Прескочи до съдържание

Ваксина срещу жълта треска - цена и място


Kaloyan89

Препоръчани мнения

Чета,че има хора,които са я купували от Гърция за 32 евро.Цената на "Враня 20" е 113 лв.Излиза,че ,ако ваксината струва 32 евро,за поставяне плащаме 60лв.Предстои ми пътуване в Турция,но не съм наясно в коя клиника в Одрин може да поставят ваксината и да издават сертификат?

Дали случайно има магеланец,който се е ваксинирал в Турция?

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 13.03.2014 г. в 15:29, Kaloyan89 каза:

За Сенегал и Гамбия. Именно, за да не ги слагам наведнъж искам да започна на време, но основният въпрос е за жълтата треска, задължителна за издаване на визите. 

При вадене на виза за Гамбия не са ми искали сертификат за жълта треска ,нито на границата при влизане.

Връзка към мнение
На 29.08.2019 г. в 11:38, Olianata каза:

Чета,че има хора,които са я купували от Гърция за 32 евро.Цената на "Враня 20" е 113 лв.Излиза,че ,ако ваксината струва 32 евро,за поставяне плащаме 60лв.Предстои ми пътуване в Турция,но не съм наясно в коя клиника в Одрин може да поставят ваксината и да издават сертификат?

Дали случайно има магеланец,който се е ваксинирал в Турция?

Здравейте, само да питам дали си правихте в крайна сметка ваксината и ако да къде?

Връзка към мнение

Правил съм я в далечната 2014 година в чужбина.B момента цената тук във Франция е 70 евро,тогава беше по-малко. В крайна сметка важното е да си ваксиниран и да се сдобиеш със сертификата, разбира се!

FJ.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Здравейте, 

 

Налага ми се да си сложа ваксина за жълта треска, но от РЗИ в Пловдив не ми вдигат, за да ги питам за инфо. Дали някой скоро се е сблъсквал с този проблем и може да ми помогне къде в Пловдив мога да си я купя. 

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Аз си слагах октомври миналата година в РЗИ- Пловдив. Крайно нелюбезни са и по телефона, и на живо. Като цяло не дадоха много информация, а и вдигат телефоните почти никога. Само казаха да си купя ваксина и да ида когато реша. Те нямат налични ваксини за жълта треска. Имат в аптеката пред болницата. Трябва да погледна за името на аптеката, но тя май е само една. Когато ходихме, имаха доста бройки. Ваксината е Стамарил. Като я купиш се връщаш в РЗИ, попълваш някакви документи, плащаш такса (по спомен около 50лв на човек и разбира се само пари в брой) и после отиваш да ти сложат ваксината. Моят съвет е да идеш да предупредиш в аптеката да ти запазят една ваксина, да идеш в РЗИ да попълнеш документите и да платиш, да викнеш човека, който слага ваксините и тогава да се върнеш да си вземеш ваксината. От аптеката ми бяха казали, че до 1 час можело да издържи ваксината извън хладилник, но не ми се рискуваше много, а в РЗИ са крайно бавни и седиш и чакаш с ваксината пред различните врати. 

  • Шок 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 18.01.2022 г. в 16:05, Mario Chipev каза:

От Ноември държа връзка с Имунизационния кабинет на РЗИ София. Вдигаха ми всеки път и бяха любезни. Момента, в който получиха доставката на ваксина ( Stamaril ), заявих ваксината и още на следващия ден ме ваксинираха. Нямах никакви странични реакции. Всичко отне около 10-20мин. Ковид ваксините бяха с предимство. 
 


 

Имунизационен кабинет

  • Столична РЗИ, ул. ”Враня” № 20, ет. 5, ст. 503
  • Работно време: 8.30 - 12.00 ч. и 12.30 - 17.00 ч.
  • 02/ 813 04 98

Да, аз също съм с много приятно впечатление от РЗИ-София. Бяха любезни и ми дадоха информация. Всъщност взех от тях телефон на РЗИ-Пловдив, където някой все пак отговаряше на обажданията. Имаха само една налична ваксина в София. 

 

По-горе се питаше за РЗИ-Пловдив, не за София. 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, 

Ние си търсим 2 ваксини за жълта треска, но от РЗИ казват, че няма налични и няма и планирани доставки. 

Някой знае ли клиника/болница в Гърция (Солун) или Румъния, в която можем да отидем и да си вземем или да ни сложат ваксината? 

Опитахме Clinical Hospital for Infectious and Tropical Diseases "Victor Babes"-Bucharest, но още чакаме отговор от тях .

Връзка към мнение
На 1.07.2022 г. в 14:17, Elizabeth каза:

Здравейте, 

Ние си търсим 2 ваксини за жълта треска, но от РЗИ казват, че няма налични и няма и планирани доставки. 

Някой знае ли клиника/болница в Гърция (Солун) или Румъния, в която можем да отидем и да си вземем или да ни сложат ваксината? 

Опитахме Clinical Hospital for Infectious and Tropical Diseases "Victor Babes"-Bucharest, но още чакаме отговор от тях .

Аз миналата година си я купих от поликлиниката пред МБАЛ Пълмед в Пловдив. От РЗИ ми бяха казали, че те не продават, а трябва да дойдеш с готова. Като в аптеката тогава имаше доста налични дози. Ако сте в България и там може да пробвате, но нямам телефон на аптеката.

Връзка към мнение

Може да си поставите в Солун, а може и в Белград, ако Ви е по-близо/удобно. РЗИ София от поне две години отговарят, че нямат ваксини и не знаят кога ще имат.

За поставяне в Солун искат 1) записан час, 2) платежно за 35 евро към Hellenic Pasteur Institute, Атина, и 3) бележка, че не сте алергични към яйца и/или месо. Сърбите искат 25 евро, но не знам какви документи искат - само, че не е необходимо предварително записване на час.

Връзка към мнение
преди 20 минути , Hadzhitodorovi каза:

Може да си поставите в Солун, а може и в Белград, ако Ви е по-близо/удобно. РЗИ София от поне две години отговарят, че нямат ваксини и не знаят кога ще имат.

За поставяне в Солун искат 1) записан час, 2) платежно за 35 евро към Hellenic Pasteur Institute, Атина, и 3) бележка, че не сте алергични към яйца и/или месо. Сърбите искат 25 евро, но не знам какви документи искат - само, че не е необходимо предварително записване на час.

Да, РЗИ София казаха същото и на мен, пробвахме и Пловдив и Бургас - същия отговор. 

За Солун - случайно да знаете името на болница или линк къде да се запишем? Опитахме се да се свържен с гръцкото РЗИ, но никой не вдига. 

 

Връзка към мнение
преди 41 минути , Hadzhitodorovi каза:

Не мога да помогна - през бивша студентка-гъркиня се информирахме, но още не сме стигнали до записване.

Благодаря, изпратих един мейл към Hellenic Pasteur Institute, та ако ми отговорят ще споделя и тук, ако някой знае каква е процедурата за Белград или Ниш също ще съм много благодарна ! 

 

Връзка към мнение

В края на миналата година и аз проучвах този въпрос, макар че в последствие ми отпадна нуждата от ваксина. Инфото, което имам е, че може да се поръча доставка на ваксината на тел. 00359 89 2794245 Аптека Промахон и после да отидете да ви я бият тук на място, което е оторизирано за това, вкл. РЗИ. Не е лично проверена процедура, но можете да попитате и за този вариант.

Връзка към мнение

Няма ли вече вариант да се постави ваксината в някоя клиника? Преди няколко години се ваксинирах във Вита. Или проблемът е, че ваксината не се доставя вече в България?

Връзка към мнение
преди 38 минути , zhivko7 каза:

Няма ли вече вариант да се постави ваксината в някоя клиника? Преди няколко години се ваксинирах във Вита. Или проблемът е, че ваксината не се доставя вече в България?

Не се доставя в България, попитахме и в доста аптеки, РЗИ, болници и клиники...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих проверил и във Варна. Има доста моряци, за които ваксината е задължителна, ще е странно (но не и невъзможно) да ги оставят да си търсят по чужбина. Познат моряк се ваксинира във Варна миналата пролет като купи от аптека ваксината и в РЗИ му я поставиха. В РЗИ-Варна може да знаят, ако се намира в някоя аптека, или пък в някой специализиран медицински център в града. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Преди да се раззвъня на РЗИ да питам тук: Някой слагал ли е Стамарил на детето си?

Бях чела преди 2-3г и сега пак, че е за над 6г, моето е на 4 и половина, ако взема пътуването тогава ще е тъкмо на 5г. Гледам за пътуване за Гамбия, детето с нас, няма как - някъде казват, че е задължителна, другаде, че никой не им иска. Там деца със сигурност има, вероятно и хора с малки деца пътуват, не само пенсионери за секс туризъм. Смислен план нямам, ще прекопаваме плажове и нищо кой знае какво, т.е може и другаде да се ходи. Половинката ми е на контра, казва да ходим другаде, че е сериозна ваксина и да не прецакаме детето... 

Връзка към мнение

Тук се слагат масово от 9 или 12 месеца, но не става въпрос за един плаж, а за постоянно живеене...

Мен ако питаш щом половинката е против намерете плаж на друго място 😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.