Прескочи до съдържание

Обмяна на валута преди пътуване


Препоръчани мнения

И аз това мислех, но в събота и неделя?

Тези Уестърн юнион как работят, някой има ли представа? Винаги си нося поне една карта, досега бе ми се е налагало да обменям в чужбина левове.

В чейндж бюрата около туристическите места би трябвало да обменят левове?!? 

Но ако е по пътищата  не знам! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В чейндж бюрата около туристическите места би трябвало да обменят левове?!?

Но ако е по пътищата не знам! :)

Той бил в Olomouc (така ми го написа). Сърдечно благодаря на всички за съветите, предадох му ги и да се оправя. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да вметна, че за Прага сме обменяли цветни валути полулегално из разни магазинчета и то на доста по-добър курс от чейнджбюрата, които по правило дерат с комисионите. Иначе към отличните съвети на Кептъна бих добавил да пробва и по  хостелите - все някой брат по душа ще му влезе в положение.

 

Кофти, че българите имат доста лоша слава в Чехия точно с заради измами с валути (навремето е била доста разпространена една измама с нашите стари пари), та може и да го гледат с недоверие, но позитивизъм и ще се уредят нещата =)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако се добере до Прага почти всички магазинчета за сувенири в центъра се държат от българи и ще му обменят на 100 %.

Това там е почти наш монопол :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще се оправи, да се надяваме. Още веднъж благодаря за бързата реакция.

Лично аз винаги пътувам със смафтфон, кеш и карта за всеки случай, затова никога не съм се замисляля върху драмата на брат ми.

 

Като стана въпрос за неблагонадеждност, си го представих как вече изглежда като Чобака и моли за пари по улиците. :D

Връзка към мнение

Да бе!

Достатъчно е да намери по магистралата някоя мургава кака ;) и да решат уравнението: 100 BGN = :whistle: + 45 € ресто :biggrin:

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

 

 

Между другото ето още едни, които работят с много валути. Сега ми попаднаха, уж имат много офиси (май чрез посредници) и предлагат и кредитирания и всякакви други екстри, не съм сигурен в кои офиси точно е обмяната на валута: http://factorin.bg/bg_BG/currency/

Факторин имат и лайф чат, пробвах го - работи, говорих си с Милена  :)

Не че това ми помогна много, търся грузински лари, но от обичайните заподозряни чейнджове в тази тема няма никой :(

 

Някой с опит с тази валута?

Редактирано от Двуцветко
Връзка към мнение

Поредно добро представяне на Никара, на Витошка и Гладстон.

5 валути, за няколко хиляди лева, излязоха общо 8 лв под официалните курсове.

 

Ако някой се интересува, имат 1000-2000 полинезийски франка от старите, които излязоха от употреба :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не намерих по-подходяща тема, затова питам тук пътувалите в Япония. Кой вариант е по-добър: от България да се купят йени или да се носят долари, или евро?

Връзка към мнение

А времето, в което ще си купя валутата от значение ли е за връщането на остатъка след това? Имам предвид, мога ли да си купя валута 2 месеца преди пътуването, защото курсът се покачва и  да  върна остатъка 3 месеца след това? Ох, че объркано стана....Има ли времево ограничение, в което да върнеш остататъка от непохарчената сума, с две думи?

:)

Връзка към мнение

Има ли времево ограничение, в което да върнеш остататъка от непохарчената сума, с две думи?

:)

Eто тук сме коментирали ;)

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи, то си е не  написано... купувааш преди тръгването, после   ........................ е.......... то няма да стигне....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Той е почти на ъгъла на Витоша и Гладстон , и почти винаги има чакащи отпред та лесно ще го забележиш ;)

Мерси, Стенк

Връзка към мнение

Извинете глупавия ми въпрос, но защо е нужно да се купува валута, за ЕС имам предвид, след като имаме карти и навсякъде има банкомати? За по-екзотичните страни е разбираемо донякъде.

 

Аз от едно 10 г. насам в Скандинавия не съм плащала по друг начин, освен с карта. (Дори посещение на тоалетна по големите гари се плаща с карта.) Даже не помня как изглеждат кроните им. Чувала съм същото и за Чехия, Полша (там май също с карта плащах), Унгария, Хърватска и пр.

Редактирано от Selena
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извинете глупавия ми въпрос, но защо е нужно да се купува валута, за ЕС имам предвид, след като имаме карти и навсякъде има банкомати?

Cash is king! :)

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Извинете глупавия ми въпрос, но защо е нужно да се купува валута, за ЕС имам предвид, след като имаме карти и навсякъде има банкомати? За по-екзотичните страни е разбираемо донякъде.

 

Аз от едно 10 г. насам в Скандинавия не съм плащала по друг начин, освен с карта. (Дори посещение на тоалетна по големите гари се плаща с карта.) Даже не помня как изглеждат кроните им. Чувала съм същото и за Чехия, Полша (там май също с карта плащах), Унгария, Хърватска и пр.

 

Точно в Европа - Норвегия - банкоматите отказаха да изплюват пари от чужди карти. Имаше специални банкомати за целта, ама докато ги намеря... В Малта просто отказаха разплащане с карта в една кръчма - дядкото беше много симпатичен, но играеше твърдо :) Не е глупав въпроса, просто опит. Потвърждавам - Cash is king!  :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.