Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

С кой номер автобус мога да стигна до парк Гюел? Идеята ми е да го посетя рано сутрин, примерно към 7:30, когато се съмва, за изгрев и защото няма да трябва да си резервирам предварително билети. Имате ли идея от къде точно е входа му?

Връзка към коментар
преди 1 час, mary_shery каза:

С кой номер автобус мога да стигна до парк Гюел? ... Имате ли идея от къде точно е входа му?

Подходящ вариант за достъп до парк Гюел, както е коментирано от магеланци, е "горният" вход на парка.

 

1.png.b9812b27894f5c28e5256e0f7c18e23b.png

 

Достига се чрез автобуси с номера 24 и 92. Спирката се казва Ctra del Carmel - Parc Güell и изглежда така:

 

2.jpg.04fc3e51f10dca8fffe5ca8f05115fd3.jpg

 

А отсреща е входът в горната част на парка:

 

3.jpg.b5e5d162bfb8ee1789716024559d1060.jpg

Номер на спирката: 1216

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
На ‎20‎.‎03‎.‎2018 в 20:42, mary_shery каза:

С кой номер автобус мога да стигна до парк Гюел? Идеята ми е да го посетя рано сутрин, примерно към 7:30, когато се съмва, за изгрев и защото няма да трябва да си резервирам предварително билети. Имате ли идея от къде точно е входа му?

Ще ми е полезно да разкажеш как се е получило, защото през м. май ще бъдем там и аз смятам да отидем рано в парка.

Връзка към коментар
На 20.03.2018 г. в 22:37, rik4o каза:

Подходящ вариант за достъп до парк Гюел, както е коментирано от магеланци, е "горният" вход на парка.

 

1.png.b9812b27894f5c28e5256e0f7c18e23b.png

 

Достига се чрез автобуси с номера 24 и 92. Спирката се казва Ctra del Carmel - Parc Güell и изглежда така:

 

2.jpg.04fc3e51f10dca8fffe5ca8f05115fd3.jpg

 

А отсреща е входът в горната част на парка:

 

3.jpg.b5e5d162bfb8ee1789716024559d1060.jpg

Номер на спирката: 1216

Още един нелош вариант според мене: На зелената линия на метрото се слиза на станция Vallcarca и после се върви около 10 минути до хълма, под който се намира парка.  Минава се през изкуствено създадена гора от Гауди и се стига до най-високата част на асфалтираните алеи, които водят към него. Маршрута е полезен ако времето е горещо, защото се ползва метро и като цяло основно се слиза към платената част на парка. 

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 42 минути , alienad каза:

Може ли да ми кажете Ryanair на летище Ел Прат ли каца в Барселона? В сайта им не е уточнено. Ще летим от Бергамо до Барселона с Ryanair.

Щом пише Барселона, значи е Ел Прат.

Ако беше някое от другите, щеше да го пише изрично.

Връзка към коментар
Георги Василев
преди 1 час, alienad каза:

Може ли да ми кажете Ryanair на летище Ел Прат ли каца в Барселона? В сайта им не е уточнено. Ще летим от Бергамо до Барселона с Ryanair.

Потвърждавам El Prat :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, изчетох цялата тема, но пак ми останаха въпроси?

Ще пътуваме през май за Барселона с детето и в този ред на мисли някой посочи, че за деца до 3г не се заплаща градския транспорт, а за над 4г. цял билет. А как стоят нещата между тази възраст, ние ще сме на 3г и 2м?

И дали ще успяваме да се придвижваме лесно с детска количка (госпожицата бързо се уморява) в метрото от/до парк Гюел, в самия парк, вътре в Саграда Фамилия.....или този път да наблегнем на парковете?

Връзка към коментар

Успяхме да сме малко преди 8:30 в парка Гюел, въпреки че съм безкрайно разочарована от автобусния им транспорт, заради който стигнахме около час по-късно от предвиденото. Но все пак успяхме и видяхме парка почти без туристи и без да плащаме за вход. Влезнахме от входа, който rik4o ме посъветва и побързахме да влезнем в платената част надолу, за да я разгледаме. Влезнахме без никаква опашка и в къщата най-долу, където научих за интересната история на срещата на Гауди и Гюел и как всъщност се е родила идеята за парка. :) Тъй като нямах време да влизам по другите къщи на Гауди, тази поне ми даде известна представа как изглеждат отвътре. Хареса ми, другият път ще посетя останалите. :)

Относно транспорта, за да допринеса и аз на някого, за да не изпадне в подобна на моята ситуация. Ако сте на автобусна спирка, която не е в ценъра или няма много хора на нея, внимавайте много. Автобус 92 е на 20 мин сутрин и не е никак добре да го изпуснеш, особено когато трябва да пропътуваш половината град в него. Винаги махайте на шофьора, когато автобусът идва към спирката! Ако просто натискате бутона, може да не ви отвори. Така стана при нас, седяхме на спирката, до улицата буквално, автобусът мина бавно, защото улицата беше в ремонт и беше много тясно, моята колежка натиска бутона на втората врата, но шофьорът не отвори, а си продължи, а една жена на спирката тръгна нещо да ни говори на испански, но ние не я разбираме. И накрая почна да ни маха, за да ни покаже, че това е трябвало да направим, но твърде късно. След 20 мин дойде друг автобус и по едно време спря на една спирка и шофьорът почна да ни вика да слизаме, че била последна. Ама как последна, има още поне 20 спирки?! Една жена ни обяснява, че след малко ще дойде друг и че ще е в същата посока, но ние вече бая се бяхме притеснили и с цялото задръстване, което последва, успяхме да стигнем до целта 1 час по-късно от предвиденото. Като изключим тези премеждия с автобуса, останалият им транспорт беше супер. Нощният транспорт обаче не се включва в Hola 72 картите.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

При тази богата мрежа на метрото не знам защо ползвате автобуси?!

Ходил съм 6 пъти и нито веднъж не съм ползвал автобус с изключение на нощните?

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е зависи от коя страна искате да стигнете но до парка има две метро спирки на еднакво разтояние подчти и от там са направили ескалатори до горе и гледката е уникална :) 

 

 

6503DDE5-BBB8-4E0A-8FB7-79F278A845C0.jpeg

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Довечера пътуваме до Барселона за 3 дни. Била съм 3 пъти там, но последно преди 2 години. Тогава нямаше метро до летището и машини за карта Т10. Ползвахме автобус от градския транспорт.

Нямам време да изчета темата, но откъде на летището да си вземем карта Т10? И дали важи за повече от 1 човек?

 

Връзка към коментар
преди 13 часа, mary_shery каза:

Успяхме да сме малко преди 8:30 в парка Гюел, въпреки че съм безкрайно разочарована от автобусния им транспорт, заради който стигнахме около час по-късно от предвиденото. Но все пак успяхме и видяхме парка почти без туристи и без да плащаме за вход. Влезнахме от входа, който rik4o ме посъветва и побързахме да влезнем в платената част надолу, за да я разгледаме. Влезнахме без никаква опашка и в къщата най-долу, където научих за интересната история на срещата на Гауди и Гюел и как всъщност се е родила идеята за парка. :) Тъй като нямах време да влизам по другите къщи на Гауди, тази поне ми даде известна представа как изглеждат отвътре. Хареса ми, другият път ще посетя останалите. :)

 

След като стана часа за отварянето на парка, с платен вход, някой притесняваше ли ви да излизате или можеш да останеш колкото си искаш вътре?

Връзка към коментар
преди 23 минути , lesy каза:

Довечера пътуваме до Барселона за 3 дни. Била съм 3 пъти там, но последно преди 2 години. Тогава нямаше метро до летището и машини за карта Т10. Ползвахме автобус от градския транспорт.

Нямам време да изчета темата, но откъде на летището да си вземем карта Т10? И дали важи за повече от 1 човек?

 

Има от много по отдавна машини за Т10 на летището. Като излезеш от летището има един надлез, минаваш по него и стигаш и до новата линия на метрото L9 за която Т10 не важи и ти трябва билет по 4.50 евро, а точно там е и спирката на Rodalies влак до града, за който вече Т10 важи и може да се ползва от много хора една карта. Там са и машините за нея. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, alienad каза:

След като стана часа за отварянето на парка, с платен вход, някой притесняваше ли ви да излизате или можеш да останеш колкото си искаш вътре?

Можехме да останем колко искаме без да излизаме от платената зона. На излизане ни питаха за билети или дали сме от някоя от групите и моята колежка каза, че сме дошли рано. Човекът ни се усмихна и ни пусна да излезем. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте! Хотелът,в който ще отседнем,се намира точно на пресечката на Ла Рамбла с Ла Букерия(Букерия 19,Сиутат Веля). Бихте ли ми обяснили,използвайки Т10 от летището,какъв транспорт трябва да хвана и къде да сляза? Благодаря предварително!

 

Редактирано от me4tatelka
Връзка към коментар
преди 20 часа, me4tatelka каза:

Здравейте! Хотелът,в който ще отседнем,се намира точно на пресечката на Ла Рамбла с Ла Букерия(Букерия 19,Сиутат Веля). Бихте ли ми обяснили,използвайки Т10 от летището,какъв транспорт трябва да хвана и къде да сляза? Благодаря предварително!

 

Имаш предвид пазар Букерия?

Връзка към коментар

Значи аз го виждам така: от летището си вземате Т10 и си хващате влак R2N /то друг влак не тръгва от там/ и слизате на Barcelona Sants гара и от там се придвижвате до метростанция Sants Estacio и си хващате зелената линия L3 в посока Trinitat Nova и слизате на Liceu станция ,която се намира на самата Ла рамбла и от там пазара Ви е на 5мин. пеша в посока към плаза Каталуня отляво.

 

 

mmm.jpg

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте ! 
Съживявам тази тема, тъй като имам едно питане за транспортирането из града.


Предстои ни пътуване за 3-ма за около 5 дни. 
Искам да ви попитам кой вариант според вас е по-удачен за транспорт из града :
1.Hola Barcelona card, която предоставя неограничен брой пътувания за 96 часа (4 дни) цената за 3-ма е около 90 евро и включва транспорт от-до летището с метро.

2.Т10 билет, за който имам няколко питания : струва 10 евро и в сайта пише, че е multi-person. Това какво означава, защото не го разбирам много добре - от 10 пътувания можем да се качим 3-ма човека и ще се таксува само 1 пътуване, или просто с 1 карта ще се таксуват 3 пътувания за всички пътници ? 

 

Общо взето на ден виждам максимум 4 пътувания - от хотела близо до Саграда до точка Б (атракцията която ще посетим съответния ден) и обратно + евентуално ако решим да мръднем настрани от тази линия А-Б. Това са 4 пътувания за 3-ма човека, и реално въпроса ми е при това положение кой от двата варианта е по-удачен ?

Благодаря ! :) 

 

п.с. Също така някой ако може да сподели впечатление от различните разходки с корабче, виждам че има комбиниран билет за корабчето+аквариума и мислим да се възползваме от него. :) 

 

Връзка към коментар
преди 16 минути , Kosta Grudov каза:

2.Т10 билет, за който имам няколко питания : струва 10 евро и в сайта пише, че е multi-person. Това какво означава, защото не го разбирам много добре - от 10 пътувания можем да се качим 3-ма човека и ще се таксува само 1 пътуване, или просто с 1 карта ще се таксуват 3 пътувания за всички пътници ? 

 

 Това е най-удачния за мен вариянт. Тази карта е за 10 пътувания т.с. маркирания в транспорта, като една карта могат да я позлват няколко души като за всеки човек се маркира отделно т.с. за да минете трима ще се маркира три пъти един след друг. Важи за целия транспорт за Зона 1 /в това число и летището и може да предположиш колко е голяма тази зона почти целия град или поне това което ти е необходимо/ , както и за влака до/от летище, но не важи за L9 /линията на метрото/

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.