Прескочи до съдържание

Обмяна на валута преди пътуване


Препоръчани мнения

Някакви съвети за най-изгодна обмняна на южно-американски валути?

Аржентина, Бразилия, Перу, Чили

Искам да обменя 1000 лв ( по 250лв за държава ), но общо губя 140лв от курс

Някъде по-изгодно да има? На място сигурно ще е още по-зле

Връзка към коментар
преди 5 минути , paduan123 каза:

На място сигурно ще е още по-зле

Това как го реши? Опитът ми е показал, че на място винаги е най-добре - освен ако не иде реч за традиционни капани. 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Rainy каза:

Това как го реши? Опитът ми е показал, че на място винаги е най-добре - освен ако не иде реч за традиционни капани. 

Противоречиви мнения има. Не знам, защо толкова дерат кожата в https://tavex.bg и https://currencycenter.eu/  

 

Връзка към коментар

Покажи ги тези противоречиви мнение.

Тук като цяло сме единодушни, че на място е винаги най-добре, след това са Револют, никар 2005 или currencycenter, а Тавекс са много назад.

 

Също не разбирам как губиш от смяната  140лв от 1000лв, това е огромна сума.

Връзка към коментар

Никар 2005 от скоро са с нова политика - обратно изкупуват най-много 30% от продадената сума. А преди можеше и цялата да върнеш. 
Иначе за мен е най-изгодно при тях - именно заради изкупуването обратно на същия курс

Връзка към коментар
преди 53 минути , Alexander каза:

Покажи ги тези противоречиви мнение.

Тук като цяло сме единодушни, че на място е винаги най-добре, след това са Револют, никар 2005 или currencycenter, а Тавекс са много назад.

 

Също не разбирам как губиш от смяната  140лв от 1000лв, това е огромна сума.

Не споря, щом на място е най-добре така да бъде. 

 

Иначе и аз не разбирам как се губи такава бих казал колосална сума.

Ето хипотетично, ако обменям 1000 лв в Аржентинско песо в тавекс нормално ли е и да има разлика от 230лв спрямо  currency convertor-a в нета?

 

Екранна снимка (50).jpg

Екранна снимка (51).jpg

Екранна снимка (52).jpg

Връзка към коментар
преди 2 минути , cybersimo каза:

Никар 2005 от скоро са с нова политика - обратно изкупуват най-много 30% от продадената сума. А преди можеше и цялата да върнеш. 
Иначе за мен е най-изгодно при тях - именно заради изкупуването обратно на същия курс

Да, беше цялата сума, после стана 50%, сега 33% ...  

Иначе Factor In също предлагат обратно изкупуване на 50% от продадената сума, обаче пък само в рамките на 15 дни.  Курсовете им са прилични. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , macf1an каза:

Ако ще загубиш нещо, ще е от непознаване на дестинацията, преди да заминеш:

https://bluedollar.net/

 

@macf1anНека използвам темата и те попитам: Какъв ти е съвета за обмяна специално за Аржентина в момента?

 

Благодаря ти.

 

image.png.1e956a18f51dc7cb7aa7d2e8fe4840d5.png

 

Връзка към коментар
преди 12 минути , macf1an каза:

Ако ще загубиш нещо, ще е от непознаване на дестинацията, преди да заминеш:

https://bluedollar.net/

 

Знам, че имаха супер девалвираща валута, но не бях запознат с подробности. Мерси.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понеже и мен ме интересува темата, отворих да видя обменния курс на еврото в чейнджбюро с добри отзиви в Рио де Жанейро и по-точно в Ипанема. Купуват евро на 4.55 реала и 100 евро са 455 реала, купени там. Отворих и Никар 2005 и 455 реала ги продават за 195,65 лв. При курс продава на еврото 1.956, излиза че ако купиш реалите от тук, за всеки 100 евро ще загубиш 0.05 лв. За такава незначителна разлика не излиза сметката да обменям на място в Бразилия. 

преди 12 минути , macf1an каза:

На място, на неформалния курс от 74 песо за долар. Не в банка, не на банкомат.

А така не рискуваш ли прекалено много да ти дадат фалшиви песос, с които е залята Аржентина?

Връзка към коментар

Te и в Перу са нестабилни. Даже банкоматите дават долари. Всичко туристическо може да плащаш в долари. 

В Бразилия аз плащам всичко с карта, освен разни сергийки и градски автобуси...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , tougherty каза:

А така не рискуваш ли прекалено много да ти дадат фалшиви песос, с които е залята Аржентина?

Такива са и моите опасения, затова зададох въпроса... 

Връзка към коментар
преди 2 часа, paduan123 каза:

Някакви съвети за най-изгодна обмняна на южно-американски валути?

Аржентина, Бразилия, Перу, Чили

Искам да обменя 1000 лв ( по 250лв за държава ), но общо губя 140лв от курс

Някъде по-изгодно да има? На място сигурно ще е още по-зле

В Бразилия курса при обмяна в чейнчбюра е ужасен ,особено на летищата. При теглене от банкомат има такса 30-40 реала. При плащане с Револут всичко е ОК. В Аржентина курса в чейнчбюрата е супер ,особено за доларите! В заключение-носи си долари и бразилски реали.

преди 26 минути , paduan123 каза:

Знам, че имаха супер девалвираща валута, но не бях запознат с подробности. Мерси.

През април м.г.  курса беше около 40 за долар!

Редактирано от eugene.kn
ПРОМЯНА
Връзка към коментар
преди 11 минути , eugene.kn каза:

При теглене от банкомат има такса 30-40 реала. При плащане с Револут всичко е ОК. 

При последното ми скитане в Бразилия (м. октомври) на нито едно място не ми беше приет Revolut - говоря за хотели, кръчми, банкомати. Дори се оплаквах. Бях обиколила всички банкомати в едно градче. Накрая изтеглих кеш от AMEX-а, не бях го правила с години, но се видях в чудо, а ми трябваше кеш за магистралите и ферибота. Та с картите не винаги нещата са толкова лесни в някои държави..,

 

преди 11 минути , eugene.kn каза:

В Аржентина курса в чейнчбюрата е супер ,особено за доларите! 

Вярвам там няма проблеми с фалшиви песо? 

Връзка към коментар
преди 41 минути , Rainy каза:

При последното ми скитане в Бразилия (м. октомври) на нито едно място не ми беше приет Revolut - говоря за хотели, кръчми, банкомати. Дори се оплаквах. Бях обиколила всички банкомати в едно градче. Накрая изтеглих кеш от AMEX-а, не бях го правила с години, но се видях в чудо, а ми трябваше кеш за магистралите и ферибота. Та с картите не винаги нещата са толкова лесни в някои държави..,

 

Вярвам там няма проблеми с фалшиви песо? 

He!

Връзка към коментар

Току-що попаднах на много интересен начин за обмяна на пари в Аржентина. Western Union. В момента официалният курс на еврото в Аржентина е 66-67 песос. В същото време ако си преведете пари по Western Union и си ги изтеглите кеш в Аржентина курсът е 89 песос. Самият превод струва 5 евро, независимо дали превеждате 100 или 500 евро. Т.е. ако превеждате 100 евро, курсът идва 85, ако превеждате 500 - 88,7. При всички случаи бие официалния с доста. Нямам представа обаче как стои въпросът с фалшивите пари в Western Union. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

това е най-добре някой да ти ги праща отвкъщи и да ги теглиш веднага, иначе като минат 2-3-5 дена в път и може курсът да се промени много рязко

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , neuromancer каза:

това е най-добре някой да ти ги праща отвкъщи и да ги теглиш веднага, иначе като минат 2-3-5 дена в път и може курсът да се промени много рязко

Какви 2-3-5 дни? Лятото изпращах пари до Киргизстан по Western Union - там банковите преводи са кауза пердутта. Човекът си изтегли парите 10 минути след превода... Получавам съобщения и оттам знам.

Връзка към коментар

не, имам предвид ако ти си пуснеш парите от България ще минат дни докато ги изтеглиш в Аржентина, в което време може да се промени курса. Затова ти трябва някой да ти пуска парите и да ги теглиш веднага

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Бразилия може да се теглят пари от карта без такси с приложение, като например PicPay. Само че ти трябва бразилска карта или банкова сметка, тоест пак някакъв съучастник

Връзка към коментар

Аз доколкото виждам в Western Union можеш да направиш превода и онлайн с карта. Това означава че би трябвало да можеш да си ги преведеш и направо като пристигнеш в Аржентина, а не предварително от тук.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.