Прескочи до съдържание

Планиране на нашата Япония: море, суши и цветя


Lindt

Препоръчани мнения

преди 15 минути , Роца каза:

@Lindt, лек път и много хубави преживявания и в двете страни! 😍

 

Аз пък ще чакам записките на @Marisha от Чеджу. Аз за него съм предвидила два дни и половина със зор, при това без кола, та програмата ще трябва да я съставям мното внимателно 😄

Ние имаме четири нощувки, без кола сме. Набелязала съм няколко пътеки, но твърда програма нямаме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Роца каза:

@Lindt, лек път и много хубави преживявания и в двете страни! 😍

 

Аз пък ще чакам записките на @Marisha от Чеджу. Аз за него съм предвидила два дни и половина със зор, при това без кола, та програмата ще трябва да я съставям мното внимателно 😄

Благодаря 😘

 

И Фил ще може да разпиташ за Jeju, май толкова време ще имат.

Ние определено претупваме Корея. Но може, ако ти се занимава, да ни кажеш какво да хапнем утре в Инчеон. Имаме време за обяд, вечеря, Songdo central park и G-tower, Tri-bowl, Songdo Hanok Village.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ще го питам и него, значи.

За яденето - ако не се лъжа, вие не бяхте много по лютото. Може да пробвате различни видове нудъли (japchae (нудъли от сладки картофи с различни зеленчуци), kalguksu (дебели нудъли, стил удон с бульон), пържено пиле (chicken или dakgangjeong), друг вариант е ресторант-скара, където сам си печеш месото на плоча. От уличната храна - различни видове шишчета, палачинки със зеленчуци или морски дарове (haemul pajeon). И hotteok - палачинки на плоча с пълнеж от захар и канела.

После може да допълня, че сега ме викат за бординг към София 😉

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 5 часа, Lindt каза:

И Фил ще може да разпиташ за Jeju, май толкова време ще имат.

Ние  по-скоро нещо като ден и 4/5 ще имаме :grin:  и не че имаме програма (засега), само някакви неща маркирани като POI. :rolleyes:

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Роца каза:

Ще го питам и него, значи.

За яденето - ако не се лъжа, вие не бяхте много по лютото. Може да пробвате различни видове нудъли (japchae (нудъли от сладки картофи с различни зеленчуци), kalguksu (дебели нудъли, стил удон с бульон), пържено пиле (chicken или dakgangjeong), друг вариант е ресторант-скара, където сам си печеш месото на плоча. От уличната храна - различни видове шишчета, палачинки със зеленчуци или морски дарове (haemul pajeon). И hotteok - палачинки на плоча с пълнеж от захар и канела.

После може да допълня, че сега ме викат за бординг към София 😉

Наистина не обичаме люто до обезвкусяване и убийство на сетивата. Но иначе си ядем, няма проблем, даже поръчваме.

Търся по-скоро най-интересните и отличителни ястия в Сеул, защото имаме малко време и ограничен по размер стомах, не е като 14 дни в Япония за волни експерименти.

Връзка към мнение

Моят ограничен опит с корейската кухня е, че ако е люто, то е до убийство на сетивата (например, tteokboki).

Това, което написах по-горе са традиционни и известни ястия. Има още mandu (равиоли с различен пълнеж), jajjangmyeon (нудъли със сос от ферментирал черен боб) и bibmbap (ориз, върху който има различни гарнитури). И, разбира се, кимчи  😄

Ще ви спестя по-ексцентричните ястия като пилешки крака, кървавица и подобни. Както и различните видове яхния (jigae).

Ако трябва да се огранича до 4-5 неща за пробване, бих пробвала уличната храна (шишчета, палачинките, пърженото пиле), jajjangmyeon, bulgogi (скарата) и kalguksu. От сладките - hotteok и едни като усукани понички (kkwabaegi).

А пък специалитетът на Чеджу са abalone (нещо като рапани), най-вече под формата на оризова каша и скара с местна раса прасета (Jeju black pork) 😁.

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Сещам се, че много яйца консумират там. Цели каросерии на малки камиончета всяка сутрин стоварваха яйца на ресторантите. Правят омлет под формата на руло със зеленчуци, който ми допадна след седмицата с лепкав ориз в Япония😄

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Добро утро!

 

Събирам всякакви идеи за дъждовните ни дни в Киото 🙂 По-скоро къде това ще е предимство заради по-малкото хора и къде много тъпо, защото няма да има гледки.

 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Lindt каза:

Добро утро!

Събирам всякакви идеи за дъждовните ни дни в Киото 🙂 По-скоро къде това ще е предимство заради по-малкото хора и къде много тъпо, защото няма да има гледки.

Добро да е, а на вас - добра вечер! :smile3:
Доколкото виждам, норвежците (а аз много им вярвам) предвиждат чак в сряда да вали по-сериозно, а утре и вдругиден - почти не. 

 

image.png.914db6afa2938184ddb04fdc6cda04ec.png


Сега, аз предполагам че питаш най-вече хора с опит, т.е. такива, които вече са посещавали Киото, но все пак ето една идейка:
- понеже знам че @Gentleman Basta е много романтичен :yes::wink:, може би е добре да ти организира романтична разходка със Sagano Romantic Train. :smile3: 

Бих ви препоръчал също Gion Corner: Traditional Arts Performance, но едва ли ще ви се дават по 33€. :rolleyes:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Някъде по бамбуковите гори също може да минете, да сте на сушина под бамбука. Храмовете са повече на открито, та зависи колко се боите от дъжда.

Бих ви препоръчала и Музея на мангата, ама не ви е сред интересите 😉 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Наминавам да успокоя @Фил, че ще може спокойно да се изхранва от boulangerie в Япония и няма да гладува.

Гледайки толкова често табелки допусках, че не се държат от чужденци, а вероятно френската кухня се е сторила достатъчно пипкава на японците, за да искат да се усъвършенстват в нея. Но пък не съм виждала пица, освен японска. Та в пекарните си има всякакви тестени шедьоври от идеални пирожки през багети до меки бисквити. 

 

Крайно необичайно ми е, че не мирише никъде на нищо. Нито на парфюми, нито на препарати, на храна, печива, на нищо. Дори мокрите кърпички и около пекарните.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Та в пекарните си има всякакви тестени шедьоври от идеални пирожки през багети до меки бисквити. 

 

Да, има голямо разнообразие от вкусни печива и в пекарните обстановката е почти стерилна. Опаковат всичко старателно в хартиени пликове, чантички. Към края обаче ми беше писнало от пълнежа от бобена паста 😄

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Lindt каза:

Наминавам да успокоя @Фил, че ще може спокойно да се изхранва от boulangerie в Япония и няма да гладува.Гледайки толкова често табелки допусках, че не се държат от чужденци, а вероятно френската кухня се е сторила достатъчно пипкава на японците, за да искат да се усъвършенстват в нея.

Екскурзоводът от Токио ни спомена, че има френско влияние в Япония. Оприличих го на пенсиониран учител с английски, който си допълва доходите от тази дейност, а не на професионален гид. Мечтаеше да посети Франция и като му казах, че съм била в Париж и Страсбург, очите му светнаха🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 20 часа, Lindt каза:

 

Крайно необичайно ми е, че не мирише никъде на нищо. Нито на парфюми, нито на препарати, на храна, печива, на нищо. Дори мокрите кърпички и около пекарните.

Да. Аз имам този проблем винаги, като изляза от Япония. Три дни всичко наоколо ми смърди, докато настроя сетивата си на наличието на миризми. Хора, храна, улици, въздух - всичко! Сякаш събуждам обонянието си, което е дремело без работа до тогава.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , samuraika каза:

Да. Аз имам този проблем винаги, като изляза от Япония. Три дни всичко наоколо ми смърди, докато настроя сетивата си на наличието на миризми. Хора, храна, улици, въздух - всичко! Сякаш събуждам обонянието си, което е дремело без работа до тогава.

Разбирам те. Аз донякъде харесвах маските, защото имам много чувствителен нос, става ми лошо, а хората в България често понамирисват. Е, може би просто общувам по-често и отблизо, не че са толкова различни от другаде.

 

В Киото попаднахме случайно на церемония в Chionin, където гореше много тамян и колкото и да беше интересно, ние, че и половината друга публика, се упои и заспа 😄

 

А ти тук също ли носиш неутрални цветове или в големите градове има повече цвят в облеклото? 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
3 hours ago, Lindt said:

а хората в България често понамирисват. Е, може би просто общувам по-често и отблизо, не че са толкова различни от другаде.

Често понамирисват, да, другаде не съм го усетила. 
 

Успокоих се, че няма да остана гладна в Япония и аз, щом има пекарни:) Снимки, нещо, впечатления? Какво сте се стиснали:)

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Deja Vu каза:

Често понамирисват, да, другаде не съм го усетила. 
 

Успокоих се, че няма да остана гладна в Япония и аз, щом има пекарни:) Снимки, нещо, впечатления? Какво сте се стиснали:)

За разлика от предното пътуване, където живот си живяхме, спейки от 9 до 6, тук се уморяваме и сме доста заети от зори до полунощ. 

Например днес сме станали преди 6, за да си хванем директен автобус и директен полет и по обяд да сме на Ишигаки. Е, да, ама след челен сблъсък с цялото устройство на японския живот от извинителни бележки до нежив контакт със съпорт по телефон със стотинки, за които пари пък се покланях, тичах и молих на много места докато намеря правилния change dispenser, накрая на добра воля ни премаршрутираха през Окинава и ще стигнем в 7 вечерта. 

Та .. не остава време за снимки и впечатления.

....

 

На японско летище се живее лесно. Има си заведения и може да хапнеш рамен и гьоза с напитка за 14 лв.

Аз съм в шок, че няма идеално срязано яйчице в рамена, а трябва да го ръфам и късам непохватно с клечки 😄

IMG_20240425_120553.jpg.373a7a42fd7464db9ec83f544ff46e6f.jpg

 

Може и да си купиш сладки с мача от магазина, ние май почваме да се пристрастяваме и ядем по 3-4 на ден. 

Намерих и едно смешно на допир зелено нещо, пухкаво меко и разтегливо, пълно с бобена паста. 

 

IMG_20240425_131958.jpg.abc2630562221d5faae761dff3df84da.jpg

 

Засега само желето, един твърд сладолед в Арашияма и една бяла мисо супа са с червен картон от менюто ни.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 22 часа, ДиянаВ каза:

Мечтаеше да посети Франция и като му казах, че съм била в Париж и Страсбург, очите му светнаха🙂

Малко off-topic - на Хаваите срещнахме един местен, който ни повози с голф количка и по пътя ни разпита какви сме, що сме, та като разбра, че сме от България, която е някаква държава, граничеща с Гърция, възкликна : "О, на мен ми е мечта да отида в Гърция" :) 

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 7 часа, Lindt каза:

А ти тук също ли носиш неутрални цветове или в големите градове има повече цвят в облеклото? 

Моя приятелка каза, че бежавите шлиферчета ни ги раздават от общината 🙂 Ам така си е....

  • Шок 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 12 минути , samuraika каза:

Моя приятелка каза, че бежавите шлиферчета ни ги раздават от общината 🙂 Ам така си е....

Аз исках да направя темата още по-весела и писах в гугъл от служебния компютър "japanese exhibicionist", с надеждата да ми излезе някой японец с точно такъв шлифер. А тя стана една ...

  • Смея се 4
Връзка към мнение

То тук на тези острови и без друго днес е мръчкаво, че и вятърът духаше от североизток и не беше за топ шнорхелинг на Йонахара, както ако духа от югоизток.

Много по-добре ни е на летищата, пием си бира за 4 лв, гледаме си животни по самолетите ни 😄

Messenger_creation_49eb349f-eca1-4b9a-bce8-def36f02a38b.jpeg.1534a607487c1c7c0b8e800070d020d4.jpeg

 

IMG_20240425_164727.jpg.0d635ec1e2eb070c6fa5946f48422f86.jpg

 

Messenger_creation_db430fcc-ca46-4118-a182-73e2b6692770.jpeg.5954941533a7e841ea91b285b2162473.jpeg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.