Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, jorocontrola каза:

Искаш да кажеш, че има авиокомпания, която в нормални условия сменя билети от посредник, защото клиентът просто е поискал 🙂

Никой не трябва да ти го казва според мен. Казано е достатъчно в темата.

Ако искаш да правиш трикове пробвай се, но никой няма да ти гарантира предварително.

Ако имаш зор със смяна на билет просто пробваш и стискаш палци. Явно е, че в дадени ситуации се получава.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Дотук е ясно единствено ,че сменят безплатно полети за Иран ( вероятно по причини изтъкнати от Роми). Въпросът не е дали е купено през агенция или не , а дали може да сменяш произволно за каквото си харесаш и когато си харесаш без доплащане.

Точно това е писал и jorocontrola.

Засега никой не се е похвалил с нещо подобно.

Съвсем не са единствената авиокомпания която позволява промени по билети закупени през агенция ,но ако позволяват пълен  флекс на билети купени по на най-ниските тарифи сигурно ще са единствените на авиопазара и при Търкиш ще е вечна Коледа.

Много все още позволяват и една (или повече) безплатна промяна за всичките си тарифи срещу доплащане на разликата в цената ,но тук говорим за нещо друго.

Връзка към коментар

Съвсем скоро и аз сменях билети в офиса им.

Нямаше проблем със смяната, но не и с доплащането.

Т.е. трябваше да си изберем билети на сходна цена и пак се наложи да доплатим малко, защото имаше разлика в летищните такси на двата полета.

Не ги интересуваше защо искам да сменям. А причината при мен беше липса на виза за Таджикистан. 

Смяната е възможна по райони - беше пусната карта назад.

Първоначалните билети бяха промоционални, новите(за друга дестинация) също. :wink:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Сега се сетих за нещо забавно с Търкиш. Тази година като се връщах от Инстабул ми предложиха да остана за една нощ там заради overbooking, като ми поемат храната, хотела и 250 евро. Реално трябваше да не летя вечерта, а на другата сутрин. И понеже така и така вече бях летяла  почти два дена подред, докато стигна от Боливия през Перу, Мексико та чак до София, реших че не ме бърка особено, хем щях и да си поема част от разходитите по току що откраднатия ми фотоапарат. И тъкмо да си подпиша споразумението и като се затича едно момче към деска и рече и отсече, че няма да лети 😳 Имал работа, наложило му се да се остане и толкова бързаше че те само извикаха след него "Ами багажаааа?", той каза че ще си го взема и драсна. Изтрелях му един поглед от змии и пепелянки, след което бързо визуализацията ми от 250 евро се изпари като мараня. И така офертата на мига отпадна заради този внезапен саботаж 🤧 
В крайна сметка все пак се радвах, че се прибирам по-бързо, защото представете си ме, прибираща се от Перу, от над 4000м височина с всичките катове дрехи, шалове от бебета алапака, шапки тем подобни, които не се побираха в раницата ми и носех на себе си, баш като зелка, насред 40те градуса, с които Истанбул ме посрещна 🤣

  • Харесвам 7
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Днес видях, че турците са ми кенсалирали билетите до Махе за февруари. 

В нета видях, че други хора пишат за кенсалации днес. 

Някой друг има ли такова инфо.?

Билетите ми не са от последната им оферта, а по - стари. 

Направо доста ми развалиха деня. 

Връзка към коментар
преди 30 минути , Tesh каза:

Днес видях, че турците са ми кенсалирали билетите до Махе за февруари. 

В нета видях, че други хора пишат за кенсалации днес. 

Някой друг има ли такова инфо.?

Билетите ми не са от последната им оферта, а по - стари. 

Направо доста ми развалиха деня. 

И на мен така. И щях да питам, не мога да видя какви са ми вариантите за смяна на датите ,предварително трябва да кажа дали да канселирам или сменя ,а като не знам дали ще ми е удобно, как да го направя ? И понеже е през посредник, как се процедира, като канселират ? Просто връщат парите ,или ? Голяма тъпня ...

Връзка към коментар

защо да не можете да видите варианти? Поне може да видите кога има полети, пробвайте да търсите билет, то ще си покаже

Ако сайта е направен дървен, по-добре звънете ...

Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

защо да не можете да видите варианти? Поне може да видите кога има полети, пробвайте да търсите билет, то ще си покаже

Ако сайта е направен дървен, по-добре звънете ...

Всъщност си прав. 

Аз също съм през посредник, но по данните за полета ми дават възможност за прекратяване и промяна. 

За жалост новите часове са със зверски престой. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , neuromancer каза:

Има полети, престоите не съм ги гледал... Поне при турците имате хотел или екскурзия, щом няма по-добри часове

Винаги си бил от добрите вестоносци. 

Бързо погледнах от лошата страна на нещата, но посредника пише кенсалира, без да дава имфо за нови дати. 

👌👌👌👌

Връзка към коментар

моят въпрос е малко по различен, но тъй като нещо не се отправям със сайта им да питам тук-

имам закупен билет за приятел през моя акаунт, но не виждам резервацията в акаунта си... има ли как да я добавя с кода от резервацията, че да мога да следя за евентуални промени по полета... 

Връзка към коментар
преди 33 минути , Tesh каза:

Винаги си бил от добрите вестоносци. 

Бързо погледнах от лошата страна на нещата, но посредника пише кенсалира, без да дава имфо за нови дати. 

👌👌👌👌

А видял ли си, че полетите са през Тел Авив?

Връзка към коментар
преди 17 минути , luba_rizova каза:

А видял ли си, че полетите са през Тел Авив?

Всъщност грешно се зарадвах. В сайта на турците седят само полетите София Истанбул и Истанбул София. Тези Махе Истанбул ги няма. 

Пълна бъркотия. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , wiliko каза:

моят въпрос е малко по различен, но тъй като нещо не се отправям със сайта им да питам тук-

имам закупен билет за приятел през моя акаунт, но не виждам резервацията в акаунта си... има ли как да я добавя с кода от резервацията, че да мога да следя за евентуални промени по полета... 

Има бутонче manage booking. 

Въвеждаш номера от имейла и името му и виждаш полета. 

Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

Screen Shot 2022-09-30 at 11.29.15.png

разредили са ги малко полетите до Сейшелите, разгледайте съседни дати, има и без Тел Авив.

 

Аз звънях ма mytrip (през тех е резервацията) те не намериха връзка. 

През сайта на турците полета Истанбул Махе, изобщо го няма за да избера, какво искам да сменям. 

Мога да сменям само София Истанбил, които са си наред. 

Много странен подход  имат този път.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Tesh каза:

Има бутонче manage booking. 

Въвеждаш номера от имейла и името му и виждаш полета. 

Това е ясно, но аз искам да го прибавя към акаунта си и да излиза в него, като моя резервация....нищо че не е на мое име...но явно не може...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , randi каза:

Когато не мога да си въведа номера от Miles and Smiles в резервацията, какво трябва да направя за да ми заредят милите?

Вкарай го по време на чекирането. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 30.09.2022 г. в 17:37, Tesh каза:

Аз звънях ма mytrip (през тех е резервацията) те не намериха връзка. 

През сайта на турците полета Истанбул Махе, изобщо го няма за да избера, какво искам да сменям. 

Мога да сменям само София Истанбил, които са си наред. 

Много странен подход  имат този път.

Теш, успя ли с полетите? На мен ми смениха датата ( писах на доставчика ми на билети.) и ме устройват идеално. Без Тел Авив са ,и отново с много удобен престой в Истанбул.(2 часа ). 

Сега остава в някой момент да успея да чекирам местата и да сe надявам да не ги отменят пак. Ние предпочетохме да сменим датата, вместо парите,защото за тази цена да пътувам до Сейшелите е просто mission impossible.

 

Връзка към коментар

За съжаление и на мен случка с билетите до Сейшели и обратно. Купих ги на 16.09. На 30.09 съобщение, че полета Мае-Истанбул е кснцелиран. Днес отидох в офиса, любезен служител ми даде нови билети (сменихме датите), и воала, преди малко полета на връщане променен за след още 2 дена... 

Не знам какво да правя. Утре ще отида пак и вероятно ще поискам да ги канцелират и върнат парите. Добре, че хотела не е предплатен, но и там си е проблем...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , scorpion каза:

За съжаление и на мен случка с билетите до Сейшели и обратно. Купих ги на 16.09. На 30.09 съобщение, че полета Мае-Истанбул е кснцелиран. Днес отидох в офиса, любезен служител ми даде нови билети (сменихме датите), и воала, преди малко полета на връщане променен за след още 2 дена... 

Не знам какво да правя. Утре ще отида пак и вероятно ще поискам да ги канцелират и върнат парите. Добре, че хотела не е предплатен, но и там си е проблем...

И аз така. Днес сутринта ми смениха полетите ат предното канселиране. Сега кавселират пак и връщат старите полети. А полета ми наобратно от Истанбул до София си седи 1 ден преди полета от Махе до Истанбул. Просто ми писна. За 1 път купувам техен билет, но това е ега те работата. С Катарците съм.вземала ср1 година напред и само.веднъж смениха с 15 минути разписанието. И хотела трябва да сменям датите, а как, като утре.може пак да има промяна. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, luba_rizova каза:

И аз така. Днес сутринта ми смениха полетите ат предното канселиране. Сега кавселират пак и връщат старите полети. А полета ми наобратно от Истанбул до София си седи 1 ден преди полета от Махе до Истанбул. Просто ми писна. За 1 път купувам техен билет, но това е ега те работата. С Катарците съм.вземала ср1 година напред и само.веднъж смениха с 15 минути разписанието. И хотела трябва да сменям датите, а как, като утре.може пак да има промяна. 

Не знам къде е проблема. Летял съм с тях няколко пъти, не е имало проблем.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А защо не изчакате да понагласят окончателно зимното разписание , а бързате веднага да сменяте?

Щом авиокомпанията е отменила полетите лесно ще си ги смените за нови дати , дори броени дни преди да летите.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.