Прескочи до съдържание

Ако шефовете ви четяха магеланци


Препоръчани мнения

На мен ми се е случвало да ме наблюдават, когато чета. Обикновено са ме питали: Какви са тези "шарени снимки" и истории, които четеш?

След това ми казваха: "Не чакай допълнително отпуск, трябва някой като теб да е дежурен в училището!" или "Как така ще пътуваш, имаш ли спестени пари? Кредит ли ще взимаш?".

 

  • Смея се 4
Връзка към мнение

И мен ме разконспирираха рано-рано. Не четат тук, но знаят къде пътувам. Дори им правих презентация 2-3 пъти официално в офиса, организирано от HR-a 🙂 Готино беше. Преди парите бяха стопиращия елемент, сега е по-скоро отпуската, което е различно усещане. Съобразяването с детски ваканции също изяжда страшно много пари над 'нормалната' цена. За телефона като цяло не вдигам, а връщам СМС, иначе не е ваканция, опитвал съм, цялото светлинно шоу в Хонк Конг и аз с телефон в ръката, добре , че имаше снимки да си припомня какво съм 'гледал' 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 минути , Oshko каза:

И мен ме разконспирираха рано-рано. Не четат тук, но знаят къде пътувам. Дори им правих презентация 2-3 пъти официално в офиса, организирано от HR-a 🙂 Готино беше. Преди парите бяха стопиращия елемент, сега е по-скоро отпуската, което е различно усещане. Съобразяването с детски ваканции също изяжда страшно много пари над 'нормалната' цена. За телефона като цяло не вдигам, а връщам СМС, иначе не е ваканция, опитвал съм, цялото светлинно шоу в Хонк Конг и аз с телефон в ръката, добре , че имаше снимки да си припомня какво съм 'гледал' 🙂

Старая се поне в 80% от случаите да не разбират, че пътувам. Или давам най-близката дестинация. Например ако е през Истанбул за друг континент, казвам пътувам за Истанбул. Истина, но не цялата. Не вдигам телефон, освен на семейството.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Лили Пътува

Моят шеф няма време да чете тук, но искрено ми се радва на пътуванията и всеки път като се върна от някъде ме пита: "Успя ли да си починеш добре?" Ама така с една тревога в очите - не знам, наплашила съм го явно 😁. Работя в неголяма бг фирма, която е ту добре, ту зле. Зависим все от корпоративни клиенти, на които много им се впечатлявах в едни други години, сега вече е различно. Пари не изкарваме кой знае колко, но така си организираме с колегите нещата, че да имаме свобода. Засега това е най-големият лукс, с който разполагам и аз специално го материализирам в бюджетни далечни пътувания. Иначе на хартия имам 20 дни, но ползвам доста повече - все с компютър де, че имам и отговорности, които изискват я електронен подпис, я банкови преводи и няма как. Слава Богу не отнемат време.

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.