Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Това за което говорите е нон стоп полет , директният полет в редки случаи може да има един или повече стопа,  като не се слиза от самолета. Особеност на директният полет е, че номера на полета е един , въпреки стоповете.

В България при споменаване на директен полет се има предвид нон-стоп полет,  интернационалната номенклатура , която използват авиокомпаниите е тази по-горе.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Dreamm каза:

Знаете ли къде мога да видя директните полети на Bulgaria Air от София? Искам да се възползвам от възможността да променя безплатно дата и дестинация на едни билети, на които ми промениха часовете. София-Лисабон директен полет ли се води?

Amsterdam, Athens, Berlin, Brussels, Frankfurt, Larnaca, London–Heathrow, Madrid, Milan, Moscow–Sheremetyevo, Paris–Charles de Gaulle, Prague, Rome–Fiumicino, Tel Aviv, Varna, Vienna, Zürich, Málaga, Palma de Mallorca.

 

Seasonal: Burgas, Corfu, Heraklion, Rhodes, Saint Petersburg.

 

Лисабон може би няма да го изпълняват повече, но може и да излезе в лятното разсписание.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Магеланци, моля, помагайте с информация 🙂 За горните полети става въпрос.

Накратко - купих си билети София-Ларнака-София миналата година за полети 2021 г. БГ Ер анулира полетите ми и ми предложи нови дати. Аз избрах дати през тази година, но не промених дестинацията.

Сега ми промениха часовете на полетите и аз реших, че няма да летя до Ларнака. Понеже в приложението пише "Нов маршрут. Всички промени са безплатни", днес писах на БГ Ер с искане да променят датите и маршрута, но те ми отговарят, че веднъж вече е правена промяна, заради анулирани полети и не мога да искам смяна на маршрута. Или по-точно може, но с доплащане...

Моля за някакви идеи как да се справя. Или пък да искам възстановяване на платените суми, въпреки че всъщност искам да летя 🙂 ?

 

Edit: След гневния ми отговор на техния имейл са ми преиздали билетите, както ги искам 😄

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

 

“България Еър” изпълни първия директен полет от София до Мавриций

 

https://www.air.bg/bg/novini/bylgariya-eyr-izpylni-pyrviya-direkten-polet-ot-sofiya-do-mavricij

 

Това с какъв самолет са го направили? Май нито ембраерчертата, нито А319/320 го могат директно. Да не са пуснали Ботко?

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Ardent каза:

 

“България Еър” изпълни първия директен полет от София до Мавриций

 

https://www.air.bg/bg/novini/bylgariya-eyr-izpylni-pyrviya-direkten-polet-ot-sofiya-do-mavricij

 

Това с какъв самолет са го направили? Май нито ембраерчертата, нито А319/320 го могат директно. Да не са пуснали Ботко?

Полетът е с технически стоп в Джибути, изпълнен е от LZ-FBG - А320.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Вероятно са наели един от почти постоянно стоящите 330ки.

В момента, yordanov каза:

Полетът е с технически стоп в Джибути, изпълнен е от LZ-FBG.

Интересен полет ще да е било, малко подобни има, ако изобщо има. 11 часа без никакво забавление, екран и т.н.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Alexander каза:

Интересен полет ще да е било, малко подобни има, ако изобщо има. 11 часа без никакво забавление, екран и т.н.

Миналата година бяха пуснали единия Ембраер до Малдиви, през Шарджа, ако не ме лъже паметта. 😁

Връзка към коментар
преди 4 часа, Alexander каза:

Вероятно са наели един от почти постоянно стоящите 330ки.

Интересен полет ще да е било, малко подобни има, ако изобщо има. 11 часа без никакво забавление, екран и т.н.

330-ките са на гъливеър не го ползват. Ползват си техните 737 и 320 със стоп по пътя за зареждане. 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Jorro каза:

330-ките са на гъливеър не го ползват. Ползват си техните 737 и 320 със стоп по пътя за зареждане. 

Разбрах го, затова и писах по-късно  за интересния полет, но отговора се обедини.

Връзка към коментар
преди 11 часа, yordanov каза:

Миналата година бяха пуснали единия Ембраер до Малдиви, през Шарджа, ако не ме лъже паметта. 😁

Не те, но полета беше по - специален. 🙂 Аз се записах с абсолютен рекорд обаче, с ембраера (LZ - BUR) съм правил Рим - Лагос, Нигерия. Над 4 000 км директен полет без презарядка с полетно време от 5:05. 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Промоция за 14 февруари  ?!?!? - явно не са разбрали че е минал тоз велик празник. Получих я днес на мейла :

 

 

По случай празника на влюбените, до 27 февруари, можете да закупите билет по международни директни дестинации на България Еър и да вземете втори билет за същия полет с 50% отстъпка.

 

Период на продажба: до 27 февруари 2022 г.

Период на пътуване: до 30 юни 2022 г.

 

Цената на всеки билет включва:

 

• всички такси

• 1 бр. ръчен багаж до 10 кг. + 1 дамска чанта/лаптоп*

• безплатен check-in

• 4-степенно меню в бизнес класа или топли сандвичи и напитки в икономична класа

 

 

Билети могат да бъдат закупени чрез:

 

• Центъра за обслужване на клиенти на България Еър: Тел: + (359) 2 40 20 400, E-mail: callfb@air.bg

• Офисите на „България Еър“ в страната и чужбина

• През агентската мрежа

 

Цените са валидни при наличие на свободни места в промоционалната класа.

За повече информация, резервации и опции за upgrade, посетете www.air.bg

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@funny Това промо вероятно е за онези, които са забравили Св Валентин... 🥰Имам предвид 

- Здравейте, търся подарък за Свети Валентин.
- Предполагам, че търсите нещо скъпо?
- Ъъъ, не... Защо?
- Защото сме 23ти февруари.

🙃

  • Смея се 8
Връзка към коментар

Отново да се оплача от нациолния ни превозвач.Дъщерята и внукът трябваше да летят днес в 15:30 Берлин-София.Вчера се опита да се чекира,но не успя.Днес преди да тръгнат за летището решила да провери номера на гейта и изненада-такъв полет няма.Тия идиоти пак са обединили полетите за Берлин и Франкфурт и полетът вместо в 15:30 трябва да излети в 13:50,че и номера на полета са сменили от FB320 на FB440.С триста зора успя да се чекира и стигна до гейта.Нова изненада-overbooked.Седем човека са повече.Сега чакат да видят кой ще се качи.Оказа се,че не са информирали никого за промяната на часа на излитане.

  • Шок 9
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Шоуто продължава и във Франкфурт-местата пак не стигат.Имало е опция да ги свалят,в крайна сметка само са ги преместили.

Дано всичко приключи добре и да успеят да се приберат,но моето определение за БГ еър е “Свинска работа”

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 38 минути , Lyubina каза:

Аз пък се чудя, тези защо не летят до Бургас?

 

Или поне до края на март нямат полети. Не им е изгодно? 

Само Гъливер летят и то от време на време. 

Без да съм експерт, предполагам поради финансови причини. От пилот в компанията знам, че няма достатъчно човекопоток извън сезона, който да прави линията рентабилна, още повече предвид опцията за достигане с кола.  

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , DryGuy каза:

предвид опцията за достигане с кола.

То и до Варна има такава опция 🙂 

 

Разходите за път са съизмерими, ако пътува сам човек с кола или самолетния билет (гледах цените на ГъливЕр), а спестеното време и нерви по нашите магистрали биха били само в плюс за самолетен транспорт.

Но щом така са решили, ще си пътуваме. 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Lyubina каза:

То и до Варна има такава опция 🙂 

 

Разходите за път са съизмерими, ако пътува сам човек с кола или самолетния билет (гледах цените на ГъливЕр), а спестеното време и нерви по нашите магистрали биха били само в плюс за самолетен транспорт.

Но щом така са решили, ще си пътуваме. 

За Варна съм напълно съгласен - именно заради това ми е предпочитано място за командировка в страната 🙂. За Бургас ..., според мен нещата не са толкова еднопосочно в полза на полета. Пътят с кола е 3 часа - 3 часа и малко, но не си зависим от трето лице и забавяния, които са по-скоро обичайни за компанията (особено при вътрушни полети). Веднъж съпругата ми ползва полета до Бургас и като време беше колкото с кола в пиков период (т.е. при натоварено движение по магистралата, с включено време за излизане от София). За мен не е голяма загуба липсата на полет до Бургас именно поради добрата алтернатива на пътуване с кола (лично мнение 🙂 )

Връзка към коментар
преди 14 минути , Lyubina каза:

То и до Варна има такава опция 🙂 

 

Разходите за път са съизмерими, ако пътува сам човек с кола или самолетния билет (гледах цените на ГъливЕр), а спестеното време и нерви по нашите магистрали биха били само в плюс за самолетен транспорт.

Но щом така са решили, ще си пътуваме. 

Пътят с кола до Варна е почти двоен като времетраене. Освен това Варна е около 150-хиляди души повече и съответно има повече потенциални пътници.

Докато Тракия не беше готова си летяха и зимата до Бургас.

Връзка към коментар

Вие скоро пътували ли сте по Тракия? 

Вярно е, че ужасът по край Чирпан го пооправиха, но сега участъкът след Стара Загора е в същото трагично състояние. Само че няма ограничението от 90. 

Както и да е, отклонихме се от темата 🙂 

 

 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Ех добрата стара България Еар ☺. Още пазя доста топли чуства към тях за дето трябваше да се съдим за един билет до САЩ през 2020. Бях си обещал да не им стъпя на борда никога повече но не издържах и летях с техен полет до Варна за нова година. С този новият полет и многото приятели от морската столица пак ще се подам ми се струва 😅

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.