Прескочи до съдържание

Та: за Чили


Препоръчани мнения

Впечатлен съм от снимките на Лили, но човек надали може да бъде на едно и също място през четирите сезона ...

Може да се опита  ;) Но като има толкова много места за посещаване, едва ли си струва.

 

 

Супер са снимките, Лили! И добре си направила, че си се разходила, то гида го разбирам, мързи го да работи, но че другите ги мързи да гледат... накъде изобщо са тръгнали. :)

Гидът не го мързеше. Напротив, много са готини този Марсело и Фелипе от следващите дни. Благодаря на Оги за препоръката, двамата са от неговата тур. агенция.

Марсело ни закара до Червените Скали (Piedras Rojas), това си беше негова инициатива, много малко от агенциите го направиха, а бяха наистина много агенции. Не знам дали в горешия сезон има толкова много хора колкото по времето, по което бях аз. Но след като не можеше да си намериш стая да спиш, наистина беше пълно. Та с Марсело и на двата тура се прибирахме много късно в Сан Педро. Според мен е видял, че групата много се бави и че няма да успеем, а както той каза - пак е лагуна, различна, но лагуна. На следвашия ден отиваше да изкачват вулкана Licancabur, слизайки след това в Боливия. Та много се кефеше, че ше го прави.

Работата им е изморителна, все пак и шофират, разстоянията не са толкова малки. Кефят се. Но съгласете се - и всеки от нас да ходи до някоя красота поне веднъж седмично в един момент ще и се пресити и ще иска друга.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Чак сега подхващам тази тема и блога. Чудесно пътешествие и много хубави снимки!

Благодаря FlyTraveler . Аз нямам търпение да свърша с моите писания, за да прочета твоите и на macf1an

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На мен много ми хареса комбинацията от пустиня и сняг, много ралично и интересно. А и зимното небе винаги е по-наситено синьо.

Снегът с жълтите кактуси - страхотна комбинация. А когато има и лагуна и синьо небе... приказка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Гледах някакви мнения, че ако се чекираш онлайн и си с ръчен багаж, може и да минеш като местен. Имаше ли някакви други такива пътници, които да са се похвалили или вече не е възможно?

Връзка към коментар

Ами не знам как ще минеш за местен. Аз не успях да си купя билет от чилийския сайт на ЛАН. Т.к. не ме притесняваше испанският бях тръгнала от него да си купувам билета, стигнах до плащането, въведох си данните, чаках много и накрая ми даде грешка. През lan.com цената беше друга - вместо 130е беше ок. 440е и аз се ориентирах към Скай,

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Да не забравиш да минеш и през Пукон.

Ето защо ;)

 

Онзи ден е изригнал вулканът Villarica край Пукон (на около 3-4 часа от Puerto Varas)

http://www.vesti.bg/sviat/amerika/izrigvane-na-vulkan-evakuira-nad-3000-dushi-v-chili-6032500

 

Разминахме се с него за около 2 месеца.

Ето как го видях аз.

post-72-0-86622100-1425499164_thumb.jpg

post-72-0-96166200-1425500547_thumb.jpg

post-72-0-94754200-1425509948_thumb.jpg

post-72-0-18705900-1425510047_thumb.jpg

 

А това е дървото в чест на загиналите доброволци-пожарникари, участвали при предишни изригвания на вулкана

post-72-0-35791900-1425500516_thumb.jpg

 

По Коледа даже и пушек нямаше :)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...
преди 36 минути , Tedy каза:

Благодаря, бях чела целия ти разказ, но сега си припомних подробностите. Определено ми се иска да избегна организирани турове в Атакама, :)

Естествено, че неорганизирано е за предпочитане. А и да се съчетае със Салар де Уюни, както вие ще направите, е най-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Tedy каза:

Лили, а има ли място, което си видяла на триповете в Атакама и не те е впечатлило?

Аз не съм Лили, но ще си кажа също :) - та след тура в Салар де Уюни и всичките красоти, които видяхме, Салар де Тара не ме впечатли и го отчетох като пропилян ден...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.