Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Гост каза:

Днес ми се наложи да използвам двойна фамилия. Не за мен 😁 И си спомних твоите думи. 

Обаче, реших да пробвам първо слети двете фамилии, с мъничко тире между тях, без интервали, и системата ги прие. Не знам каква е, но става въпрос за Ryanair. За друга авиокомпания е, но може да е полезно за някой 🙂 

Ryan и Wizz ме пишат с тЕре... 🙂  Ама те си имат техни си ситеми. "Нормалните" авиокомпании, които използват Amadeus или ми "квичат", че тирето е непозволен символ, или го приемат, но ми сливат имеанта... 😉 вЕрвай ми... Говоря от собствен опит 🙂 Първият такъв случай, когато ми ги събраха, беше най-спичащ... 🙂 След като от авиокомпанията ми обясниха, че всичко е наред и че системата е такава, вече съм курнас и "давам акъл" на друго с по 100 имена 😄

Връзка към мнение

Има и лимит за брой символи, та като напишете всички имена, може да ги отреже. И маха тирета и интервали. Понякога лепи MR (мистър) или MRS (мисис) към името. Да не се шашкате де. 

Всъщност по света има най-различни имена и никой не знае като има 5 имена кои са собствени и кои фамилия, дали са две фамилии или една, какво е това презиме и други подобни, така че няма нужда да се формализира толкова. Ако сте се регистрирали в програма за лоялни клиенти, пишете имената в билета по същия начин, като в програмата, за да няма проблеми с получаването на милите. И иначе ще ги получите, ама ще трябва да им пишете, което е досадно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, имам билет закупен през esky с полет на turkish airlines. Имам и регистрация в turkish airlines, както и членски номер в miles and smiles. Въпроса ми е как да свържа билетите с профила си, рових, видях че и тук е писано, но не можах да го намеря и не виждам такава опция? Ако може малко по -подробно да ми го напишете ще съм благодарна.

Връзка към мнение
преди 3 минути , zvezda9001 каза:

Здравейте, имам билет закупен през esky с полет на turkish airlines. Имам и регистрация в turkish airlines, както и членски номер в miles and smiles. Въпроса ми е как да свържа билетите с профила си, рових, видях че и тук е писано, но не можах да го намеря и не виждам такава опция? Ако може малко по -подробно да ми го напишете ще съм благодарна.

 

На ‎8‎.‎10‎.‎2018 в 19:00, Георги Матеев каза:

Въведи/запамети Miles & Smiles номера си и резервацията автоматично ще се добави в профила ти.

 

На предната страница е даден този отговор.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Mary каза:

 

 

На предната страница е даден този отговор.

Да но от него нищо не ми става ясно. Къде да го въведа/ запаметя този номер ? Не намирам такова нещо.. затова и писах

Връзка към мнение
В момента, zvezda9001 каза:

Да но от него нищо не ми става ясно. Къде да го въведа/ запаметя този номер ? Не намирам такова нещо.. затова и писах

Аз прочетох какво си написала, затова цитирах Георги Матеев с надеждата да обясни по-подробно.

Аз не мога да помогна, защото си купувам билетите директно от сайта на Turkish. 

 

Като си влезете в резервацията на сайта та Turkish няма ли възможност да се напише номера на Miles & Smiles?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Mary каза:

Аз прочетох какво си написала, затова цитирах Георги Матеев с надеждата да обясни по-подробно.

Аз не мога да помогна, защото си купувам билетите директно от сайта на Turkish. 

 

Като си влезете в резервацията на сайта та Turkish няма ли възможност да се напише номера на Miles & Smiles?

Ами не виждам място къде да го добавя, вече два часа ровя и затова реших да пиша 🤔 По объркан сайт не съм виждала до сега..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , zvezda9001 каза:

Ами не виждам място къде да го добавя, вече два часа ровя и затова реших да пиша 🤔 По объркан сайт не съм виждала до сега..

Горе вдясно има отметка  SIGN IN 

Връзка към мнение
преди 2 минути , rayden каза:

Горе вдясно има отметка  SIGN IN 

Това пък какво общо има с моя въпрос, аз съм си влязла нямам проблем с това. Цитирам отново въпроса ми "Здравейте, имам билет закупен през esky с полет на turkish airlines. Имам и регистрация в turkish airlines, както и членски номер в miles and smiles. Въпроса ми е как да свържа билетите с профила си, рових, видях че и тук е писано, но не можах да го намеря и не виждам такава опция?"

Връзка към мнение
преди 1 минута , zvezda9001 каза:

Това пък какво общо има с моя въпрос, аз съм си влязла нямам проблем с това. Цитирам отново въпроса ми "Здравейте, имам билет закупен през esky с полет на turkish airlines. Имам и регистрация в turkish airlines, както и членски номер в miles and smiles. Въпроса ми е как да свържа билетите с профила си, рових, видях че и тук е писано, но не можах да го намеря и не виждам такава опция?"

Ще пробвам по спомен:

 

Влизаш в https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/manage-booking/ 

 

Ако не ти излиза да търсиш отиваш на: Can't see your flight? Find your flight using the ticket number or reservation code

 

След това въвеждаш Ticket number-а на билета получен от eSky по имейл (един дълъг номер с тире след първите 3 цифри). Въвеждаш там номера БЕЗ тирето, въвеждаш си фамилията и трябва да ти ги намери.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Христиан каза:

Ще пробвам по спомен:

 

Влизаш в https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/manage-booking/ 

 

Ако не ти излиза да търсиш отиваш на: Can't see your flight? Find your flight using the ticket number or reservation code

 

След това въвеждаш Ticket number-а на билета получен от eSky по имейл (един дълъг номер с тире след първите 3 цифри). Въвеждаш там номера БЕЗ тирето, въвеждаш си фамилията и трябва да ти ги намери.

 

 

Намира ми го, обаче целта ми е да свържа билета с профила си, а това точно не го намирам как да стане..

Връзка към мнение
преди 30 минути , zvezda9001 каза:

Намира ми го, обаче целта ми е да свържа билета с профила си, а това точно не го намирам как да стане..

Сайта е уникално тъп и бъгав, и аз се бъхтих 2 часа докато го направя. Нито от отговора на Матеев, нито от другия отговори стана ясно "как точно" се прави, а и моя въпрос беше такъв. Ясно беше, че трябва да си закача номера към резервацията, но как?

 

Ето как:

Отваряш си резервацията чрез PNR и фамилия (там където ти дава вече избор на места и тн), някъде по-надолу има Passenger Details и до него Seat, Passengers, Baggage.... 

Трябва да натиснеш на Passengers и там да си въведеш номера от Miles and Smiles.

 

По-неразбираемо и скрито място с таб-ове не бях срещал в друга авиокомпания.

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 35 минути , cybersimo каза:

Сайта е уникално тъп и бъгав, и аз се бъхтих 2 часа докато го направя. Нито от отговора на Матеев, нито от другия отговори стана ясно "как точно" се прави, а и моя въпрос беше такъв. Ясно беше, че трябва да си закача номера към резервацията, но как?

 

Ето как:

Отваряш си резервацията чрез PNR и фамилия (там където ти дава вече избор на места и тн), някъде по-надолу има Passenger Details и до него Seat, Passengers, Baggage.... 

Трябва да натиснеш на Passengers и там да си въведеш номера от Miles and Smiles.

 

По-неразбираемо и скрито място с таб-ове не бях срещал в друга авиокомпания.

Ейй много ти благодаря, тъкмо и аз бях стигнала до там. Обаче пък сега добавих моя билет, обаче втория на мъжа ми не мога, по някаква логика моя си, си мисля че и за него иска друг профил..защото не иска да приеме същия номер от miles and smiles...ей голяма тъпотия е тоя сайт, цяла вечер си изгубих за него..

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 минути , zvezda9001 каза:

Ейй много ти благодаря, тъкмо и аз бях стигнала до там. Обаче пък сега добавих моя билет, обаче втория на мъжа ми не мога, по някаква логика моя си, си мисля че и за него иска друг профил..защото не иска да приеме същия номер от miles and smiles...ей голяма тъпотия е тоя сайт, цяла вечер си изгубих за него..

Всеки пътник има собствен номер/акаунт и трупа мили там.

преди 46 минути , cybersimo каза:

Сайта е уникално тъп и бъгав, и аз се бъхтих 2 часа докато го направя. Нито от отговора на Матеев, нито от другия отговори стана ясно "как точно" се прави, а и моя въпрос беше такъв. Ясно беше, че трябва да си закача номера към резервацията, но как?

 

Ето как:

Отваряш си резервацията чрез PNR и фамилия (там където ти дава вече избор на места и тн), някъде по-надолу има Passenger Details и до него Seat, Passengers, Baggage.... 

Трябва да натиснеш на Passengers и там да си въведеш номера от Miles and Smiles.

 

По-неразбираемо и скрито място с таб-ове не бях срещал в друга авиокомпания.

Сори, не съм разбрал, че трябва по-подробно обяснение, иначе щях да го опиша по стъпки. А сайтът верно е мега зле...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой може ли да ми каже къде да прочета колко и какъв чекиран багаж може да се носи за полет София-Истанбул-Токио?

Сайта им е супер объркан и нищо не намирам. В резервацията - също. 

Уж ръчния е 8кг, а чекирания 20кг - но човек ми каза, че за Токио било 2 чекирани багажа по 23 кг???

Връзка към мнение
преди 12 минути , cybersimo каза:

Някой може ли да ми каже къде да прочета колко и какъв чекиран багаж може да се носи за полет София-Истанбул-Токио?

Сайта им е супер объркан и нищо не намирам. В резервацията - също. 

Уж ръчния е 8кг, а чекирания 20кг - но човек ми каза, че за Токио било 2 чекирани багажа по 23 кг???

Тук.

Flights which apply the baggage piece concept

 

01234.png

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За багажа може да се провери и по един нетрадиционен начин, който обаче работи. eDreams.es например- избираш си датите и какъвто багаж изкара- това е. Няколко пъти съм го проверявала- работи.

(в случая има по 2 багажа- 1бр. София - Истанбул и 1 бр. Истанбул - Токио)

TKA.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , aleksandrina каза:

(в случая има по 2 багажа- 1бр. София - Истанбул и 1 бр. Истанбул - Токио)

Мисля, че в случая има по два багажа, тъй като дестинацията е Токио.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 minute ago, Mary said:

Мисля, че в случая има по два багажа, тъй като дестинацията е Токио.

Може, може. На по- далечните дестинации е напълно възможно. Сега погледнах и твоята табличка. :)

Аз така си го разтълкувах.

Иначе с Търкиш София - Истанбул си изкарва 30 кг чекиран.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм... От няколко дена ежедневно, че и по два пъти на ден получавам мейли за малки промени във времената за излитане/кацане от Ист/Ататюрк. Нищо стресиращо, флуктуации +/- 10-20мин, ама каква ли е причината... Подозирам, че е свързано с откриването на новото летище. 

Връзка към мнение
На 9.10.2018 г. в 20:02, Светославов каза:

Малко са ми разхвърляни въпросите, гледам да се придържам към темите.

Конкретно за Търкиш, полет Варна -Катманду през Истанбул с тях.  Почти съм сигурен, че раницата ми ще се побере в рамките на 55х40х23 за ръчен багаж. Но дали биха се формализирали (като Уиз например) за малка чантичка през рамо или на кръста за пари и документи? Ако някой е летял повече с тях, бих бил благодарен да сподели.

Два пъти на летище Варна при чек ин на Turkish за Истанбул са ми теглили ръчния багаж. Лимита е 8 кг. Аз бях на 13 кг, извадих чантичка с един фотоапарат и обектив за през рамото и стана 9 кг. и така ме пуснаха без да искат допълнителни пари. Т. е. нещо малко през рамо си е ОК, както и килограм, килограм и половина отгоре на лимита за ръчен багаж.  Други пъти изобщо не са го теглили, просто зависи какво ще им хрумне в момента. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря!

Засега при контролно пълнене и теглене на раницата съм що-годе спокоен. Изкушавам се и аз да взема хубав апарат, ама пусто тегло, дето трябва да го мъкна 15-20 дена по чукарите ме отказва. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте. Трябва ми малко помощ  на кой имейл на Търкиш да пиша за неначислени мили по програмата Miles and Smiles. На 4.11.2018 имах 2 вътрешни полета с Egypt air и са ми начислили мили само по 2рия полет. На тел. в българския им офис никой не ме отрази с вдигане на тела. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.