Прескочи до съдържание

Обмяна на валута преди пътуване


Препоръчани мнения

Здравейте,

Предстои ми пътуване до Тайланд и Сингапур. Има ли смисъл да купя предварително от местната валута в София или направо с щатски долари на място да сменям?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ето най-добрият според мен сайт за проверка откъде е най-изгодно да сменят пари в Тайланд на момента. https://daytodaydata.net/ Като цяло superrich и vasu дават най-добрите курсове за по-голямата част от времето. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето най-добрият според мен сайт за проверка откъде е най-изгодно да сменят пари в Тайланд на момента. https://daytodaydata.net/ Като цяло superrich и vasu дават най-добрите курсове за по-голямата част от времето. 

Да, от около 2 седмици го открих и го наблюдавам. А да попитам (тъй като знам, че ползваш Revolut), пробвал ли си да теглиш на банкомат от него в Тайланд, евентуално има ли някакви проблеми и има ли много (лесно откриваеми) банкомати на Suvarnabhumi, тъй като се чудим дали изобщо да носим бати от България или на летището да изтеглим от Revolut-а? Курсът му е по-изгоден от ексчейндж бюрата тук и по-неизгоден от там, така че идеята е просто за теглене на някаква сума, докато стигнем до обменно бюро там.

Връзка към мнение

За съжаление тайландският бат е от малкото изключения с лош курс през револют. Банкомати много на всяка крачка, теглил със с всякакви други карти, револют не би трябвало да е проблем. Ако ще теглите, най-изгодно е да се тегли много накуп, мисля че повечето банки разрешаваха нещо от рода на 20 000 бата при едно теглене. 

 

Все пак най-добре си вземете малко батове от тук, колкото за такси от летището, и си сменете от обменно бюро около хотела. Банките са с дърварски курсове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При теглене на банкомат не се ли ползва курса на Revolut...? Или е по курса на банката, от чийто банкомат се тегли? И има ли някакви допълнителни такси от тях? Защото за сравнение в Тавекс 182.20 лв ($100) са 3337 бата, в посочения от теб сайт обменните курсове (ТТ) са от 3492 до 3506, а обменния курс на Revolut е 3433,33 бата. Както се вижда, на всеки $100 от Тавекс се губят по 100-ина бата. Именно затова идеята ни беше от Revolut да изтеглим някаква сума за транспорт от летището и първоначални разходи, а после в обменно бюро да сменим на място.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Курсът на револют за бат не е толкова изгоден, сравнен с другите валути. Отделно е още по-кофти през почивните дни ( ако кацате събота-неделя). Самите банкомати също имат немалка такса, забравих колко беше. Ама $100 в батове са много пари, автобус ли ще наемате? :) Ако няма да плащате за виза при пристигане, едни 1000 бата са ок. Няколкостотин за такси и някакви дребни разходи.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вече плащах няколко пъти с КК в Тайланд.Курсът е по-добър от този,по който купих бати в БГ.В БГ купих 100бата за 54,40лева,през КК излиза 52,20.Не знам обаче дали тази разлика не е от поевтиняването на долара с около 5стотинки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега го открих атм таксата за теглене в тайланд е 150- 200 бата според банката, твърда сума. Револютът ти спестява само удръжката на родните банки и ако имат такса превалутиране.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Емо, добре е да изчакаш осчетоводяването на операцията от банката, за да твърдиш подобно нещо. Много често при самата транзакция съм получавал SMS с една стойност, която няколко дни по-късно е била различна след осчетоводяване...

Връзка към мнение

Duke,каквото такова.По-големият ми проблем в момента е,че едно моме на съседната седалка в автобуса от Чанг Рай за Чанг Май яде нещо като суха паста,която така мирише на чесън,че не се трае.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Предстои ни еднодневно преминаване пред Унгария с нощувка в Тата.Въпросът ми е възможно ли да минем само с евро и картови разплащания или да търся форинти? 

Връзка към мнение

За пръв път тръгнахме на път (Словакия, Полша, Чехия) за 10 дни без 1€ кеш в джоба... :lol: Само кредитните карти и... Revolut! В Полша и Чехия почти навсякъде приемаха карти и под почти навсякъде, имам предвид и на улични сергии. Иначе за магазини, туристически атракции и т.н. приемаха карти абсолютно навсякъде. За съжаление, в Словакия Cash is King! Обиколихме целия стар град и не намерихме заведение, което да приема карти - нито едно! Е, добре де.... Имаше едно, но беше абсолютно празно и изглеждаеше неблагонадеждно.

 

Там, където все пак трябваше да изтеглим кеш, Revolut си свърши работата, за която беше изваден - теглене на нужните пари в брой, без да обменяме предварително, по най-изгодния възможен курс и без такси! 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

Кое беше чейндж бюрото в София, където можеше да върнеш валута на същия курс, на който е купена? И в този ред на мисли - от София ли да си купим йени за Япония или от летището като пристигнем?

Връзка към мнение
преди 11 минути , cybersimo каза:

Кое беше чейндж бюрото в София, където можеше да върнеш валута на същия курс, на който е купена? И в този ред на мисли - от София ли да си купим йени за Япония или от летището като пристигнем?

НИКАР-2005 ООД на ул. Гладстон 33 и бул. Витоша 36.

https://www.bgchange.com/#27

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

     Може ли някой да ми каже,  има ли програма която да провери дали дадена валута е в обръщение.Конкретно за долари ми е въпроса.И ако няма,към кого да се насоча-банка или чейндж бюро?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 6 минути , Sara каза:

     Може ли някой да ми каже,  има ли програма която да провери дали дадена валута е в обръщение.Конкретно за долари ми е въпроса.И ако няма,към кого да се насоча-банка или чейндж бюро?

Може да провериш тук. Цък

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Налага ми се да осигуря Тайландски бат, Сингапурски долар и малайзиски Ринг. 

Имам дебитна карта освободена от всякакви такси, но чета че банкоматите в тези три страни имат собствени такси на банките стопанисващи банкоматите. 

Има ли смисъл да обменя тук пари или курсовата разлика на картата ще компенсира таксите, ако тегля по-големи суми за да намаля броя на тегленията? 

 

Връзка към мнение
На 12.11.2019 г. в 11:06, Щастливеца каза:

Налага ми се да осигуря Тайландски бат, Сингапурски долар и малайзиски Ринг. 

Имам дебитна карта освободена от всякакви такси, но чета че банкоматите в тези три страни имат собствени такси на банките стопанисващи банкоматите. 

Има ли смисъл да обменя тук пари или курсовата разлика на картата ще компенсира таксите, ако тегля по-големи суми за да намаля броя на тегленията? 

 

Третият вариант, вземи си кеш евро и си обмени на място там. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

Третият вариант, вземи си кеш евро и си обмени на място там. 🙂

Така няма ли веднъж да платиш курсова разлика Евро лева, след това Евро локална валута?

Връзка към мнение

Обсъждали сме го много пъти в темата. Специално за бат курсът е ужасен в България. Имаш и голяма  такса и ограничение на транзакция на банкомат там също. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
On 11/13/2019 at 2:26 PM, lesy said:

Във Филипините има ли големи такси за теглене от банкомат? Revolut върви ли?

Всяко теглене с Revolut в Филипини се плаща 250 Филипинко Песос - това в района на Butuan City. Тази такса не е от Revolut, от самата им банкова ситема 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.