Прескочи до съдържание

Планиране на нашата Япония: море, суши и цветя


Lindt

Препоръчани мнения

Япония досега не е оставила безразличен посетител и преди 2 години се опитах да очертая нашия желан маршрут. Той обаче не се визуализира в съзнанието ми. Видимо не беше настъпило времето за посещение. 

 

Тази година обаче стана много лесно да се съсредоточа и се озовахме с билети през април-май до Сеул: температурите в Хокайдо клонят към 8 градуса, покрай разказите за Токио задрасках района, а Александър пусна снимки от префектура Окинава и грабна пълното внимание и на двама ни.

Ще опитам да разпределя разумно 12-13 дни между Кансай и Ишигаки и тук ще си трупам информация, въпроси и бележки. 

 

Цветенца: 

 

Много искам да видя поляни с немофила, а ние сме в сезон. @samuraika, в Seasidepark се настройвам за манифестация, нали? Ако и ти обичаш цветя и ме насочваш към по-спокойни места да им се порадвам, ще е супер. Ако не, ще се придържаме към предписанията на гугъл 😄

https://seasidepark.maishima.com.e.agi.hp.transer.com/nemophila/

 

Теоретично сезонът е подходящ за розов флокс/ moss phlox и глицинии, но не знам дали в нашия район има подходящи места за тези видове. 

 

Храна: 

 

С голямо нетърпение чакам храната в Япония! Понеже истински ни мързи да четем за това, сме се разбрали отсега нататък, ако @Alexander е бил някъде, да му искаме списък и да не се мъчим. Така че, Алекс, моля за помощ, че иначе току виж умрем от глад или се спрем на най-посредственото ядене в страната 😄

 

Море: 

 

Ако има директни полети между Осака и Ишигаки, дали не е по-добре да пропуснем Окинава и да се съсредоточим над една група островчета. Препоръки за сайтове за резервации са добре дошли, че в booking ми се стори доста пусто по островите.

 

Животни: 

 

Освен маймунките и сърничките, има ли нещо друго лесно за гледане, за да си починем и поснимаме? 

 

Преходи:

 

Изобщо не съм чела за храмове и замъци, но се надявам поне някои от тях да са се чучнали на панорамни и обзорни места и да изискват много ходене. Всичко, което изисква енергична разходка, за да отърсим от тълпи и фотосесии, ще е добре дошло. 

 

Всякакви включвания, съвети и препоръки за трандиционни бани, чаени церемонии и интересни за разходка, спокойни кварталчета, са добре дошли 🙂

Снимките на @ivailo_radev също много ми помагат, независимо от дестинацията. 

 

Ние сме дневни птици, а при изгрев в 5 и залез преди 7, няма какво да ни задържи след 7 сутринта в стаята. Мисля да спим в Киото, за да можем да изпреварим повечето хора, но не знам къде точно е разумно да го направим. 

 

 

 

Връзка към мнение

Мога да дам за Окинава кръчми, ама без кола е абсурдно.

В Ишигаки май не ходихме на кръчма, освен някоя плажна.

Там не съм гледал предварително кръчми, където и да идеш е отлично. Дори на летището да ядеш  рамен е перфектен и е на същите цени какво в кръчмите.

Не може да няма Осака-Ишигаки полет, има дори от Тайван.

И за мен е по-добре да идете само на Ишигаки, по-малък, много по-спокоен, но не знам как е с транспорта.

Окинава е голям, има транспорт, но е ужас придвижването. 

 

За нощувки, взех от airbnb. За мен е рано за нощувки от сега, но в Ишигаки няма кой знае какъв избор.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз за Киото препоръчвам това местенце за рамен - https://www.facebook.com/pages/一番星/152696294755361

Малко е, не говорят английски, но беше най-вкусният рамен който ядохме в Япония

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За нощувки в Киото съм много доволен от хотела, в който бяхме - Stay Sakura Kyoto Matsuri. На около 5 минути пеша от гарата/автогарата и беше идеална отправна точка за всякакви места в града, както и за Нара и Осака. Струваше ни 63 евро на вечер за 26 кв.м. стая с мини кухня, диван и т.н. Имаха и по-малки и евтини стаи де.grafik.png.a63ac5a1dc7b82ca0692b0aadbfed01a.png

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ivailo_radev каза:

За нощувки в Киото съм много доволен от хотела, в който бяхме - Stay Sakura Kyoto Matsuri. На около 5 минути пеша от гарата/автогарата и беше идеална отправна точка за всякакви места в града, както и за Нара и Осака. Струваше ни 63 евро на вечер за 26 кв.м. стая с мини кухня, диван и т.н. Имаха и по-малки и евтини стаи де.grafik.png.a63ac5a1dc7b82ca0692b0aadbfed01a.png

A беше ли интересно там в околността да се разходиш вечер и да вечеряш или си е просто удобно в транспортно отношение? Иначе има 3 нощувки в началото на пътуването ни, в следващите се вдига на над 100 евро. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

A беше ли интересно там в околността да се разходиш вечер и да вечеряш или си е просто удобно в транспортно отношение? Иначе има 3 нощувки в началото на пътуването ни, в следващите се вдига на над 100 евро. 

На гарата в Киото има огромен избор за вечеря. Цяла уличка с Рамен ресторанти и т.н. Ама аз зарязах жената и детето и ходих да правя малко нощни снимки из града. То се стига до повечето места много бързо с автобус. Иначе самото кварталче е по-скоро местно и нямаше много ресторанти, ама на 7-8 минути пеша почваха.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Alexander каза:

Не може да няма Осака-Ишигаки полет, има дори от Тайван.

 

Има, разбира се. С Peach.

 

Това в Япония някой да остане гладен - не го виждам как би могло да се случи...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Преди 1 час, samuraika каза:

Това в Япония някой да остане гладен - не го виждам как би могло да се случи...

Трябва минимум много да се старае 😄

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Вие си говорете, аз си знам какво ще стане накрая :yes: - ще видим опашки от половин километър пред заведенията, ще ги отминем презрително и когато сме вече супер гладни, ще се окажем в средата на нищото, където заведения няма. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , Lindt каза:

Вие си говорете, аз си знам какво ще стане накрая - ще видим опашки от половин километър пред заведенията, ще ги отминем презрително и когато сме вече супер гладни, ще се окажем в средата на нищото, където заведения няма. 

Споко! На всяка гара има толкова заведения и магазини с храна, а вие неизбежно непрекъснато ще минавате през гари. Няма да останете гладни. Дори аз, с моя чувствителен стомах, се хранех нормално. Това никъде в Азия не ми се е случвало.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ох, в Осака искам да се върна поне за две седмици, само за да обикалям, снимам и ям! 😂

 

@Lindt, както гледам, ще сте там горе-долу по времето, когато бяхме и ние - освен глициниите, и азалиите бяха в пълен цъфтеж, та няма как да ги пропуснете - бяха навсякъде.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Роца каза:

Ох, в Осака искам да се върна поне за две седмици, само за да обикалям, снимам и ям! 😂

 

@Lindt, както гледам, ще сте там горе-долу по времето, когато бяхме и ние - освен глициниите, и азалиите бяха в пълен цъфтеж, та няма как да ги пропуснете - бяха навсякъде.

Мерси!

Ще отида да прегледам в Мармотника, че доста постове се събраха и мога да пробвам четене с разбиране, не само гледане на картинки :girl_pinkglassesf:

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Роца каза:

Спойлер - Последният пост е посветен на яденето 😉 

Преследва ме при всяко отваряне на фейсбук тази скалопина с бурата в купичка, но тренирам търпение и не проверявам какво е това ядене: 

 

image.png.9c1493af9962fd1e0affde10f652d9cb.png

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Lindt каза:

Преследва ме при всяко отваряне на фейсбук тази скалопина с бурата в купичка, но тренирам търпение и не проверявам какво е това ядене: 

 

image.png.9c1493af9962fd1e0affde10f652d9cb.png

Ааааа, не е бурата, не! Ама не казвам какво е! Стига спойлъри.

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 10 часа, samuraika каза:

Ааааа, не е бурата, не! Ама не казвам какво е! Стига спойлъри.

Тя и @Роца не е казала /освен ако не е 1 гигантска бяла печурка/, а уж казва, че  японската кухня е с прости съставки и сложни съчетания.

 

Поне имам следа: 

"Рамен с богат свински бульон, месо, гъби и настъргана ряпа
Hakata Ikkousha
Kyoto Station Rament Street"

 

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Lindt каза:

Тя и @Роца не е казала /освен ако не е 1 гигантска бяла печурка/, а уж казва, че  японската кухня е с прости съставки и сложни съчетания.

 

Поне имам следа: 

"Рамен с богат свински бульон, месо, гъби и настъргана ряпа
Hakata Ikkousha
Kyoto Station Rament Street"

 

 

Именно! Прости съставки! Мислиш в грешната посока с тая бурата и тия гиганстки печурки. Просто. Елементарно даже.

И за да не е само спам - ето ти една планина от азалии в началото на май, като за любител на цветята и нелюбител на тълпите.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , samuraika каза:

Именно! Прости съставки! Мислиш в грешната посока с тая бурата и тия гиганстки печурки. Просто. Елементарно даже.

И за да не е само спам - ето ти една планина от азалии в началото на май, като за любител на цветята и нелюбител на тълпите.

 

Значи криво яйце. За буратата се шегувах, макар че сандвичите с октопод и бурата в Бари са изненадващо добри и може да се харесат в Япония 🙂

 

Това е добра идея, ако обаче подранят малко азалиите в планината, че пише средата на май да е пик, а ние по-скоро май ще целим последната седмица на април. Ще следим как се развива пролетта, от Нара ли ще е по-лесно да стигнем или от Осака? 

 

Тази година лондонската пролет закъсня и ние поизпреварихме азалиите в пълен блясък, ама поснимахме и се порадвахме, та ще ги ползвам за украса в темата 😄

 

_4290265.jpg.a85e3b972a952e954f643296fdef65a7.jpg

 

_4290344.jpg.b31754fe6674bf891514ea6ab3040feb.jpg

 

_4290359.jpg.3527d91e745b32721f49f002876bf644.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 12 минути , ivailo_radev каза:

@samuraika, я дай малко разяснение, да няма изненади за Lindt в онсените - бански не може да се носят нали?

 

Аз изобщо не знам в нашия план къде ще има онсен. То все така става - представям си нощувки в планини, ферми, храмове, бани, а накрая ще спим в апартаменти с кухня и пералня 😄

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Апартаментите с кухня и пералня не изключват бани и онсени.

Има си цели онсен градчета, в които има отворени за външни посетители такива. В старите градове си функционират още старите бани от едно време. В Нара има 4 (бяха 5) в Нарамачи. Като купих старата къща там - нямаше баня (макар да имаше тоалетна с нагряване, подмиване, музика...)- защото публичната баня е била отсреща (съборена е и сега има блокче на нейно място).
Онсените са бани, ако някога сте ходили на градска баня, такава каквато е била и тази в София зад ЦУМ, такава, в каквата Бай Ганьо ще ви покаже "Вапор" и "гемеджийската" - ей такива бани са онсените и сенто (по-обикновенния вариянт).

Ако решите да слезете на юг из планините на Нара/Уакаяма, което препоръчвам, и да видите азалиите, има няколко сладки онсен градчета като Totsukawa , която пък е на Кумано-Кодо пилигримските пътеки, които пък са красота. И до морето може да стигнете, Танабе и Ширахама са прекрасни, има и онсен, и море, и онсен на брега на морето, и пещера с пирати, и риби и....айде стига, че объркахме програмата...

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Днес си направих първата резервация и съм много въодушевена от причудливостите на този нов свят - при нас се предлагат пижами под наем за 150 йени. А в любовния хотел, който не запазих въпреки голямото си любопитство, имаше за гостите любовни съоръжения, но нито снимки, нито подробности на разположение :girl_wacko:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Lindt каза:

Днес си направих първата резервация и съм много въодушевена от причудливостите на този нов свят - при нас се предлагат пижами под наем за 150 йени. А в любовния хотел, който не запазих въпреки голямото си любопитство, имаше за гостите любовни съоръжения, но нито снимки, нито подробности на разположение :girl_wacko:

302228-I-Have-A-Pleasure-Room-Do-You-Want-To-See-It-.jpg.bd17bb648a810ba6112c6a6535161f06.jpg

  • Смея се 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.