Прескочи до съдържание

Планиране на нашата Япония: море, суши и цветя


Lindt

Препоръчани мнения

преди 2 минути , Lindt каза:

Тъй като се оценявам като най-неориентирания човек в този форум, съм в абсолютен потрес, че гугъл не може да ходи пеша в Сеул  :girl_wacko:! И с кола не може. Аз абсолютно не знам как да се ориентирам къде ми се намира потенциалното настаняване спрямо забележителностите, не че много избрах какво искам да видя след 5 месеца. Виждам, че се ползват алтернативни апликации, но определено задрасквам словосъчетанието Сеул - град за хората, щом дори гугъл човечето не може да се разхожда там. Букнах някаква стая и смятам да се сърдя и да не отварям нищо за този град поне 4 месеца, докато ми мине :resent:

Аз съм го виждал от високо. Не е кой знай кво ...

 

P5032886.jpg.e536897468284bb6745eb9c9b4bf2dca.jpg

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , Брани каза:

Аз съм го виждал от високо. Не е кой знай кво ...

 

P5032886.jpg.e536897468284bb6745eb9c9b4bf2dca.jpg

На @izida на снимките добре изглеждаше, имаше парад и хора в носии, много шарени. Даже и аз щях да търся да си обличам традиционна одежда, но сега като знам, че няма как да намеря адреса и ми намалява ентусиазмът... 

May be an image of 2 people and text 

 

May be an image of 2 people

 

May be an image of 8 people

 

 

Връзка към мнение
31 minutes ago, Lindt said:

Тъй като се оценявам като най-неориентирания човек в този форум, съм в абсолютен потрес, че гугъл не може да ходи пеша в Сеул  :girl_wacko:! И с кола не може. Аз абсолютно не знам как да се ориентирам къде ми се намира потенциалното настаняване спрямо забележителностите, не че много избрах какво искам да видя след 5 месеца. Виждам, че се ползват алтернативни апликации, но определено задрасквам словосъчетанието Сеул - град за хората, щом дори гугъл човечето не може да се разхожда там. Букнах някаква стая и смятам да се сърдя и да не отварям нищо за този град поне 4 месеца, докато ми мине :resent:

Така е. Ю Корея има много строга политика за картографски продукти.

Виж картите на openstreet map. Osmand апп-а ги ползва. Предполагам и други. Преди години с него си карахме колата под наем без проблеми, отделно е офлайн. За ходене не помня, ама на мен не ми и трябва да ми чертае от къде да ходя от а до б. 

Връзка към мнение

Къде ви е настаняването? Верно, че не иска да ходи човечето. Пролетта със сигурност съм го ползвала и тук и там. Работеше гугълската навигация.

 

По тази отсечка разстоянието е към половин час със светофари и снимки. Гъсто населеничко е там🙂

IMG_2436.jpeg.38ba29960324d28c34dea5352c824a2a.jpeg

Връзка към мнение
преди 14 часа, Lindt каза:

 

Ей, а на тази приятелка защо не й ходиш на гости по-често? Японците ходят ли си на гости? Освен ако не живее точно до плаж или река и не иска да ни даде под наем SUP, не я занимавай с нас. 

 

Права си, икебаната едва ли ще заинтересува Жижо, ама аз някъде искам да си облека кимоно и да ме намацат с грим, та чаената церемония ми се видя като с един удар два заека. 

Мойта приятелка си има къща за гости и не й е много до мен. А и аз не съм толкова свободна, че да фъркам когато си искам. Има много места на които още не съм ходила - ей го едно Хоккайдо седи с десетилетия непосетено.
Чаената церемония е едно малко мъчение за непросветения и е безсмислена, напълно. Ама честно. Тя си е супер, но е за ценители, първо трябва да обичаш зелен чай, във всичките му нюанси, да си наясно какво е матча и още 100 неща докато стигнеш до ниво да медитираш със сгънати колене на рогозка 30 минути за купа горчива зелена мътеница...
А кимона под наем има на много места. Аз Киото не го препоръчвам, защото е много комерциално, много места са бутафорни и е трудно да се снимаш добре без да са ти в кадър 100 туриста. Нара е по-добре в това отношение - стария град е пълен с пусти тесни улички с традиционни къщи (гуд лък да намериш такива в Гион), парка е достатъчно голям, че да побере народа без да е рамо до рамо, току влезе сърничка в кадър...Ако искаш да те намацат и с грим, това е вече друга бира и са снимки в студио. Аз мога да препоръчам две студиа в Нара. Първото е в стария град, ако искаш снимки из улички и къщи, собственичката е супер, прави и прически, работила е в свадбена агенция дълги години. Второто е в парка ако искаш градини и сърни за фон, там имат и студио и пълен грим.

 

@ВениК нямаш ниаккъв проблем да си организираш сама прекрасно всичко. Спокойно, красиво, Хонгу тайша храмът е много интересен, има музей с обяснения...никакви организирани щуротии за много пари не ти трябват. Слагаш и Коя сан в програмата и спане в храм там и всичко е супер! Няма да се загубиш, а ако се загубиш, това ще е едно от най-хубавите ти приключения!

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , searus каза:

Не разбрах това за гугъл човечето? При мен си ходи пеша навсякъде без никакъв проблем...

Значи идваш да ни водиш 😇

Screenshot_2023-12-02-12-44-01-979_com.google.android.apps.maps.jpg

 

Screenshot_2023-12-02-12-51-50-810_com.google.android.apps.maps.jpg

Връзка към мнение
преди 5 минути , Lindt каза:

Значи идваш да ни водиш 😇

Screenshot_2023-12-02-12-44-01-979_com.google.android.apps.maps.jpg

С удоволствие, но уви 🤣 Сега разбирам, че не работи при зададен маршрут, иначе може да си се разхожда по улиците без цел колкото искаш 🤣 Просто ще трябва да подтичвате след някое влакченце 😉

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз се чудя какво му е толкова трудното да стигнеш от едно място до друго, като имаш карта?

Все едно преди 20 години ползвахме само навигация...

На 1.12.2023 г. в 4:11, Lindt каза:

Да ти кажа, изобщо не го мисля времето, може да си е каквото си ще 😄 Опитвам се да преценя колко пък грозен може да бъде този камък, пък бил той и довлечен от морето и как го възприемат местните. Вчера с ужас научих, че по някои острови местните не се грижат градинките им да са изрядни, мислейки, че тропическата природа около тях си е достатъчно красива.  

Всяко нещо си има контекст. Нали знаеш, че в японските градини мястото на всеки камък и растение си има някакъв дзен смисъл и значение? Еми ако природата ти навлече някакви черни камъни в старателно подредената градинка е достатъчна причина да ти се наруши душевното равновесие, все едно Господ те напсувал 😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Lindt каза:

Тъй като се оценявам като най-неориентирания човек в този форум, съм в абсолютен потрес, че гугъл не може да ходи пеша в Сеул  :girl_wacko:! И с кола не може. Аз абсолютно не знам как да се ориентирам къде ми се намира потенциалното настаняване спрямо забележителностите, не че много избрах какво искам да видя след 5 месеца. Виждам, че се ползват алтернативни апликации, но определено задрасквам словосъчетанието Сеул - град за хората, щом дори гугъл човечето не може да се разхожда там. Букнах някаква стая и смятам да се сърдя и да не отварям нищо за този град поне 4 месеца, докато ми мине :resent:

Нещо пропуснах кога Японията стана на Корея, ама понеже аз мисля вече в корейска посока, да ти кажа, че Корея изисква доставчиците на такива услуги да си държат данните на корейски сървъри, пък Гугито не искат. Та затова там се ползват Naver и Kakao Map, ама са един нежен мишмаш от английски и Хангул, та си е мъка 🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, ivailo_radev каза:

Нещо пропуснах кога Японията стана на Корея, ама понеже аз мисля вече в корейска посока, да ти кажа, че Корея изисква доставчиците на такива услуги да си държат данните на корейски сървъри, пък Гугито не искат. Та затова там се ползват Naver и Kakao Map, ама са един нежен мишмаш от английски и Хангул, та си е мъка 🙂

Ние взехме билети Виена-Сеул със саудитците за под 300 евро с идея да ходим в Япония. Не бяха идеални датите и времето, но точно тогава търкиш ме бяха разочаровали с липсата на промо до Япония и си казахме: скачай!

Малко по-рано тази седмица тези полети изчезнаха и саудитците супер любезно, макар и от втория път, ни подмениха полетите с директни на Korean air в малко по-оптимални дни.  

Та сега имаме един следобед и нощ в Сеул на отиване и вероятно 2 нощувки с 1,5 дни на връщане.

И аз вчера вечерта лежерно си цъкам, цъкам и изведнъж се оцъклям, че навигация в Сеул няма 😄

Обикновено след пътуване си разказвам преживелиците гладко, справили сме се вече, но процесът по организацията на някои места ми стопява лагерите, та си драскам из темите. Засега Индия е неповторим бич на организаторския ми гръб, но явно и с Корея ще имаме няколко рунда.

Ти къде искаш да ходиш?

 

преди 1 час, neuromancer каза:

Аз се чудя какво му е толкова трудното да стигнеш от едно място до друго, като имаш карта?

Все едно преди 20 години ползвахме само навигация...

Всяко нещо си има контекст. Нали знаеш, че в японските градини мястото на всеки камък и растение си има някакъв дзен смисъл и значение? Еми ако природата ти навлече някакви черни камъни в старателно подредената градинка е достатъчна причина да ти се наруши душевното равновесие, все едно Господ те напсувал 😀

Да, и аз така го разчетох и за камъчетата, и за островните диваци, дето не си подреждат градинките 😄

И се каня да поровя за повече блогове на местни, а не официални сайтове, че тук там се изпускат лични впечатления и ти става по-понятно мисленето на хората.

За картите въобще няма да ти обърна внимание, аз се губя от спирката до офиса си и едва намирам стадиона в квартала, ако не съм супер съсредоточена.

Връзка към мнение

@ВениК, аз пък си мечтая за една самостоятелна Япония, поне месец и половина, да си се разхождам както на мен ми харесва (много в Осака 😉 ) и да си пия саке със @samuraika. Само дето сигурно няма да ме огрее 🙂 

Не се притеснявай, ще се справиш с организацията! Пък и щом аз успях да не се загубя (много) с прословутото си чувство за ориентация, и ти ще успееш 🙂

 

@Lindt, понеже и аз гледам към Корея (2025та), следя този блог (авторката е германо-американка, омъжена за кореец и живееща там):

https://lindagoeseast.com/

Гледам и някои инстаграм-акаунти на живеещи на място (например този):

https://www.instagram.com/chrisbg/

Знам, че с вас нямаме сходен тип туризъм (аз съм калдъръм-кокона и затова интересите ми са основно към градовете), но може да намериш все пак някои интересни неща.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз, предвид конфигурацията, скоростта и желанията на групата ни от трима, планирам Сеул и Бусан като бази и от там още няколко еднодневни тура с влак.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Още сме в процес на свикване с цените на полетите, но уикенда ще ги купим, и ще гледамe да забравим за цената им. Ще дадем за билети приблизително 350 евро на човек и то, ако успея да платя толкова, колкото виждам първоначално. 

Опитвам се да се настроя, че имаме страхотна възможност да видим интересна страна с различни хора, каквато е Корея, а не скъпичка спирка по пътя към целта. Не ми е лесно, защото не сме нито градски хора, нито особено общителни и е много вероятно грам да не я оценим. 

 

20.04 - Кацаме по обяд в Сеул. Има много евтини или безплатни турове от летището до града или само на острова с летището. Чудя се дали да не останем там за нощувка, не съм гледала още настаняванията. 

21.04 - Летим с Jeju air или Peach до Осака в рано сутринта /има 3 полета между 7:10 и 8:20/  

21.04-24.04 Имаме резервирани 3 нощувки в Киото

24.04 - Нощувка в Осака/ Нара. Щеше ни се да пропуснем големите градове, пък и да дадем шанс на Сеул да блесне малко по-ярко. Обаче полетите до Ишигаки са сутрин и това силно обезмисля да ходим в Нара и да тръгваме към летището в 6 сутринта. 

25.04 - Полет до Ишигаки с Japan Airlines от Kansai airport за 72 евро. @samuraika, ние няма да имаме чекиран багаж, може ли да ни посъветваш колко часа преди вътрешен полет трябва да сме на летището? И къде да спим в Осака. И дали ще си там и би ли се видяла с нас на 24.04 (ако не сме очаровани от Япония, ще си отменим срещата, няма да ти мрънкаме на главата 😄)? 

25-28.04  - Запазила съм хотел до пристанището с идеята да правим 2 или 3 тура до съседни острови. Още не знам кои са, освен Taketomi. В идеален свят и друго време бих останала за нощувка на тих остров, а не дневен тур, но в случая почти няма настанявания.... 

28.04-01.05 - Нощувки в северната част на Ишигаки около Kabira Bay. Не съм резервирала, че свиквам с идеята за спане на пода или на единични легла. 

01.05 Късен полет до Окинава с Japan Airlines за 50 евро и настаняване в Наха.

01-04.05 - 3 нощувки в градска среда, основна цел дневни разходки до островите. Тук вече трябва да сме свикнали да спим на пода и си запазихме апартаментче.

04.05 Полет с Jeju air до Сеул, кацаме в 7 вечерта. 

05.05 Цял ден в Сеул

06.05 Обеден полет до Виена. Вероятно можем да отидем по-рано на летището и да се облечем в хамбок или да се учим на азбуката. 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Япония ще ви очарова!

Не тръгвай с негативна настройка!

В Наха се настанете в центъра, от където тръгват туровете. Вземете последния ден един, който обикаля плажовете. Ще видите най-дългата и сложна мостова конструкция. Не успях за хвана в кадър цялата. Повечето турове те оставят в центъра на Наха и на летището, което ти спестява таксито. 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Дани Магелани каза:

Япония ще ви очарова!

Не тръгвай с негативна настройка!

В Наха се настанете в центъра, от където тръгват туровете. Вземете последния ден един, който обикаля плажовете. Ще видите най-дългата и сложна мостова конструкция. Не успях за хвана в кадър цялата. Повечето турове те оставят в центъра на Наха и на летището, което ти спестява таксито. 

 

 

 

А, изцяло положителна ми е настройката за това пътуване, ние в бъдеще няма да ходим на места, за които имаме лошо усещане. Пробвахме 2 пъти миналата година да извлечем поне почивка и презареждане от неподходящи дестинации и се провалихме с гръм и трясък.

Ама ако пък точно в Осака съм включила мрънкащия режим или Жижо е вдигнал температура, обещавам да не го натрапвам на домакинята, ами да оставим виждането за друг път. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , ivailo_radev каза:

Може да сте писали вече, ама има ли причина да правите една отделна нощувка в Осака? Няма ли да ви изяде ценно време само?

не съм коментирала по-рано, мога да добавя още една нощувка в Киото. Ама това ще значи да не видим нито Осака, нито Нара, а ми се струва, че следобедно-вечерна Осака има какво да ни предложи. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Вече писах, че от летището на Осака има директен  автобус до гара Киото.

Не казвам да няма нощувка в Осака, вечер на Дотамбори се хапва добре и има атмосфера, което оправдава местенето в Осака.

Пуснете си багажа от летище Осака или гара/хотел в Киото до токийския хотел, да се разхождате с ръце в джобове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Lindt каза:

не съм коментирала по-рано, мога да добавя още една нощувка в Киото. Ама това ще значи да не видим нито Осака, нито Нара, а ми се струва, че следобедно-вечерна Осака има какво да ни предложи. 

Има чести и бързи влакове от Киото до Осака и Нара - за 30-40 минути сте и на двете места от Киото. Има и директен влак от Киото до летището. Макар че като нямате много багаж, смяната на хотели също не е драма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Начииии....аз каня на следобедно-нощна разходка в Осака. Може даже да е целонощна - с улична храна, клуб, питиета, разходка и прочее. ОК съм за 24ти (за сега). Вечер в Нара е тихо и скучно, но Нара е чудно местенце, което да ви спаси от навалиците в Киото, но да ви даде представа за стара Япония. Нагласете си програмата според вътрешното си усещане. Осака е мегаполис от най-добрия възможен вид, с всичкия живец, спайс и шарения, но много безопасен и приятен. Клубовете са много готино място да срещнеш света и той да срещне теб. И като казвам света - ама цееееелия! И много френдли. И ако не е вашето по-добре не. (сега Роца ще ми се обиди за тази опция, ама тя ще идва пак, така че ще коригираме тоз пропуск, дарлинг). Нямам нищо против да ми мрънкате и да ми се оплаквате, само да не настоявате да се съгласявам 🙂

За летището час и половина стига, даже час. Ама не по-малко, дайте си време да се позагубите и намерите.

Има много автобуси до летището, както и влакове. Където и да остведнете все е добре, нали няма да влачите куфари?

 

И последно - не го свръхпланирай и свръхобмисляй...дай малко възможност на дестинациите да се изненадат. Пък току виж - положително!

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, samuraika каза:

Начииии....аз каня на следобедно-нощна разходка в Осака. Може даже да е целонощна - с улична храна, клуб, питиета, разходка и прочее. ОК съм за 24ти (за сега). Вечер в Нара е тихо и скучно, но Нара е чудно местенце, което да ви спаси от навалиците в Киото, но да ви даде представа за стара Япония. Нагласете си програмата според вътрешното си усещане. Осака е мегаполис от най-добрия възможен вид, с всичкия живец, спайс и шарения, но много безопасен и приятен. Клубовете са много готино място да срещнеш света и той да срещне теб. И като казвам света - ама цееееелия! И много френдли. И ако не е вашето по-добре не. (сега Роца ще ми се обиди за тази опция, ама тя ще идва пак, така че ще коригираме тоз пропуск, дарлинг). Нямам нищо против да ми мрънкате и да ми се оплаквате, само да не настоявате да се съгласявам 🙂

За летището час и половина стига, даже час. Ама не по-малко, дайте си време да се позагубите и намерите.

Има много автобуси до летището, както и влакове. Където и да отседнете все е добре, нали няма да влачите куфари?

 

И последно - не го свръхпланирай и свръхобмисляй...дай малко възможност на дестинациите да се изненадат. Пък току виж - положително!

С удоволствие тогава ще запазим нощувка в Осака, пък денят ще се планира от само себе си или поне по-нататък 🙂

 

Опасявам се, че ние често заспиваме преди да отворят клубовете 🤭 За късмет месец след нас малък, но много симпатичен магелански отряд, би извлякъл максимума от това предложение за обиколка, че даже може да отделят повече от 1 сряда вечер на Осака. 

 

В Нара ще отидем, ако много ни писне от тълпите в Киото, но като ни познавам, все ще си намерим и по-близо място, от което никой жив турист не се е интересувал никога. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Lindt каза:

 🙂

 

В Нара ще отидем, ако много ни писне от тълпите в Киото, но като ни познавам, все ще си намерим и по-близо място, от което никой жив турист не се е интересувал никога. 

 

А аз си мислех, че огромната популация сърнички е това, което ще ви привлече.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

А аз си мислех, че огромната популация сърнички е това, което ще ви привлече.

Какво са едни нахални сърнички в парк пред вкусната храна на гастрономичната столица на Япония? Не подценявай и другата страст на @Lindt - да си похапва интересни и вкусни неща😄, а и биричката си струва😉

Още малко да порасне дъщерята и ще повторя Япония с нея, живот и здраве, с акцент светлините на нощта🤣

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 21 минути , ДиянаВ каза:

Какво са едни нахални сърнички в парк пред вкусната храна на гастрономичната столица на Япония? Не подценявай и другата страст на @Lindt😄😉

🤣

Аз ли не знам! Една нагла сърна дръпна от ръцете ми и изяде половината от хартиена карта на Нара. Но това едва ли би спряло Шоколадка.

Не ми се вижда да е от ящните. По-скоро от любопитните към храна.

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.