Вашето мнение и коментари:

09.12.2021г

14:40ч кацане на Бове

15:00 Трансфер Бове-Париж / Шатъла

https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/access-parking/paris-airport-shuttle/

тръгва пред летището и крайната му спирка е на Порт Майо(Porte Maillot) в Париж. Време за придвижване 1 час и 15 минути(често отнема повече време заради задръстванията), цена 17 евро(15,90 при купуване предварително от сайта).

При тръгване за летището от Порт Майо се препоръчва да вземете автобус поне 3 часа преди полета. Практиката показва, че понякога трябва да се тръгне по-рано.

16:15 пристигане Париж.

Пешеходна обиколка и забележителности:

Триумфалната арка от там по Шанз-Елизе до Les Fontaines des Champs-Elysées и оттам към Айфеловата кула.Разходка и снимки около кулата.

Сега идва момента за корабчето и въпросите ми относно него:Има ли корабчета тип – градски транспорт и ако да, къде са им спирките.Целта ни е с него да се разходим по вода, да видим забележителностите покрай Сена и да слезем в най далечната му точка, около Натр дам. Ако можем да разгледаме катедралата (Дали е възможно влизането, защото четох, че след пожара през 2019г входът е ограничен) и оттам да продължим към хотела ни. - Hôtel Novotel Suites Paris Montreuil Vincennes, Проспект Профессор Андре Лемьер, Париж, Франция. Той се намира в 20ти район  - дава го 1ч и 14мин. пеша от катедралата до хотела. По път някаде ще седним за вечеря.

 

Корабче хоп-он хоп-оф, ние в Париж през септември, ползвахме Batobus - https://www.batobus.com/en/parcours. Спирките са - Tour Eiffel, Invalides, Musée Orsay, Saint-Germain-des-Prés, Notre Dame, Jardin des plantes, Hôtel de ville, Louvre, Place de la Concorde. Имайте предвид, че през септември ние се качихме на корабчето от Лувър към  пл. Конкор (за една спирка)  към 17 ч. - 17 и нещо  и разбрахме, че то е последното в тази посока. Така, че вие пристигайки към 16,15 не виждам кога ще успеете да го ползвате този ден. Може би някоя друга компания, която има вечерни корабчета, но не знам дали са хоп-он хоп-оф.

За билетите за 10 пътувания - ние си купувахме такива. То не беше карта, която да чекираме, а те представляват 10 билета, но излизат на по-ниска цена и всеки си маркираше билет.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, neliml каза:

Има ли корабчета тип – градски транспорт и ако да, къде са им спирките.Целта ни е с него да се разходим по вода, да видим забележителностите покрай Сена и да слезем в най далечната му точка, около Натр дам.

Няма тип градски транспорт. Оделно от това, изобщо не бих препоръчала точно корабче през декември - едно, че не се виждат много интересни неща, защото погледът от корабчето е нисък, отделно може да е доста студено или дъждовно и съвсем нищо да не видите.

 

преди 4 часа, neliml каза:

Ако можем да разгледаме катедралата

Това няма как да стане - в ремонт е, а районът наколо е заграден - даже не можете да я приближите.

 

преди 4 часа, neliml каза:

Въпрос относно метрото. Видя, че единичното пътуване е 1,8Евро. Има и карти с по 10 пътувания. Можем ли да вземем такава карта за цялото семейство и да се чекираме един по един или картата е само за един човек?

Децата ползват билети с намаление. Не е точно името карта, а са 10 билета. Не знам с последните промени как стоят нещата, но @Роца ще помогне за транспорта.

 

преди 4 часа, neliml каза:

Моля, за предложения за интересни места

За децата - една врътка с виенското колело на площад Конкорд.

Някой от музеите с художествени произведения - Орсе примерно или Оранжери, която е доста по-малка.

Качване на Триумфалната арка.

 

В тази тема, можете да видите и за други идеи:

 

Връзка към мнение
На 29.11.2021 г. в 16:48, neliml каза:

С метро до Дисниленд – ако времето го позволява. Ще купим билетите в последния момент в зависимост от прогнозата за времето.

Някой ходил ли е през декември месец? Дали в много студено време е подходящо за посещение с деца, децата са на 5г. и на 10г?

Въпрос относно метрото. Видя, че единичното пътуване е 1,8Евро. Има и карти с по 10 пътувания. Можем ли да вземем такава карта за цялото семейство и да се чекираме един по един или картата е само за един човек?

 

"Картата" е набор от 10 билета и може да се ползват от повече от 1 човек. От малко преди месец, освен хартиените носители от гишетата на станциите, може да ги купите през приложението Bonjour RATP и да ги заредите на телефона, но при вас може да е малко по-сложно, понеже сте повече хора и на знам в този случай как ще стане валидилането на входа.

Тези билети (в момента единичната цена на пътуване е 1,90 евро, а на карне-то от 10 броя - 14,90... ако не ме лъже паметта) се използват само в рамките на Париг. За Дисни и Версай ще ви трябват други - за Версай ще струва 3,65 евро на посока, за Дисни - 7,60. За малкото дете, ще са на половин цена. За голямото - ако има навършени 10 години, цената е пълна.

 

Корабче по Сена за разглеждане на забележителности, не бих препоръчала. Нивото на реката е доста под нивото на града и от корабчето ще видите основно горната част на сградите, но не и целите сгради.

 

Нотр-Дам, забравете. Ще може да видите само предната фасада, иначе е заградена отвсякъде, както казва @Mary. Но ще може да я снимате окткъм Сена.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
На 30.11.2021 г. в 23:03, Роца каза:

"Картата" е набор от 10 билета и може да се ползват от повече от 1 човек. От малко преди месец, освен хартиените носители от гишетата на станциите, може да ги купите през приложението Bonjour RATP и да ги заредите на телефона, но при вас може да е малко по-сложно, понеже сте повече хора и на знам в този случай как ще стане валидилането на входа.

Тези билети (в момента единичната цена на пътуване е 1,90 евро, а на карне-то от 10 броя - 14,90... ако не ме лъже паметта) се използват само в рамките на Париг. За Дисни и Версай ще ви трябват други - за Версай ще струва 3,65 евро на посока, за Дисни - 7,60. За малкото дете, ще са на половин цена. За голямото - ако има навършени 10 години, цената е пълна.

 

Корабче по Сена за разглеждане на забележителности, не бих препоръчала. Нивото на реката е доста под нивото на града и от корабчето ще видите основно горната част на сградите, но не и целите сгради.

 

Нотр-Дам, забравете. Ще може да видите само предната фасада, иначе е заградена отвсякъде, както казва @Mary. Но ще може да я снимате окткъм Сена.

Благодаря Ви много за информацията.

А дали е вярна информацията в интернет, че Виенското колело не работи?  

Връзка към мнение

Кое виенско колело?
Това на Конкорд го махнаха преди доста време, лятото имаше едно в градината Тюйлери, но не знам дали зимата още е там.

Връзка към мнение

Здравейте,

Някой бил ли е в Дисниленд в дъждовно време, има ли организация подсушавали се? И дали въобще си заслужава да се посещава в дъжд? Имаме намерение да го направим в петък, но все още се чудя заради прогнозата от дъжд тогава. С две деца сме на 5г. и 10г.

Връзка към мнение
преди 15 минути , neliml каза:

Здравейте,

Някой бил ли е в Дисниленд в дъждовно време, има ли организация подсушавали се? И дали въобще си заслужава да се посещава в дъжд? Имаме намерение да го направим в петък, но все още се чудя заради прогнозата от дъжд тогава. С две деца сме на 5г. и 10г.

До петък има още доста време, може да се промени прогнозата.

Има атракции, които са на закрито, но пешеходстването в дъжда няма да е от най-приятните занимания.

Та ако наистина вали, лично за мен не си струва - много пари за по-малко удоволствие.

Аз не съм била в дъжд, но по спомен имаше някакви сушоари в тоалетните помещения.

Дано се включи някой бил в дъждовно време.

Връзка към мнение

все пак предполагам, че няма да сте само един ден в Париж, отидете друг ден, когато не вали...

ако вали, един Лувър или друг музей и Галери Лафайет и денят минал...

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте! Имам следното питане, ако си закупя Paris Pass, след това не плащам нищо по атракционите, така ли? Въпросът ми е породен от факта, че с London Pass, в много от атракционите само ползвахме отстъпка. Интересувам се за основните атракциони.

Другият ми въпрос е : след като си закупя Paris Pass, искам за повечето обекти да закупя билети онлайн. Мога ли да ползвам часа и дали ще ми е безплатно, когато закупувам билетите онлайн.

Благодаря предварително на всички отзовали се!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.