Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 21 часа, Alexander каза:

Боря се за обезщетение с турците като попълних формата на сайта им, за почти 6 часа закъснение.

Днес дойде някакво идиотско обяснение, че имали технически проблеми, което е и целта, ама нищо не казват за плащане, все едно аз нещо друго ги питам. Искат да ми дадат 25000 мили, което е нищо и да дам съгласие на previous feedback с номера.

Когато  отида на previous feedback ми излиза, че няма нищо записано, аз искам да продължа борбата, не да дам съгласие за 25к мили.

 

Гадното е, че няма как да им отговоря, мейла от където идва е noreplay.tkcustomer@thy.com

 

Сега нов случай ли да пускам и да пиша вътре номера на стария? Някакъв читав мейл имат ли, няма и как да добавя ГВА като се пише само през формата им.

 

 

 

Не знам дали ще помогне, но в миналото когато съм имала нужда от съпорт, като им пиша в месинджър във фейсбук и отговарят много бързо и винаги са ми помагали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , epetkov каза:

Преди два дена е било тествано метрото до летището. Видео

Оо, много мерси за това видео.  Не знаех, че са напреднали толкова.  Още 3 спирки и вече ще е свързано с Гайреттепе и ще прави връзка с М2. 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/87/Istanbul_Rapid_Transit_Map_with_Metrobüs_(schematic).png

В момента е прокопано всичко около гарата Халкалъ (където пристигат и влаковете от България), оттам на север ще има метролъч до летището.  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Както се казва, покрай амбициите и финансовата  мощ на турците и ние ще ударим кьоравото с това летище ! 

 

Относно авиокомпанията, всеки гласува с парите си.Еуфорията покрай последното им промо още е тук няколко странички назад.

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 27 минути , stanimir каза:

Както се казва, покрай амбициите и финансовата  мощ на турците и ние ще ударим кьоравото с това летище ! 

 

Относно авиокомпанията, всеки гласува с парите си.Еуфорията покрай последното им промо още е тук няколко странички назад.

 

 

На мен ми мина еуфорията и трябва вече да пуснат ново промо! 

  • Харесвам 9
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 5 часа, Lindt каза:

На мен ми мина еуфорията и трябва вече да пуснат ново промо! 

особено след като си канселирах януарсия Мавриций с тях се оглеждам всеки ден 

Връзка към коментар

Подадох за обезщетение за почти 6 часовото закъснение на втория полет до Колумбия. Според EC261 трябва да платят.

Цитирах им и колко точно трябва да дадат и след седмица получих отговор.

 

Извиниха се и директно си признаха писмено, че са имали технически проблем, не че не беше ясно.

И ми предложиха цели 25 хиляди мили, като казаха, че ще чакат моя отговор previos feedback.

 

Реално не може да се продължи комуникацията и пуснах нова жалба, като писах номера на първата и пак цитирах законите.

Точно след седмица или днес дойде нов отговор, че ме разгледали случая за втори път и вече ми предлагат 40 хиляди мили.

 

Чувствам се като на капалъ чарши с пазарлъците им които са смехотворни на фона на 600евро на човек, които трябва да платят.. но ми се струва, че без посредник няма да стане. Ако даваха мили, трябваше да дадат 10 пъти повече за да има смисъл. На скоро на приятел ТАП Португалия вместо 600евро му предложи чек за 1000евро и ме пита дали да приема, в крайна сметка прие.

 

Та някакви идеи, как да действам? Май няма смисъл да пиша трети път едно и също и те да качат от 5 или 10к мили в най-добрия случай.

Или да ги давам на посредниците?

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , Alexander каза:

Точно след седмица или днес дойде нов отговор, че ме разгледали случая за втори път и вече ми предлагат 40 хиляди мили.

 

Чувствам се като на капалъ чарши с пазарлъците им които са смехотворни на фона на 600евро на човек, които трябва да платят.. но ми се струва, че без посредник няма да стане. Ако даваха мили, трябваше да дадат 10 пъти повече за да има смисъл.

 

Май няма смисъл да пиша трети път едно и също и те да качат от 5 или 10к мили в най-добрия случай. Или да ги давам на посредниците?

40.000 мили са на стойност $1200, ако си ги купуваш, което никак не е лошо, но не е и достатъчно. Според мен, само ако ти предложат 80.000 мили и нагоре вече би имало смисъл да ги приемеш вместо парична компенсация. Турските мили са изключително ценни, не ги подценявай.

 

След като със сигурност са виновни определено има смисъл да пишеш трети път, обяснявайки отново ситуацията и настоявайки на своето. Може да пробваш и лека заплаха (виж кой в Турция е еквивалент на ГВА и небрежно го спомени). Посредниците са най-лесния вариант, но и 30% от €1800 хич не са малко. А и бърза работа в случая нямаш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , Alexander каза:

Подадох за обезщетение за почти 6 часовото закъснение на втория полет до Колумбия. Според EC261 трябва да платят.

Цитирах им и колко точно трябва да дадат и след седмица получих отговор.

 

Извиниха се и директно си признаха писмено, че са имали технически проблем, не че не беше ясно.

И ми предложиха цели 25 хиляди мили, като казаха, че ще чакат моя отговор previos feedback.

 

Реално не може да се продължи комуникацията и пуснах нова жалба, като писах номера на първата и пак цитирах законите.

Точно след седмица или днес дойде нов отговор, че ме разгледали случая за втори път и вече ми предлагат 40 хиляди мили.

 

Чувствам се като на капалъ чарши с пазарлъците им които са смехотворни на фона на 600евро на човек, които трябва да платят.. но ми се струва, че без посредник няма да стане. Ако даваха мили, трябваше да дадат 10 пъти повече за да има смисъл. На скоро на приятел ТАП Португалия вместо 600евро му предложи чек за 1000евро и ме пита дали да приема, в крайна сметка прие.

 

Та някакви идеи, как да действам? Май няма смисъл да пиша трети път едно и също и те да качат от 5 или 10к мили в най-добрия случай.

Или да ги давам на посредниците?

 

 

Определено бих продължила пазарлъка. На третия път ще дадат и повече, убедена съм. Немците казват: Alle guten Dinge sind 3.. Та до 3х..

С интерес очаквам инфо за по-нататъшното развитие на казуса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз освен това обезщетение дето имам като @Alexander имах закъснение и на връщане. В мейла ми отговарят, че можело да ми платят разходите на летището в Истанбул, ако им предоставя бележки и това в допълнение:

 

The regulation issued by the Directorate General of Civil Aviation (Turkish DGCA) in the year 2012 required us to pay compensation as a result of the delay you suffered. However, we cannot pay compensation for such irregularities starting from April 05, 2017 due to the "motion for stay of execution" adopted by the court.

 

Нямам представа какво означава, че DGCA ги било задължило да ми платят, ама от 05.04.2017 нямало как да плащат за такива "неща".

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

те не са европейска компания и обезщетение дължат само в едната посока, май беше навън от ЕС

ама вероятно трябва да бъдат подсетени

Преди 1 час, Георги Матеев каза:

40.000 мили са на стойност $1200, ако си ги купуваш, което никак не е лошо, но не е и достатъчно. Според мен, само ако ти предложат 80.000 мили и нагоре вече би имало смисъл да ги приемеш вместо парична компенсация. Турските мили са изключително ценни, не ги подценявай.

бих казал да не гледате цената, на която се купуват милите, тя е силно завишена и почти никога не се оправдава да се купуват мили на тази цена (изключение е ако ни трябва спешно малко количество за да вземем изгоден билет)

иначе си е играчка да се сметне цената на милите, когато се ползват, но тя е важната в случая

Връзка към коментар

Имам нов - трети отговор от турците и ново предложение от тях.

 

Accordingly, in the hope of ensuring your satisfaction, we can present you with 40.000 Bonus Miles and %30 discount instead of our previous proposal.

 

Как тълкувате тези 30%?

Връзка към коментар
преди 6 минути , Alexander каза:

Имам нов - трети отговор от турците и ново предложение от тях.

 

Accordingly, in the hope of ensuring your satisfaction, we can present you with 40.000 Bonus Miles and %30 discount instead of our previous proposal.

 

Как тълкувате тези 30%?

Мхм, мисля, ключовата дума тук е AND. Как е звучало предишното им предложение като база за сегашните -30%?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Anna Kalinovska каза:

Мхм, мисля, ключовата дума тук е AND. Как е звучало предишното им предложение като база за сегашните -30%?

предишното е 40к мили

Връзка към коментар
преди 13 минути , Alexander каза:

предишното е 40к мили

На мен ми се иска да разбирам, че са готови да направят отделно от милите и 30%-на отстъпка от някаква стойност.. На следващ билет ли..., не съм в течение на целия казус.

Връзка към коментар
преди 36 минути , Alexander каза:

Имам нов - трети отговор от турците и ново предложение от тях.

 

Accordingly, in the hope of ensuring your satisfaction, we can present you with 40.000 Bonus Miles and %30 discount instead of our previous proposal.

 

Как тълкувате тези 30%?

Вероятно 30% отстъпка от билет. Само че дали къс, дълъг, таксите, тия неща правят голяма разлика и трябва да се разберете. 

Връзка към коментар

A, продължават да се пазарят просто .

Ако наистина решиш да приемеш ще е добре да се уточниш съвсем конкретно. Като нищо се има предвид отстъпката да е без горивните такси, което намалява ползата драстично. Според мен си настоявай за кеш според регламента.

Връзка към коментар
преди 23 часа, Alexander каза:

Имам нов - трети отговор от турците и ново предложение от тях.

 

Accordingly, in the hope of ensuring your satisfaction, we can present you with 40.000 Bonus Miles and %30 discount instead of our previous proposal.

 

Как тълкувате тези 30%?

Нямаш ли право на обезщетение по европейския регламент, че се занимаваш с това надлъгване?

Връзка към коментар
преди 2 часа, tch каза:

Нямаш ли право на обезщетение по европейския регламент, че се занимаваш с това надлъгване?

Имам, за това им пиша, ама те предлагат мили. Явно ще се ходи на посредник.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

Имам, за това им пиша, ама те предлагат мили. Явно ще се ходи на посредник.

Абе пазари се бе човек, даже ми се прииска аз да съм на твое място, супер много обичам да се пазаря, а това да го правиш с турци си е направо удоволствие....

Поискай им безплатен билет в бизнес класа до някоя дестинация, която държи високи цени или примерно или 110к мили, с които ще може сам да вземеш двупосочен билет в бизнес класа до някоя готина дестинация. За кво ти е тоя кеш, като в момента цените масово се вдигат и почти няма изгодни промоции. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Като сме на тази вълна да попитам и аз за едно пазарене с турците, при което рано-рано ме отрязаха 🙈 Казусът е следният: полет София-Хамбург на един билет (издаден след премаршрутиране от Луфтханза). Първият полет беше ОК, отсечката IST-HAM я взехме с над 3 часа закъснение. Пуснах им клейм през сайта, но получих отговор, че закъснението било заради лошо време (нищо подобно, заради трафика над централна Европа не можеха да получат разрешение за кацане и съответно забавиха излитането) и понеже това спадало в графата "обстоятелства, извън техния контрол" не били длъжни да платят обезщетение. Слагам и оригиналния отговор за всеки случай:

 

Цитат

We’re sorry that events outside our control disrupted your journey. 

However, we regret to inform you that we’re unable to pay compensation for flight TK1665 on 19th June 2022 , which was delayed by …3 hours 21 minutes minutes due to adverse weather conditions.

 In accordance with the published by the Turkish Directorate General of Civil Aviation, airlines are not obliged to pay compensation in case of flight disruption as a result of events outside their control.

Тъй като има доста по-опитни магеланци в тази материя, наистина ли не дължат компенсация или ме баламосаха само?

Връзка към коментар

Здравейте, харесъл съм билети до Токио за края на март месец 2023, но тъй като все още има ограничения за влизане в Япония, а и има доста време до март месец, се притеснявам дали ще можем да отидем.Може ли някой по-запознат да каже какви са таксите за промяна на полет(в случай на рестрикции за посещение на страната) с нормален(не flex билет). И като цяло дали turkish са склонни за промяна на полети при рестрикции за посещение на дадена държава. 

Връзка към коментар
На 12.09.2022 г. в 23:50, D_Dimitrov каза:

Здравейте, харесъл съм билети до Токио за края на март месец 2023, но тъй като все още има ограничения за влизане в Япония, а и има доста време до март месец, се притеснявам дали ще можем да отидем.Може ли някой по-запознат да каже какви са таксите за промяна на полет(в случай на рестрикции за посещение на страната) с нормален(не flex билет). И като цяло дали turkish са склонни за промяна на полети при рестрикции за посещение на дадена държава. 

Има малка промяна в изискванията, може пък до тогава да стане и по добре

https://www.lonelyplanet.com/news/japan-lifts-entry-ban-what-tourists-need-to-know

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   9 магеланци

    • Вероника
    • iaia_mama
    • Djgeorgie
    • yordanov
    • lyubo21
    • Branko
    • vl_stamboliev
    • Dian
    • Ерика
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.