Прескочи до съдържание

Планиране на нашата Япония: море, суши и цветя


Lindt

Препоръчани мнения

преди 17 часа, samuraika каза:

Осака е мегаполис от най-добрия възможен вид, с всичкия живец, спайс и шарения, но много безопасен и приятен. Клубовете са много готино място да срещнеш света и той да срещне теб. И като казвам света - ама цееееелия! И много френдли. И ако не е вашето по-добре не. (сега Роца ще ми се обиди за тази опция, ама тя ще идва пак, така че ще коригираме тоз пропуск, дарлинг).

А, ще се обидя, нищо подобно! Даже наплюнчих молива и боднах тази опция на пОчетно място в Следващата Програма 😂.

Пък както ме гони старческото безсъние, нищо против да идем да вдигна средната възраст на посетителите в някой клуб след 5-6 години 😂.

 

Осака и вкусна храна - страхотна комбинация 😍

  • Харесвам 1
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 4 часа, Роца каза:

Осака и вкусна храна - страхотна комбинация 😍

Осака е вкусна храна!

И моля без прикзаки за години и прочее. Нищо няма да вдигаме, само ще сваляме (на тия години няма и да ни пука кво сваляме, така че - тъкмо!) Оскъдното осветление също помага 😁

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към мнение

Аз много се чудя за Ишигаки. Искам да спим на по-спокойно място в района на Кабира и да усетим, че сме на остров. Обаче настаняванията, които мога да си позволя, са с единични легла, а някои дори имат общи бани. Чудя се дали районът наистина е островен или излишно ще се местим там. 

Връзка към мнение
преди 16 часа, Lindt каза:

Аз много се чудя за Ишигаки. Искам да спим на по-спокойно място в района на Кабира и да усетим, че сме на остров. Обаче настаняванията, които мога да си позволя, са с единични легла, а някои дори имат общи бани. Чудя се дали районът наистина е островен или излишно ще се местим там. 

Аз малко не разбрах? Какво е островен район? Да не е градска среда ли? Пробвайте горе, в северната част, около Сънсет плажа. Но иначе Ишигаки е за кола под наем, обикаляне и всичко извън градчето е островно - с полета ананас и захарна тръстика, палми, диво и красиво. Района около Кабира няма нищо интересно. Йонехара плажа е хубав, интересен за шнорхелинг, но опасен - има силни течения, внимавайте. И отливите са силни, аз имам белег на коляното от коралово порязване, че не усетих отлива навреме и "лазих" по коралите.
 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, samuraika каза:

Аз малко не разбрах? Какво е островен район? Да не е градска среда ли? Пробвайте горе, в северната част, около Сънсет плажа. Но иначе Ишигаки е за кола под наем, обикаляне и всичко извън градчето е островно - с полета ананас и захарна тръстика, палми, диво и красиво. Района около Кабира няма нищо интересно. Йонехара плажа е хубав, интересен за шнорхелинг, но опасен - има силни течения, внимавайте. И отливите са силни, аз имам белег на коляното от коралово порязване, че не усетих отлива навреме и "лазих" по коралите.
 

Е, то и аз не се разбирам като чета 😄

Щеше ми се да имаме нощувки на един хвърлей от плажовете и да отиваме преди всички, да се разхождаме там и вечер и така... Да нощуваме в нещо като бунгало, да има глухи улички, в квартал с дворчета и едноетажни постройки. Обаче такива опции с прилични цени няма.

Накрая практичността взе връх и запазихме в главния град. Вярно, сигурно ще се чувстваме като в Бургас, ама ще можем всеки ден да си хващаме фери до друг остров или автобус/ каякинг тур до някъде в Ишигаки, а вечер да имаме заведения, магазини и западно легло.

Денят е е чак толкова кратък, 13 часа е и ще ни стигне за всичко.

Смалихме обаче престоя на 5 нощувки и ще добавим още 1 за Кансай, че така и така се моткаме с билетите.

 

Естествено, че с кола е супер да обикаляш остров, може да си сложиш помпа и каяк в багажника например, или разни тривиални неща като чадър и кърпи. За който шофира и има международна книжка. Ние обаче ще се справим по наш си начин. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 13.01.2024 г. в 9:40, Дани Магелани каза:

А аз си мислех, че огромната популация сърнички е това, което ще ви привлече.

Освен любопитните сърничките има и доста други животинки в парка на Нара. Може би прекарах половин ден в разходки в този парк.

 

27061588751_4b7c23b501_o.jpg.d20209ab0e25d8eedd289934d2668a9c.jpg

 

Имаше и доста други видове птици

 

27199761261_61eb764d33_o.jpg.be44fa0e80292f76527456447ca550a0.jpg

 

Както и японски шарани си плуваха спокойно в езерата

 

27172633512_8556a65e76_o.jpg.6842d850d6879b95e13d40bd68acafda.jpg

 

А попаднах и на една сватбена фотографска сесия и попитах дали мога да ги щракна и аз младоженците и те разрешиха.

 

27269676125_a66f092ffc_o.jpg.c9b30ed1a347b117c2568d4430adab15.jpg

 

С две думи приятно място за разходка е парка, а има и няколко музея и храмове.

 

Миналото лято за рожденият ми ден планувахме една Япония отново, но този път към Окинава, но се размина за мое съжаление.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Като цяло на нас много ни допада Нара като идея за малък град и спокойствие, градини и паркове. Животни няма да откажем, разбира се, но предпочитам ей такива снимки на сърнички, а не глутница прегладнели зверове на павета: 

 

319287095.jpg.4190828feeb6f86bb75dcddd816b3621.jpg

 

variant.jpg.be78038785c6380232ef26d4ed2a8a4f.jpg

 

 

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
15 minutes ago, Lindt said:

Като цяло на нас много ни допада Нара като идея за малък град и спокойствие, градини и паркове. Животни няма да откажем, разбира се, но предпочитам ей такива снимки на сърнички, а не глутница прегладнели зверове на павета: 

 

319287095.jpg.4190828feeb6f86bb75dcddd816b3621.jpg

 

variant.jpg.be78038785c6380232ef26d4ed2a8a4f.jpg

 

 

 

 

 

Може да са всякакви, но не и гладни.Просто са лакоми.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Дойде ред и на това пътуване :give_rose:

След като в Коста Рика така и не извадихме късия обектив от калъфчето, сега предстои пътуване, на което мислим да оставим дългия си обектив вкъщи. Дано не срещнем някакви удивителни птици, гущери и насекоми, че ще ни е яд за пропуска. 

 

Имаме поне три въпроса: 

1/ има ли тропически плодове в Япония/ Окинава и струват ли теглото си в злато?

2/ ако си купим нов фотоапарат от Olympus без данъци, не трябва да го вадим от кутията, така ли е? И няма да има световна гаранция? А ако има фабричен дефект и не сме го ползвали на място, за да разберем, какво ще го правим? @samuraika, дали случайно можеш да хвърлиш светлина или да се гугълбразоваме на своя отговорност 🙂 ?

3/ Нали няма да е изсъхнало и с окапали листа по тези острови, след като идваме преди мокрия сезон? Че ще умра от мъка.

Връзка към мнение

Това с неваденето от кутията го забрави. Първия път и аз така правих, даже  кремовете и мазилата ми ги слагаха в пликове..

Даже е по-добре да го извадиш и хвърлиш кутията още там, за пред България-евентуално искане на ДДС.

 

Не помня някакви тропически плодове, но има страхотни праскови, огромни, много сочни и сладки. Не съм виждал подобни на други места.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Alexander каза:

Това с неваденето от кутията го забрави. Първия път и аз така правих, даже  кремовете и мазилата ми ги слагаха в пликове..

Даже е по-добре да го извадиш и хвърлиш кутията още там, за пред България-евентуално искане на ДДС.

 

Не помня някакви тропически плодове, но има страхотни праскови, огромни, много сочни и сладки. Не съм виждал подобни на други места.

 

Ами предпочитаме да си оставим стария апарат вкъщи и да ползваме новия, вместо да разнасяме 2, но е добре да знаем, че може 🙂

Праскови през май .. може и да има, ако цъфтят през февруари. Ще ми е интересно какво се предлага наистина, че аз плодове ям главно на път, тук не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

Дойде ред и на това пътуване :give_rose:

След като в Коста Рика така и не извадихме късия обектив от калъфчето, сега предстои пътуване, на което мислим да оставим дългия си обектив вкъщи. Дано не срещнем някакви удивителни птици, гущери и насекоми, че ще ни е яд за пропуска. 

 

Имаме поне три въпроса: 

1/ има ли тропически плодове в Япония/ Окинава и струват ли теглото си в злато?

2/ ако си купим нов фотоапарат от Olympus без данъци, не трябва да го вадим от кутията, така ли е? И няма да има световна гаранция? А ако има фабричен дефект и не сме го ползвали на място, за да разберем, какво ще го правим? @samuraika, дали случайно можеш да хвърлиш светлина или да се гугълбразоваме на своя отговорност 🙂 ?

3/ Нали няма да е изсъхнало и с окапали листа по тези острови, след като идваме преди мокрия сезон? Че ще умра от мъка.

Вашето Оли ще е по-скъпо от моята покупка, ама да споделя все пак. Докато бяхме в Киото и по-точно при бамбуците, ама онези другите, ако мога да цитирам Асен Кисимов:

"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели. Не съм се изгубил безследно щом той ме повтаря, нали?"

се случи следното - хвана той ГоПро-то (беше със селфи стик) и първо го ползва за бастун, а после почна да го блъска в едни камъни. До тук добре, нищо не се случи. Обаче около час по-късно ГоПро-то почна да става доста горещо и малко по-късно пое към вечните електронни полета. Както и да е - три дни национален траур и то на три нации, но всички го преживяхме, наследникът го преживя на втората минута още, понеже му дадохме сушени плодове. Беше ясно, че в Киото видео няма да правим, ама поне за в бъдеще да вземем нещо. Та тъкмо се примирих, че няма да се снима в Япония видео и се сещам, че сме в Япония, tax free, иху-аху. Отварям сайта на Йодобаши камера и гледам ГоПро, ама видях и промоция на DJI Osmo Action 3. 240 евро излизаше, в Европа тогава под 290 го нямаше. Отивам в магазина, на витрината цената 320 евро. Опаааа. Викам там на един японец, дето хем от DJI, хем английски говори и му показвам цената на щанда. Той вика: Това е цената, да. Обаче нали съм прекачвал в Дубай и то там циганията от въздуха те хваща, та му викам: Ама гледай на сайта какво пише. Гледа той, ходи, говори с някакви шефове, върна се и ми вика: Така е, 240 е цената в нашия магазин, ще я оправим. 10 пъти се поклони и извини, Изчаках го да си се извини и му казах: Ама аз и tax free искам 😄 😄 😄 

Няма проблем, ще го вземеш tax free. И нали си е от DJI, почна той: Ама карта искаш ли, ама световна гаранция искаш ли. Карта не взех (на другия ден пак ходих и за карта де, че нашата беше бавна), ама гаранция си взех.

Гледам, че Олитата предлагат едногодишна световна гаранция - дали е включена или се доплаща, не знам. Ама дори да се доплаща, ще може да си купите на място според мен:

https://my.omsystem.com/bg/p/local-warranty?setlang=BG

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Брат ми купува фотоапарата преди сто години от Япония, ама казваше че просто така от магазина не е толкова изгодно. Него местни са го водили в някакви складове, че и се пазарили там...

Връзка към мнение
преди 8 часа, neuromancer каза:

Брат ми купува фотоапарата преди сто години от Япония, ама казваше че просто така от магазина не е толкова изгодно. Него местни са го водили в някакви складове, че и се пазарили там...

Спрямо цената в България, която е 4400 лв, 2800 в Япония ни се вижда изгодно. Ако приспаднем и данък, ама доплатим за гаранция, ще сме напълно доволни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не ме лъже паметта , в Йодабаши и другата голяма верига имаше два вида продукти - за японския пазар и международна версия , като тези за японския бяха доста по-евтини.Вероятно си проверила , но Самурайка ще знае най-добре.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , stanimir каза:

Ако не ме лъже паметта , в Йодабаши и другата голяма верига имаше два вида продукти - за японския пазар и международна версия , като тези за японския бяха доста по-евтини.Вероятно си проверила , но Самурайка ще знае най-добре.

А, нищо не съм проверила, аз съм официално освободена от ужасяващи преживявания като пазаруване, търсене на подаръци или проверка на продукти.

На сестра ми мъжът вчера като ни взима от летището театрално се хвана за сърцето, слушайки терзанията ни за липсата на гаранция на фотоапарати, която нито ние, нито той е ползвал за 10 години. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

А, нищо не съм проверила, аз съм официално освободена от ужасяващи преживявания като пазаруване, търсене на подаръци или проверка на продукти.

На сестра ми мъжът вчера като ни взима от летището театрално се хвана за сърцето, слушайки терзанията ни за липсата на гаранция на фотоапарати, която нито ние, нито той е ползвал за 10 години. 

Аз си ползвах на Сонито гаранцията на 4-тата година.  🙂

Връзка към мнение

До колко са ни необходими пари в брой за Япония? Предполагам, че супермаркети, транспорт около Киото и големи ресторанти ще приемат карти. 

Но какво се случва при градския и морски транспорт на Ишигаки/Окинава и по-скоро малки ресторантчета - приемат ли карти или по-скоро не?

Връзка към мнение

Малки семейни ресторанти по-скоро не приемат. Също голяма част от храмовете. Обаче ние не носихме никакви и си теглихме от банкоматите в магазините 7/11 и Watson. Също за билети в градския транспорт или за зареждане на IC карта, освен ако не ползвате такава в iPhone.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Gentleman Basta каза:

До колко са ни необходими пари в брой за Япония? Предполагам, че супермаркети, транспорт около Киото и големи ресторанти ще приемат карти. 

Но какво се случва при градския и морски транспорт на Ишигаки/Окинава и по-скоро малки ресторантчета - приемат ли карти или по-скоро не?

Досега за 3 дни в Токио мога да кажа че навсякъде /поне в трите малки ресторантчета в които бяхме/ приемат и карти. Терминала за картите навсякъде е интегриран в касовия апарат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

При три презокеански пътувания през месец  явно беше предопределено да се отнеса несериозно към планирането поне веднъж. Това, че не знаем какво ще правим в Киото и Сеул е ясно, ама че нямаме какво да правим на Ишигаки 7 дни и е по-добре да се преместим на Irionote за 3 от тях е изненада дори за мен. 

 

https://ippei-janine.com/travel-japan-islands/things-to-do/iriomote-guide-tips/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 23 минути , Alexander каза:

А какво ще правите три дни там?

Един ден шнорхелинг с лодка, 1 ден плаване с каяци по реката, водопади и джунгла и 1 ден свободно обикаляне, плаж с риф. Нещо такова 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Gentleman Basta
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.