Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

преди 8 часа, Meidj каза:

Донякъде е някакво успокоение, но предпочитам да си платя цялата сума и да не го мисля повече. Пак си поровичках, ама не намирам подобна опция... Тъпо.

Защо не пишеш на сайта да ти дръпнат остатъка от парите сега? Може и да се получи.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Какво са направилr Airbnb-то?!? Вчера поканвам абсолютно реален човек с реален имейл, ще пътуваме заедно. Човекът си потвърди мейла от неговия си компютър, аз правя регистрацията от моя и ми каза в крайна сметка, че парите от реферален линк няма да ми ги даде, защото вече имам акаунт?!? После за проба направих няколко регистрации, дори и през чуждо айпи и резултатът беше същия. Някой сблъсквал ли се е, идеи, как и какво разпознава? Това означава ли, че повече акаунти там не мога да си направя?:)

Редактирано от Звелина
Връзка към коментар
преди 8 часа, Звелина каза:

Какво са направилr Airbnb-то?!? Вчера поканвам абсолютно реален човек с реален имейл, ще пътуваме заедно. Човекът си потвърди мейла от неговия си компютър, аз правя регистрацията от моя и ми каза в крайна сметка, че парите от реферален линк няма да ми ги даде, защото вече имам акаунт?!? После за проба направих няколко регистрации, дори и през чуждо айпи и резултатът беше същия. Някой сблъсквал ли се е, идеи, как и какво разпознава? Това означава ли, че повече акаунти там не мога да си направя?:)

Наистина недоумявам, какво засичат. Нови мейли направих, смених айпи-та, в действителност искам да поканя двама човека, които до сега не са ползвали тази платформа, но просто аз правя регистрацията. Пак ме засича и не ми дава бонуса от реферален линк. Единствено ги правя от едно и също устройство - лаптоп.

Връзка към коментар
На 4.04.2018 г. в 22:46, Meidj каза:

Тъй като не исках да си затварям голяма сума пари за една резервация в сравнително далечното бъдеще, избрах опцията за частично плащане - половината сума  я заплатих в момента на резервацията, а останалата половина системата ще си я дръпне автоматично на определена бъдеща дата. Тъй като се опасявам, че на падежа може да се окажа с недостатъчна наличност по карта, което ще означава да ми анулират резервацията, питането ми е дали и как мога да заплатя останалата част от сумата и преди определената дата? Благодаря предварително.

 

Процедурата е:

1) Пишеш им, че искаш да платиш оставащата сума за резервация Х преди определената дата;

2) Пращат ти Manual payment link;

3) Плащаш.

 

Не съм го изпробвал на практика още.

Връзка към коментар

Може ли в последствие да се прибавят хора към резервация на апартамент, при който пише че за всеки допълнителен човек се добавя един каква си сума? Или това става направо на място?

Връзка към коментар

За хора не знам, но аз онзи ден реших да си добавя една допълнителна нощувка към вече направена резервация и системата ми поиска някаква умопомрачителна сума от порядъка на 80-90 евро и това при положение че единична нощувка към момента (без отстъпката за дълго наемане) беше 55 евро, а средната цена на нощувка в оригиналната резервация с калкулирани всички отстъпки излизаше около 35 евро на нощувка. Голяма мизерия! В крайна сметка се договорихме с домакина да платя на ръка 40 евро за допълнителната нощувка. Общо взето и за допълнителните хора трябва да действа по този начин и въобще да не се минава през системата, защото явно се активират някакви мръсни капанчета. Само трябва да се говори предварително с домакина, за да се подготви с допълнителни легла, ако е необходимо.

Връзка към коментар
преди 17 минути , Meidj каза:

За хора не знам, но аз онзи ден реших да си добавя една допълнителна нощувка към вече направена резервация и системата ми поиска някаква умопомрачителна сума от порядъка на 80-90 евро и това при положение че единична нощувка към момента (без отстъпката за дълго наемане) беше 55 евро, а средната цена на нощувка в оригиналната резервация с калкулирани всички отстъпки излизаше около 35 евро на нощувка. Голяма мизерия! В крайна сметка се договорихме с домакина да платя на ръка 40 евро за допълнителната нощувка. Общо взето и за допълнителните хора трябва да действа по този начин и въобще да не се минава през системата, защото явно се активират някакви мръсни капанчета. Само трябва да се говори предварително с домакина, за да се подготви с допълнителни легла, ако е необходимо.

В твоя случай най-вероятно хоста си е бил активирал динамично ценообразуване или нещо подобно. В смисъл, ако беше направил отделна резервация за следващия ден сигурно пак щеше да е 80-90 евро. Подобни промени не водят до допълнителни такси от страна на airbnb. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги каза:

В твоя случай най-вероятно хоста си е бил активирал динамично ценообразуване или нещо подобно. В смисъл, ако беше направил отделна резервация за следващия ден сигурно пак щеше да е 80-90 евро. Подобни промени не водят до допълнителни такси от страна на airbnb. 

Точно така. Колкото по-малко дни и по-близо до датата на пристигане - толкова по-висока цена. НАВСЯКЪДЕ - не само в airbnb. Хотели, самолетни билети, турове и каквото още се сетиш. Не всичко е "мръсни капанчета" . Прекрасно е, че сте се разбрали с хоста - така се прави.

 

@mary_shery пишеш на хоста с молба да добавиш "н" броя хора към резервацията и той ти изпраща алтернация. Ти приемаш (съгласяваш се с промяната) и готово.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Георги каза:

В твоя случай най-вероятно хоста си е бил активирал динамично ценообразуване или нещо подобно. В смисъл, ако беше направил отделна резервация за следващия ден сигурно пак щеше да е 80-90 евро. Подобни промени не водят до допълнителни такси от страна на airbnb. 

 

Да повторя:

 

-> Ако добавям нощувката към съществуващата резервация (от други 7 нощувки със средна цена 35 евро), ми излиза 90 евро;

-> Ако добавям нощувката като отделна резервация, ми излиза 55 евро (въпреки че ми се калкулира допълнителна такса почистване).

 

Факт е, че между първоначалната резервация и момента на добавката цената на нощ се вдига, като също така пада специалната отстъпка от 20% и всичко това се калкулира не само в по-скъпа допълнителна нощ (което е разбираемо), но прекалкулира и вече платените нощи (което си е вече мизерия отвсякъде). Нямам друго обяснение. Добавяне на нощувка като отделна резервация трябва да е таван цената. Вместо това добавяне на нощувка чрез редакция на съществуваща резервация излиза близо двойно по-скъпо. Няма логика просто.

 

 

 

 

Редактирано от Meidj
Връзка към коментар

Наистина звучи странно и ми стана любопитно. Проблем ли е да качиш някакви скриншоти, да видим в разбивката откъде идва разликата в цената и т.н.? Скрий мястото, ако искаш, но дай и точните суми да видим дали наистина разпределя по-скъпата нощувка върху всички досегашни. 

Връзка към коментар
преди 23 минути , Георги каза:

Наистина звучи странно и ми стана любопитно. Проблем ли е да качиш някакви скриншоти, да видим в разбивката откъде идва разликата в цената и т.н.? Скрий мястото, ако искаш, но дай и точните суми да видим дали наистина разпределя по-скъпата нощувка върху всички досегашни. 

Внимавай да не паднеш:

 

Price difference

€257.13

 

Original total
€279.94
New total
€537.07
Price adjustment
€224.50
Service fee adjustment
€26.10
VAT adjustment
€6.53
 
Това е разбивката, като опитам да добавя една нощ към съществуваща резервация от 8 нощи чрез менюто Change or Cancel. За справка: цената за единична нощ към момента е 65 евро.
 
Предположения?
Връзка към коментар

Ти да видиш. Наистина твоето предположение е вярно, при промяна в резервацията, дори добавяне на допълнително легло, което е фиксирана цена, цялата резервация се прекалкулира на текущите нива.

 

Т.е. ти резервираш за 10 дни, при 100 евро на ден, с такса допълнително легло от 20 евро на ден. По-късно цената става 200 евро на ден, без промяна в таксата за допълнително легло, и когато се опиташ по-късно да добавиш допълнителното легло и очакваш да платиш още 200 евро се оказва че ще платиш И разликата в цената, т.е. ще ти иска допълнително 10х100+10х20 = 1200 евро, а не 200. 

 

В интерес на истината, това би проработило в твоя полза в обратната посока - ако цената се е понижила между твоята резервация и промяната, но такива случаи не мисля че са достатъчно чести, че да се коментира. Посоката обикновено е нагоре. Винаги съм си мислел, че автоматичната и лесна промяна на резервация е удобство, но явно трябва очите да са на 4. 

 

Източници:

 

https://www.airbnb.com/help/article/913/can-i-change-a-reservation-as-a-guest

 

 

Цитат
  • If the host altered their pricing for the added dates before you requested the change, your new reservation will reflect this pricing, unless you booked a Special Offer.

https://community.withairbnb.com/t5/Tips-Tutorials/Alterations-Change-Price-Number-of-Guests-Check-in-or-Check-out/td-p/413292

 

Цитат

NOTE: It is important to understand that when making alterations (also called change requests) that you check everything over before submitting it as the numbers are often not right, sort of.  You see, when you make an alteration request, the entire reservation is recalculated with your CURRENT RATES.  So, if you lowered your rates and you just take the calculation, you could be receiving a lot less.  It is the same as well for the guest.  Often, a guest submits an alteration request and they compla that the amount increased hundreds of dollars if they add or delete one night and cannot understand why.  This is because it uses your current rates not just for the one night but for ALL nights.  So make sure you check out the details and if the amount is incorrect, make it correct in the subtotal box.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мога да потвърдя от страната на хоста без да имам точните стойности. Имах гости за дълъг прериод, поискаха удължаване с още 20тина дена. Цената скочи до небесата и трябваше ръчно да намаля с 25%, за да се доближи новата цена на нощувка до тази от първоначалната резервация. От топика на Meidj и цитатите на Георги, разбирам защо. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте.

 

Може да е писано някъде из темата, така че ме извинете, ако е задаван вече такъв въпрос.

Виждаме зор със запазването на еърбнб в Стокхолм, първото място, което харесахме, не отговориха, следващите две казаха, че не са свободни за нашите дати... Обаче днес почти навсякъде, където цъкна да запазвам или да поискам да запазя, и ми иска government id. Аз съответно не искам да качвам, но то не ми дава избор да продължа напред.

Това от сайта ли идва, или определени еърбнб-та са го сложили като задължително? До вчера каквото цъках, не ме е задължавало като опция.

Има ли начин да го пропусна?

Връзка към коментар
В момента, Victoria каза:

Здравейте.

 

Може да е писано някъде из темата, така че ме извинете, ако е задаван вече такъв въпрос.

Виждаме зор със запазването на еърбнб в Стокхолм, първото място, което харесахме, не отговориха, следващите две казаха, че не са свободни за нашите дати... Обаче днес почти навсякъде, където цъкна да запазвам или да поискам да запазя, и ми иска government id. Аз съответно не искам да качвам, но то не ми дава избор да продължа напред.

Това от сайта ли идва, или определени еърбнб-та са го сложили като задължително? До вчера каквото цъках, не ме е задължавало като опция.

Има ли начин да го пропусна?

Хостът може да го постави като изискване за гостите, които приема. Хостовете нямат достъп до данните, просто ако профилът е верифициран с ID ще имаш право да запазиш това място, ако не си, ще трябва да потърсиш апартаменти, които нямат изискването. Писано е в темата иначе: 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Цитат

Хакери използваха GDPR, за да атакуват клиенти на Airbnb

Дни преди влизането в сила на санкциите по регламента започват лъжливи (и истински) кампании за получаване на съгласие за маркетингова кореспонденция

От тук

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

напоследък забелязвам, че СМСи често не идват или се бавят с часове. Ако има вариант да ти звъннат е по-сигурно (автоматично е, няма човек на телефона)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Мерси, дойде преди малко. Има явно някакви промени в сайта. Миналата година, като се разберях с хоста веднага плащах. Сега уж се разбрахме, а като дадох букването и платих уж, не ми е дръпнало/блокирало нищо, а чака одобрение от хоста.Даже и верификация на плащането не ми е искало. Тези белгийци ги чакам с часове да ми отговорят, а сега и това. Докато се намота този хост, другите набелязани вече се заеха. Дано да няма проблеми, че има само един още дето ме устройва, а той няма снимки, няма отзиви, нищо няма. Един надпис само K4G, каквото и да значи това.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар

Сори, бе пиша втори пост, но имам нужда от помощ. Водих разговори с хоста, който трудно и тежко отговаря. Направих плащане през бутона request to book, попълних всичко  и дадох плати. Излиза съобщение че чака одобрение от хоста. Нищо от картата ми не е блокирано или взето. Това стана вчера вечер. Днес като вляза от друг акаунт ми дава, че апартамента е зает. Как да разбера от нас ли е зает или да си търся друго място. Хоста от вчера сутрин не отговаря.

Има ли значение, че плащането е от моя карта, а резервацията от акаунта на дъщеря ми.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.