Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Георги Василев каза:

7 месеца брах ядове и накрая платиха без намесата на адвокат. Писал съм подробно в темата за Обезщетенията от тях :) Много е прясно още Ноември. Моето дойде преди 4 дни, чакано беше от 13 август. :)

Пуснах ги и през адвокат, за всеки случай. Както и жалба към КЗП. Моето е от ноември и не мисля да им дам повод да го разпъват във времето :)

Връзка към коментар
преди 2 часа, Vanko каза:

и не мисля да им дам повод да го разпъват във времето :)

Едва ли някой им дава повод за разпъване във времето. Просто разпъването във времето е политика на авиокомпанията.

Връзка към коментар
Георги Василев
преди 12 минути , Vanko каза:

Пуснах ги и през адвокат, за всеки случай. Както и жалба към КЗП. Моето е от ноември и не мисля да им дам повод да го разпъват във времето :)

И аз не им дадох, но....стискам палци да е скоро. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпрос към тези, които често пътуват по линията София - Варна. Има ли вероятност да пуснат по-евтини билети за началото на юни? Сега са 63.26лв икономичния клас и 96.51лв.  икономичен saver.

Връзка към коментар
преди 13 минути , taniamoutafi каза:

Въпрос към тези, които често пътуват по линията София - Варна. Има ли вероятност да пуснат по-евтини билети за началото на юни? Сега са 63.26лв икономичния клас и 96.51лв.  икономичен saver.

Ако си знаеш точните дати от сега провери в https://www.jetcost.com.mx или https://www.jetcost.com.co/ 

За 01-03 юни взех от там за 24 евро двупосочен с Уиз , при цена в сайта им 36 евро. За БГ Еър цената за същите дати беше 32 евро ( незнам колко е в сайта им).

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , taniamoutafi каза:

Въпрос към тези, които често пътуват по линията София - Варна. Има ли вероятност да пуснат по-евтини билети за началото на юни? Сега са 63.26лв икономичния клас и 96.51лв.  икономичен saver.

Това са си стандартни цени, около 55-65лв. в посока само с ръчен багаж. За по-ниско през сайтовете.

Връзка към коментар
7 hours ago, Loverboy said:

ХХАХАХХА ПЛАЧА СЪС СЪЛЗИ! България Ер пуснаха прессъобщение, че пускат "специални" полети SOF-BOJ през април... милите, просто имат две-три дупки и айде, като обещават още специални полети! 

Националният превозвач България Ер тази година започва да опрерира по сезонната си линия между София и Бургас по-рано. Авиокомпанията пуска два специални еднопосочни полета от черноморския град към столицата на 1 и на 8 април. Полетите ще излитат от Бургас в 18,50 часа и ще пристигат в София около 19,40 часа. Цените на билетите започват от 29 евро, като включват всички летищни такси, 1бр. ръчен багаж до 10кг, кетъринг на борда и безплатен check-in.

Тази година всекидневните полети между София и Бургас започват от началото на юни, а преди стартирането на сезонната линия авиокомпанията ще изпълни и други специални еднопосочни полети между двата града.

Всеки може да проверява за предстоящи полети между София и Бургас през април и май като се свърже с Центъра за обслужване на клиенти на телефон +359 2 402 04 00 или чрез e-mail: callFB@air.bg , онлайн през уебсайта на авиокомпанията  www.air.bg, както и през своя туристически агент.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

аххахахах

Като прочетох о частта как самолета пристигал в София около 19:40 се сетих за един виц, който прочетох преди дни и много се смях:

 

Самолет прелита над Цюрих. Пилотът пита диспечера за точното време. От кулата задават въпрос: - От коя авиолиния сте? Пилотът учуден пита: - Какво значение има, от коя авиолиния съм? Кажете ми точното време и продължавам нататък! Кулата отговаря: - Ами, ако сте от Swiss Air, то точното време е 14 часа, 30 минути и 20 секунди, ако сте от Air France, то точното време е 14 часа и 30 минути, но ако сте от България Еър, то днес е вторник... 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 23 минути , funny каза:

Ако си знаеш точните дати от сега провери в https://www.jetcost.com.mx или https://www.jetcost.com.co/ 

За 01-03 юни взех от там за 24 евро двупосочен с Уиз , при цена в сайта им 36 евро. За БГ Еър цената за същите дати беше 32 евро ( незнам колко е в сайта им).

 

 

Проверявала съм. Уиз наистина са по-евтини, но не ме устройва часа на полета, а следващите по цена са БГ еър. Интересува ме, ако БГ Еър имат практика да пускат по-евтини билети.

Връзка към коментар
преди 11 минути , taniamoutafi каза:

Проверявала съм. Уиз наистина са по-евтини, но не ме устройва часа на полета, а следващите по цена са БГ еър. Интересува ме, ако БГ Еър имат практика да пускат по-евтини билети.

Не съм забелязвала такава практика. По-скоро мини през сайтовете и вземи билетите на БГ еър от там на почти половин цена

Редактирано от funny
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , taniamoutafi каза:

Проверявала съм. Уиз наистина са по-евтини, но не ме устройва часа на полета, а следващите по цена са БГ еър. Интересува ме, ако БГ Еър имат практика да пускат по-евтини билети.

Не, голяма част от билетите им са на тези цени и понякога дори 10-14 дена преди полета цените им са такива

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много благодаря. Чак не ми се вярва, че в посочените от вас сайтове билетът е двойно по-евтин. Нали няма някаква уловка и ще мога да си платя допълнителен багаж за 15 евро?

 

Връзка към коментар

Допълнителния багаж при БГ Еър може да се доплати само на гише или в офисите им, така че няма да има проблем да го доплатиш на летището.

Колкото до уловки ... може да погледнеш тази тема и да видиш колко хора купуват билети от тези сайтове и то на цени по 1 евро понякога :)

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Полет днес. Турбуленция доволна. Екипажът беше помолен от капитана да седне. Друса около 20-ина минути стабилно и постоянно.

Едното дете започна да дава признаци на повръщане и започнах да ровя по джобовете на седалките за торбичка.

Моята нямаше, тази до мен нямаше. Едната стюардеса седеше наблизо и й казвам:

- Дайте торбичка, че детето ще повръща.

- Бих ви дала, ама не мога да стана (то си друсаше де - средно силно според мен повече странично, отколкото нагоре-надолу, но все пак...)

- Защо не са в джобовете на седалките?

- Не дават

- :blink: (мила родна картинка)

Турбуленцията спря, същата се затича. Донесе веднага. За късмет не се наложи, че децата бяха гладни. След малко минава другата с още торбички и раздава така с мил глас - как сте? Имате ли нужда? Имате ли нужда от още нещо? Един пред мен си взе биричка :unsure:. Не знам дали заради турбуленцията, но си изглеждаше така :wacko: .

 

Да си призная още съм в шах от логиката на мениджмънта на тази компания.

Още се чудя и ще се радвам ако някой знае:

- Чистенето наистина ли излиза по-евтино от няколко торбички в повече?

- Има ли наистина смисъл да предлагаш след като вече не друса? (...)

 

Иначе от скоро сандвичите са затоплени във фурната. Вкусът на практика е значително по-добър от всеки друг сандвич в самолет, който съм ял и намирам идеята за добра.

 

По стар български обичай - една напред, две назад.

Кога ще ги стигнем?

Наистина ли е толкова трудно? Или пък скъпо?

 

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mitko каза:

Одеса май никак не върви ! Последните два полета са анулирани .

В един друг форум, се цитираха данни, че за февруари до Одеса имало 65% затоварване. 

По темата с торбичките, винаги съм се чудел каква работа вършат като са хартиени? То не теква ли пак :biggrin: (да не се приема като опит за оправдаване на Бг Ер, просто чисто любопитство)

Връзка към коментар
6 hours ago, Mitko said:

Одеса май никак не върви ! Последните два полета са анулирани .

В друг форум пишеше, че по същото време много полети до Одеса са били отменени. Може би проблемът не е в а/к или в затовареността на линията...

Връзка към коментар
преди 5 часа, tch каза:

В един друг форум, се цитираха данни, че за февруари до Одеса имало 65% затоварване. 

По темата с торбичките, винаги съм се чудел каква работа вършат като са хартиени? То не теква ли пак :biggrin: (да не се приема като опит за оправдаване на Бг Ер, просто чисто любопитство)

Не, пробвано е.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Веднъж като пътува синът ми с BG air, са му задали такива въпроси. Билета беше купен с негова карта, но аз съм титуляра на сметката. Не че е нещо, но такива изненадващи въпроси преди пътуване, си е стрес. Често се случва и при направа на покупки от магазини, да искат да видят и личната карта на притежателя на банковата карта. За това питам все пак.                                

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

на някой друг случва ли му се, като се опита да намери полет на air.bg да вади следното съобщение и да го кара да обръща камили и маймуни в правилни посоки?  пробвам с различни браузъри и все това получавам:

 

 

Untitled-3.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, случвало ми се е, имам ад блокер. Като ги извъртях 1 път камилите, се оправи.

Иначе ако го пуснеш в инкогнито мод, пак иска да ги въртя.

Редактирано от Dolce
Връзка към коментар

ами надали е от адблокъра, защото го имам само на Firefox, а се получава и при другите браузъри...

на всичкото отгоре ги въртя камилите правилно, все толкова съм сръчна, и пак не ме пуска - вика, че са грешни

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.