Прескочи до съдържание

Планиране на нашата Япония: море, суши и цветя


Lindt

Препоръчани мнения

В противовес на адвенчър идеите, мога да допълня уплътняването на времето с покупки😆. Смешно е, ама те наистина отнемат време😛

1. След почти една година ползване смятам, че козметиката в Япония е със степени по-качествена от тази в Южна Корея. Това се отнася и за продуктите в ниския ценови диапазон. Ако имате възможност откъм багаж, вземете си повече продукти от Япония. Иначе слънцезащитното мляко на Missha /Корея/ е много добро, но пък не купих такъв продукт от Япония, така че нямам база за сравнение.

2. Ще ходите ли в Нара? Ако сте предвидили в програмата храма Tōdai-ji, като се побутате с другите за Буда отпред, да знаете, че е далеч по-спокойно при Буда отзад😄. Там имаше един щанд за продажба на тениски с мисли от будизма. Най-смисления сувенир, който си донесох🙂. Не помня вече точната цена - някъде между 30 и 40 лв. беше. Интересното на тениската е, че няма шевове отстрани, не се деформира при пране с пералня /сушилня не съм ползвала в случая/, не мърда откъм първоначална форма и съответно не захожда левият шев надясно и обратно🙃. В кройката е вложена японската мисъл и това ми създава настроение като си я нося, включително и като изключа замисъла на религиозното послание. Също като при оригами се получава🙂. Днес сутринта прочетох твоя пост тук и по този повод си поразходих въпросната чудновата тениска😀

 IMG_5064.jpeg.8e0240af849769e56c9f5ce484efc3e1.jpeg
 

3. Не претендирам с познания по геополитика. За краткото ми пребиваване в този свят, мога да кажа, че в Япония има повече регулации, защитаващи потребителя и като турист, и като купувач. В Южна Корея повече лъха на китайско🙂

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря, @ДиянаВ

Знаем, че покупките отнемат време и ...ние не обичаме това занимание. Сестра ми обаче напоследък развива ужасна пристрастеност към козметиката и макар да не искам да я поощрявам, е редно да донеса някакви неща за нея.

 Ще отидем в Нара. Но нямаме никаква програма от нито една страна на Буда 😄 Интересно дали шматкането като муха без глава е толкова лоша идея. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Оф, твоята мисия е малко по-лесна от моята за дъщерята, защото все пак трябваше да съобразя козметичните продукти да не са агресивни за кожа на 14-15 годишна девойка… Накрая й казах, че ако с едно намазване стават чудодейни неща, пластичните хирурзи да са фалирали досега🤣. Е в моя случай е на хормонална и тик-токърска основа влечението, но в твоя, с по-узряло мислещ индивид, ще подейства… предполагам😉😄.

В Япония нищо няма на английски от козметичните продукти и вземах почти на сляпо с оскъдна информация, където видя. Там наблягат на избелването на кожата. Ето това е сполучливо, но наистина нямах време от организираната програма и само в Осака успях в последния ден и половина да се шмугна в попътни дрогерии. Взех и разни балсами и гланцове за устни, както и подхранващи маски за лице - неща, които не отнемат много време за четене/взиране🙂

 

image.jpg.668afb1d7536d2fa80612f8ccbe5c329.jpg В Токио в магазин на Шисейдо влизахме заради свекърва ми, но там са около 90-100 лв. продуктите, уж за борба с бръчките. 
В Корея, Сеул, пусни на Гугъл мапс магазини Olive Young /по препоръка на симпатичния гид Джун или Жун🙃/. Там има разнообразие от среден клас козметични марки с добро качество. Тези продукти ползвам за лице и очи и ми действат добре.

image.jpg.2fcd5b59c3625f00c60c3fa7aa954738.jpg
 

Другата верига, в която влизах, е Missha. Оттам взех слънцезащитни на промоция 2 на цената на 1 - тогава излизаше около 34 лв. за два продукта - прегледах си чата във вайбър по повод твърдението на съпруга, че тук са със същата цена:

”46 лв. е в Нотино

На мен за 34 ми дадоха два“

 IMG_5065.jpeg.50f376923d51caefeb005f9d4cc725d9.jpeg

От миналото лято един тотално ликвидирахме и имаме жалки останки от тези

image.jpg.3799b98575f9b031a653fad2f9f71556.jpg

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 19.03.2024 г. в 8:25, Lindt каза:

 

2/ ако си купим нов фотоапарат от Olympus без данъци, не трябва да го вадим от кутията, така ли е? И няма да има световна гаранция? А ако има фабричен дефект и не сме го ползвали на място, за да разберем, какво ще го правим? @samuraika, дали случайно можеш да хвърлиш светлина или да се гугълбразоваме на своя отговорност 🙂 ?

 

Купувал съм точно Оли с обективи от Япония, реално си носех и старото Оли и него оборудвах с още няколко обектива. Пазарувах от две места в Токио и Киото, на уникални цени в сравнение с България. Приспаднаха ми данъка в магазина и само на едно листче ми бяха отбелязали, че е върнат за пред митницата на излитане. Нямам спомен, но мисля, че си беше с международна гаранция, но така и не ми се е налагало да я ползвам. Преди да пътувам за Япония бях си купувал от местен търговец през иБей много скъп обектив за 1/3 от цената в България и преди да пристигна бях намерил цени и магазини в интернет и бях си набелязъл какво ще купувам. Останах много доволен. И реално ако от цената на тази техника в България извадя цената й в Япония, то пътуването ми излезе напълно безплатно.  Точно тогава беше излязъл Olympus E-M1 Mark I, който си купих с M.ZUIKO Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO и се забавлявах много.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, Captain45 каза:

Купувал съм точно Оли с обективи от Япония, реално си носех и старото Оли и него оборудвах с още няколко обектива. Пазарувах от две места в Токио и Киото, на уникални цени в сравнение с България. Приспаднаха ми данъка в магазина и само на едно листче ми бяха отбелязали, че е върнат за пред митницата на излитане. Нямам спомен, но мисля, че си беше с международна гаранция, но така и не ми се е налагало да я ползвам. Преди да пътувам за Япония бях си купувал от местен търговец през иБей много скъп обектив за 1/3 от цената в България и преди да пристигна бях намерил цени и магазини в интернет и бях си набелязъл какво ще купувам. Останах много доволен. И реално ако от цената на тази техника в България извадя цената й в Япония, то пътуването ми излезе напълно безплатно.  Точно тогава беше излязъл Olympus E-M1 Mark I, който си купих с M.ZUIKO Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO и се забавлявах много.

Ние писахме на Yodobashi. Понеже искахме да вземем предния модел, а не последния, а той се беше изчерпал почти навсякъде, ги питахме дали можем да го изтеглим в Киото и дали може да получим международна гаранция. Отговорът беше отрицателен и на двата въпроса. 

Ти от кои магазини си пазарувал? 

Връзка към мнение

Шматкането из Нара даже е препоръчително . От дясна страна на парка със сърничките има много приятен парк . Понаблюдавайте малко как сладурите пресичат и вместо направо , тръгнете вдясно надолу по улицата , и след малко погледнете вляво . Сега като пиша , не съм сигурна дали не е един и същи парк , но гледката издава дивотия , може и да е търсена , и е много приятна . Сигурно има и други паркове , но този няма да ви разочарова . Старият град се пада отдолу на всеизвестния парк и също е тих и приятен . Ние май не срещнахме ни един човек из него в делничния ден . 

Не знам какво ще си купите , но хванете момента с ниската йена . В Нара си купих от най най - обикновен магазин дъждобран и качеството му няма нищо общо с нищо видяно до момента , а то не е никак малко . Представям си какви са подобните от добър магазин . 

Колкото по - далеч от менстрийма , толкова по - красива става страната . 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Подготвям се с пълна сила, че в петък тръгваме! 

 

Току що научих, че ако си наемем ханбок в Сеул, ще ни бъде безплатно да влезем в Gyeongbokgung Palace и вероятно други забележителности в Стария град в Сеул. Илюстрирам, мислейки си за @ivailo_radev

 

How to Rent a Hanbok in Seoul in 2024 | The Whole World Is A Playground

 

image.png.33ac6418623492682b6e8b8f4dd620c3.png

 

 

На този етап сме освободени от K-ETA, но вероятно ще дадем някой долар за arrival card

https://www.k-eta.go.kr/portal/apply/viewstep1.do

 

No description available.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 3 часа, Lindt каза:

Подготвям се с пълна сила, че в петък тръгваме! 

 

Току що научих, че ако си наемем ханбок в Сеул, ще ни бъде безплатно да влезем в Gyeongbokgung Palace и вероятно други забележителности в Стария град в Сеул. Илюстрирам, мислейки си за @ivailo_radev

 

How to Rent a Hanbok in Seoul in 2024 | The Whole World Is A Playground

 

image.png.33ac6418623492682b6e8b8f4dd620c3.png

 

 

На този етап сме освободени от K-ETA, но вероятно ще дадем някой долар за arrival card

https://www.k-eta.go.kr/portal/apply/viewstep1.do

 

No description available.

Абе аз не съм много по маскарадите 😄 - ама жената и дребното може да се накипрят 🙂

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , ivailo_radev каза:

Абе аз не съм много по маскарадите 😄 - ама жената и дребното може да се накипрят 🙂

Аха... ами в Корея е прието и очаквано (от мен 😄 ) двойките да се обличат еднакво. 

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Lindt каза:

Ние писахме на Yodobashi. Понеже искахме да вземем предния модел, а не последния, а той се беше изчерпал почти навсякъде, ги питахме дали можем да го изтеглим в Киото и дали може да получим международна гаранция. Отговорът беше отрицателен и на двата въпроса. 

Ти от кои магазини си пазарувал? 

В Токио не се сещам кой беше точно магазина, но бях намерил информация предварително в нета. Все пак беше преди повече от 6 години и ми е избледнял малко спомена. Със сигурност някой от тези магазини беше https://www.mapcamera.com/html/worldguide/english_page.html#location. Пак по спомени беше на няколко етажа и на единият етаж беше само техника на Олимпус. Всеки етаж не беше много голям. Имаха етаж на Никон, етаж на Канон. Сега като погледнах линка който съм ти изпратил е точно на магазина в който съм пазарувал. А в Киото почти съм сигурен че пазарувах в този магазин: https://g.co/kgs/Fua8XtS Поне от снимките в нета и местоположението му ми се струва, че беше този. Успех с намирането на това което търсите! Дано да се почувствате както аз се почувствах когато влязох в един риболовен магазин. Бях като дете в сладкарница 🙂

Апропо, докато се мотаех из уличките на Shinjuku открих много вкусен ресторант за рамен. Имаше много голям избор, на входа имаше вендинг машина от която си избираш рамените, плащаш и получваш билетче с което влизаш в ресторанта и го подаваш на готвача, който ти прави рамена за минути.  Намерих и снимки в нета които съм качвал, така че ако по тях успеете да го намерите ви пожелавам късмет!

 

27033667450_953e4dbf05_b.jpg.e845543fce5b09558b09dfc4f05e85e3.jpg

 

27211815122_49c33c4592_o.jpg.a829faa591ad5ab0d750a9b1bda0c2f8.jpg

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Lindt каза:

Подготвям се с пълна сила, че в петък тръгваме! 

 

Току що научих, че ако си наемем ханбок в Сеул, ще ни бъде безплатно да влезем в Gyeongbokgung Palace и вероятно други забележителности в Стария град в Сеул. Илюстрирам, мислейки си за @ivailo_radev

 

How to Rent a Hanbok in Seoul in 2024 | The Whole World Is A Playground

 

image.png.33ac6418623492682b6e8b8f4dd620c3.png

 

 

На този етап сме освободени от K-ETA, но вероятно ще дадем някой долар за arrival card

https://www.k-eta.go.kr/portal/apply/viewstep1.do

 

No description available.

Ние тръгваме след месец, ще копирам от тебе, че сега се прибираме от Индонезия, в момента сме в Истанбул. И аз още не сън подготвяла нищо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Уф, пак ще трябва да минаваме за пазарлък за местата на гише във Виена: 

1f9b100e-0b8b-4b6a-9307-560ba968b5e6.jpg.929b192c2b8b38450ff5bc87527b42fb.jpg

 

Пък после хората обясняват как не искат и не прекарват часове на летище... 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
7 minutes ago, Lindt said:

Уф, пак ще трябва да минаваме за пазарлък за местата на гише във Виена: 

1f9b100e-0b8b-4b6a-9307-560ba968b5e6.jpg.929b192c2b8b38450ff5bc87527b42fb.jpg

 

Пък после хората обясняват как не искат и не прекарват часове на летище... 

Здрастии, ти ли звъня?

Как липсата на специфични места в самолета кореспондира с времето по-рано на летището. 

Вие не си ли избирате местата ден-два по-рано?

Освен ако не живееш във Виена, времето на летището е просто времето за трансфер - нямаш много избор там. Верно, може да нема време за лаундж, ама шит хепенс.

Връзка към мнение
преди 10 часа, era123 каза:

Здрастии, ти ли звъня?

Как липсата на специфични места в самолета кореспондира с времето по-рано на летището. 

Вие не си ли избирате местата ден-два по-рано?

 

Избираме си когато отворят за чек ин. Предполагам, че жена ти би се радвала на подобна ситуация, ама ние предпочитаме да седим заедно и ще трябва да отидем на гейта преди да отворят, за да помолим за съдействие. 

 

П.П. И понеже за щастие не живеем във Виена, кацаме сутринта, обикаляме си волно из града и се връщаме за лаундж и късен полет. 

Връзка към мнение
преди 10 часа, Lindt каза:

 

Избираме си когато отворят за чек ин. Предполагам, че жена ти би се радвала на подобна ситуация, ама ние предпочитаме да седим заедно и ще трябва да отидем на гейта преди да отворят, за да помолим за съдействие. 

 

Не бе  душа.

Имали сме такъв случай, ама тогава не сме се чекирали предварително. Отиваме на летището и хоп, греда. В двата края на самолета и двата полета. Айде първия беше 1ч. Качихе се седнахме си заедно - никой не ни раздига.

На втория обаче, редим се на гейта, стигаме то каката. От там аз: "Вижте сега, жената има страхова невроза от полети. Като се уплаши се получават паник атаки, повръщане и крампи в прасеца. Нали не искате да повърне във врата на колегата по седалка? Трябва да й държа ръката."

Каката в шах, 'ама чакайте да видя, ама то пълен полет, ..... ама айде седнете заедно в економи премиум." Ми добре.... 🙂

Верно ли дни преди полета няма места заедно? Bah тия корейци.

Връзка към мнение
преди 1 минута , era123 каза:

Не бе  душа.

Имали сме такъв случай, ама тогава не сме се чекирали предварително. Отиваме на летището и хоп, греда. В двата края на самолета и двата полета. Айде първия беше 1ч. Качихе се седнахме си заедно - никой не ни раздига.

На втория обаче, редим се на гейта, стигаме то каката. От там аз: "Вижте сега, жената има страхова невроза от полети. Като се уплаши се получават паник атаки, повръщане и крампи в прасеца. Нали не искате да повърне във врата на колегата по седалка? Трябва да й държа ръката."

Каката в шах, 'ама чакайте да видя, ама то пълен полет, ..... ама айде седнете заедно в економи премиум." Ми добре.... 🙂

Верно ли дни преди полета няма места заедно?

Тези излизат като последните 2 свободни изобщо :unsure: Не знам дали е някаква корейска особеност. Обаче доста магеланци след нас ще летят тази отсечка, така че си водя подробни бележки по маршрута и за тях остава само да си избират баровете сами 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
7 minutes ago, Lindt said:

Тези излизат като последните 2 свободни изобщо :unsure: Не знам дали е някаква корейска особеност. Обаче доста магеланци след нас ще летят тази отсечка, така че си водя подробни бележки по маршрута и за тях остава само да си избират баровете сами 🙂

Еми моя номер. Ако не, сядайте заедно и помолете да се смените.

весело в Корея и Япония. И двете са супер, особено едната... 🙂

П.С ако обичате сладолед, в Япония в суперите има един на клечка, подобен на просто ескимо. Червено-оранжева опаковка. Най-якия сладолед който съм ял, след оня в центъра на Братислава.

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

Тези излизат като последните 2 свободни изобщо :unsure: Не знам дали е някаква корейска особеност. Обаче доста магеланци след нас ще летят тази отсечка, така че си водя подробни бележки по маршрута и за тях остава само да си избират баровете сами 🙂

Следя те аз и се надявам само барове да избирам сама🙂.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Marisha каза:

Следя те аз и се надявам само барове да избирам сама🙂.

ъм, аз с мъжката група се шегувам. Вие няма да наемате кола на островите, нали? Ще опитам да посъбера информация, ама ние не сме дайвъри и не знам..

Връзка към мнение
преди 4 минути , Lindt каза:

ъм, аз с мъжката група се шегувам. Вие няма да наемате кола на островите, нали? Ще опитам да посъбера информация, ама ние не сме дайвъри и не знам..

Ние няма да ходим по острови в Япония. Ще ходим на Чеджу в Корея. Това ни ми е дайвинг дестинация, особено след Маратуа сега.

Връзка към мнение
преди 13 минути , Marisha каза:

Ние няма да ходим по острови в Япония. Ще ходим на Чеджу в Корея. Това ни ми е дайвинг дестинация, особено след Маратуа сега.

Ooo, аз мислех, че ще ходите до Окинава. Ами извън островите, ние имаме само 4 дни в Киото и около 2 в Сеул. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Ooo, аз мислех, че ще ходите до Окинава. Ами извън островите, ние имаме само 4 дни в Киото и около 2 в Сеул. 

И ние имаме 4 дни в Осака и 2 в Сеул. Останалото време сме на Чеджу.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Уф, пак ще трябва да минаваме за пазарлък за местата на гише във Виена: 

1f9b100e-0b8b-4b6a-9307-560ba968b5e6.jpg.929b192c2b8b38450ff5bc87527b42fb.jpg

 

Пък после хората обясняват как не искат и не прекарват часове на летище... 

Избора на места за Кореааир е безплатен, погледнете от сега поне на връщане да си изберете. 

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 21 минути , Magelanko каза:

Избора на места за Кореааир е безплатен, погледнете от сега поне на връщане да си изберете. 

Благодаря, направихме го! Оригиналните ни билети не бяха с корейците и сме пропуснали тази подробност. Обяснява защо всички места са запазени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Lindt, лек път и много хубави преживявания и в двете страни! 😍

 

Аз пък ще чакам записките на @Marisha от Чеджу. Аз за него съм предвидила два дни и половина със зор, при това без кола, та програмата ще трябва да я съставям мното внимателно 😄

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.