Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 19 часа, Mary каза:

@georgievgi76, в статията не се казва нищо съществено, но предвид и къде е публикувана, то се очаква да е така.

От вашето обяснение също не схванах много, но моля да се въздържате от поставяне на епитети на хората.

Писал съм коментар от сайта,мнението не е мое :) 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , georgievgi76 каза:

Писал съм коментар от сайта,мнението не е мое :) 

 

Аз прочетох само статията, но не и коментарите.

И все пак нека сме по-толерантни. :) 

Връзка към мнение

Реално и летището в София нямаше IIIB  до 2013-та (кацане при видимост 75 метра). Сега има, но само за писта 27. По 09 има I - минимална видимост за кацане от 550м.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На летище Ататюрк за полетите на Туркиш, ще може да бъде отпечатвана бордна карта на Брайловата азбука. Така ще бъдат улеснени хората със затруднено зрение.

 

DNEnPsmXcAEHkao.jpg

Източник

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Turkish Airlines increases Sofia flights from Dec 2017

By Jim Liu

Posted 25 October 2017 10:00

 

Turkish Airlines from December 2017 plans to increase Bulgaria service, as the airline schedules additional Istanbul Ataturk – Sofia flights. Planned service increases from 14 to 18 weekly will commence on 14DEC17.

TK1027 IST0835 – 0850SOF EQV D
TK1031 IST1445 – 1505SOF EQV x156
TK1029 IST2000 – 2020SOF EQV D

TK1028 SOF0945 – 1215IST EQV D
TK1032 SOF1600 – 1830IST EQV x156
TK1030 SOF2115 – 2350IST EQV D

http://www.routesonline.com/news/38/airlineroute/275409/turkish-airlines-increases-sofia-flights-from-dec-2017/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 minutes ago, Topfly said:

Turkish Airlines increases Sofia flights from Dec 2017

Има я тази информация на предишната страница - @randi я е постнал. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам инфо, че ще се започват полети до Бургас. Една част ще бъдат директно до Истанбул а друга комбинирани с Варна. Полетите от Варна вече няма да са през Констанца. За сега няма нищо официално, но реших да споделя.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 19 минути , randi каза:

Полетите от Варна вече няма да са през Констанца.

Откога ?

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Здравейте,

Проучвам маршрут с междинно кацане на л-ще Ататюрк. Времето между двата полета засега е към 15часа - кацане рано сутринта и излитане вечерта.

Не съм летял през Истанбул и ще съм благодарен да споделите как смислено човек може да прекара тези часове, че и на връщане май се очертава около 12часа между два полета.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Светославов каза:

Здравейте,

Проучвам маршрут с междинно кацане на л-ще Ататюрк. Времето между двата полета засега е към 15часа - кацане рано сутринта и излитане вечерта.

Не съм летял през Истанбул и ще съм благодарен да споделите как смислено човек може да прекара тези часове, че и на връщане май се очертава около 12часа между два полета.

С разходка в Истанбул!

Мисля, че Туркиш предлагаха такава, но аз лично бих отишла сама, защото времето е достатъчно за една добра обиколка.

Връзка към мнение

Аз съм ходила на тази екскурзия с Търкиш. Отлично организирана, компетентен екскурзовод, закуска и обяд. За част от пътниците, които имат следобеден полет, свършва в 14 часа, за другите продължава с още един обект, мисля. Маршрутите не са еднакви за различните дни от седмицата.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

maybe,

Сподели моля те подробности. С купуване на билета ли си резервира тази обиколка или на място се записа, къде става това? Поемат ли отговорноста да те върнат навреме за полета, порядък на цена, ако си спомняш. 

Връзка към мнение

През деня нямах възможност да пиша и сега виждам, че Mary е дала линковете, от които и ние почерпихме информация. Предполагам, че вече си ги прочел, и мога да потвърдя, че всичко е точно, както е описано. Записването става на същото гише, където и за безплатния хотел - след като минеш паспортния контрол. Там преценяват за кой тур ти е подходящ времевият престой - напр. нашият полет беше някъде към 18:30 и ни приеха за 9-15 ч. Така че  - да, поемат отговорността да те върнат навреме за полета, ако и ти се съобразиш с техните препоръки. Някъде към 14 часа дойде автобус за пътниците, които бяха за тура до 15 ч., екскурзоводът ни извика по списъка и ни откараха на летището, а останалите продължиха. В тази връзка имай предвид, че не можеш да си оставиш багаж в автобуса, тъй като той не е постоянно с вас, оставя ви и тръгва по други курсове, а после може дори да не е същият автобус, когато ви връщат на летището.

В началото направихме кратка обиколка и видяхме някои забележителности от автобуса. После вече на място хиподрума и обелиска, влизахме в Синята джамия и в Света София. Имаше време, не се претупваха обектите. Който искаше да се отклонява, имаше възможност, не беше толкова стриктно. 

Закуската и обяда бяха в 2 различни ресторанта, бяха добре организирани и не се губеше време - за обяда имаше избор от 2-3 менюта, за закуска май беше компле и нямаше избор, не си спомням точно. Всичко беше доволно.

Ако нещо друго конкретно искаш да питаш, кажи.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Благодаря, maybe!

Да, зачетох доста внимателно и вероятно ще се възползвам. В едната посока от тура, а в другата от хотела :) 

И да не сваляме гарда, виртуално кюнефе за теб :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Аз да попитам по-отворените:

Имаме изтичащи 2х10 500 мили с половинката ми.

За международни полети са необходими 15 000. Не че ги нямаме толкова, но пак срещам трудности с купуването на такива билети от сайта на Тюркиш. Изписва ми, че трябвало да бъде полет на Тюркиш, все едно аз искам някакъв друг?!?

И понеже нямам много време до края на годината, си мисля - мога ли да ги дам на някой и след време да ми ги върне? Имам на кого. Едно време искаха минимум 15000 мили да имаш и 100 долара да си платя за услугата. Не знам още така ли е?

Мога ли да ги продам или дам на някой друг?

Въобще кой е най-добрия вариант? Не искам да купувам боклуците от магазина им в milesandsmiles.

Връзка към мнение
преди 27 минути , Sun4o каза:

Аз да попитам по-отворените:

Имаме изтичащи 2х10 500 мили с половинката ми.

За международни полети са необходими 15 000. Не че ги нямаме толкова, но пак срещам трудности с купуването на такива билети от сайта на Тюркиш. Изписва ми, че трябвало да бъде полет на Тюркиш, все едно аз искам някакъв друг?!?

И понеже нямам много време до края на годината, си мисля - мога ли да ги дам на някой и след време да ми ги върне? Имам на кого. Едно време искаха минимум 15000 мили да имаш и 100 долара да си платя за услугата. Не знам още така ли е?

Мога ли да ги продам или дам на някой друг?

Въобще кой е най-добрия вариант? Не искам да купувам боклуците от магазина им в milesandsmiles.

То и да решиш да кушиш от боклуците им в Miles and Smiles нещо, в менюто за за държавите за доставка, не видях да фигурира България. Не знам как може да се поръча от там при това положение, но не съм и гледал много обстойно. Ако знаеш или някой друг знае, моля да пише.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Sun4o каза:

Имаме изтичащи 2х10 500 мили с половинката ми.

Вариант 1 - Истанбул - някоя балканска дестинация Истанбул - ъпгрейд към бизнес класа [има промоция в момента за 50% от редовните точки], т.е. точно ти стигат

Вариант 2 - Истанбул - нещо от Мала Азия [Грузия например] - Истанбул пак бизнес класа [друга промоция за 50% от редовните точки,  но плащаш таксите]

 

 

image.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Sun4o каза:

И понеже нямам много време до края на годината, си мисля - мога ли да ги дам на някой и след време да ми ги върне? Имам на кого. Едно време искаха минимум 15000 мили да имаш и 100 долара да си платя за услугата. Не знам още така ли е?

Мога ли да ги продам или дам на някой друг?

Да ги продадеш (легално) категорично не можеш, иначе може някой да ги ползва (да му вземеш билет), пък ти да ползваш неговите по-късно. Предполагам може да се прехвърялт между акаунти срещу такса обаче.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сънчоо, ти добре ме подсети да погледна, аз пък имам около 20000 точки, като 3/4 изтичат на 31 декември.

На всичкото отгоре, не мога да си вляза в акаунта. Много им е смотана системата.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виж из сайта какво може, ако не си логнат не пише нищо съществено

Не е задължително да може да се прехвърлят точки, някои може, други не може. Обикновено вървят от хотелите към авиокомпаниите, не обратно.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 11/16/2017 в 21:02, maybe каза:

В тази връзка имай предвид, че не можеш да си оставиш багаж в автобуса, тъй като той не е постоянно с вас

Може ли да се остави багажът на съхранение на летището? Вие само с ръчен ли бяхте или и с чекиран?

 

И друго да попитам: Ако си купя билет с Турските от някой от "онези" сайтове, ще имам ли право на такава разходка или е само за купени билети през официалния сайт?

Същото се отнася и за Miles&Smiles, ще мога ли да добавя мили в профила си, ако билета е купен през момондо например?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.