Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

На 17.06.2019 г. в 6:02, BlackArt77 каза:

Някой да препоръча хубав и не много скъп ресторант в Барселона. @Ivko

@BlackArt77 информацията е отпреди 2г. и може да я провериш във foursquare/ google/ tripadvisor (аз си следя основно първото, но всеки си знае)

Ресторант El Clot – оценка 8/10. Има маси отвън, работи до 1 – 2 ч вечерта всеки ден. Морската храна и паелята бяха супер. И едни тиквички с мед имаше много хубави.
La Tasqueta de Blai – оценка 10/10. това е между бар и ресторант. Няма сервитьор. Сервират супер наливна местна бира. Само тапас е, които струват между 1 – 1.80 евро всяко. Всяко си има клечка, накрая ти броят клечките и плащаш. Има и маси и отвън. За 10 – 12 евро можеш да се наядеш до пръсване.
Jai-Ca – оценка 10/10. Мястото е на същия принцип като предишното.
La Xampanyeria – оценка 10/10.
Cuines Santa Caterina – оценка 9/10. Мястото е малко по-луксозно, вечерята струваше към 25 евро на човек. Пробвайте десертът им Crema Catalana – беше невероятен.
Pizza Circus – за парите си мястото е страхотно. Не е нищо испанско в него обаче.
Arume Restaurante – оценка 9/10. малко по-скъп ресторант, работят до 1:30 ч вечер, но между 15 ч и 19 ч почиват ( както и други места за хранене в града ). Като цена/ качество си заслужава повече от горния вариант.
La Bombeta – оценка 10/10. Не изглежда луксозно, но храната е чудесна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да попитам, предстои ми ходене в Барселона Август месец. Струва ли си ходенето до Монсерат в това време от годината? Някак си като гледам снимки в гугъл не ми се струва нещо кой знае какво...

Другата опция е да се пуснем до някое съседно градче (Sitges например) за плажче и хапване, което за Август месец може би ми се струва по-добра идея, но все пак реших да попитам за да не пропусна нещо?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, П.Кръстев каза:

Да попитам, предстои ми ходене в Барселона Август месец. Струва ли си ходенето до Монсерат в това време от годината? Някак си като гледам снимки в гугъл не ми се струва нещо кой знае какво...

Другата опция е да се пуснем до някое съседно градче (Sitges например) за плажче и хапване, което за Август месец може би ми се струва по-добра идея, но все пак реших да попитам за да не пропусна нещо?

 

 

Зависи за колко дни сте може да съчетаете и двете неща. Всеки път като ходя в Барселона винаги се качвам на Монсерат и ходя до Ситгес . Поне за мен е несравнимо.. стига да Ви харесва планински туризъм. Не всеки път може да се изкчаваш до планина по този начин 🙂 

 

СвÑÑзано изобÑажение

 

Или да бъдеш на  top of the tops 🙂 

 

СвÑÑзано изобÑажение

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, П.Кръстев каза:

Другата опция е да се пуснем до някое съседно градче (Sitges например) за плажче и хапване, което за Август месец може би ми се струва по-добра идея, но все пак реших да попитам за да не пропусна нещо?

 

Не знам дали сте почитатели на Салвадор Дали, но Figueres е доста добра опция за дневна екскурзия 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Може да погледнете трансферите на Уиз сега чекнах за информация от летището до плаца Каталуня е около 60 евро за 8 човека за около 20км. Нямам на идея това как е като цена понеже не съм ползвал до сега в Барселона.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Може ли някой да ми каже в градчето Бланес, освен Ботаническата градина има ли хуабви местенца за еднодневно плажуване? 

 

Също така някой има ли наблюдения между Сиджес и Бланес кое местенце е по-добро за еднодневен трип с плажуване? Ако някой има предложения за други хубави плажни градчета около Барселона да предлага :)) 

Връзка към коментар
Йосиф Милчов
Преди 1 час, Raya Vladova каза:

Здравейте,

 

Може ли някой да ми каже в градчето Бланес, освен Ботаническата градина има ли хуабви местенца за еднодневно плажуване? 

 

Също така някой има ли наблюдения между Сиджес и Бланес кое местенце е по-добро за еднодневен трип с плажуване? Ако някой има предложения за други хубави плажни градчета около Барселона да предлага :)) 

В неделя бяхме за ден в Ситджес. Препоръчвам с две ръце, прекрасен град и за плаж и за разглеждане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
15 hours ago, BlackArt77 said:

В неделя бяхме за ден в Ситджес. Препоръчвам с две ръце, прекрасен град и за плаж и за разглеждане.

Може ли да ми кажете от къде хванахте рейс/влак за Сиджес и редовни ли са през деня или са на рядко?

Ако можете да препоръчате нещо из градчето, ще е супер /плаж,местенца за разглеждане/.. 🙂 В колко часа бяхте обратно в Барселона? 

 

 

Връзка към коментар
преди 1 час, Raya Vladova каза:

Може ли да ми кажете от къде хванахте рейс/влак за Сиджес и редовни ли са през деня или са на рядко?

Ако можете да препоръчате нещо из градчето, ще е супер /плаж,местенца за разглеждане/.. 🙂 В колко часа бяхте обратно в Барселона?

 

Train from Barcelona to Sitges
Operating hours: 06:47 - 19:37, като има влакове на всеки 20-30 мин иможе да се хване от три гари в Барселона: Estació de França, Passeig de Gràcia and Estació Sants, като влака е R2S ще гледате посоките. Пътуването е около 20-40 мин според спирките, струва 4.50 евро на посока /последно август 2018-та/. Както съм казвал там от гарата където и да тръгнете надолу по уличките ще ви отведат на крайбрежната алея и самия плаж. Там е доста дълга ивицата и е най-красиво-заведения,магазини,палми..

Връзка към коментар
Йосиф Милчов
преди 2 часа, Raya Vladova каза:

Може ли да ми кажете от къде хванахте рейс/влак за Сиджес и редовни ли са през деня или са на рядко?

Ако можете да препоръчате нещо из градчето, ще е супер /плаж,местенца за разглеждане/.. 🙂 В колко часа бяхте обратно в Барселона? 

 

 

Хванахме влак  R2S от Passeig de Gracia някъде към 8 часа сутринта. Влаковете движат на 30 минути, самото пътуване отнема пак толкова около 30 мин. Двупосочни билет струва 8.40 евро. Върнахме се пак с влак към 8 часа вечерта. Както е казал и @Ivko , като слезнете на гарата на където е да хванете надолу ще се попаднете из едни красиви и тесни улички пълни с магазинчета и ресторанти които излизат на самата плажна ивица. Плажа е голям и започва от катедралата им, която е много красива. В заведенията цените варират от 30 до към 50 евро за двама за обяд и бира или сангрия. Самото градче не е голямо и се разглежда за около 2 часа, според зависи колко ще се мотаете из магазините. Останалото си е за плажа. Чадър и шезлонг струват 15 евро, но плажа е разделен на две така, че не сте длъжни да си вземете, ако си носите ваши няма проблем да си ги опънете. Като цяло това което ми направи впечатление е, че цените са една идея по-евтини от Барселона. 

20190714_134916.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сиджес е перла, страхотен чист плаж, заведения, хубави къщички, рай за хомосексуални. Ако на някого му бърка в здравето да е сред гейове и лесбийки - да пропусне. На мен лично един ден не ми стигна, бях готова да зарежа Барселона и остатъка от престоя да останем там. Така се влюбих в това градче, че забравих да снимам😀

20190714_164558.jpg

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , Аzia каза:

Сиджес е перла, страхотен чист плаж, заведения, хубави къщички, рай за хомосексуални. Ако на някого му бърка в здравето да е сред гейове и лесбийки - да пропусне.😀

20190714_164558.jpg

Ами чак Рай не е, но това май се пропусна да го споменем,че е "френдли градче" инача на такива може да попаднеш/усетиш,че си между такива на плажа най-вече. Има си една част от плажа, която се води френдли след централния плаж така,че има за всякакви вкусове място там 😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Ivko каза:

Ами чак Рай не е, но това май се пропусна да го споменем,че е "френдли градче" инача на такива може да попаднеш/усетиш,че си между такива на плажа най-вече. Има си една част от плажа, която се води френдли след централния плаж така,че има за всякакви вкусове място там 😀

Баш си е хомо градче, място за гей туризъм. Но е ненатрапчиво, на никого не прави впечатление, никой не сочи с пръст, никой не ги хули. Както казах на Йосиф, май всички привлекателни мъже са станали гей🙄

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, останаха 6 пътувания от билет Т10, ако някой ще пътува скоро за Барселона, ще ги дам. Не зная , обаче, колко месеца са валидни, така чее, побързайте😀

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Ivko каза:

Защо не го даде на някой от пристигащите? 😀

Защото никой не се сети от нас. @Ivko ти няма ли да ходиш скоро?

Връзка към коментар
преди 2 минути , BlackArt77 каза:

Защото никой не се сети от нас. @Ivko ти няма ли да ходиш скоро?

Януари 😁 и може да свърши работа и без това съм за два дена 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

Януари 😁 и може да свърши работа и без това съм за два дена 

Пиши на лични като идваш за полета да ти го дадем, че и по бира може.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте 🙂 Предстои ми пътуване до Барселона през месец март за 3 дни.

 

Направил съм си програма за 2 от дните, но ще ми е интересно мнението ви, както и други предложения.

 

Ще бъдем 5 или 6 човека и също ме интересува кой е най-удачният вариант за градски транспорт за толкова души /какъв вид карта да си вземем/.

 

Не ми стана много ясно и изкачването до Тибидадо. Разбрах, че има автобус до някъде и от там нагоре е с лифт? Същото се отнася и за Монтжуик. Четох за няколко лифта и съвсем се обърках..

 

Това са маршрутите:

 

Ден 1: 

 

 

Ден 2:

 

https://www.google.com/maps/dir/%D0%A2%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D0%B1%D0%BE,+%D0%91%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B0,+%D0%98%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BA+%E2%80%9E%D0%93%D1%83%D0%B5%D0%BB%E2%80%9C,+%D0%91%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B0,+%D0%98%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/Pla%C3%A7a+d'Espanya,+%D0%91%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B0,+%D0%98%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B6%D1%83%D0%B8%D0%BA,+%D0%91%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B0,+%D0%98%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/@41.4097241,2.1191078,14z/data=!4m26!4m25!1m5!1m1!1s0x12a49789cff3db45:0xdb92ebc64b4e2a63!2m2!1d2.118611!2d41.4225!1m5!1m1!1s0x12a4a2ae52d441ab:0x899a0ba01aaace58!2m2!1d2.1526945!2d41.4144948!1m5!1m1!1s0x12a4a279425a8f21:0x23e0874a0e6110c2!2m2!1d2.1491173!2d41.3750289!1m5!1m1!1s0x12a4a24230e2aebd:0x116c63ebef94b50!2m2!1d2.1674931!2d41.3640002!3e2

 

Благодаря предварително 🙂

Връзка към коментар
Преди 1 час, Vunkara каза:

Не ми стана много ясно и изкачването до Тибидадо. Разбрах, че има автобус до някъде и от там нагоре е с лифт? Същото се отнася и за Монтжуик. Четох за няколко лифта и съвсем се обърках..

Има доста варианти до Тибидабо, но може би най-удачния за мен е този...,но с него стигате до самия парк горе и изпускате възможността да се возите на фуникуляра.

 

 

tibidabo.jpg

 

Другия вариант /при който ползвате едно билетче за градския или T10 ако си вземате/ е да хванете линия на метрото L7 от  Plaça Catalunya /първата спирка/ и слизате на последната спирка Av. Tibidabo и от там хващате автобус 196 /пак първа спирка / и слизате на последната спирка Plaça del Doctor Andreu и от там се качвате на фуникуляра /май 7 евро беше двупосчно/, който е интересен и има гледка по пътя

 

 

121836463--funicular-of-the-tibidabo-in-barcelona.jpg

 

А относно Монжуйк има лифт с който стигаш до горе и после друг с който обикаляш самия парк, а също така има и метро и автобус до там и обикаляш пеш...възможностите са много. Зависи кое изберете и ще дам повече инфо 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Ivko каза:

Има доста варианти до Тибидабо, но може би най-удачния за мен е този...,но с него стигате до самия парк горе и изпускате възможността да се возите на фуникуляра.

 

 

tibidabo.jpg🙂

Това е автобус, който се хваща от Desigual и отива директно там и няма нужда от повече прикачвания? Правилно ли разбирам? Не държим на гледките от финикуляра, понеже сме с по-възрастни хора и се опитвам да намаля ходенето максимално.. 🙂

 

Преди 1 час, Ivko каза:

А относно Монжуйк има лифт с който стигаш до горе и после друг с който обикаляш самия парк, а също така има и метро и автобус до там и обикаляш пеш...възможностите са много. Зависи кое изберете и ще дам повече инфо 🙂

Най-удачен ми се струва вариант, при който се качваме горе и след това обикаляме с другия /което не мога да си го представя/. Както споменах в групата има и по-възрастни хора и искам да спестя изкачване, вървене и т.н. максимално. Ще ми е полезен твоят съвет!

 

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 34 минути , Vunkara каза:

Това е автобус, който се хваща от Desigual и отива директно там и няма нужда от повече прикачвания? Правилно ли разбирам? Не държим на гледките от финикуляра, понеже сме с по-възрастни хора и се опитвам да намаля ходенето максимално.. 🙂

 Да точно то е шатъл и води точно горе до парка.

 

преди 34 минути , Vunkara каза:

Най-удачен ми се струва вариант, при който се качваме горе и след това обикаляме с другия /което не мога да си го представя/. Както споменах в групата има и по-възрастни хора и искам да спестя изкачване, вървене и т.н. максимално. Ще ми е полезен твоят съвет!

Значи най-кратък с най-малко прикачвания вариант е да хванете авобус 150 с първа спирка от Plaça Espanya и слизате на последната Castell de Montjuï от където се разхождате из парка и посещавате замъка и после се прибирате по същия начин.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.