Прескочи до съдържание

Та: за Чили


Препоръчани мнения

Из форумите четох , че на място в Чили цените на вътрешните полети били по-ниски.

В Аржентина  било същото , но само ако си аржентински гражданин макар да имало хватки да се заобиколи  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, ама когато си там вече си много по-близо до датата на полета и по принцип цената е висока (то ограничението е кои класи можеш да купуваш, т.е. ако и без това останат скъпите ще е все едно). Или можеш да пробваш да купиш през местна агенция евентуално.

Мисля, че важи само за ЛАН, за Sky Airline (www.skyairline.cl) не

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Според мен, добре е да се ориентираш на коя посока ще хванеш- щото в Чили ...или нагоре или надолу -настрани като цяло няма и всичко е надалеч  :blush: . Доколкото разбрах ще ходиш сега в началото на юли с билетите от 8ми до ....не помня кога. Ако съм на твое място ще разгледам за един ден Сантяго - като цяло може да се видят по- важните неща. Да отскочиш до Валпараисо (много хвален град) и Виня дел Мар (имало невероятни гледки).... и от там.газ към Атакама (по близо е от Патагония). За Атакама ти трябват два дни за да видиш  по важните и интересни неща, като ги съчетаеш - всяка сутрин и всяка вечер по една екскурзийка и още ден ако искаш да ходиш до Боливия. Естествено има и екстри - да гледаш небето от обсерватория и тн, но аз не се възползвах от това. Ако решиш да ходиш с вътрешен полет до Атакама (има и автобуси но не съм ги ползвала, но като ги гледах на автогарата в Калама бяха на често ) Ако си със самолет, моя съвет е да си хванеш от летището такси, да те закара до Калама и от там да си хванеш автобус.за Сан Педро де Атакама ( ще загубиш час- час и половина в зиг заг , но иначе си спестяваш от цените на шатълчетата - те бяха доста грознички- два пъти по-високи от предлагания от мен вариант- ако искаш кажи и ще си извадя записките и ще ти говоря в цифри :P ).  

В Сантяго препоръчвам един хостел. Казва се La chimba hostel - Намира се в един прекрасен квартал Белависта. Там е купона като цяло :rolleyes: . Близо е до къщата на Пабло Неруда, а също така е на 5-10 мин от идеалния център. Печелил е награда за най-добър хостел в света за 2006 на tripadvisor (това последното го разбрах на място). Иначе Сантяго е малко скучничък град- да не забравяме че чилийците са немците на Латинска америка  :lol: (те така се определят!!!). 

В Сан Педро бях в един хостел който е на една словачка (препоръчан ми беше от чилийци, че е на добра цена) Казва се hostal sonchek.(цените за спане в Сан Педро са малко високи, ама ...такова е)  Но дори и да тръгнеш без резервация натам- на авгората има постоянно хора, предлагащи стаи - като бургаските баби  :lol:

Изборът ми за Атакама  е продиктуван от това, че първо ще можеш да разгледаш почти всичко там. Ако тръгнеш надолу към Торрес дел Пайне, не забравяй че там сега е зима, а в Пунта Аренас или Пуерто Наталес (от където можеш да тръгнеш за парка)ще е много гадна зима. И за там ще ти трябват повече дни - 2-3 за парка, пък и един за пингвините....  

Ако имаш въпроси - питай, че ми е пресно още :)

Редактирано от petia_a_z
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Из форумите четох , че на място в Чили цените на вътрешните полети били по-ниски.

В Аржентина  било същото , но само ако си аржентински гражданин макар да имало хватки да се заобиколи  :)

и аз съм чувала, че цената на самолетен билет - ако я гледаш в чили или от вън е различна. Аз нямах време да го проверя на място. 

Връзка към коментар

Верно е, сега пробвах, американския сайт на ЛАН показва само Fully Flexible тарифа - 400 долара, чилийския дава 120 долара за същите дати. Sky Airline не прави така.

 

ПП. да знаете, че $ е знака на песото, и в Чили и чилийския сайт като пише $200.000 това са 200000 песос, т.е 400 долара.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Верно е, сега пробвах, американския сайт на ЛАН показва само Fully Flexible тарифа - 400 долара, чилийския дава 120 долара за същите дати. Sky Airline не прави така.

Освен това цените на Sky са два пъти по-ниски. Говоря за полети от Пунта Аренас към Пуерто Монт, или Сантяго (мен в тази посока ме интересуват, и доста проби съм правил и аз с двете авиокомпании).

Това 400 долара за къде говориш?

 

В посока на север към Икике, Антофагаста, Калама, Копиапо провери  Pal Airlines http://www.palair.cl/

Те летят само в тази посока (както има други само в посока на юг). Цените им са доста сносни, поне в сравнение с тези на LAN и SKY към Пунта Аренас. Но нещо не ми дава дати, и възможност за онлайн купуване. Иначе на началната страница

цените са приятни - до Calama само 50 евро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може би тогава местна агенция срещу съответна комисионна би свършила добра работа ?

Предполагам, не съм пробвал

За Аржентина или Перу не става, искат документ, че си местен жител и си взимат парите при чекина ако си минал с местната тарифа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Защо има значение дали си сам или с група?

По принцип:

1) ако правиш преход - не може да тръгнеш сам; трябва да търсиш група, в която да се включиш или поне водач

2) в зависимост от разходите - може да е непоносимо за сам, няколко човека си поделят разходите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А и все пак Оги ме познава и знае, че си отговарям на титлата и може и това да има предвид  :P

 

То и аз вече сериозно се притеснявам, че за една седмица, освен да се забутам някъде в пустошта, друго няма да направя...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Пътуването ми наближава, а както винаги организацията ми е оставена за последния момент.

Върнах се на първоначалната идея: Валпараисо + Сан Педро де Атакама. И сега дилемата ми е - 3 или 4 пълни дни там (+ 2 дни за полетите от и до Сантяго). Дилема, защото, ако избера 3 дни ще имам един ден и за Сантяго. Иначе - само по няколко часа в дните за полети.

Всякакви съвети са добре дошли.

Редактирано от Childish
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И още едно клипче за Сантяго и Валпарайсо.

 

http://tripwow.tripadvisor.com/tripwow/ta-078b-61d8-a396?lb

 

Интересното е, че двата клипа са от две различни пътувания - едното Перу, Боливия и Северно Чили,

а другото - Патагония и Великденски остров.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.