Прескочи до съдържание

Регион Тоскана - по-добрата Италия


maialearrosto

Препоръчани мнения

Така да си задам и следващия въпрос:

 

Как стои въпроса с паркирането във повечето градове и техния център? Имам предвид основно - Сиена, Пиза, Сан Джиминиано, Лука.

 

Лесно ли се откриват паркинги - платени ли са или безплатни? За Лука четох че в центъра изобщо е забранено с коли. Как го правите вие? Къде си оставяте количката? :)

В събота и неделя паркирането на улицата е безплатно и няма ZTL. Но по-добре не се завирайте в границите на крепостните стени. И според мен, на Лука не му трябват повече от 3 часа, цял ден е прекалено много.

Редактирано от eloena
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Паркинг в Сиена, на ръба на ZTL, на 5 м. от него са ескалаторите за качване горе на хълма: https://goo.gl/maps/WRoenuEaTu12

 

В Пиза ползвахме паркинга показан по-горе. Тези паркинги не са преплатени. Плащаш накрая според това колко ти е бил престоя. Монети ви трябват основно за машините на улиците на които предплащаш определен брой часове. 

 

В Лука се паркира лесно. Като навлезеш в страничните улици извън стените има безплатни места. Ние бяхме тук: https://goo.gl/maps/bXmokhftwbM2

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В събота и неделя паркирането на улицата е безплатно и няма ZTL. Но по-добре не се завирайте в границите на крепостните стени. И според мен, на Лука не му трябват повече от 3 часа, цял ден е прекалено много.

 

 

Ами ние понеже ще сме си там в района, а и ми се ще поне веднъж да ми е лежерно ( досега не ми се е получавало) - хахахаха

 

А това за събота и неделя в целия район ли важи или конкретно за Лука?

Редактирано от Лин
Връзка към мнение

Здравейте,

Следващата седмица ми предстои пътуване из Тоскана-6дни. Планирам един ден за Сиена и Сан Джиминяно, с тръгване от Флоренция и вечерта прибиране пак във Флоренция. Доколко е реалистично и изпълнимо с автобус-Флоренция-Сиена-разглеждаме няколко часа, после с автобус от Сиена до Сан Джиминяно  и вечерта прибиране във Флоренция? Другият вариант ми е денят за Пиза, втората половина да отидем до Сан Джиминяно и вечерта пак прибиране във Флоренция. Кой вариант е по щадящ?

Връзка към мнение

Здравейте,

Следващата седмица ми предстои пътуване из Тоскана-6дни. Планирам един ден за Сиена и Сан Джиминяно, с тръгване от Флоренция и вечерта прибиране пак във Флоренция. Доколко е реалистично и изпълнимо с автобус-Флоренция-Сиена-разглеждаме няколко часа, после с автобус от Сиена до Сан Джиминяно  и вечерта прибиране във Флоренция? Другият вариант ми е денят за Пиза, втората половина да отидем до Сан Джиминяно и вечерта пак прибиране във Флоренция. Кой вариант е по щадящ?

Миналото лято правихме това упражнение в обратен ред - Флоренция - Сан Джиминяно - Сиена - Флоренция.

Мога да потърся подробности по логистиката, ако ви интересува.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз логистиката горе-долу я наредих-автобус, автобус и пак автобус :) . Чудех си дали не е много изморително, защото майка ми е възрастна,  и заслужава ли си. За Сан Джиминяно ми остава около два часа време(между двата рейса), за Сиена съм предвидила 4-5часа.

Връзка към мнение

Аз логистиката горе-долу я наредих-автобус, автобус и пак автобус :) . Чудех си дали не е много изморително, защото майка ми е възрастна,  и заслужава ли си. За Сан Джиминяно ми остава около два часа време(между двата рейса), за Сиена съм предвидила 4-5часа.

Не е много изморително, защото в автобуса си почиваш от обиколките. :)

За мен си заслужава, но все пак вие си знаете силите и възможностите.

Връзка към мнение

Супер, мерси! Ще помисля и за обратния вариант-първо Сан Джиминяно, после Сиена (който въобще не ми беше хрумнал :) ).

ако обърнете посоката, както Мери те посъветва, защо не се приберете с влак към Флоренция, по-бързо е мисля, билета е 9 евро, а и ще разполагате с повече време. 

п.с. забрави какво съм писала :) сега видях че бързия автобус прави пътуването с 15 мин по-кратко

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да задам и аз един въпрос?

Може ли да се съчетае разглеждането на Сиена за 1 ден и минаването по SR222 и разглеждането на 1-2 винарни?

Колко време е необходимо за разглеждане на Сиена? Ще бъдем с кола през юни, тогава денят голям.

Връзка към мнение

Да задам и аз един въпрос?

Може ли да се съчетае разглеждането на Сиена за 1 ден и минаването по SR222 и разглеждането на 1-2 винарни?

Колко време е необходимо за разглеждане на Сиена? Ще бъдем с кола през юни, тогава денят голям.

 

Не разбрах коя е отправната и крайната точка. Приемам за установено, че това е Флоренция. Да, принципно може да се случи в един ден. Времето за разглеждане никога не стига, но като цяло е постижимо...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След като наместихме програмата (градчетата, забележителностите, винарните, нощувките, рент-а-кара, пътищата (SS222)) ... остана една малка подробност.

Shopping-a!

 

По принцип, роклите, токчетата, шапките, шаловете, ... сами откриват жена ми ;) , но по отношение на италианските мъжки обувки, ризи, костюми се нуждая и от вашата помощ.

 

Всички магазини в/около Пиза, Волтера, San Gimigniano, Certaldo, Siena, Arezzo, Cortona, Pienza, Montepulciano, Montalcino, Lucca и пътя от Сиена до Лука, покрай Флоренция са потенциални мишени.

 

Дотук единствено Bliss е споменала за един outlet с GPS координати - 43.984354, 11.216852 (Barberino Designer Outlet,Via Antonio Meucci,50031 Barberino di Mugello FI,Италия) но за съжаление ни е доста в страни от пътя

Връзка към мнение

Ама питай бе човек:

1. Valdichiana Outlet Village 

2. THE MALL

 

Аз лично Барберино най го харесах. И принципно съм фен на веригата им - МакАртърГлен. В него има и нормални марки, и по хай. И доста добри намаления(не във всички магазини, и се сменят постоянно). За пример ще ти дам - чанта Фурла с нормална цена 390 евро, там беше 200 евро. 

В The Mall има много скъпи марки предимно, а във Valdichiana има доста непознати и италиански. 

На другите места не съм гледала, защото програмата ни позволяваше около тези места да се моткаме и по магазини. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ама питай бе човек:

1. Valdichiana Outlet Village 

2. THE MALL

 

Аз лично Барберино най го харесах. И принципно съм фен на веригата им - МакАртърГлен. В него има и нормални марки, и по хай. И доста добри намаления(не във всички магазини, и се сменят постоянно). За пример ще ти дам - чанта Фурла с нормална цена 390 евро, там беше 200 евро. 

В The Mall има много скъпи марки предимно, а във Valdichiana има доста непознати и италиански. 

На другите места не съм гледала, защото програмата ни позволяваше около тези места да се моткаме и по магазини. 

 

10x.

Жалко, и трите са ни в страни от пътя. Този, The mall, е на 20-25 км. от SS222 по-който ще пътуваме от  Сиена до Лука.

Това с чантата от 200 евро - изобщо не съм го прочел, вземи го изтрий :P , щотото ако го прочете жена ми - край, ще се обърка програмата, а и не само тя. :)

 

p.s. Ние сме фенове на такива гтрадчета-оутлетчета.

Като ходим в Амстердам винаги намираме време за този http://www.bataviastad.nl/ , макар че е на 60 км.

 

Така, като се замисля, ако сме добре с времето, може да се отклоним за Барберино. 20 км. магистрала - не е кой знае колко.

 

Само Bliss ли ще помага.

Мъжете къде са - само бира и вино ли са ви в главите. :)  :lol:  ;)

Връзка към мнение

 

Жалко, и трите са ни в страни от пътя. Този, The mall, е на 20-25 км. от SS222 по-който ще пътуваме от  Сиена до Лука.

 

Може би имаш предвид, че ще пътувате от Сиена до Флоренция по SS222, а не до Лука... ;)

 

 

 

Мъжете къде са - само бира и вино ли са ви в главите. :)  :lol:  ;)

 

За подобно губивреме на път мен не ме търси, сори... :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А Прокуратурата какво казва?

 

Честно казано и моят мъж не беше фен до първия път. След това започна да държи да понапазаруваме. Основно за малката му принцеса, която все още е в етап смяна на гардероба и размера по два пъти в годината. Далеч по-изгодно е. 

 

Вен до Барберино е много бързо придвижването, почти неусетно. До Валдичиана също, а и той май все пак е по път към Арезо?

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Главна прокуратура купува всичко от София. На практика, според нея, тук може да се намери абсолютно всичко. Така не губим излишно време при пътувания, а лично аз ненавиждам ходенето по магазини за каквото и да е било...

Връзка към мнение

Може би имаш предвид, че ще пътувате от Сиена до Флоренция по SS222, а не до Лука... ;)

 

 

 

Естествено. :) Почти до Флоренция и после по магистралата до Лука

 

 

 

За подобно губивреме на път мен не ме търси, сори... :blush:

 

Да, явно не си женен достатъчно дълго. :)

Аз не само ходя по магазини, ами ми и харесва. След 33 години жена ми вече ме е генно модифицирала. :)

 

p.s. Ето виждаш ли. И при мъжа на Bliss са започнали необратими процеси. :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ооо Вен, някои мъже не подлежат. Но пък моят мъж е спестовен и поради този факт оценява този тип пазаруване. И прави компромис със себе си веднъж на година. Основно заради малкото диване. Наистина цените на които сме пазарували в аутлетите в Италия и Австрия са непостижими в София. Но системата ни е стройна. Преглеждам предварително магазините, които са налични в аутлета и се уговаряме какво конкретно търсим и ще пазаруваме. Защото иначе изкушенията са големи. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

... 

 

Вен до Барберино е много бързо придвижването, почти неусетно. До Валдичиана също, а и той май все пак е по път към Арезо?

 

Зависи. Как ще тръгнем от Сиена и докъде ще стигнем.

Ще спим два дена в Сиена и този средния (между двете нощувки) съм го предвидил за Arezzo, Cortona, Pienza, Montepulciano, Montalcino, като си давам сметка, че всъщност на място ще решим кои и колко от тези градчета ще посетим. А и доколко ще ни "обсеби" самата Сиена...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.