Прескочи до съдържание

Без кое нещо в багажа не тръгвате на път?


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 1 час, ivailo_radev каза:

Щото с фотоапарата да се покрия мога, ама с бански да снимам не мога.

21015753_10212157689690060_7789328405222717157_o.jpg.00f9d79e0fa2754e9d84e4e1fee58e0f.jpg

 🙂

А иначе сериозно - в Япония в онсените май не дават да носиш бански, натурални ще сте.

Не дават. Ама и фотоапарат не дават, че не зная какво ще правиш.

Сериозно сега. Има часови пояси за мъже и други за жени.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Вземам лични документи, обикновено и двата - паспорт и лк, също и застраховка.

Дрехи и тоалетни принадлежности. Старая се да са малко, но все по-трудно успявам, особено при дестинации с различни сезони. Имам си система- омръзнали ми по-стари дрехи, обувки да ги ползвам в началото на пътуването и да ги изхвърля в чуждоземен контейнер.

Така замърсявам тяхната среда. Ха ха! Не че ще компенсирам за боклука, който внасяме. 

С това действие отварям място за нови покупки, каквито неизбежно има.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 20 минути , Дани Магелани каза:

Имам си система- омръзнали ми по-стари дрехи, обувки да ги ползвам в началото на пътуването и да ги изхвърля в чуждоземен контейнер.

Леле, добре, че главна прокуратура не чете тук иначе със сигурност ще си възползва от тази идея! Макар, че откакто вече десет години стаята на сина ни е свободна, щом някоя дреха ѝ омръзне, веднага се класира там. На този етап успяваме да отворим вратата на стаята, което все пак си е успех. Съпругата ми има правило, че не може да облече едни и същи дрехи повече от веднъж месечно. И това независимо от сезона! Изключения правят връхни дрехи и обувки, които като цяло се редуват през поне една седмица. При мен положението е малко по-добро. Тъй като пак тя ми купува дрехите и всяка сутрин аранжира комплектите, прави впечатление, че понякога нося едни и същи панталони два път седмично  (например, в понеделник и евентуално в петък), което от нейна гледна точка граничи с абсурда, но все пак аз си имам предпочитания към определени дрехи. Това само по отношение на панталони, иначе горните дрехи задължително са различни поне десетина дни. Не знам, за мен това е тотално безумие, надявам се съфорумците от мъжки пол да имат по-голям късмет от моя. Не че се оплаквам, но няма място в къщата вече от дрехи и обувки... 

  • Харесвам 1
  • Шок 7
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 24 минути , Дани Магелани каза:

Имам си система- омръзнали ми по-стари дрехи, обувки да ги ползвам в началото на пътуването и да ги изхвърля в чуждоземен контейнер.

Това е популярна схема при пътуващите жени. :smile3: Сега в Испания дори си намерихме контейнер за дрехи.

Аз съм много, много недоволна, ако се случи да замъкна някоя дреха, а да не я ползвам. Напоследък все по-рядко ми се случва.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 16 часа, Argentique каза:

Това е популярна схема при пътуващите жени. :smile3: 

За първи път чувам за тази схема 🙂 . Аз съм точно наобратно - нося най-новите дрехи, някои са купени точно преди пътуването. 
 

Бански винаги, дори по два, дори и да не ги ползвам съвсем всеки ден. 
 

В багажа слагам обичайните неща, нямам нещо специфично, без което не тръгвам. Не нося фотоапарат никога в последните години, само с айфон снимам. 
 

За роуд триповете ни из САЩ принтирам екселски таблици с хотелите за всеки ден (име, адрес, брой на нощувките) и друг файл с програмата и кой ден какво предстои. Като бяхме без деца всичко беше планирано до минутата, сега нямам време и търпение да правя много детайлни планове, и всичко е ориентировъчно и лежерно. 
 

Всъщност да добавя - не тръгвам никъде без рокли! Много и всякакви, нося ги постоянно, най-удобната дреха за мен. И към тях равни, удобни, фенси сандали или джапанки 🙂 . 
 

И редовно ми се случва, да не облека доста, от дрехите, които нося, но съм на принципа, че е по-добре да го имам и да не ми потрябва, отколкото да го няма. Въпреки това багажът ми не е тежък, дрехите са летни в повечето случаи и не тежат/ не заемат много място.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 36 минути , Duke каза:

Леле, добре, че главна прокуратура не чете тук иначе със сигурност ще си възползва от тази идея! Макар, че откакто вече десет години стаята на сина ни е свободна, щом някоя дреха ѝ омръзне, веднага се класира там. На този етап успяваме да отворим вратата на стаята, което все пак си е успех. 

Е, аз не съм я докарала до там. Даже имам любими неща, които дълго нося.

Но има и необличани да си стоят в гардероба и да заемат място. 

Определено "разтоварването" в чужбина помага да затварям гардероба.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Без слушалки(тапи) и подготвена офлайн плейлиста в Spotify. 


Не обичам да мъкна излишни неща като книги, e-reader-и, таблети, лаптопи и тн в ръчния багаж, за да е максимално свободен за дрехи и евентуални покупки, затова на полетите обикновено единственото ми забавление е музика през телефона и слушалките са спасението. 😁 А плюса на спотифай е, че дори за 2-3-4-часов полет, почти не ми хаби от батерията на телефона. 

Връзка към мнение

Телефон, зарядно, лични документи и разплащателни средства. За нещата, които съм забравила да сложа в куфара, има кредитни карти. 😉 Не разпечатвам нищо, всичко го има на моя телефон и на телефона на моя мъж. 
Пътуваме само с чекиран багаж и имам изградена схема като започна да пълня куфарите. Ако се разсея и забравя нещо, купувам на място. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пари , документи и резервни контактни лещи. 

Това със старите дрехи ми е практика от почти самото начало на пътуванията.Дори съм купувал от дрип-шоповете тениски и т.н. по за 1-2 лева,  които ползвам като еднодневки , а на място купувам и връщам нови.Зависи разбира се от типа на конкретното пътуване.Ако отивам на сватба ще си нося само нови ( не че съм ходил все още )

Разбира се става дума за градски туризъм.Няма много луди да изхвърлят примерно якето си Arc'teryx ( каквото всъщност нямам). 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Хавлия 😂 (по Дъглас Адамс) 

Мечтая си да пътувам само с четка за зъби, телефон, зарядно и дебитна карта, ама не става, все трябва да се добавят разни дребни детайли от битието 😂

Още повече, че Благоверния все намира разни детайли за добавяне в куфара (например, разклонител с 2-3 гнезда 😉 ). Затова пътуването ни, по количеството багаж, го оприличавам на катун.

По отношение на програмите, и аз карам на електронен и разпечатан вид, плюс запазване на важните файлове в "облака"... за всеки случай 😄

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Напоследък позарязвам фотоапарата (а уж безогледалка, щото са "по-лесни за носене") за сметка на снимане с телефона. Предполагам когато го сменя с новия модел с невероятния 5Х оптичен зуум, хептен няма да ми се носи 😞

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ключ за вкъщи и ... резервен ключ за колата при такова пътуване. Веднъж имах премеждие с търсене в на ключ снега привечер на 31 декември на Витоша и не беше весело. По чужбините не ми се мисли. Винаги съм с двата ключа в мен, в различни джобове с цип.

Чавето като беше по-малко и без него не тръгвахме. 😁

Карти за игра.

Нокторезачка - няма по-гадно нещо от това да ти се счупи нокът по време на път :crazy:

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В един американски филм главният герой беше свел до две нещата които има нужда човек при пътуване: пистолет и кредитна карта! 😄

  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 30 минути , Topfly каза:

В един американски филм главният герой беше свел до две нещата които има нужда човек при пътуване: пистолет и кредитна карта! 😄

Според мен първото може да ти осигури второто.

  • Смея се 7
Връзка към мнение

Пари и някакви карти за пари + (вече) детето, защото, нали, не е хуманно да го зарежем 😉

Всичко друго може да се намери, купи в движение или да се остави някъде по пътя.

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, Zaro каза:

Ключ за вкъщи и ... резервен ключ за колата при такова пътуване. Веднъж имах премеждие с търсене в на ключ снега привечер на 31 декември на Витоша и не беше весело. По чужбините не ми се мисли

О, на нас ни се случи в Занзибар. Мъжът ми изтръскал някъде из пясъците ключа на колата, която в същото време е паркирана на платен паркинг в София. Късмет беше, че сестра ми по същото време бе в България и разполагаше с ключ от апартамента ни. Та взе резервния ключ и го изпрати на приятел от София, който ни го предаде, когато кацнахме. Иначе трябваше да правим повторен курс Пловдив - София, за да си приберем возилото. После, разбира се, се наложи да купим и ни обучат нов ключ, което не е евтино начинание. Оттогава, когато оставяме колата в София, се тръгва с двата ключа - единият е на сигурно пазене в мен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Coo каза:

Пари и някакви карти за пари + (вече) детето, защото, нали, не е хуманно да го зарежем 😉

Всичко друго може да се намери, купи в движение или да се остави някъде по пътя.

 

Вярно, че и дете имах за взимане. Не било само апаратът. 😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

О, на нас ни се случи в Занзибар. Мъжът ми изтръскал някъде из пясъците ключа на колата, която в същото време е паркирана на платен паркинг в София. Късмет беше, че сестра ми по същото време бе в България и разполагаше с ключ от апартамента ни. Та взе резервния ключ и го изпрати на приятел от София, който ни го предаде, когато кацнахме. Иначе трябваше да правим повторен курс Пловдив - София, за да си приберем возилото. После, разбира се, се наложи да купим и ни обучат нов ключ, което не е евтино начинание. Оттогава, когато оставяме колата в София, се тръгва с двата ключа - единият е на сигурно пазене в мен.

Е кой ходи с ключ от кола в София на плаж на Занзибар?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ох, на мен ми е кошмар да не загубя ключа от колата или от къщи като пътуваме. А ние така заключваме, че трябва да се разбива за да се влезе.

Последния път обаче оставихме ключ на племенницата, че имаше непоправен теч и можеше да стане страшно.

То си беше изнервящо, в петък идват и откриват голям теч от главния щранг (тоест не може да се спре), а ние в събота пътуваме. Някакси стегнаха тръбата временно и спря, ама трябваше да се наблюдава, в случай, че пак тръгне...

То отнема 2-3 дни смяната, че тръбата е в стената.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.