Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

Зависи от къде и какви ще вземеш. От приятел, който живее там знам, че тези бяло-червените, където са из града и си ги вземаш от всяка стоянка в града не са за турсити, а само за живеещи с адресна регистрация или жителство.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, търся идея за еднодневна разходка в близост до Барселона. Монсерат почти ми отпадна, тъй като сега декември месец вероятно ще е мъгливо и не особено красиво, ще оставя за друг път. Другия вариант е Жирона, но мъжа ми е бил там, та търся трети резервен,някое градче в близост, непознато, но красиво. 

Редактирано от luba_rizova
Връзка към коментар
преди 1 час, luba_rizova каза:

Здравейте, търся идея за еднодневна разходка в близост до Барселона. Монсерат почти ми отпадна, тъй като сега декември месец вероятно ще е мъгливо и не особено красиво, ще оставя за друг път. Другия вариант е Жирона, но мъжа ми е бил там, та търся трети резервен,някое градче в близост, непознато, но красиво. 

Монсерат определно отпада бил съм там Август два пъти единия беше студено и мъгливо. Аз се сещам за Sitges най-близо и красиво на 30-на км е от Барселона стига се с влак за 4.50 евро на посока. Разгледай го и ако ти хареса не се замисляй. ЖП гарата се намира в самия център.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
5 minutes ago, Ivko said:

 Монсерат определно отпада бил съм там Август два пъти единия беше студено и мъгливо. Аз се сещам за Sitges най-близо и красиво на 30-та км е от Барселона втига се с влак за 4.50 евро на посока.

Сещам се, че съм гледала серия на "Търсене на дом по света" за това градче и беше наистина много симпатично.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Страхотно е чисто с тесни улички ,като в лабиринт, но която и да хванеш те отвежда на крайбрежната ивица, която минава по цялото гардче, а плажовете са страхотни с много по-чиста и топла вода от Барселона. Заслужава си да се посети и който не е бил трябва да го направи и отделно жп линията минава по ръба на самите скали и гледката е страхотна.

 

                  image.png.42ea9f347ee9daf4e6670df72f7d2d88.png

 

 

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 40 минути , giafil каза:

Ако сте фенове на Дали Figueres e на 120 км също с влака 12 евро в посока на човек 

интересно е 

http://en.visitfigueres.cat/

Ако посоката е тази бих предложил Besalú. Под два часа с автобус от Барселона.

https://www.google.com/search?q=Besalú&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiOqMrO6I3fAhVytIsKHZflB64QsAR6BAgAEAE&biw=1920&bih=966

 

Заедно със Sitges  бих споменал и Тарагона, но сякаш са по-летни и ваканционно ориентирани. 🙂

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Резервирахме си квартира за Барселона през Airbnb, на следния адрес Carrer de Josep Sangenís 12  Barcelona. Ще се радвам някой да сподели дали квартала е добър и как е като местоположение. За пръв път ще сме в Барселона. 

Редактирано от BlackArt77
Връзка към коментар
преди 10 минути , BlackArt77 каза:

Резервирахме си квартира за Барселона през Airbnb, на следния адрес Carrer de Josep Sangenís 12  Barcelona. Ще се радвам някой да сподели дали квартала е добър и как е като местоположение. За пръв път ще сме в Барселона. 

Относително нов квартал, до всяка забележителност трябва да се ходи с транспорт.

Най-близо е Парк Гуел, но все пак на поне 20 минути пеш и то ако се влезе от най-високата му част.

Духа на града се чувства по-добре на по-централни места ...

 

 

Редактирано от Таньо
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , Inception каза:

Първо посещение на Барселона. 2 дни. Какво да се посети? Не целим максимум, най-вече малко да обиколим, но пък да са наистина качествени неща,

Саграда Фамилия, Парк Гюел, каса Батийо /Батло/, ла Рамбла, пазарът ла Бокерия, /пристанището, колоната на Колумб, аквариума/ Готическия квартал. Предложенията в скоби са възможни, но може би е излишно пренасищане още повече, че предложението ми е тематично.🙂

Барселона трябва да се почувствa. 

 

Не се сещам за нещо некачествено в Барселона ... !?

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, Inception каза:

Първо посещение на Барселона. 2 дни. Какво да се посети? Не целим максимум, най-вече малко да обиколим, но пък да са наистина качествени неща,

Музеят на Пикасо е доста добър, ако проявявате интерес.

Районът около Плаца Д'Еспаня също е приятен.

Иначе и за съм съгласен, че в Барселона трудно може да сбъркаш, самото шляене по улиците е страхотно.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря за набелязаните места.  И аз бях част от тях запланувал, но друго си е някой посетил ги да се изкаже.

И един друг въпрос: как седи въпросът с чекирането онлайн с мобилно приложение, в смисъл допускат ли го на летището в Барселона? (полет с Уизеър)

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте на всички! Отново стягаме куфарите, този път за Барселона 🙂 Питането ми е: Туристическите карти Holla Barcelona Важат ли навсякъде? За всички зони, за Лифтове, Фуникулари? Може ли с тях да се стигне до Монсерат? Или прекалено много искам 🙂 Ще отседнем в градчето Sant Boi de Llobregad. Виждам на местнaта гара Много Линии на метрото и влакове. Дали за всички важи тази кaрта?

Връзка към коментар

Картите важат за зоната за която се купуват за целия транспорт в нея-автобуси и метро. Барселона има 6 зони, като зона 1 е център включително и летище. До монсерат не се стига с никакви карти за там се купува отделно билет.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Влизам с препоръки за музеи, подходящи за деца, а и много интересни и за възрастни. 

 

1. Започвам с музея за историята на Каталония. Влязохме съвсем инцидентно, а се оказа невероятна находка - започва от праистория, като има много интерактивни елементи, децата ще бъдат във възторг - като се започне от това сами да си смелят жито с каменна мелница, да пробват как римляните са строили арките си, да пуснат напоителната система,въведена от арабите, да се облекат в рицарски доспехи и яхнат съответния кон в ризница, и още много много подобни, няма как да ги изброя. Много интересен за възрастни също. Входът е символичен.

 

https://www.introducingbarcelona.com/museu-d-historia-de-catalunya

 

2. Научният музей Cosmo Caixa - много интересен и за деца  и за възрастни любители на точните и естествените науки, с реална тропическа гора, вход също символичен. 

 

https://cosmocaixa.es/es/

 

3. Museu Maritim de Barcelona - чудесен също, момчетата от различни възрасти ще го оценят, за мен също беше много интересен. На сайта не пише, но на място за деца не се плаща. Деца ги брояха за до 16 години май, та да не бяха и до 18.  За 11 годишно не сме плащали.

https://www.mmb.cat/

 

4. Музей за естествена история MUSEU DE CIÈNCIES NATURALS, много интересен беше за нас, научихме много.

 

 https://museuciencies.cat/en/

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Йосиф Милчов

Налага ни се от Барселона да отскочим до градчето Молинс Де Рей за ден. Ще съм благодарен, ако някой сподели има ли градски транспорт от Барселона до Молинс Де Рей или е само с междуградски автобуси? Може ли да се придвижим след пулонощ към Барселона с автобус или влак? Ако има градски транспорт, важат ли билетите които се взимат за Барселона или се взимат билети за друга зона, в случая град? Благодаря ви.

Връзка към коментар

 

преди 31 минути , BlackArt77 каза:

Налага ни се от Барселона да отскочим до градчето Молинс Де Рей за ден. Ще съм благодарен, ако някой сподели има ли градски транспорт от Барселона до Молинс Де Рей или е само с междуградски автобуси? Може ли да се придвижим след пулонощ към Барселона с автобус или влак? Ако има градски транспорт, важат ли билетите които се взимат за Барселона или се взимат билети за друга зона, в случая град? Благодаря ви.

 

За пътуване в зона 1, което е целия град почти заедно с летището, важи билет Т10 за 10 пътувания/10,20€ за целия транспорт. Molins de Rei се пада зона 2 и съответно се взема отделен билет не може с T10 и може с автобус или с влак, като време е горе-долу еднакво /около 30мин/, но по-добре с влак линия R4, който се хваща от Placa Catalunya, Barcelona Sants, Arc de Triomf в посока Sant Vicens De Calders ще гледате разписанията и таблата, който са много подробни и струва 3,10€ еднопосочно,като последния влак е в 23:30 към Барселона и не вярвам да има по-късни автобуси.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
On 9/27/2018 at 3:21 PM, Ivko said:

 https://www.mapametrobarcelona.com/mapas-metro/simple-mapa-metro-barcelona-2018-09.png

 

Влака е отбелязан с R първата му спирка е летището така,че няма как да се объркате само ще следвате табелите още като излезете от летището принципно линията на метрото и влака са една до друга спирка така,че ще се ориентирате.

Бихте ли ми казали дали влака от летището, който е включен в карата Т10 спира до plaza Espana или някъде близо до нея?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Raya Vladova каза:

Бихте ли ми казали дали влака от летището, който е включен в карата Т10 спира до plaza Espana или някъде близо до нея?

Да спира на Barcelona Sants, която е на има нама 10мин пеша.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 17.06.2019 г. в 6:02, BlackArt77 каза:

Някой да препоръча хубав и не много скъп ресторант в Барселона. @Ivko

Ох малко съм скаран със заведенията там 😊😊 имаше един с местна кухня, но го затвориха. Като цяло около сграда фамилия имаше доста с национална кухня и не бяха скъпи. Общо взето извън “центъра” т.с. Ла рамбла са нормални цени. Иначе се сещам за един точно до Мол арена на Плаза Испаня обикновенно има винаги оферти две за три менюта 20 евро за двама първо,второ,трето.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 17.06.2019 г. в 6:02, BlackArt77 каза:

Някой да препоръча хубав и не много скъп ресторант в Барселона. @Ivko

Ако си фен на мексиканската кухня препоръчвам Rosa Negra Restaurantes (този на via Laietana 46). Друг, който не е за изпускане е Atelier Pan & Cook.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • kdelin
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.