Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 8 минути , rdd каза:

Как се търсеше полет, така че да излезе една табличка с няколко дни напред или назад? Благодаря предварително! Не видях такава възможност.

 

Слагаш човката на гъвкави дати

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Кой ще ми помогне, предварително благодаря! Иска ми се да пътувам с турските авиолинии, например до Сингапур. Също така ми се иска да ползвам нощувка и разходка в Истанбул между полетите. Но като че ли имаше някакво условие - да няма други възможни полети с по-малко време между полетите. Така ли е?

Турските авиолинии къде пътуват с двуетажни самолети? Не съм сигурна, че така трябваше да задам въпросите, но ако се разбират, ще чакам с нетърпение отговорите им

Връзка към коментар

1.За  безплатна нощувка , условието е > 12 часа за свързващ полет в икономи и > 9 часа за бизнес  + да няма възможност за полет с по-малък престой .
https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/hotel-service/

 

2. За безплатните турове : престой между 6-24 часа , 8 възможности , съобразени с големината на престоя :

https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/fly-different/touristanbul/

 

3.ТК нямат двуетажни самолети ( ако не броим два карго самолети ).

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Цената на двупосочен билет Варна-Сингапур-Варна е 713 евро , месец август и месец ноември. Добра ли е тази цена и кой месец се предпочита за пътуване до Сингапур? Мерси!

Връзка към коментар
преди 26 минути , rdd каза:

Цената на двупосочен билет Варна-Сингапур-Варна е 713 евро , месец август и месец ноември. Добра ли е тази цена и кой месец се предпочита за пътуване до Сингапур? Мерси!

От гледна точка на времето, август е по-добре, защото ноември започва мусонния сезон там и може да има доста валежи. Цената наистина не знам дали би била най-добрата, която можеш да намериш, но за мен е ок, като се има предвид, че Сингапур си е скъпа дестинация, а август е края на училищните ваканции в региона и има по-засилен трафик. Ако ти е в бюджета, купувай. В момента гледаме едни билети за същия регион пак с турците и няма нещо под 1000 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сингапур ли е крайната дестинация? Предвиждате ли и друго пътуване в региона , защото не е без значение ? 

 

Цената е далеч от представата ми за добра и ако не държите да пътувате през летните месеци аз бих изчакал за нещо по-изгодно.

 

Примерно в момента има Сайгон (Виетнам)  от София с Qatar през ноември за 700€ , което ми подсказва че цените на турците в момента са прекалено надути.Сингапур обикновено е по-евтина дестинация.

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, rdd каза:

Цената на двупосочен билет Варна-Сингапур-Варна е 713 евро , месец август и месец ноември. Добра ли е тази цена и кой месец се предпочита за пътуване до Сингапур? Мерси!

Ако ще разглеждате и друго в региона , вижте връщане от друга точка . KUL сваля още малко от цената , CGK е същата цена . Интра азиатските полети в региона  са много евтини , вижте Скуут , Батик, Малайзия еър , КЛМ ( KUL-CGK), Air Asia не е за всеки 😉
Прави ми впечатление , че ТК са заложили за всичките си далечно азиатски дестинации по два полети дневно ( сутрешен и вечерен) . Струва ми се въпрос на време  е да стартират IST-MEL, дай боже. El Al ще стартират директни полети от следващата пролет TLV-MEL, субсидирани и от  австралийското правителство .

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, rdd каза:

Цената на двупосочен билет Варна-Сингапур-Варна е 713 евро , месец август и месец ноември. Добра ли е тази цена и кой месец се предпочита за пътуване до Сингапур? Мерси!

Според мен е висока цена. Ние летяхме 3ма за Сингапур този Декември , взехме си билети с Търкиш за по 976 лева на човек с багаж 40 кг от промото през Септември. 

Мен са ме пращали и на командировки там, последно служебно летях с Бритиш до там Май 2022 и цената беше по спомен 700 и нещо паунда (тва Соф- Лон-Син) 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

А видяхте ли във въпроса, че става дума за начална точка Варна? И цената не е от промо оферта. Ако се чака промо, може и да се уличи нещо по-добро, въпреки че няма никаква гаранция. 

преди 4 часа, stanislavpp каза:

Air Asia не е за всеки 😉
 

Това пък защо?

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Видяхме , но не е изчукана с длето върху камък. При положение че няма фиксирани дати (и дори период) се предполага известна мобилност , а до ноември има достатъчно време за по-добри цени.Рядко някой лети единствено до Сингапур като крайна точка , освен ако не е в командировка.

Всеки си харчи своите пари ,  ако прецени че е добра нека си ги купи.Ако се пита дали е нормална - да ,нормална е към момента, но не и добра. 

 

П.П. Какво и е на Air Asia ? Отдавна не съм летял , но нямам лоши впечатления. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Приятели от Варна, които пътуват доста, не искат и да чуят за полети от/до София, откакто турските авиолинии имат полети оттам. Плащат малко по-висока цена за билет, но казват, че нищо не може да се сравни с това да си хванеш такси и за 15-на мин да си вкъщи, вместо да пътуваш още 5-6 часа след като си прелетял половината свят.

 

Не мина ли зимната промоция на турците вече? Предполагам, че Сингапур е фиксиран като крайна точка, заради по-големия престой в Истанбул и възможността за нощувка и екскурзии, за които питаше @rdd. От Сингапур пак може да се лети из региона, а пък и нямаме визи за там.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 30.12.2021 г. в 12:22, stanislavpp каза:

В тази връзка да напомня , че ако използвате сайтове генериращи мили, при нова регистрация обикновено ще получите достатъчно мили за билет София - Анталия / Бодрум, вместо мижавите 10% от Букинг. Rocketmiles при нова регистрация дава 5000 мили + милите за нощувката, вариращи в диапазона 500-3000мили, тоест с три нощувки в София  и две регистрации ще имате мили за два двупосочни билети София - Бодрум/Истанбул/Анталия-София.

Дали е валидно това за нова регистрация и 5000 бонус? Не го виждам никъде на сайта на Rocketmiles.

Връзка към коментар
преди 4 часа, DaBo каза:

Приятели от Варна, които пътуват доста, не искат и да чуят за полети от/до София, откакто турските авиолинии имат полети оттам. 

Това е единствената причина да предприема (още е в сферата на мечтите ми) пътуване с ТК. Не искам и да чуя за полет от София. Синът ми пътува много и често по различни дестинации, но като трябва да пътува София-Варна ми се изправят косите. С какъвто и да е транспорт. Не като да не сме пътували и от София, примерно до Токио, до  Дубай, до Москва, но във времето когато нямаше полети на Турските авиолинии от Варна. Мерси за разбирането.

Сингапур е задължителната дестинация. Мисля и за още нещо да разгледаме. Примерно Куала Лумпур. Може ли да се направи еднодневно, без да се налага нощувка в КЛ. Не ми се иска да имам грижа за още един полет. Много въпроси имам, но първо трябва да имам “да”от семейния съвет, въпреки че отдавна мислим за далечно пътуване.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , rdd каза:

Това е единствената причина да предприема (още е в сферата на мечтите ми) пътуване с ТК. Не искам и да чуя за полет от София. Синът ми пътува много и често по различни дестинации, но като трябва да пътува София-Варна ми се изправят косите. С какъвто и да е транспорт. Не като да не сме пътували и от София, примерно до Токио, до  Дубай, до Москва, но във времето когато нямаше полети на Турските авиолинии от Варна. Мерси за разбирането.

Сингапур е задължителната дестинация. Мисля и за още нещо да разгледаме. Примерно Куала Лумпур. Може ли да се направи еднодневно, без да се налага нощувка в КЛ. Не ми се иска да имам грижа за още един полет. Много въпроси имам, но първо трябва да имам “да”от семейния съвет, въпреки че отдавна мислим за далечно пътуване.

Защото е извън темата за Турските авиолинии, ще ти отговоря в скрит текст, а модератор може направо да премести въпроса ти в темата за Югоизточна Азия.

 

Спойлер

Щом Сингапур е задължителен, както и полет с ТК, може наистина да се огледаш за мултисити билет с тях. ТК летят и от КЛ, и от Банкок и може да се организира наистина едно хубаво 10-12 дневно пътуване с посещение на "Златния триъгълник" - Сингапур, КЛ, Банкок. Единствено трябва да се вземе под внимание, че за Тайланд се иска виза. Тя струва 50-на евро на човек и се вади на самото летище. КЛ за един ден от Сингапур не е възможно, дори и с полет. Градът е голям и му трябват поне два пълни дни. Иначе между трите града летят много авиокомпании и то много начесто. Сингапур - КЛ има на всеки час и цената на полета е много прилична, дори без промоция. С автобус е около 6 часа, а със самолет е под един час полетът. От КЛ също е много подходящо да се посети и Сием Реп в Камбоджа, но там също има виза. Струва около 30 долара на човек и също се вади на летището.

Ако имаш ок от семейството, пиши в темата за Югоизточна Азия или си направи тема за това пътуване и там ще получиш много идеи и съвети.

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Kamen каза:

Дали е валидно това за нова регистрация и 5000 бонус? Не го виждам никъде на сайта на Rocketmiles.

Не , това е било временно промо за нови регистрации .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Kamen каза:

Дали е валидно това за нова регистрация и 5000 бонус? Не го виждам никъде на сайта на Rocketmiles.

тия неща са периодични - сменят авиокомпанията, един път има, друг път няма. 

 

ПП и офтопик: в момента дават Авиос през катарците - https://www.headforpoints.com/2023/03/20/2500-avios-with-rocketmiles-hotel-booking/

 

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Едно предварително уточнение - написаното не е реклама, въпреки че на моменти може да прозвучи като такава. До тази година почти не бях ползвал турските авиолинии, ако не броим полетите до Мадагаскар и Мавриций през далечните 2015-17 г. И не останах особено очарован от обслужването тогава. Самолетите им бяха ок - средно застаряващ авиопарк с добър комфорт. Но не нещо изключително. Безвкусна и почти студена храна. Не особено отзивчив на капризи и желания кабинен екипаж.
Но наскоро имах удоволствието, в пълната смислова характеристика на тази дума, да пътувам с THY, или по-познати тук с кодовото име "Търкиш", по една сравнително популярна вътрешноконтинентална дестинация София - Валенсия (най-добрият във всяко отношение град в Европа за мен заедно с Берлин, но това е друг разговор за друга тема).
Първо да започна с това, че купих билета 2 месеца по-рано. Без промоция или кодове за намаление, но през ОТА сайт за 120€ кръгло. Уизерите, които иначе се водят за уж нискотарифна авиокомпания, и предлагат директни полети от София до Валенсия общо взето откакто са на българския пазар, ми предложиха билет за същите дати с цена 210€ Забравих да уточня, че периодът, за който исках билет, се води като силно празничен за града, когато се провежда най-големият 5-дневен фестивал във Валенсия. По-пищен и празнуван дори и от Нова година и Semana Santa, взети заедно (сега след к0вида още повече).
За първата отсечка София - Истанбул няма какво ново да добавя. Тук достатъчно надълго и нашироко е обсъждано, че Търкиш са може би единствената останала авиокомпания поне в Европа (ако не и в света), която предлага сандвич + салата+безалкохолно+топла напитка за полет под час и половина, в Икономична класа.
И за IGA Lounge май няма какво да добавя, освен личната ми констатация, препотвърдена за сетен път, че по-класически чийзкейк от предлагания там, съм ял може би само на още 1-2 места по света. Но и това е за друга тема.
Полетът Истанбул - Валенсия, е малко под 4 часа. Предполагах, че бордният кетъринг ще е сходен като този на София - Истанбул. Което на фона, да речем на Луфтханза с водичка и десертче, или на Бритиш - нищо безплатно за същото време и разстояние, щеше да е повече от добре. Но не бях познал. Севрираха си full meal (избор между два вида), като на междуконтиненталните полети основното - топло ястие, салата и десерт + стандартните вече споменати горе екстри - безалкохолно, бира и вино, както и чай/кафе, които можеш да поръчваш буквално по всяко време, 15 минути след излитане и 20 мин преди кацане. Единствената разлика с междуконтиненталните полети, е тази, че нямаше втори път сервиз, с дежурните за всяка авиокомпания омлет, и сладко с масло. Освен това екраните на системите за развлечение си бяха големи, каквито са и на самолетите за дълги разстояния, тоест по-големи от тези на София - Истанбул.
Летял съм на дълги разстояния с всички по-големи европейски, и някои от световните авиолинии като Сингапурските авиолинии, Emirates, Qatar, Air France, Cathay Pacific, ANZ, AlItalia, Lufthansa, TAP, Iberia, KLM, и още няколко, с повечето от тях преди повече от 5-6 години, когато ситуацията с обслужването на борда беше и доста по-различна от последните тенденции на оскъдица и липси. Но от това, каквото лично съм видял, и базата за сравнение, която имам, в момента Търкиш са в топ 3. По комфорт в кабината (широчина и legroom) "бият" всички европейски, и може би са сходни с новите конфигурации на сингапурците поне като усещане. За обновения, и постоянно обновяващ се авиопарк, също няма какво да кажа, той говори сам за себе си. Чисто новичките им MAX 8 са ми новите любими самолети за къси и средни разстояния с огромните отделения за багаж в кабините. Не че на мен са ми толкова нужни, но е неприятно, когато няма място за малката раничка, само защото някой чичак преди мен си е сложил куфара с колелца и два сака, и е запълнил цялото отделение, отредено за трима, както се случва обикновено в А320, или В738.
Като всяка авиокомпания, и THY си имат недостатъци, предимно със сайта както на а/к, така и този на Miles & Smiles. След близо едномесечна борба и около 8 съобщения през feedback формата им, най-после ми оправиха името, и сега вече мога да си добавям номера на членството, така че милите автоматично да ми се начисляват. Досега това ставаше винаги ръчно от мен. Също и това, че не правят промоции толкова често, колкото на нас ни се иска. Но по базови показатели, и сравнени с останалите авиокомпании на континента с все по-голямо орязване, или направо липса на елементарни екстри. Turkish Airlines предлагат един напълно задоволителен, и дори надминаващ някои очаквания продукт. И в известна степен може да се смятаме за късметлии, че са на нашия пазар, при положение че са авиокомпанията, която поддържа директни (нонстоп) полети до най-много държави от едно летище - над 120 държави на 5 континента. Като до не малка част от тези държави и до повече от едно летище.
Не съм правил друг такъв анализ и лична оценка, и едва ли ще направя за друга авиокомпания, но в случая наистина бях приятно изненадан. Надявам се, да не последват и те лошият пример на колегите си от останалите европейски авиокомпании, и ако не подобрят, поне да не влошат услугите си. А с малкото им недостатъци все някак ще свикнем :)

  • Харесвам 24
  • Браво 1
Връзка към коментар

Някой да се сеща при взимане на билети с Търкиш иска ли номер на паспорт? Понеже наскоро си сменях паспорта, а ми предстои пътуване, но никъде по резервацията, нито по user profile-а ми виждам да съм го писал някъдe, за да го променя.. През приложението съм ги купувал, ако това помага..

Връзка към коментар
преди 46 минути , Kosta Grudov каза:

Някой да се сеща при взимане на билети с Търкиш иска ли номер на паспорт? Понеже наскоро си сменях паспорта, а ми предстои пътуване, но никъде по резервацията, нито по user profile-а ми виждам да съм го писал някъдe, за да го променя.. През приложението съм ги купувал, ако това помага..

Според мен - не. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Някой да се сеща при взимане на билети с Търкиш иска ли номер на паспорт? Понеже наскоро си сменях паспорта, а ми предстои пътуване, но никъде по резервацията, нито по user profile-а ми виждам да съм го писал някъдe, за да го променя.. През приложението съм ги купувал, ако това помага..

Не се иска

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Някой да се сеща при взимане на билети с Търкиш иска ли номер на паспорт? Понеже наскоро си сменях паспорта, а ми предстои пътуване, но никъде по резервацията, нито по user profile-а ми виждам да съм го писал някъдe, за да го променя.. През приложението съм ги купувал, ако това помага..

И аз потвърждавам - не иска въвеждане на номер на паспорт при взимане на билет. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Kosta Grudov каза:

Някой да се сеща при взимане на билети с Търкиш иска ли номер на паспорт? Понеже наскоро си сменях паспорта, а ми предстои пътуване, но никъде по резервацията, нито по user profile-а ми виждам да съм го писал някъдe, за да го променя.. През приложението съм ги купувал, ако това помага..

Не-само дата на раждане, така мисля.

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.