Прескочи до съдържание

Пътувания заради спортни събития


Препоръчани мнения

  • 7 месеца по-късно ...
On 11/20/2017 at 12:02 AM, edbloom said:

Още не са излязли, но следете тук -> http://www.asroma.com/en/tickets/buy-tickets . Иначе преди години, първият ми мач на Олимпико беше точно

Рома - Милан 1-1 , 2007 година и си купихме от фен магазина на Рома в центъра на града :)

Здравейте ! 

Май месец ми предстои пътуване към Рим и ще сме точно уикенда, когато ще играят с Ювентус. Определено искаме да посетим мача и затова искам да ви попитам кой е по-добрият вариант за билети ?
1.Онлайн през този линк, който сте дали или 2.директно на място - по принцип знам, че Олимпико на 100% не се пълни дори и за римското дерби с Лацио, така че предполагам билети ще има, важният въпрос е дали ще има останали читави места за добра цена на място или онлайн излизат по-евтино и по-сигурно ? 

Благодаря! 🙂

Връзка към мнение
На 1.11.2018 г. в 15:13, Kosta Grudov каза:

Здравейте ! 

Май месец ми предстои пътуване към Рим и ще сме точно уикенда, когато ще играят с Ювентус. Определено искаме да посетим мача и затова искам да ви попитам кой е по-добрият вариант за билети ?
1.Онлайн през този линк, който сте дали
🙂

Мисля, че онлайн е начина. Всичко друго е на риск и плащане на много високи цени на място.

Връзка към мнение

Вземи си онлайн. Аз водих сина ми на мача срещу Челси за Шампионската лига миналата година, взех от сайта им. Иначе ще има и в деня на мача сигурно, но няма да са по-изгодни. Ще ти хареса, много хубава атмосфера правят вълците, особено в дербита. 

Връзка към мнение
На 1.11.2018 г. в 16:13, Kosta Grudov каза:

Здравейте ! 

Май месец ми предстои пътуване към Рим и ще сме точно уикенда, когато ще играят с Ювентус. Определено искаме да посетим мача и затова искам да ви попитам кой е по-добрият вариант за билети ?
1.Онлайн през този линк, който сте дали или 2.директно на място - по принцип знам, че Олимпико на 100% не се пълни дори и за римското дерби с Лацио, така че предполагам билети ще има, важният въпрос е дали ще има останали читави места за добра цена на място или онлайн излизат по-евтино и по-сигурно ? 

Благодаря! 🙂

Приятно изкарване и за където и да вземеш билети да видиш хубави голове на Юве 🙂 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Благодаря на всички ! :) Дано успеем да се вредим и стане добър мач. :) Единственото ми притеснение е, че това е съвсем в края на сезона, а така както е тръгнало може и титлата да е подсигурена вече за Юве и да излизат с резерви, но ще видим :) 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Започвам едно голямо плануване за пътуване до САЩ през 2020, като основна причина е посещение на баскетболни мачове. Тъй като готвя изненада, може ли малко помощ от феновете тук, за да не се издавам вкъщи.

 

Кога излиза програмата за сезон 2019 - 2020? Есента има ли яснота примерно какви мачове ще се играят през март? Видях, че препоръчвате да използвам https://www.stubhub.com/. А в случай, че знам на кои точно мачове искам да отидем, то кога да взема билети и пак ли през този сайт? 

 

Ако някой въпрос е неадекватно зададен, простете ми, аз съм един голям лаик, който живее с един голям фен.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , schnappsyy каза:

Започвам едно голямо плануване за пътуване до САЩ през 2020, като основна причина е посещение на баскетболни мачове. Тъй като готвя изненада, може ли малко помощ от феновете тук, за да не се издавам вкъщи.

 

Кога излиза програмата за сезон 2019 - 2020? Есента има ли яснота примерно какви мачове ще се играят през март? Видях, че препоръчвате да използвам https://www.stubhub.com/. А в случай, че знам на кои точно мачове искам да отидем, то кога да взема билети и пак ли през този сайт? 

 

Ако някой въпрос е неадекватно зададен, простете ми, аз съм един голям лаик, който живее с един голям фен.

 

 

Всеки сезон мачовете започват в средата на Октомври,така че ще имаш достатъчно време да решиш на кой мач ще искате да отидете през месец Март.Програмата е направена до плейофите и всеки един мач се знае.Размествания в програмата се правят само при изключителни ситуации,например бойкот/протест на играчите или лигата относно заплащането.Билети има на на сайта на ESPN и ти препоръчвам да ги погледнеш за да се ориентираш.Имай предвид,че билетите за възловите мачове са наистина много скъпи,например Уориърс срещу Лейкърс-билет на последните редове 150$.Не съм ходил на NBA мач,но съм голям фен на "Лигата на Извънземните" и американският баскетбол,така че ако имаш въпроси-питай. Ще тагна @Георги ,защото знам,че е ходил и той ще ти даде още разяснения относно посещението на баскетболен двубой в САЩ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Стадион Атахуалпа, Кито - национален стадион на Еквадор. Един от националните  стадиони с най-висока надморска височина на 2,800 м (рекордът държи националния стадион на Боливия в Ла Пас на 3637м).

Някои наблюдения относно културни различия. Бирата на стадиона от гледна точка на сигурност се продава не в бутилки или чаши, а в найлонови пликчета. За първи път видях как се маха пяна и се пие бира от найлоново пликче 🙂 

Феновете на губещия отбор дори с три гола разлика С.Д. Ел Насионал не спряха да пеят 90 минути като на най-доброто им изпълнение бе футболна песен под ритмите на Ламбада в продължение на около 10-15 минути 🙂

 

7FB7F6A7-9DBB-44CA-B05C-EEDF17E417DC.jpeg.2383249ea9984075e1eaabe5e17d99c2.jpeg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

@schnappsyy, аз ходих на мач от НБА по схемата със stubhub. Но моите специфики бяха доста по-различни, аз вече имах билети и дати и просто исках да усетя малко от атмосферата без значение кой мач гледам. Не съм фен на никой отбор там и въобще разбиранията ми са на доста базово ниво.

 

Имах късмет да хвана Никс в криза срещу също не много добър тогава отбор - Юта Джаз. Казвам късмет, защото моментната форма на отборите оказва огромно влияние на цените на вторичния пазар (stubhub). Ако отборът върви - цените са в небесата, иначе може да се намерят и под коричните. 

Връзка към мнение

Явно ще трябва да следя сериозно сезона и после да поразпитам за трансфери и кои ще бъдат интересните отбори догодина, за да бъде изненадата добра. Благодаря за мненията, добри ориентири ми дадохте. @Георги и @krasen_denev 👍

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, билетите за мача Рома-Юве вече са в продажба и искам да ви попитам нещо. 🙂
Набелязах сектора Distinti Sud, заради близостта му до тифозите, а и цената спрямо централните сектори е доста по-добра. (билетите според мен са отвратително надути, то вярно Кристиано Роналдо и бла-бла, ама все пак.. да не говорим, че може и да не играе и той и още титуляри... справка за мача с Наполи - двойно по-скъпи са, но как да е това...) 

Искам да ви питам някой знае ли защо тези сектори изискват тази карта ? Запазени са целите сектори само за притежатели ли ? Ако да, как може да се сдобием с такива карти или това няма как да стане.. 

 



И още едно въпросче - ако идем да кажем час-два преди мача в района - има ли как да се посетят олимпийското селце, някъде където да има информация за рекорда на Стефка Костадинова и общо взето има ли какво да се види преди самият мач ? 🙂

 

Благодаря ! 

444.png

5555.png

Връзка към мнение
преди 10 часа, Kosta Grudov каза:

 (билетите според мен са отвратително надути, то вярно Кристиано Роналдо и бла-бла, ама все пак.. да не говорим, че може и да не играе и той и още титуляри... справка за мача с Наполи - двойно по-скъпи са, но как да е това...) 

444.png

5555.png

Билетите са станали страшно скъпи навсякъде в Италия, когато играе Ювентус, заради Роналдо. Като фен на Юве ми е тъжно, че ръководството на отбора почти ме отказа да ходя повече на домакински срещи на мачове в Шампионската лига. Справка: цените на билетите за мача с Аякс започват от 200 евро, което е изключително висока цена, дори за италианците. Ако трябва да закараш жена си и двете си деца на мач отиваш на 800 евро.....

В момента Юве продава едни от най-скъпите билети в цяла Европа, а стандарта в Италия е доста по-нисък от страни като Англия или Германия. В този ред на мисли не съм учудвам, че всички отбори в Италия завишават цените на билетите, когато играе Юве. Футболът отдавна е бизнес и с течение на годините се превърна в забавление за богатите. Още преди 3-4 години предвидих, че след 10 години този спорт ще е удоволствие само за богатата прослойка в обществото. 

Връзка към мнение
50 minutes ago, Guinness said:

Билетите са станали страшно скъпи навсякъде в Италия, когато играе Ювентус, заради Роналдо. Като фен на Юве ми е тъжно, че ръководството на отбора почти ме отказа да ходя повече на домакински срещи на мачове в Шампионската лига. Справка: цените на билетите за мача с Аякс започват от 200 евро, което е изключително висока цена, дори за италианците. Ако трябва да закараш жена си и двете си деца на мач отиваш на 800 евро.....

В момента Юве продава едни от най-скъпите билети в цяла Европа, а стандарта в Италия е доста по-нисък от страни като Англия или Германия. В този ред на мисли не съм учудвам, че всички отбори в Италия завишават цените на билетите, когато играе Юве. Футболът отдавна е бизнес и с течение на годините се превърна в забавление за богатите. Още преди 3-4 години предвидих, че след 10 години този спорт ще е удоволствие само за богатата прослойка в обществото. 

Тъжно наистина да.. Още преди началото на сезона се усети това нещо, когато по-малките отбори напълно разпродаваха стадионите си преди мачове с Юве, но някак си очаквах големите отбори да не ги "удари" толкова тази Роналдо мания. Но пък както казваш - бизнес.. 

Връзка към мнение

Някой по въпросите по-горе ? 🙂 Оказа се, че тези иконки с картите са наистина за притежали на сезонни карти и затова пише presale, но тази предварителна продажба дали спира по някое време, за да се пуснат останали за свободен достъп ?

И още нещо, понеже мачът е късен - какъв е най-добрият вариант за транспорт от там, метрото до колко часа работи горе-долу, защото видях, че най-близката спирка (тази чрез която ще стигнем до там) е горе-долу на 30-тина минути път пеша ? 

 

Благодаря 🙂

Връзка към мнение
преди 22 часа, Kosta Grudov каза:

Някой по въпросите по-горе ? 🙂 Оказа се, че тези иконки с картите са наистина за притежали на сезонни карти и затова пише presale, но тази предварителна продажба дали спира по някое време, за да се пуснат останали за свободен достъп ?

И още нещо, понеже мачът е късен - какъв е най-добрият вариант за транспорт от там, метрото до колко часа работи горе-долу, защото видях, че най-близката спирка (тази чрез която ще стигнем до там) е горе-долу на 30-тина минути път пеша ? 

 

Благодаря 🙂

Нашият мач също беше късен и като цяло е трудно и отиването и връщането, защото става много народ. Навръщане с бягане хванахме последното метро. Като цяло трябва да сте бързи след края на мача... Пеша до метростанцията 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...
  • 11 месеца по-късно ...

Магеланци, има ли такива, които практикуват футболен туризъм - тоест пътуване с идея посещение на футболен мач? В западните държави е много популярно - феновете тръгват сутринта, гледат мач по обяд или привечер и се прибират късно вечерта. За това е хубаво да има хем евтини самолетни билети, хем възможност на авиокомпанията за ранно тръгване и късно връщане...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Ivcho каза:

Магеланци, има ли такива, които практикуват футболен туризъм - тоест пътуване с идея посещение на футболен мач? В западните държави е много популярно - феновете тръгват сутринта, гледат мач по обяд или привечер и се прибират късно вечерта. За това е хубаво да има хем евтини самолетни билети, хем възможност на авиокомпанията за ранно тръгване и късно връщане...

@Worldismine е човекът тук, @gamen4o също ама той май не е толкова редовен по тия ширини. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, Ivcho каза:

Магеланци, има ли такива, които практикуват футболен туризъм - тоест пътуване с идея посещение на футболен мач? В западните държави е много популярно - феновете тръгват сутринта, гледат мач по обяд или привечер и се прибират късно вечерта. За това е хубаво да има хем евтини самолетни билети, хем възможност на авиокомпанията за ранно тръгване и късно връщане...

И аз го правих преди, но главно заради мачове на един отбор. Всъщност бях решил тази година да ходя на доста мачове в различни страни, но плановете се провалиха.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм ходил няколко пъти на мачове на Български отбори в Шампионска лига и Лига Европа . За съжаление тази година едва ли ще има мачове пред публика . Обикновено оставаме 3-4 дни да разгледаме града и околностите . Ходил съм в Истанбул , Милано . Лондон , Барселона , Братислава(Търнава) , Гент , Лил .

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

@Ivcho, футболните мачове са страхотен повод за едно по-дълго пътешествие. По повод Цар Футбол обиколихме цяла Полша 2015 около финала на Лига Европа, бях в Амстердам за финала на Лига Европа 2013, една седмица във Франция за Европейското 2016 и 10 дни в Русия за Световното 2018.

Като кратки пътувания - едно ходене до Скопие 2017 за Реал М - Ман Юн, няколко мача на Интер и ШЛ в Букурещ.

Та, покрай футбола, стават страхотни екскурзии....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Има, и още как. Използвам всяка възможност да гледам спорт в чужбина. В това число, освен футбол, баскетбол, тенис, хокей. Последно трябваше да бъда на дербито на Севиля, но пандемията осуети плана. Все пак се надявам, че скоро ще е възможно да подновим пътуванията. Много рядко съм ходил само и единствено заради мач, обикновено съчетавам с култура и кулинария. Любими 3 неща 😁

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.