Прескочи до съдържание

Другарю Дюк!


Брани

Препоръчани мнения

Другари бъдете внимателни! Не се палете излишно, защото:

post-21-0-35144800-1395931480_thumb.jpg

 

Капитане, знаем че ти си нашия скрит Воевода.. бъди готов!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С Вас съм Другари УРАААААААААААА!!! Не знам за какво иде реч но съм с Вас и с Партията

Редактирано от Костов
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Когато чер облак засенчи полетата,

когато мъглата удави балканите,

когато смърт страшна заварди шосетата,

поеха в нощта партизаните ...

 

:scout:  :pogranichnik:  :hunter:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Очевидно диверсията е подготвяна дълготрайно и търпеливо. Вече съм убеден, че няма нищо случайно в това, че цял ден бях задържан в един автосервиз за уж елементарна смяна на спирачни накладки на капиталистически западен автомобил. 

 

Напъните ви са пленителни и затрогващи. Хора с различни разбирания обединени от единна кауза! Не знам защо, но в главата ми изниква следващия пасаж от велика книга, като ще се замеряме с цитати:

 

Известно е, разбира се, че безотговорните приказки могат да струват живота на човек, но цялата сериозност на проблема не винаги се осъзнава.

 

Например в същия миг, когато Артър каза: „Струва ми се, че животът ми става ужасно труден“, в ненарушимата цялост на космическото време се появи една съвсем малка, сякаш от червейче изгризана дупчица, през която думите му отлетяха далеч-далеч назад във времето, прекосиха невероятно големи космически пространства и достигнаха до една далечна галактика, където странни войнствени същества се намираха на прага на страхотна междузвездна война.

 

Предводителите на враждуващите страни се срещаха за сетен път.

 

Над масата за преговори тегнеше ужасно мълчание, докато командирът на Вл’хургите, облечен с блестящи, украсени със скъпоценни камъни черни бойни шорти, се взираше от упор в предводителя на Г’гугвунтите, разположил се срещу него сред облак благоуханна зелена пара, и като разчиташе на милион искрометни страхотно въоръжени междузвездни разрушители, готови да нанесат съкрушителен електрически удар при първата му заповед, изчакваше тази гнусна твар да си вземе назад думите, казани по адрес на майка му.

 

Гадината се размърда сред сладникавите си жежки изпарения и точно в този миг над масата за преговори се разнесоха думите СТРУВА МИ СЕ, ЧЕ ЖИВОТЪТ МИ СТАВА УЖАСНО ТРУДЕН.

 

За нещастие на езика на Вл’хургите това бе една от възможно най-страшните обиди и не оставаше нищо друго, освен да се започне грозна бран, продължила векове.

 

По-късно, разбира се, след като се бяха избивали взаимно в продължение на няколко хиляди години, когато Галактиката им бе почти опустошена, се оказа, че цялата работа е била плод на едно ужасно недоразумение, тогава двете враждуващи бойни армади уредиха малкото останали различия помежду си, за да се обединят и предприемат съвместно нападение над нашата собствена Галактика, с положителност идентифицирана като източника на обидната забележка.

 

Още хиляди години мощните кораби се носеха през безбрежната космическа пустош на Вселената и най-сетне се спуснаха с вой над първата изпречила се на пътя им планета — по някаква случайност това бе Земята, където поради злощастна грешка при определяне на мащаба, цялата им бойна армада бе погълната, случайно от едно малко кученце.

 

 

Предлагам ви да се върнете обратно на чертожните дъски и следващия път поне да сметнете правилно мащаба на флотилията си спрямо врага.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако се наложи ще се самозаточа в Бали, Прага или Париж....в името на народа, нека страдам!!!

Усеща се политическия отенък... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както можеше и да се очаква, неподходящ цитат извади!

 

Далеч по-лесно е да започнем отначало:

 

 

Априлският ден бе ясен и студен, часовниците биеха тринайсет часа. С глава, сгушена между раменете, за да се скрие от лютия вятър, Уинстън Смит се шмугна бързо през остъклените врати на жилищен дом „Победа“, но не толкова бързо, че да попречи на вихрушката прахоляк да нахлуе с него.

 

В коридора миришеше на варено зеле и стари парцалени изтривалки. На стената в единия му край бе закачен с кабърчета цветен плакат, прекалено голям за каквото и да е помещение. Изобразяваше само едно огромно лице, повече от метър широко: лице на около четирийсет и пет годишен мъж с гъсти черни мустаци и сурови красиви черти. Уинстън се запъти към стълбите. Излишно бе да вика асансьора. И в най-добрите времена работеше рядко, а сега през деня спираха електричеството. Въведен бе режим на икономии — готвеха се за Седмицата на омразата. Апартаментът беше на седмия етаж и Уинстън, трийсет и девет годишен и с варикозна язва над десния глезен, бавно се заизкачва, като на няколко пъти спираше да си почине. На всяка площадка от стената срещу шахтата на асансьора в него се взираше огромното лице от плаката. Портретът бе нарисуван така, че очите да те следват, накъдето и да се обърнеш. ГОЛЕМИЯ БРАТ ТЕ НАБЛЮДАВА, гласеше надписът отдолу.

 

Връзка към мнение

Скъпи Брани, другарю, съмишленико!

 

Очевидно идеологическият враг не спи и подготвя нова диверсия. За пореден път силите на злото опитват да смажат прогресивните сили с лошо фабрикувани идеологеми и зле подготвени цитати. Но, нека този път категорично кажем: "¡No pasaran!" Този път няма да мине! И нека припомним на идеологическия враг, че:

 

 

ВОЙНАТА Е МИР

СВОБОДАТА Е РОБСТВО

НЕВЕЖЕСТВОТО Е СИЛА

 

Нека също така да призовем този, който нарича себе си Основател в Министерството на истината. Нека заповяда на разговор. Нека заповяда той, за да не заповядаме ние!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

Така де, той Valley мсили напред.. толкова му се иска... :)

С оглед на заформящото се превратаджийско/партизанско движение не съм сигурна в ситуацията, но Георги да си има все пак едно наум. :-)

Връзка към мнение

Какво и е на ситуацията? Чудесна сбирка ще се получи.. Основателя да си мисли... има текст за песен, има преврат... незнам дали ще остане време и за друго..:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Какво и е на ситуацията? Чудесна сбирка ще се получи.. Основателя да си мисли... има текст за песен, има преврат... незнам дали ще остане време и за друго.. :)

Имах предвид, че може да има тайна сбирка и днес.:-)

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Ако обичате да не наричате с думата "преврат" най-великото събитие от зората на форума. Ние тази власт заради Вас я взехме и само с кръв ще я дадем на потисника Пенин! И всичко това в името и за благото на народа...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Ако обичате да не наричате с думата "преврат" най-великото събитие от зората на форума. Ние тази власт заради Вас я взехме и само с кръв ще я дадем на потисника Пенин! И всичко това в името и за благото на народа...

Ахаха, ама аз използвах и партизанско движение също. Просто исках да не бъда разконспирирана към коя част ще се ориентирам. Историческият опит учи, че следва да се ориентираме накъде ще повее вятъра и тогава да почнем да излизаме от гората.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

Имах предвид, че може да има тайна сбирка и днес.:-)

Тайните сбирки / яфки/ не се коментират така свободно из дебрите на форума.. :P

 

Ако обичате да не наричате с думата "преврат" най-великото събитие от зората на форума. Ние тази власт заради Вас я взехме и само с кръв ще я дадем на потисника Пенин! И всичко това в името и за благото на народа...

Така де, така... Аз като една будна Вела Пеева на нашето време, бих искала да коригирам думата на завера... :P :P :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Историческият опит учи, че следва да се ориентираме накъде ще повее вятъра и тогава да почнем да излизаме от гората.

 

Вятър? Цяла буря вилнее от вчера...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Или спрете да пишете из всички теми тези партизански простотии, и се ограничете само в първата, или най-добре направо спрете синтетиката. :lol: Явно някой от вас е намерил тънко дилърче, и сега лесно зарибява останалите. Ама на някой не им се отразява много успешно...  :rolleyes:

Връзка към мнение

Или спрете да пишете из всички теми тези партизански простотии, и се ограничете само в първата, или най-добре направо спрете синтетиката. :lol:

много правилно, затова преместих революционните лозунги тук  :)

Абе още от вчера щях да питам, не сте ли избързали малко? Като че ли вторник е по-подходящата дата за това

Връзка към мнение

Много ми е интересно кога ще се закрие целия раздел Общи приказки? Нещо като не те кефи - не го четеш, аз поне съм на този принцип и не изисквам от някой да престане да се шегува.

Връзка към мнение

A, напротив, много ме кефи темата, просто преместих тези мнения на по-подходящото място. 

Не съм се изразил добре, извинявам се

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако обичате да не наричате с думата "преврат" най-великото събитие от зората на форума. Ние тази власт заради Вас я взехме и само с кръв ще я дадем на потисника Пенин! И всичко това в името и за благото на народа...

 

Какъв преврат?! Това е светла дата - народно въстание!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Или спрете да пишете из всички теми тези партизански простотии, и се ограничете само в първата, или най-добре направо спрете синтетиката. :lol: Явно някой от вас е намерил тънко дилърче, и сега лесно зарибява останалите. Ама на някой не им се отразява много успешно...  :rolleyes:

 

Народен враг номер 2!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много ми е интересно кога ще се закрие целия раздел Общи приказки? Нещо като не те кефи - не го четеш, аз поне съм на този принцип и не изисквам от някой да престане да се шегува.

 

Споко, др. Брани вече отброява враговете на народа и скоро ще ги снабди с еднопосочни билети за реномирани санаториуми в Сибир. А вие, др. Елена, продължавайте в този дух и съвсем скоро ще бъдете приета в редиците на Партията. И никога не забравяйте, всичко това ние го правим от и в името на народа. Облагите не са самоцел за нас, а единствено средство за довеждане на делото до успешен финал - пълна победа на прогресивните сили над узурпаторите и публичен съдебен процес за враговете на народа!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Абе...айде няма да ви давам акъл. В момента експлоатирате факта, че за този форум ми пука доста повече, от колкото за форум Велинград в дир.бг-то например. Нека запознати с бунтаджийските истории там разяснят на незапознатите, но не използвайте публични канали, които се подслушват и цензорират!

 

Но и това може да спре и да настъпи мракобесие!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.