Прескочи до съдържание

Без кое нещо в багажа не тръгвате на път?


Препоръчани мнения

Последните години започвам да осъзнавам, че правилото от детството ми задължително да носиш бански в багажа, грубо се погазва, при това от редовно пътуващи и тръгнали на плаж, остров, спа хотел. 

Ние рядко пътуваме с хора и иамм малко наблюдения над багажа на хората, но например миналата година на Азорите не отидохме на никой минерален извор, защото ми се видя глупаво половината хора да ме чакат да се кисна някъде, без да има друга причина да се завлече човек до там. Преди това в Колумбия с любопитство се опитвах да разбера как човек тръгва на целодневен плаж без бански и кърпа. Или пък към Япония, слагайки директно хикс на традиционни бани или импулсивни забавления. Дори в нашата мини група от двама водим ожесточени спорове за тези 50 грама плат поне веднъж годишно. 

Та се зачудих кои са нещата, които държите винаги да са ви под ръка, дори и евентуално да не ги ползвате?  

  • Харесвам 6
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Бански винаги нося при дълги пътувания и много рядко използвам. Всъщност не знам защо, когато приготвям багажа, все ми минават мисли, че евентуално някъде бихме отделили време да се покиснем. Вътрешно си знам, че едва ли ще се случи и все пак хвърлям банските в куфара. От нещата, които не са за обличане, винаги тръгвам с фотоапарат, може за дрехи да няма място, но за него винаги ще се намери, дори когато пътуваме само с ранички. :girl_crazy:

 

преди 3 минути , Gentleman Basta каза:

Това как да го разбираме - отговор без думи, само с поглед 😄

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Бански май никога. Много батерии АА (поне 2х4 за фотоапарата), това ме прави независим.

Освен това 2 батерии powerbank с около 40к mAh пак от гледна точка на независимост.

Естествено и зарядни:yes:, като си помисля май изобщо не ги ползвам, но как да не взема.

Lindt винаги.:wink: 

За гащи, ако остане място, нали все пак сме с панталони.

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, Gentleman Basta каза:

Лицемер! 😛

 

Иначе по темата: бельо, тоалетни принадлежности, зарядни, кредитни и дебитни карти. За всичко останало си имам главна прокуратура...

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Duke каза:

Лицемер! 😛

 

Иначе по темата: бельо, тоалетни принадлежности, зарядни, кредитни и дебитни карти. За всичко останало си имам главна прокуратура...

Е, що пък лицемер, само на тиймбилдинг ходи без мен 😄

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Понеже съм жаба, е абсурд да тръгна без бански за някоя дестинация, където има дори малка полуразумна вероятност да се изкъпя в море, океан, минерално топило и водоем без крокодили... Такива са „плажните“ дестинации Мадейра и Анталия декември или Тасос в края на април. За градски уикенди зимата не си нося. Моите бански са с много кратък жизнен цикъл – имам по няколко чифта и всяка година един заминава в коша, но квасенето в солена или минерална вода често им взима тока. С поддръжката съм наясно как се извършва.

Освен стандартните козметики и бельо, винаги мъкна и външна батерия, че телефонната ми взе да трае по-малко от старост. И на нея ѝ взимам тока.

 

Ако става за дълго висене в море, мъкна и шнорхел, че и акваобувки понякога. :smile3: При обмислена подредба с отделно опаковани на рула дрехи раницата събира куп багаж. Лошото е, че започват разни странични граждани да ми мрънкат да подреждам и техния, че не се събирал – олиииимисяяя.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

В последните години - лаптоп и дрон.

Дронът решава въпроса и за power банката.

 

Все още жена ми не може да свикне с това, което е повод по време на обратния полет да прави анализ кое колко съм ползвал и дали изобщо дрона съм го вдигал.

Анализът винаги е задълбочен и продължителен (толкова продължителен, колкото полета). 

:wink:

 

За всичко останало тя се грижи. Ако натъпкването е проблем, се намесвам малко преди да получа директива за купуване на допълнителен багаж.

:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 15
Връзка към мнение
преди 24 минути , ven62 каза:

...кое колко съм ползвал и дали изобщо дрона съм го вдигал.

В метафоричен смисъл ли? :rolleyes:

  • Смея се 11
Връзка към мнение

Ей, не говоря за самолет, а за дрон.:wink:

Не знам защо се сетих за любим лаф:

При мъжете мерака умира последен, ... дори след надеждата.

Ето и илюстрация:

1.jpg.01d3f8b9dc5477cfc654452e4b786508.jpg

  • Шок 1
  • Смея се 12
Връзка към мнение

За пътувания, на които взимаме кола, задължително взимаме тези 2 (от китайците са)  "джвъчки":

- едно такова, за да държи телефона с навигацията

- едно такова , за да може и останалите пътници да си зареждат телефоните в колата

Джобна раничка от този вид, за да може да не мъкна голямата раница през деня.

Шапка за самолета, защото от климатиците винаги имам главоболие.

За Европейските дестинации - Европейска здравна карта.

За всяко пътуване си правя един файл с програма (часове на полети, хотели, забележителности, адреси, входни такси и т.н.) - имам го на телефона като файл и си нося едно копие на хартия, щото не обичам да се натовярвам с излишна информация, там всичко си пише 😉

  • Харесвам 12
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , Яничка каза:

За пътувания, на които взимаме кола, задължително взимаме тези 2 (от китайците са)  "джвъчки":

- едно такова, за да държи телефона с навигацията

- едно такова , за да може и останалите пътници да си зареждат телефоните в колата

Джобна раничка от този вид, за да може да не мъкна голямата раница през деня.

Шапка за самолета, защото от климатиците винаги имам главоболие.

За Европейските дестинации - Европейска здравна карта.

За всяко пътуване си правя един файл с програма (часове на полети, хотели, забележителности, адреси, входни такси и т.н.) - имам го на телефона като файл и си нося едно копие на хартия, щото не обичам да се натовярвам с излишна информация, там всичко си пише 😉

Това (ако изключим шапката за самолета) все едно аз съм го писал, само "джвъчката" за закачане на смартфона ми е малко по-различен модел.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Фил каза:

Това (ако изключим шапката за самолета) все едно аз съм го писал, само "джвъчката" за закачане на смартфона ми е малко по-различен модел.

Точно това щях да напиша и аз, но при рентване на кола винаги нося и Garmin, който си има и държач за стъклото...

 

Интересно, но от известно време спрях да описвам всичко във файл. Явно се омързеливих и взех да го карам по инерция...

Връзка към мнение
преди 18 минути , Яничка каза:

За пътувания, на които взимаме кола, задължително взимаме тези 2 (от китайците са)  "джвъчки":

- едно такова, за да държи телефона с навигацията

 

Egassimus, девет дни на Крит играех ролята на джвъчка. :lol: Даже с вградени пояснения и внимавай, коза!
Но просто има хора, които не разбират от навигация, макар да могат да шофират. Познавам няколко. И не всички са жени. :smile3:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 17
Връзка към мнение
преди 8 минути , Duke каза:

Точно това щях да напиша и аз, но при рентване на кола винаги нося и Garmin, който си има и държач за стъклото...

Имам и аз Garmin, ама вече доста години събира прах в жабката на колата и не съм го ползвал.

Цитат

Интересно, но от известно време спрях да описвам всичко във файл.

Продължавам да го правя и винаги една разпечатка на хартия.  

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Фил каза:

Имам и аз Garmin, ама вече доста години събира прах в жабката на колата и не съм го ползвал.

Като представител на старата школа предпочитам да съм двойно, че дори и тройно подсигурен при пътуване с кола. Освен Garmina-а, на телефона в папка Travel имам инсталирани maps.me и OsmAnd. Когато към с личната кола, въпреки, че има вградена навигация, отново слагам и Garmin-а в жабката...

 

П.П.: излишно е да споменавам, че всичко се ъпдейтва преди тръгване, като проблем е единствено вградената в колата навигация, защото само веднъж годишно има ъпдейт...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Яничка каза:

За пътувания, на които взимаме кола, задължително взимаме тези 2 (от китайците са)  "джвъчки":

- едно такова, за да държи телефона с навигацията

- едно такова , за да може и останалите пътници да си зареждат телефоните в колата

Джобна раничка от този вид, за да може да не мъкна голямата раница през деня.

Шапка за самолета, защото от климатиците винаги имам главоболие.

За Европейските дестинации - Европейска здравна карта.

За всяко пътуване си правя един файл с програма (часове на полети, хотели, забележителности, адреси, входни такси и т.н.) - имам го на телефона като файл и си нося едно копие на хартия, щото не обичам да се натовярвам с излишна информация, там всичко си пише 😉

Тоя Иво се ожени и още не е разбрал коя е правилната "джвъчка" за държене на телефона с навигацията 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 4 часа, Lindt каза:

Последните години започвам да осъзнавам, че правилото от детството ми задължително да носиш бански в багажа, грубо се погазва, при това от редовно пътуващи и тръгнали на плаж, остров, спа хотел. 

Ние рядко пътуваме с хора и иамм малко наблюдения над багажа на хората, но например миналата година на Азорите не отидохме на никой минерален извор, защото ми се видя глупаво половината хора да ме чакат да се кисна някъде, без да има друга причина да се завлече човек до там. Преди това в Колумбия с любопитство се опитвах да разбера как човек тръгва на целодневен плаж без бански и кърпа. Или пък към Япония, слагайки директно хикс на традиционни бани или импулсивни забавления. Дори в нашата мини група от двама водим ожесточени спорове за тези 50 грама плат поне веднъж годишно. 

Та се зачудих кои са нещата, които държите винаги да са ви под ръка, дори и евентуално да не ги ползвате?  

Фотоапарата е навсякъде с мен, банските не винаги. Щото с фотоапарата да се покрия мога, ама с бански да снимам не мога.

21015753_10212157689690060_7789328405222717157_o.jpg.00f9d79e0fa2754e9d84e4e1fee58e0f.jpg

На снимката не съм аз де 🙂

За жена ми не знам, щото то нейните бански - не знаеш с бански ли е, без бански ли е.

 

А иначе сериозно - в Япония в онсените май не дават да носиш бански, натурални ще сте.

  • Харесвам 3
  • Смея се 15
Връзка към мнение

Откато една вражеска, испанска вълнА ме заля в цял ръст и умъртви телефона ми, барабар с всички файлове, автобусни разписания и прочие(вкл.и драмата по откриване на колата в Сф, щото не си направих труда да запомня на кой летищен паркинг я оставих)  и прецака програма максимум...разпечатвам. 

Проверявам да не съм забравила лични документи, карти, евентуално валута

Другото са подробности.

  • Харесвам 3
  • Шок 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз пък още нищо не разпечатвам и всичко ми е в главата. Но сакън да не остана без телефон, че там често си коригирам въображаемата програма в движение. И навигацията ми е много необходима.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.