Прескочи до съдържание

Изчезнал самолет на Malaysia Airlines в Тайландския залив


Тони

Препоръчани мнения

Е, аз съм водел Су-25, Ми-24 и Миг-23. Не сме водели гражданска авиация. Но на нашите радари само дървени двуплощници с изпадали пирони и балони не се виждаха, всичко друго излизаше, при положение, че беше изключително остаряла морално техника. 

 

Именно, големите самолети се виждат още по-лесно, не че аз въм водил каквито и да било (нашата задача беше да сваляме, а не да водим), но съм виждал на екраните и граждански и военни транспортни и изтребители. Смятай с онази остаряла техника няма как да ти изчезне от екрана, камо ли при сегашните радари. Може да "изчезне" само ако слезе много ниско, излезе от обхват или се правят целенасочени смущения, примерно от специално екипиран друг самолет.

Връзка към мнение

Има някакви новини от Австралия , та да видим дали останките ще са от тази машина.

За мен като по-незапознат с авиацията наистина е шокиращо да виждам  , как така една такава машина може просто да "изчезне" при всичките съвременни навигационни чудесии , GPS , Глонас и прочие ...

Връзка към мнение

Аз пък започвам все повече да си мисля, че военните са замесени. Не мога да си обясня по друг начин тоталната тишина и липса на информация, както и факта, че търсенето като че ли не беше много старателно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък започвам все повече да си мисля, че военните са замесени. Не мога да си обясня по друг начин тоталната тишина и липса на информация, както и факта, че търсенето като че ли не беше много старателно.

Може да е станал някакъв гаф и с оглед избягване на допълнителна ескалация на напрежение по оста Изток/Запад на фона на Украйна да се е позатулил.

Връзка към мнение

Да изчакаме да видим , но каго гледах на картата на която се предполага, че са намерени останки от самолета . Съвсем ориентировъчно според  мен това е реазтояние малко повече от колкото от Куала Лампур до Пекин . Може би там някъде е свършило горивото . 

Връзка към мнение

В avherald има информация относно начина, по който са изчислили посоката и евентуалната крайна позиция.

До момента този подход не е използван никъде другаде, но предвид случая се е наложило.

След отминаването на бурята днес, утре продължават търсенето.

Връзка към мнение

Пълна мистерия! Просто не мога да повярвам, че това е възможно в технологичния ХХI-ви век:

 

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1238146

Връзка към мнение

Пълна мистерия! Просто не мога да повярвам, че това е възможно в технологичния ХХI-ви век:

 

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1238146

Никаква мистерия. Информационно затъмнение му се казва. Сега се чудят каква по-приемлива версия да скалъпят.

Връзка към мнение

Никаква мистерия. Информационно затъмнение му се казва. Сега се чудят каква по-приемлива версия да скалъпят.

 

Хем се е разбил, хем не е. Хвърлянето на боб продлъжава.

Връзка към мнение

Дори и да намерят отломки утре, 18 дни са предостатъчни за всякаква инсценировка. В мен надделява усещането, че става въпрос за похищение с цел кражба - дали на товар или на пътници, няма значение.

Също не мога да повярвам, че никой BigBrother не знае къде да търси самолета. Но нито американци, нито руснаци ще си разкрият шпионските спътници за някакви си 239 човека.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тия сателити съвсем не гледат в дълбокия океан, кой да търсят там, насочени са я към Крим, я към Северна Корея, я към Афганистан. 

 

Мисля, че всички надценяват модерните технологии, в авиацията има доста елементи, които биха се оприличили като допотопни и комуникацията е едно от тях. От друга страна, използването на стари и изпитани технологии води до по-голяма сигурност. А постоянна сателитна връзка със самолета струва доста скъпо и в днешните изтънели бюджети на авиокомпаниите просто няма как да се вмъкне, освен ако не стане регулация от органите. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мисля ако не се лъжа Emirates имат постоянна връзка със самолетите си, със собствен сателит. Явно има компании който си ги следят, но повечето едвали.

Поне National Geographic ще и направят нова серия на "Разследване на самолетни катастрофи" или цяла поредица която съм сигурен 99%, че ще се казва "Къде изчезна полет МН370?"

Връзка към мнение

Друга малка подробност - изчезналия самолет е модификация на 777, кято при пълно зареждане с гориво може да прелети 40 000 км.

Редактирано от vlady
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А знаете ли, че на борда са пътували над 100 члена на някакъв китайски клан и забележете над 1 тон злато!

Ако е вярно, това променя нещата. За златото говоря, клановете не са ми ясни..Ако е така, със сигурност не е паднал в океана, златото е на сигурно място. Но пък биваше да инсценират нещо, я отломки, я друго.

Връзка към мнение

Друга малка подробност - изчезналия самолет е модификация на 777, кято при пълно зареждане с гориво може да прелети 40 000 км.

По-точно 14 000 км може да прелети!!Което не е никак малко!

Връзка към мнение

Ако е вярно, това променя нещата. За златото говоря, клановете не са ми ясни..Ако е така, със сигурност не е паднал в океана, златото е на сигурно място. Но пък биваше да инсценират нещо, я отломки, я друго.

 

Непотвърден слух, един от многото.

 

 

Мисля ако не се лъжа Emirates имат постоянна връзка със самолетите си, със собствен сателит. Явно има компании който си ги следят, но повечето едвали.

Поне National Geographic ще и направят нова серия на "Разследване на самолетни катастрофи" или цяла поредица която съм сигурен 99%, че ще се казва "Къде изчезна полет МН370?"

 

Може да имат връзка, но едва ли връзката е постоянно предаване на локация и технически параметри на полета. Ужасно голям разход е, за доста малка полза. Но може да предават епизодично през ACARS, както и тоя самолет е предавал...докато не са му спряли излъчвателя. 

Връзка към мнение

Тук пък пише, че бил летял прекалено дълго над 13 000м, което си било чист опит за самоубийство...

 

http://www.blitz.bg/news/article/258000

Връзка към мнение

Пуснах в блога превод на резюмирана информация от един от потребителите на airliners.net. Каквото има подадено като официална и доста неофициална информация е там: http://www.aerohroniki.com/2014/03/26/%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D1%81-mh370-%E2%80%93-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%B3/

 

Че като видя блиц да превежда дейли мейл и ми иде да крещя.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Пуснах в блога превод на резюмирана информация от един от потребителите на airliners.net. Каквото има подадено като официална и доста неофициална информация е там: http://www.aerohroniki.com/2014/03/26/%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D1%81-mh370-%E2%80%93-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%B3/

 

Че като видя блиц да превежда дейли мейл и ми иде да крещя.

 

Прочетох с интерес, но освен куп технически термини не открих нещо ново в тази информация. За мен най-необяснимите неща в този полет са следните:

 

1. Какво налага подобна драстична промяна на курса и буквално обръщане посоката на движение?

2. Защо самолетът се насочва в недостъпна зона на хиляди километри от най-близката суша/летище?

3. Не е ли възможно лайнер от подобен тип да бъде приводнен успешно?

4. Как е възможно сателитите да загубят подобен обект в ХХI-ви век?

5. Как е възможно да се твърди, че самолета се е разбил без никакво физическо доказателство?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето отговор на някои от въпросите от BBC:

 

http://www.bbc.co.uk/news/magazine-26671224

 

Относно: Как е възможно да се твърди, че самолета се е разбил без никакво физическо доказателство?

 

Вчера имаше статия обясняваща, че това не е първият такъв случай: знае се, че самолетът се е разбил, без да са намерени останки. Конкретно в този случай, изводът се базирал на изчисления правени за първи път по такъв начин (ако те интересува ще потърся статията, не е техническа: даже и аз я схванах :))

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.