Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На някого направило ли му е впечатление Търкиш да не чистят тоалетните на дълги полети? Един приятел ги ползва между Европа и САЩ този месец. Твърди, че в 2-те посоки тоалтните са били неползваеми 3-4 часа преди кацане - без сапун, без хартия, боклуци в мивката, ... И на стюардесите им липсвала учтивостта и вежливостта на колегите им от Луфти, Бритиш, Ер Франс, ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз сигурно съм единственият тук никога невлизал в тоалетна в самолет, но откъм учтивост беше едно от най-добрите ми преживявания с търкиш. Изключително любезни и ефективни. Никъде другаде не ми се е случвало да не ми работят слушалките и да ми дадат други страхотни откъм звук и огромни. Имам чувството, че  свалиха някакви от ушите на единия от пилотите. Впоследствие за експеримента съм се пробвал с други авиокомпании, даваха ми друг чифт от същите боклуци. :)

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, akair каза:

На някого направило ли му е впечатление Търкиш да не чистят тоалетните на дълги полети? Един приятел ги ползва между Европа и САЩ този месец. Твърди, че в 2-те посоки тоалтните са били неползваеми 3-4 часа преди кацане - без сапун, без хартия, боклуци в мивката, ... И на стюардесите им липсвала учтивостта и вежливостта на колегите им от Луфти, Бритиш, Ер Франс, ...

Много пъти съм ползвала директния им полет Истанбул - Ню Йорк и обратно, винаги е било чисто и обслужването е било ОК, дори малко театрално. Някои пътници се оплакват, че в салона е много топло, но аз предпочитам топлина, пред преохладените дълги полети на другите АК, където се увивам с шалове и одеала до носа. Стюардеси на Бритиш са се държали пренебрежително, като им искам второ одеало, тези на Търкиш са готови сами да ме увият и да ми подложат възглавничка. Единственото, което ме дразни е, че като започнат да разнасят храната, целият самолет се изпълва с миризма на печени патладжани, всеки път, без изключение. ^_^

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
16 minutes ago, iliana_t said:

На бордната ми карта пише чанти 0, а като купувах билета пишеше, че мога да взема 2 чекирани. Ще ме карат ли да плащам багаж?

Дали е възможно да си пропуснала да отметнеш някъде брой чанти при чекиране и затова да пише 0? Погледни си мейла - там пише колко чанти имаш право да вземеш. Една позната пътува наскоро (миналия месец) от Истанбул до ДЦ и имаше право на 2 парчета ръчен багаж.

Ако са 2, купувай смело 1 куфар от Маршалс и го пълни с покупки в САЩ :)

Приятна ваканция!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , akair каза:

Дали е възможно да си пропуснала да отметнеш някъде брой чанти при чекиране и затова да пише 0? Погледни си мейла - там пише колко чанти имаш право да вземеш. Една позната пътува наскоро (миналия месец) от Истанбул до ДЦ и имаше право на 2 парчета ръчен багаж.

Ако са 2, купувай смело 1 куфар от Маршалс и го пълни с покупки в САЩ :)

Приятна ваканция!

Оказа се, че като съм изкарала бордната карта от машините пред чек-ин гишетата, там не ме е отчело, че имам багаж. После на самия чек-ин ме питаха имам ли багаж за даване и там ми го взеха. Само дето бордните си останаха така. Дано да не ми загубят чантата за това. 

Имаш право за втория куфар хаха! Ще пада пазаруване до откат. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 3 минути , Marisha каза:

Имам 2 полета утре с Turkish, но са на отделни билети. Дали могат да ми чекират багажа до крайна дестинация?

Преместих питането, защото е за пътуване.

Нямам скорошен опит с тях, но пробвай да поискаш на чекина... Други взеха да отказват, за турците не съм чул

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , Marisha каза:

Имам 2 полета утре с Turkish, но са на отделни билети. Дали могат да ми чекират багажа до крайна дестинация?

Могат .На мен ми го чекираха до Торонто така и обратно.А бях с Луфти и ЕрКанада следващите.Щом са от един алианс няма драма

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, Branko каза:

Могат .На мен ми го чекираха до Торонто така и обратно.А бях с Луфти и ЕрКанада следващите.Щом са от един алианс няма драма

Благодаря, утре ще пробвам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 28.03.2018 г. в 8:50, T.E.Lawrence каза:

Аз сигурно съм единственият тук никога невлизал в тоалетна в самолет, но откъм учтивост беше едно от най-добрите ми преживявания с търкиш. Изключително любезни и ефективни. Никъде другаде не ми се е случвало да не ми работят слушалките и да ми дадат други страхотни откъм звук и огромни. Имам чувството, че  свалиха някакви от ушите на единия от пилотите. Впоследствие за експеримента съм се пробвал с други авиокомпании, даваха ми друг чифт от същите боклуци. :)

Ти, който редовно летиш до Югоизточна Азия не си влизал в тоалетна на самолет? Вода не пиеш ли по време на полет (за бира да не питам в такъв случай)? 🙂 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз не съм бираджия. Някое друго уиски. Обикновено летя с катарските, а тяхното прекачване е на средата на пътя. В самолета като съм свит на седалката не ми се припикава. 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Нещо не разбирам в месечните отчети за милите на Турците.

Миналият месец имах 4 полета общо с тях и са ми изпратили на пощата колко мили са ми добавили в баланса.

 

image.png.a17cec774bffd61f956040347ef1e6bd.png

 

А за този месец в имейла идват 0 мили, при положение, че казват "*Closing balance will be opening balance of your next statement".

 

image.png.efa790144ca0c3bb8b7d4d0729117d85.png

 

Нормално ли е да е така и защо в горният случай периодът на изтичане е 2021 година, а долу е до 2019?

Връзка към коментар

2019 изтичат 0 мили, така че това не е проблем.  Само че първо не виждам да са ти дали милите за връщането и второ, какво е снанало със първите 4006? Да не би на втората картинка да е извлечението от преди май?

Връзка към коментар

Аз искам да похваля Търкиш! 👏

За първи път летяхме с тях (семейно), до Испания през Истанбул. Прибрахме се в събота, като първият ни полет Мадрид - Истанбул закъсня да излети с 2 часа, точно колкото беше времето ни между този и втория полет Истанбул - София. Обяснението им за закъснението беше натоварен въдушен трафик над Гърция, а двата часа прекарахме затворени в самолета, нервирайки се и представяйки си как ще спим в Истанбул, вместо в София 😀

Полетът Мадрид - Истанбул беше обявен по разписание с продължителност 4 ч. и 10 м., но Търкиш го направи за 3 ч. и 30 мин.  

В резултат на това ни останаха някакви си около 30 минути да се изстреляме от закъснелия самолет и да се опитаме да хванем бординга за София. Вярно, че служител на Търкиш ни чакаше и насочваше всички трансферни (и тичащи) пътници по прекия път, но пък ние бяхме късметлии, че гейта за втория полет се оказа на няколко минути пеша от мястото, на което излязохме от ръкава. Подтичвайки, се оказахме на гейта за София около 10 минути преди да затворят бординга. Посрещнаха ни с усмивки и ни помолиха да изчакаме малко настрани, защото не ни били вписали в списъка с пътници, понеже им казали, че няма да успеем да се класираме от закъснелия полет от Мадрид. Е, успяхме!, им казах гордо аз 😀  За няколко минути ни вписаха където трябваше, като обаче ни смениха предварително резервираните места с други поради горната причина - за което не ни пукаше, а самолетът беше полупразен така или иначе. На гейта за бординга питах аз турчинът какво ще стане с багажа ни, защото бяхме напълно убедени, че няма да успеят да го прехвърлят за по-малко от половин час. Той ми отговори стандартно, че багажът се трансферира служебно, защото е чекиран за крайната точка. Познайте каква беше изненадата ни, когато нашите куфари излязоха първи на лентата за багаж в София! 😄 

 

Така след първите ми общо 4 полета с Търкиш, мога да кажа, че съм много доволна от обслужването и храната (много хранят тия!) и много приятно ме изненадаха с адекватното си поведение към нас и багажа ни след голямото закъснение. Макар че за успешния трансфер на багажа сигурно трябва да хваля не Търкиш, а летището в Истанбул...?!

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, neuromancer каза:

какво е снанало със първите 4006? Да не би на втората картинка да е извлечението от преди май?

Загадката е разкрита. В извлечението за Май са ми изпратили милите за м.Май. А Юни получавам извлечение за милите през Април. 

Пише си го, ама няма кой да прочете. Да им имам логиката и подредеността 😄 Очаквам Юли да ми изпратят милите за миналата година 😉

Като влезна в профилът си в сайта на ТК, там си пише, че имам 7012 мили. Всичко е точно. Продължаваме напред.

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Jenbel каза:

Макар че за успешния трансфер на багажа сигурно трябва да хваля не Търкиш, а летището в Истанбул...?!

Наземният оператор си е свършил работата и е успял да ви качи куфарите последни, за това и са били първо на лентата в София. Иначе разписанието стандартно е заложено по-дълго от колкото в действителност (при нормални условия) е нужно за извъшването му. Така е при всички авиокомпании.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, tch каза:

Наземният оператор си е свършил работата и е успял да ви качи куфарите последни, за това и са били първо на лентата в София. Иначе разписанието стандартно е заложено по-дълго от колкото в действителност (при нормални условия) е нужно за извъшването му. Така е при всички авиокомпании.

Като се качат куфарите последни ,на 95% няма как да излезнат първи.Защото ги свалят първи и на лентата ще са последни.По скоро са били натоварени в бълка от където са ги свалили последни и за това са били първи на лентата.Все пак наземния оператор си е свършил адекватно работата.Но не винаги е така,преди месец ни затриха куфарите точно в Истанбул с Туркиш а имахме 7ч престой там,пристигнаха след 5 дни в Торонто

Редактирано от Branko
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Съседите отново са едни гърди пред много други - договорили са сделка с властите в Каракас и ще стартират полети в ЛатАм, през Каракас, до Истанбул.

4 x weekly SCL-CCS-IST
3 x weekly HAV-CCS-IST
4 x weekly LIM-CCS-IST
3 x weekly UIO-CCS-IST

https://www.ch-aviation.com/portal/news/68905-turkish-airlines-in-talks-over-venezuela-base-maduro

 

Аз бих се оглеждал за промоционални билети от Истанбул до ЛатАм.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
На 25.06.2018 г. в 22:05, Sun4o каза:

Преди бяха най-готината авиокомпания, но се бъгнаха доста напоследък...

Имам същите впечатления от тях. Според мен се дължи на прекалено бързият им растеж за кратко време. Няма как да поддържат стандарта на обслужването си. 

На мен ми се е случвало (в бизнес класа) да помоля за чаша вода и да не ми донесат. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.