Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

преди 47 минути , Фичо каза:

Може ли да посочиш за кой обект и кои дати става дума? 

Сега много удобно не мога да намеря нищо с 25-30 паунда такса 😀 Естествено съм сигурна, че имаше, защото реших да проверя какви наличности имат за по седмица, понеже двуседмичен период около Коледа и Нова година (Боа Виста) леко ограничава избора, така ми излязоха повече апартаменти, които имаха и далеч по-приемливи такси... Може пък само да ми се е видяло по-евтино 😉

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Дайте ми малко акъл, ако не ви свиди 😎 Харесала съм няколко апартамента в Париж и за нашите дати взеха да се заемат докато чакам хоста на който писах да ми отговори. До сега винаги съм изчаквала отговор преди да пиша на друг хост. Коректно ли ще е от моя страна, ако пиша на няколко хоста и букна при който ми отговори, а като ми отговори най-желания другите да ги канселирам или ще е много грубо. Но този писах снощи и още нямам отговор, а две от другите желани се заеха вече....

Връзка към коментар
преди 10 минути , EliDion каза:

Дайте ми малко акъл, ако не ви свиди 😎 Харесала съм няколко апартамента в Париж и за нашите дати взеха да се заемат докато чакам хоста на който писах да ми отговори. До сега винаги съм изчаквала отговор преди да пиша на друг хост. Коректно ли ще е от моя страна, ако пиша на няколко хоста и букна при който ми отговори, а като ми отговори най-желания другите да ги канселирам или ще е много грубо. Но този писах снощи и още нямам отговор, а две от другите желани се заеха вече....

Да пиши на колкото хоста си пожелаеш/даже е задължително/,това си е  твое право и въобще даже не е грубо.Естествено,че ще букнеш най-желаният от тебе апартамент,ако получиш покана за плащане,която изпраща хоста,  а другите ще ги игнорираш.😉

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

да бе ще ги игнорирам, ако ми пишат заедно, ама ако този примерно го няма събота и неделя и не го е видял, аз платя и букна, а той във вторник ми прати покана. Мога ли да я приема и да канселирам тази която вече съм приела.

Връзка към коментар

Дали можеш да канселираш вече платен от тебе апартамент ще трябва да видиш в правилата за наемане на апартамента определени от самия хост.Ако има опция за канселиране не виждам проблем да откажеш резервацията и да направиш нова-тази която ти искаш.

преди 17 минути , EliDion каза:

ама ако този примерно го няма събота и неделя и не го е видял, аз платя и букна, а той във вторник ми прати покана. 

А ако въпросният хост не ти отговори още една седмица и през това време и другите набелязани от тебе апартаменти бъдат заети?😀

Връзка към коментар

Е там е въпроса де, кой да е прецакан - аз, че съм лоялна и чакам или лоялния хост, който ме е приел пък аз го отхвърля после и излиза, че съм го подвела. Ей тая дилема ме тормози. Май не ща аз да съм прецакана.

 

ААА всъщност имам ли срок за плащане, при който ако не платя се счита за отказано?

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар
преди 4 минути , EliDion каза:

А всъщност имам ли срок за плащане, при който ако не платя се счита за отказано?

Да има...и той започва да тече с изпращане на поканата от хоста за плащане.Ако не платиш то автоматично заявката ти за имота отпада и той ще се води незает.Докато не платиш,реално нямаш резервацияНе,че като платиш всичко ти е сигурно,но все пак....!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Само да добавя, че след като платиш и канселираш  има вероятност за загубиш таксата за резервация към AirBnb. Тя не се връща, освен ако не канселираш до 24 ч.

Освен това никога не бих чакала някой да ми отговори три-четири дни. Винаги избирам хостове с отговор до ден най-много, за предпочитане часове. Ако имам нужда от нещо точно преди да тръгна, а той си чете съобщенията веднъж в седмицата, за мен това не е ок. И двете страни трябва да могат да се свързват бързо един с друг. Ами, ако идете на място и няма как да се свържете с него, а не намирате адреса?

Това да  ми отговарят бързо е едно от основните изисквания заедно с цена и чистота.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 1.12.2018 г. в 16:37, EliDion каза:

Дайте ми малко акъл, ако не ви свиди 😎 Харесала съм няколко апартамента в Париж и за нашите дати взеха да се заемат докато чакам хоста на който писах да ми отговори. До сега винаги съм изчаквала отговор преди да пиша на друг хост. Коректно ли ще е от моя страна, ако пиша на няколко хоста и букна при който ми отговори, а като ми отговори най-желания другите да ги канселирам или ще е много грубо. Но този писах снощи и още нямам отговор, а две от другите желани се заеха вече....

Ако се чудиш какъв е етикета, то няма никакъв проблем да комуникираш с няколко хоста едновременно и после да си избереш. То е все едно да влезеш в магазин - никой не те задължава да купиш нещо. Става малко по-сива зона, когато резервираш няколко места за едни и същи дати с безплатно анулиране, защото те мързи да избираш сега...примерно, но твоя случай категорично не е такъв. 

 

И да, бързият отговор от хоста е много важен, повече от 36 часа забавяне и аз директно отсвирвам. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте,някой знае ли каква е тази сума ,която съм отбелязал понеже ми пише крайна сума и отдолу ми излиза още някаква сума,която не знам каква е?Да не би да е в евро а просто от браузъра ми да я показва така?

IMG-970a495a40e48d0fa79fd38d929597e3-V.jpg

Връзка към коментар
преди 11 минути , muffytoz каза:

Здравейте,някой знае ли каква е тази сума ,която съм отбелязал понеже ми пише крайна сума и отдолу ми излиза още някаква сума,която не знам каква е?Да не би да е в евро а просто от браузъра ми да я показва така?

IMG-970a495a40e48d0fa79fd38d929597e3-V.jpg

Плащаш сега  76.64 и на 18 декември още 76.63 лева

Връзка към коментар

На някой да му е правило впечатление, дали вдигат цените преди Коледа/НГ и дали ще паднат след празниците. Лятото бяха доста по-ниски цените, говоря за Париж

Връзка към коментар
7 minutes ago, EliDion said:

На някой да му е правило впечатление, дали вдигат цените преди Коледа/НГ и дали ще паднат след празниците. Лятото бяха доста по-ниски цените, говоря за Париж

Не знам около каква цена си се ориентирала. Аз от май месец тази година гледам и това, което ми допада е между 160-200лв., а ако е под тази цена има и други такси, като например почистване и пак идва на такава цена. Имам резервация за едно студио в Levallois-Perret, което е във втора зона, но на границата с първа от към Айфеловата кула. В търсачката не излиза в Париж, а в Levallois-Perret. Цената му е 83 евро, но има и 200 евро депозит за евентуални щети. За 4 нощувки ще трябва да имаме около 1000 лв., като след престоя ще ни върнат около 400 лв. , ако няма щети. Мисля, че е много удобна локация за шатъла за Бове. Всички отзиви са му пълни звезди. Хостът веднага реагира. Прати ми и договор за наема, което за пръв път ми се случва.  Утре ще пратя линковете от Airbnb/Homeaway където го открих, че сега съм с телефона и не мога с копирането да се оправям🤪

Връзка към коментар

Максимума ми е 120лв на вечер и то ако е на много удобно място. Лятото бяхме в 13ти за 240 лв за 4 нощувки, а миналата година в топ център 6-ти за 400 и нещо пак 4 нощи. Нямаме нужда от лукс, а да е чисто и на удобно за нас място.

Връзка към коментар

И аз не търся лукс. То в Париж и без това луксът не е по моя джоб😉. Но имам неприятен опит от последното ни пътуване до Сицилия. Търсейки по цена установих, че цената да началото на октомври е около 80 лв. нощувката. И така букнах 4 нощувки в Сиракуза, 3 в Катаня и 3 в Палермо, все за около 80 лв. Това беше няколко месеца преди пътуването. След известно време видях една оферта за Палермо, супер изгодна около 150 лв. май беше за 3 нощувки, 2-ма възрастни и 1 дете. 50 лв. си викам и в България в големите градове няма. Букнах, отмених тази за 80 и няколко лева. Отиваме там, верно на удобно от туристическа гледна точка беше. Настанихме се без проблем, а после дойдоха неприятностите- 1 час подсушавах и чистих банята, дащото казанчето на тоалетната течеше, през цялото време наливахме вода от кофа/добре че имаше такава😁/, а и привечер бърдахме са се приберем преди да се е стъмнило, дащо районът около Двореца на Норманите се оказа пълен с емигранти, които буквално формираха едно голямо гето.

В заключение, не търся лукс, но в големиге градове сигурността е важна. Предпочитам 100 лв. отгоре да платя, но да не се изтервям от битови теволи😆

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, имам нужда от помощ.

Резервирах апартамент и имам потвърждение. Свързах се с домакина, но направих глупост и платих половината от сумата. Плащането беше през сайта още веднага при резервацията. Не мога да се ориентирам, как да преведа останалата сума ?!

Връзка към коментар

Аз съм правил доста резервации през AirBnB но винаги се удържа автоматично цялата сума за престоя. Учудвам се как сте успели да платите само половината. 

Връзка към коментар

Аз резервирах преди месец. При резервацията имах две опции - да платя цялата сума на момента или половината. Избрах да платя половината, а останалото ще си го дръпнат от картата наколко дена преди настаняването.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Защо, не е глупост плащането на половината сума. Обикновено такава е практиката на сайта. Другата половина ще си я вземат сами от същата сметка. Ако искаш да анулираш, пак можеш, връщат сумата, според условията на резервацията де.

 

8 minutes ago, plamenk said:

Аз съм правил доста резервации през AirBnB но винаги се удържа автоматично цялата сума за престоя. Учудвам се как сте успели да платите само половината. 

При мен пък все половинка се случва😀

Връзка към коментар
преди 1 час, Fileva каза:

Здравейте, имам нужда от помощ.

Резервирах апартамент и имам потвърждение. Свързах се с домакина, но направих глупост и платих половината от сумата. Плащането беше през сайта още веднага при резервацията. Не мога да се ориентирам, как да преведа останалата сума ?!

На определена в резервацията дата от AirBnb ще си дръпнат автоматично останалата част от парите. Не се притеснявайте. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.