Прескочи до съдържание

Изчезнал самолет на Malaysia Airlines в Тайландския залив


Тони

Препоръчани мнения

Единственото, което го има са конспиративните теории, което няма как да не се случи при липса на всякаква информация вече трети ден. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз не разбирам защо липсата на официална информация непременно трябва да се тълкува конспиративно? Възможни са различни варианти, които водят до унищожаване на черната кутия и/или прекъсване на възможността за излъчване на сигнал от самолета. Единствено не съм наясно какво се случва с отломките при експлозия на 10 000 метра височина? Ясно е, че отломките не могат да изгорят в атмосферата, но каква част от тях в крайна сметка може да падне на земята?

Връзка към мнение

E, ясно е че всичките отломки ще паднат на земята, но според Flightradar ще е по-скоро в морето, т.е. е по-трудно да се намерят. Доколкото помня, на Ер Франс също доста време мина, докато намерят нещо.

Относно пътуването заедно, отбори и оркестри да (те са и големи и е много трудно да намериш 10 различни маршрута за всички), но някои компании наистина не разрешават много хора да пътуват заедно. Аз като работех в глобална компания ни забраняваха да летим повече от 2 души в един самолет.

Връзка към мнение

http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8_6/%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D0%BA-%D0%90%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81-6-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D1%83%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82-%D0%9C%D0%9D370_308816.html

"Плашещото е не, че ще бъдат намерени отломки от полета, а че няма. Ако не намерим части от самолета, значи на планетата ни има нова, мощна и мистериозна сила, която е в състояние да сваля самолети от небето без да оставя следи. " ;) ;)

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Относно радарите - не мога да мисля докъде е стигнала в наши дни технологията за смущения, джамване, криене и заблуда за radar signature. Още през 1985-87 г. си имаше успешни технологии за това (две години съм следил екраните на 3 типа радарни съоражения работещи на различен принцип), като ни обучаваха как да разпознаваме смущенията и да се борим с тях.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

The Telegraph съобщава, че според Малайзийските ВВС, самолетът е бил прихванат за последно от радар на военните, около 1 час и 10 минути след "изчезването" на връзката с РВД.  Мястото е близо до остров Pulau Perak в протока Малака. Изпратени са екипи към новото място. 

 

Междувременно мнозина от близките на изчезналите твърдят, че все още има сигнал от моб. телефони. 

 

Хронология на новините: 

 

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/malaysia/10687223/Malaysia-Airlines-MH370-plane-crash-live.html

Връзка към мнение

...Леле, става още по-интересно...

 

Разследващите разглеждат снимки от преди две години, които показват, че вторият пилот на изчезналия самолет явно е имал навик да кани любопитни и апетитно изглеждащи пътнички в пилотската кабина.   

 

Някои вече правят паралел със самолетната катастрофа на Аерофлот, полет 593 от 1994 г., когато децаta на един от пилотите изключват част от функционалността на автопилота на самолет Airbus 310 и самолетът става неуправляем.  

Редактирано от natchobg
Връзка към мнение

Аз не разбирам защо липсата на официална информация непременно трябва да се тълкува конспиративно? Възможни са различни варианти, които водят до унищожаване на черната кутия и/или прекъсване на възможността за излъчване на сигнал от самолета. Единствено не съм наясно какво се случва с отломките при експлозия на 10 000 метра височина? Ясно е, че отломките не могат да изгорят в атмосферата, но каква част от тях в крайна сметка може да падне на земята?

 

То не е липсата на официална информация това, което поражда конспирациите, а липсата на всякаква информация. В този случай почва да се развинтва фантазията и за съжаление дори най-налудничавите теории не можеш да ги обориш, защото нямаш с какво. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не съм сигурен в това... Примерно топ симфоничните оркестри в света (Берлинска филхармония, Чикаго, Концертгебау и пр.) пътуват на турнета в един самолет барабар с диригента. Ако нещо се случи се затрива целият оркестър и е много трудно да се възвърне в подобен състав. Предполагам, че и топ футболните отбори пътуват в един самолет (сигурно си имат собственни или чартират, но пак са в един). Там пък какви вълнения ще са ако се случи нещо...

 

Може да се поразтърси из нета и да се види дали тези 20 служители на Freescale Semiconductor (NYSE:FSL) са били на борда.

Съжалявам, но сравнението ти е неуместно! От един футболен отбор едва ли зависи световната икономика, още повече от един симфоничен оркестър.

Връзка към мнение

Наистина много интересно става около този самолет!!!

Честно казано хора, около този полет има доста мистерии и стават все повече.

За мен лично има няколко варианта за случката: 

разбиване по-далечно разстояние и да гледат на грешното място. 

колкото и странно да е: отвличане от извънземни.

случайно или не сваляне на самолета от земята. 

Връзка към мнение

Съжалявам, но сравнението ти е неуместно! От един футболен отбор едва ли зависи световната икономика, още повече от един симфоничен оркестър.

 

Всяка компания си има полици по този въпрос, може някои и да не пускат по повече от двама в един самолет, но изключително много го правят.

 

От един световен футболен отбор и от един световен оркестър не зависи световната икономика, но са high value assets, които много трудно могат да се заменят при един инцидент (почти невъзможно)...

 

Разговора всъщност беше относно дали тези 20 служители са били всичките на борда на самолета. Да били са, Ройтерс го потвърди. Дали това има отношение към случилото се - не можем да знаем.

Връзка към мнение
"Да не са сложили батерии"?!?

Това ми се струва леееко несериозно. Не разбирам много от самолети, но съм сигурен, че черна кутия би излъчвала сигнал и от дъното на океана поне 30 дни след евентуална катастрофа/сваляне. Не може просто така да се дематериализира цял самолет.

Връзка към мнение

 

Пишман експерт. Руснаци, американци, китайци гледат отгоре и няма как да не видят взрив, но ще изпуснат изстрелване на ракета (ако самолета е свален), при положение че сателитите им точно това дебнат. После пък китайците не се разбират с виетнамците и точно за това ще свалят малайзиски самолет, който лети към...Китай и пълен с една камара китайци.

 

4 вариант - черната кутия си излъчва, но няма как да знаем откъде излъчва, обхвата и не е по цялата земя. Бил категоричен, че няма друг вариант експерта.

 

Най-лошото, е че самите официални органи си противоречат ужасно и няма дори зрънце информация, за която реално можеш да се закачиш.

Връзка към мнение

 

Експерт.

 

http://airgroup2000.com/gallery/albums/userpics/10044/intro_-_1.JPG

 

Ето ги всички части - много са интересни:

 

http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=227130

 

 

Основател, за мен си е експерт човекът. Поне откъм техническата страна на въпроса.

Знаеш, че в Украйна в момента ситуацията е кризисна и двата лагера от уж приключилата Студена война са натопорчени един срещу друг. Не казвам, че е прав в предположенията си, но може наистина да има обсотятелства около тоя случай, които допълнително биха раздухали конфликта, възникнал покрай Украйна. Още повече, че точно преди седмица пътнически самолет на китайците се размина на косъм с балистична ракета, изстреляна от Северна Корея. Та... не се знае знае ли се. В момента Азия е като буре с барут и не се знае от какво може да пламне фитилът.

Аз мисля, че в крайна сметка ще открият нещо от този самолет. Нека видим какво ще излезе тогава.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

4 вариант - черната кутия си излъчва, но няма как да знаем откъде излъчва, обхвата и не е по цялата земя. Бил категоричен, че няма друг вариант експерта.

А тя звуков сигнал ли излъчва черната кутия?

 

Покрай тази случка обаче кой ли не се упражнява..., днес чух/четох, че китайците открили на сателитни снимки "парчета от самолета с размери 24 на 22 метра" :rolleyes:

Добре де, каква е тая част от самолета, която може да е с размери 22 на 24 метра? :rolleyes:

Връзка към мнение

Капитане, истински експерт няма да си смуче някакви теории от пръстите, а ще се опира на факти. В цялата история има свалени мисля 2 пътнически самолети и то в много напрегнати ситуации по време на студената война. Никой не сваля току така пътническа машина, просто защото не отговаря или по каквато и да е друга причина. Няма нито един факт, който да потвърждава неговата теория и ще е същото като да твърдим, че е отвлечен от извънземни. Не че ги няма и такива предположения вече.

 

Фичо, звуков сигнал излъчва, но мисля че не е във честотата, която хора могат да уловят. Китайците са открили "нещо" в океана, не е сигурно че е парчета от самолета. А като нищо може да е парче от обшивката.

Връзка към мнение

Сакън, и през ум не ми минава, че самолетът е свален умишлено! То само това оставаше...

 

Иначе преди няколко дни сред изброените възможни причини беше и самоубийство на пилота. Имало такива случаи - пилотът забивал машината в някоя планина съвсем умишлено. Мисля че на египетски самолет му се беше случило нещо такова.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

Китайците са открили "нещо" в океана, не е сигурно че е парчета от самолета. А като нищо може да е парче от обшивката.

Да, открили са "нещо" , но се спекулира че можело да са части от самолета.

При положение, че диаметърът на тялото на B777 е 6.20м. , даже и ако някаква магическа сила е успяла да направи идеално плоска  разгъвка на обшивката, според геометрията (p=2πr )няма как да е повече 20метра ;)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Има такива случаи, да, има и случай на отвличане от пилота, те преди 2 седмици се случи на един етиопски. Имаме и случай с гръцкия самолет, където заради разхерметизация всички загубиха съзнание, това всъщност е доста вероятна теория (lpopov беше пуснал по-горе линк към нея).

 

Въпроса е, че няма доказателства за нито една от тези теории. Нито можеш да ги потвърдиш, нито можеш да ги отречеш. За това и според мен всеки експерт поканен в медиите трябва да прилага максимална сдържаност, дори да има лично мнение по определени въпроси. След като падна ербъса в океана имаше интервю с някой от известните пилоти, мисля че този който успя да приземи самолета в Хъдсън, може и да не беше той, но беше един от пилотите герои. Същия наплю двумоторните самолети, че само е било въпрос на време нещо такова да се случи. Без грам да има доказателства, че именно проблема е бил в два отказали двигателя. Сега вече знаем, че е говорил пълни глупости, но тогава колко хора са му се вързали, че е прав само на база на авторитета му? Колко от тия хора избягват напълно безопасни двумоторни самолети до ден днешен заради неговите глупости? Просто трябва да си мерят приказките експертите, лично мнение, точно защото името им тежи понякога повече от думите.

Връзка към мнение

Да, открили са "нещо" , но се спекулира че можело да са части от самолета.

При положение, че диаметърът на тялото на B777 е 6.20м. , даже и ако някаква магическа сила е успяла да направи идеално плоска  разгъвка на обшивката, според геометрията (p=2πr )няма как да е повече 20метра ;)

 

те от двуизмерни снимки така и така няма как да сметнат точните размери, по-скоро се говори за размера на проекцията им върху заснетата площ :) А и не говори за перфектни квадрати с такива размери, например може да е парче от крилото, заедно с част от обшивката. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.