Прескочи до съдържание

Регион Тоскана - по-добрата Италия


maialearrosto

Препоръчани мнения

ZTL Флоренция 

 

ZTL Болоня

 

Този е доста информативен:

 

Полезен сайт: 

 

Полезен сайт: 

 

 

Имах някъде и общ сайт на ZTL с карти, но като го открия ще ти го пусна.

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

аз чета форумите за транзитните зони вътре в ZTL във флоренция, че заради рентакар-а те са ми важни, пък после ще споделя наученото

 Документ ти трябва задължително от хотела при това положение. 

Връзка към мнение

не е така се оказва. има 2 транзитни зони без камери. едната е от моста америго веспучи и по виа борго оргасанти и обратно пак към моста за да се излезе. това е направено заради офисите на рентакарските компании, които са всичките там, на борго оргасанти, както и паркинг-гаража европа, един от най-големите в града, където компаниите си държат колите.


ето я картата, която ми сканираха от паркинга и пратиха, за нагледно обяснение, докато се пазарих с тях за цена :)

http://www.florence-on-line.com/images/florence-driving-map.html

Редактирано от palia4i
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря на всички за препоръките и мненията по маршрута,който бях споделил преди няколко седмици.Дойде време за отчет: взех предвид препоръките на DUKE, Георги и orso_giovanni и се отказах от нощния преход. Тръгнахме рано сутринта и добавихме още една нощувка в Загреб. Планирахме да пристигнем в Загреб след около 13-14 часа. Не успях да предвидя-въпреки, че приятели ме предупредиха,но не очаквах да е чак толкова голямо- голямото задръстване на сръбско-хърватската граница заради  гастарбайтерите -около 6 часа. Час и половина изгубихме и за да излезем от магистралата до Шид - по същата причина. Това естествено направи така, че пристигнахме в Загреб вместо около 21часа в 5 сутринта. Това беше единствената ни "греда" в цялото пътуване.Нататък всичко беше чудесно. Времето също беше с нас.Още веднъж благодаря на всички за полезната информация, която помогна за приятното изживяване по време на цялото ни пътуване.Емоциите бяха много и все положителни.Поздрави

p.s.Пропуснах да добавя, че до Италия пътувахме по магистрали, но в Италия само извън магистралите.Това придаде допълнително очарование на пътуването. GPS-а се справи чудесно въпреки няколкото ми опита да го объркам...:) веднъж и пътя беше затворен но и там намерихме алтернативен маршрут. Иначе малко се изненадах от странните ограничени за 50 км в час на прави отсечки и разрешени 60 км на завой 180 градуса и с наклон поне 40 градуса...:) пътища с такъв наклон не бях виждал...:) но беше забавно да шофирам  по такива пътища и с този пейзаж...:)

Редактирано от Ros
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да се включа и аз с кратък отчет за пътуването ни, като ми остане време обещавам да разкажа по-подробно.

И така: ден първи:  6 септември пристигнахме на летище Болоня, взехме кола под наем и веднага се отправихме към Равена, оттам нощувка в Белария 

втори ден - плаж на адриатическия бряг и през Сан Марино към Чита ди кастело, по.точно ферма в околностите му, където имахме три нощувки като база

трети ден: Арецо и Кортона

четвърти ден: Асизи и преди да се приберем във фермата за вечеря се отбихме да видим и Чита ди Кастело

ден пети: Сиена и Сан Джеминяно и нощувка на другия край на ботуша в Сан Винченцо

ден шести: плаж в Сан Винченцо и към Модена, където нощувахме последно

ден седми: полет от Болоня към София

В Болоня и Флоренция бяхме миналата година и затова този път ги пропуснахме, преди да тръгнем обмисляхме и варианта да тръгнем от България с кола, но поради липсата на достатъчно време предпочетохме пак да летим и да вземем рент а кар, което в парично изражение не мисля , че ни излезе по-скъпо, а ни спести изморителното и дълго пътуване. Доста места обиколихме, можеше и още да се видят, но ние обичаме да отделяме повече време на всеки посетен град, за да добием по-пълни впечатления и да усетим атмосферата. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Прибрахме се. 16 дни вино, паста, и над 1600 км. С изключение на Маремма пообиколихме доста. Влюбена съм в Кианти и Вал ди Орча. Там ще се върна за мързелива почивка в някое агротуризмо с басейн и винарна. Това в което спахме 4 нощи в Кианти беше уникално. Изобщо всички настанявания бяха много добри и с паркинг. В Арезо апартамента беше в сграда от 16 век, на 5 мин. от центъра. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Може ли да споделиш местата, в които бяхте настанени? :)

Къде те интересува? Спахме в Лука, Флоренция, Кианти (извън градче), Арезо, Сан Марино.

Връзка към мнение

Флоренция

http://www.booking.com/hotel/it/residence-la-farina.bg.html?aid=368032;label=bookings-naam-UtRZLJBunYAltyTSPotcFgS67409633658%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2818%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342138710%3Akwd-15349264036%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=682d31e71d57b5e1799baefc66c4195c;dcid=4;dist=0;group_adults=2;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=9741d5f1f56bee1a4c10306a5086b813f536e3b9X1;type=total;ucfs=1&

La Farina Apartments

До Санта Мария дел Фиоре е 15 мин. пеша. Има спирки на автобуси в непосредствена близост. Изключително добре обзаведени на ниво 4 звезден хотел. Безплатен паркинг, което спестява минимум 20 евро на ден. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Къде те интересува? .

кажи, моля, и за другите места. :) Нали това е идеята на този форум - да споделяме разни добри находки и да предупреждаваме за някои не толкова добри ;) Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Фичо, не съм видяла, че питаш.

 

Ето тук съм ги постанала преди да отидем:

 

http://magelanci.com/topic/2205-регион-тоскана-по-добрата-италия/?p=94382

 

Основно изискване беше паркинга(без хотела в Болоня защото върнахме колата преди това). Мога да кажа, че всяко едно от местата си заслужаваше на 100%.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

За първи път ще се опитам да организирам по-сериозна почивка за мен и приятелката ми. Бих се радвал, ако получа някои ценни съвети, тъй като все имам чувството, че ще пропусна нещо важно.

И така възнамерявам да направя един тур из Тоскана. За сега съм измислил следното, отиване и връщане със самолет, а там с рент а кар. http://www.rentalcars.com

1. Кацане в Пиза на 06,06,2016 с Райън еър (цената отиване и връщане с багажа е около 330 Евро за двамата). Излитане обратно на 13,06,16- Въпрос има ли по- изгоден вариант?

2. Рент а кар до Флоренция. Какво е важно да знам за Рент а кар в Италя и какви застраховки да си направя?

3 Спане само във Флоренция: https://www.airbnb.com/rooms/719790?checkin=06%2F06%2F2016&checkout=06%2F12%2F2016

с промоцията http://www.nasimproradost.cz/airbnb. Моя близка е била и ми го препоръча, като база за обиколка с място за паркиране. Изчетох доста коментари, но мисля че няма смисъл да обикалям из Тоскана и да сменям мястото за спане, с къщата намерх комбинацията хем да съм в града, хем да се потопя в атмосферта на Тоскана.

4. Тук идва и трудна част, да направя оптималната обиколка. За сега съм решил:

-7 и 8 юни  Флоренция. Къде и какво точно?

-9 юни Сиена и Сан Джеминяно

-10 юни Лука, Портофино и Генуа? (но май няма да успея до там)

-11 юни Арецо и Кортона

-12 юни ..........? Като морско чедо ми се иска и някой плаж да видя....

-13. Пиза и излитане

 

Та това е, ще съм благодарен на всеки за препоръки и съвети!

Връзка към мнение

Не съм аз човека , който да дава съвети, но мога да кажа как ние ходихме до Флоренция в края на май тази година.С полет до Болоня за 50 лева , отделно малък багаж за 17 лева на посока. 33О евро за двама ми се вижда много...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

DonIvan,

пробвай до Болоня, но горе-долу 6-8 седмици преди полета излизат най-ниските цени на Wizz. 165 евро с Райън според мен е скъпо. Още е рано да купувате билет и дебни за по-ниски цени.

 

Предлагам ти да прочетеш цялата тема и може да си набележиш други места. И не включвай повече от два града в един ден. И то да са малки. Затова:

денят 10 юни го отпиши. Лука го съчетай с Пиза. Сиена и Сан Джиминяно в един ден също е на границата на допустимото. За Флоренция може да прочетеш и в други теми, които може да намериш от магеланския пътеводител.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Благодаря ви за съветите.

Цената на билета на посока е 42 Евро, а на голям багаж 35 евро и (малък 25 Евро) и така се формира неприятанта крайна цена на човек.

Нямах представа за тази зависимост в Wizz и ще изчакам, само въпросът е дали няма някаква сезонност и цената за юни да са по-високи.

Връзка към мнение

То не с кана, а направо с дамаджана се ходи в Тоскана...

 

Бахмааму.... Полет София - Пиза с "Раян"+пътеводителя за Тоскана на НАТГЕО, взет на прИмоция от книгоманията в Ендекато на културата. Това си е туристически комунизъм.

 

Йебига!

 

Дон Джовани отпътува за Тоскана.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам няколко екзистенциални въпроса:

1. Защо ви е и на двамата голям багаж?

2. Защо ви е кола за двата дни, в които сте базирани във Фиренцето?

 

Щом си морско чедо - Виареджо е на 15 км от Пиза - огромна плажна ивица, 73457561 реда чадъри (което лично на мен не ми допада).

 

Няма много логика да кацаш в Пиза, да се базираш във Флоренция, и после да се връщаш към Лука, което е на хвърлей камък от Пиза, че и да ходиш нагоре. Според мен или промени точката на кацане (Болоня), или разпредели нощувките на 2 места (Фиренцето е ясно, другото според плана), а защо не кацане в Болоня и излитане от Пиза - така спестяваш поне едно връщане обратно.

 

Аз направих Сиена, перфектният средновековен град, и Сан Джиминяно в един ден, става, но имам усещането, че не беше достатъчно и беше на ръба. И двете места са завладяващи, всяко по своему.

 

Лука и Пиза също обединих в един ден, с минаване през Виареджо.

 

Аз бих направил

Болоня - влак до Фиренце, нощувки, взимане на кола, обиколки - Лука, Пиза, излитане от Пиза.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз купих тези дни билети до Болоня + два броя голям кабинен багаж+1 брой чекиран, че ще пазаруваме+места на авариен+приорити, излязоха 380 лева за двамата.

Връзка към мнение

Аз по-горе писах за нашия маршрут тази година, правихме средно по два малки градчета на ден, но ни дойде малко в повече, като имахме и кратки плажове за час-два от двете страни на ботуша. 

Миналата година бяхме за една седмица само във Флоренция и Болоня, като четири дни бяхме във Флоренция и вярвайте ми, не ни бяха достатъчни. Летяхме до Болоня и обратно и после с влак до Флоренция и обратно - много са удобни влаковете, експресният влак развива 300 км./ч. За мен лично Болоня е много удобна за кацане и има доста евтини полети до там и обратно. Тази година за четирима ни излезе около 900 лв. отиване и връщане с един голям багаж. От Болоня е близо и до Модена, Равена, а от Флоренция може да се отскочи до Сиена и Пиза. Транспортът в Италия е много добре уреден и удобен.

От рент-а-кар има смисъл само ако се ходи по по затънтени места и се обикаля много. Ние тази година избрахме този вариант, защото искахме да нощуваме в къща за агротуризъм. Резервирахме в agriturismo.it  като избрахме полупансион и така имахме всеки ден осигурена вечеря с автентична италианска храна , приготвена с продукти от фермата плюс вино на корем, също грапа, лимончело и още някакви аперитиви, които не помня. Беше чудесно, но нямахме време да постоим във фермата край басейна. 

За рент-а кара на нас поне ни поискаха 1200 евро да блокират на картата като депозит и като гледахме повечето фирми го искат, а това не е малка сума. После като върнеш колата я отблокират, но все пак трябва да я имаш на картата в наличност.

Аз бих Ви посъветвала по-добре да бъдете на две-три места , за да можете да усетите атмосферата на града вместо да загубите повечето време в обикаляне и път и накрая да не помните какво точно сте видели. 

Връзка към мнение

За наемането на кола има отделна тема и там доста подробно е разяснено всичко. Ако се закупи застраховка при вземането на автомобила, която нулира самоучастието на наемателя блокират около 400 евро.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

Мисля, че тук е подходящо да пусна моята програма за Тоскана в началото на май (5-9).

За да не остана по-назад, реших и аз да се възползвам от новите линии на Ryanair, така че взех два билета за Пиза. Имаме си повод с жена ми (33 годишнина) не нейна :) , а от сватбата ни.

 

Първоначалната идея беше моткане 3-4 дни в Пиза и близките околности. Хапване на пица, лазаня, риба, сладоледи,  вино, пасти и спагети (последните три за жена ми, аз не пия, а юфка и фиде не ям :) )…

Но, като почнах да се подготвям по-сериозно, програмата тотално се промени. В сегашния и вариант е твърде наситена, и тъй като не сме се отказали от лежерността и спокойствието, което искаме да ни съпътства, се надявам на вашето мнение: кое да изрежа и ако нещо по-важно и заслужаващо съм изпуснал, да го включа.

 

Предварително искам да се „оневиня за кощунството“, че изобщо не се отбиваме  във Флоренция. Били сме там (както и в Пиза) и сме посетили основните забележителности.

 

И така, ето я програмата по дни.

Programa_Tuscany-2016.docx

 

Тя е съвсем първоначална. Все още нямам букнати нощувките, така че всякакво префасониране е възможно. Има два варианта, но като че ли предпочитам първия ( с повече време по самия път SS222, за което Дукето е изцяло виновен. :)  10x Duke!).

 

Естествено с рент-а-кар. Предпочитах някоя местна компания, но засега не съм намерил. Вероятно ще се спра на goldcar, поради идеята да взема кола за две седмици и през юни в Испания също от goldcar. И тъй като доста ме наплашихте с липсата на пълна застраховка (както винаги съм процедирал досега) мисля да си купя застраховка за 60 дни от трета компания (10х на Фичо).

 

Надявам се да помогнете със съвети. Особено участниците в тази тема: Мaialearrosto, Spqr, Zaro, Mamas, Clete, Orso_giovanni, Mary, Palia4i, AlexandraKo, Bliss, Duke, …, да не изброявам всички. (няма да се обидите, нали?) :)

 

Разбира се, изчел съм пътеписите и темите, свързани с Тоскана (Обиколка из Тоскана с кола....маршрути, предложения, съвети“  и настоящата), както и външните пътеписи на Мaialearrosto.

 

Предварително благодаря на всички.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.