Прескочи до съдържание

Изчезнал самолет на Malaysia Airlines в Тайландския залив


Тони

Препоръчани мнения

  • 9 месеца по-късно ...

По Нешънъл Джиографик излъчиха серията на Air Crash Investigation за МH370:

https://www.youtube.com/watch?v=66fFYikgMjo

 

Наскоро срещнах и тази интересна статия, ако на някой му се чете:

http://nymag.com/daily/intelligencer/2015/02/jeff-wise-mh370-theory.html

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По Нешънъл Джиографик излъчиха серията на Air Crash Investigation за МH370:

 

 

Наскоро срещнах и тази интересна статия, ако на някой му се чете:

http://nymag.com/daily/intelligencer/2015/02/jeff-wise-mh370-theory.html

Маки , как така бе човек?рекламират,че на 8.03 от 20.55ще я дават за пръв път и аз даже съм си отбелязала и на празник няма да ходя заради това. Да не би да са давали старата серия днес? Щото има и по-стара май...
Връзка към мнение

Това е оригиналната, на Английски, и е пусната още края на Февруари.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да за БГ премиерата е точно една година по-късно от датата на случката. Пък и е нужно време да дублаж... 

Връзка към мнение

Наскоро срещнах и тази интересна статия, ако на някой му се чете:

http://nymag.com/daily/intelligencer/2015/02/jeff-wise-mh370-theory.html

Четох я, интересно е..

 

Мислите ли, че някога ще разберем какво се е случило, както с АФ447 или ще си остане загадка завинаги?

Връзка към мнение

Какво се е случило - не. Останките - все някога ще ги намерят .. я в Байконур, я в океана..

Връзка към мнение

А какво мислите за версията, тиражирана по НДж? Аз я смятам за изключително достоверна при настоящите доказателства. Най-вероятно така и се е случило. Лошото е,че е не е намерен никакъв евентуален мотив за това действие, а все се надявах да има нещо. Аз поне се успокоих, със сигурност не е отвлечен самолета от извънземни. Дано се открият останки и черна кутия, за да разберем....

Връзка към мнение

А какво мислите за версията, тиражирана по НДж? Аз я смятам за изключително достоверна при настоящите доказателства. Най-вероятно така и се е случило. Лошото е,че е не е намерен никакъв евентуален мотив за това действие, а все се надявах да има нещо. Аз поне се успокоих, със сигурност не е отвлечен самолета от извънземни. Дано се открият останки и черна кутия, за да разберем....

На мен ми беше много интересен епизода и всички разгледани версии. Но наистина най-достоверно ми се видя това, че самолета  е отвлечен (неясно с каква цел) от  пилот -било то един от двамата редовни или някой трети, който е бил на борда. Както казаха трябват умения за изключване на системите, отделно и промяната на маршрута на няколко пъти...

Не ми стана ясно само излъчването от Inmarsat, което е предавало на всеки час и така са разбрали, че самолета е летял 7 часа и са установили и посоката на полета,  не е ли предавало в реално време, не са ли могли да  проследят сигнала и да изпратят изтребители като при Helios или не знам и аз..?

Най-вероятно никога няма да разберем какво е станало. 

Редактирано от Моника
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не ми стана ясно само излъчването от Inmarsat, което е предавало на всеки час и така са разбрали, че самолета е летял 7 часа и са установили и посоката на полета,  не е ли предавало в реално време, не са ли могли да  проследят сигнала и да изпратят изтребители като при Helios или не знам и аз..?

Най-вероятно никога няма да разберем какво е станало. 

 

Данните от Inmarsat за първи път се ползват за нещо подобно и никой преди този случай дори не си е и представял, че може да се ползват за нещо подобно. За това и няма как да се реагира бързо и да се вдигнат изтребители. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Данните от Inmarsat за първи път се ползват за нещо подобно и никой преди този случай дори не си е и представял, че може да се ползват за нещо подобно. За това и няма как да се реагира бързо и да се вдигнат изтребители. 

Ясно, благодаря много за разяснението. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Случаят доста се изгуби. Надеждата, че ще разберем точно какво се е случило с MH370 май взе да изчезва. Версията с разхерметизация звучи най-правдоподобна, но кой знае още какви възможности има.

 

Към момента извършва ли се активно търсене на останки от самолета или финансирането намаля и нещата затихнаха?

Връзка към мнение

Към момента извършва ли се активно търсене на останки от самолета или финансирането намаля и нещата затихнаха?

 

Мисля, че продължава. Просто е бавно и не особено впечатляващо със сканиране на дъното със сонар. Австралийците бяха казали, че няма да спрат, но новини и аз не съм засичал напоследък. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е същата статия, като от сайта на BBC, която пусна @Мрън. В нашенския сайт обаче не става ясно, че е открит кораб.

 

Хубавото е, че ще удвоят периметъра на търсене - дано това помогне за откриването на някаква следа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.