Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

преди 40 минути , Vunkara каза:

А, това ли е най-добрият вариант за използване на градски транспорт от 5 души за 3 дни?

 

https://www.getyourguide.com/barcelona-l45/hola-bcn-barcelona-travel-card-t50000/?partner_id=C2O0ZY3&cmp=bcn_

Зависи колко ще ползвате транспорт аз лично не съм го ползвал това защото си вземам Т10 билет, който е за 10 пътувания/маркирания за целия транспорт 10.20 евро струва и едно маркиране е с валидност 90 минути в които може да се прикачвате на различен транспорт

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, разглеждам маршрути и се чудя от Тибидабо до парк Гауди какви варианти на придвижване има? Мисля да вземем карти Т10, но с 2 карти да минем двама възрастни и две деца (да се валидират по 2 пъти) понеже няма да ни трябват много пътувания-за 2 непълни дни сме.

Ще си позволя корекция на инфото от Ivko : Всяко маркиране на Т10 е с валидност 75 мин. а не 90. "passengers have 75 minutes between the first and last validation when changing lines or mode of transport."

 

И пак към Ivko Може ли инфо от коя страна на парка е ескалатора (и как се стига до там), снимка на който си качил 2 страници назад?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Има ли някакъв сравнително евтин начин за придвижване от Барселона до Жирона, Тарагона, Лейда, Монтсерат за двама души? Някакви групови билети, локални автобуси, юбер или въобще начин да се смъкнат тия ужасни цени на влаковете? 

Връзка към коментар

Конкретно до Монсерат не знам да има някакви групи, но е възможно и да има. За там принципно се купува пакет билет за влак двупосочно+траспорт до манастира и излиза по-евтино от колкото поотделно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В сайта на железниците виждам много билети, за които пише, че могат да бъдат закупени само на място, а не чрез електронната система. И точно тези влакове са означени като MD или Regional и са по-бавни. Някой има ли идея как да разбера каква им е цената?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, mary_shery каза:

 

Със сигурност автобуси има. Между Йейда, Барселона и Тарагона съм пътувал както с автобуси, така и с регионални влакове. 

Спомени отпреди 17 години, обаче, едва ли ти вършат работа. Знам само, че автобусите бяха по-евтини, но е възможно и да съм ги ползвал, понеже в Йейда живеех сравнително близо до автогарата, а ЖП гарата ми беше на половин час пеш. Имам някакви спомени и че автобусите също бяха с различна цена и времетраене на пътуването, в зависимост от това дали се качват на магистралите, или пътуват по други пътища. Че магистралите в Каталуния са платени.

(И, да, обръщат ми се червата, като го видя изписано Леида. На кастилски е Лерида, на каталунски се произнася Йейда 🙂 ) 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Някой ползвал ли е Barcelona Pass? В сайта им пише, че се включват Casa Mila, Casa Batlló, но в сайтовете им при закупуване на билети има точно определени часове. Това значи ли, че ако имам този Barcelona pass мога да отида без да си запазвам час?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 11.12.2019 г. в 20:29, master_of_germs каза:

Със сигурност автобуси има. Между Йейда, Барселона и Тарагона съм пътувал както с автобуси, така и с регионални влакове. 

Спомени отпреди 17 години, обаче, едва ли ти вършат работа. Знам само, че автобусите бяха по-евтини, но е възможно и да съм ги ползвал, понеже в Йейда живеех сравнително близо до автогарата, а ЖП гарата ми беше на половин час пеш. Имам някакви спомени и че автобусите също бяха с различна цена и времетраене на пътуването, в зависимост от това дали се качват на магистралите, или пътуват по други пътища. Че магистралите в Каталуния са платени.

(И, да, обръщат ми се червата, като го видя изписано Леида. На кастилски е Лерида, на каталунски се произнася Йейда 🙂 ) 

Честито да ти е обръщането на червата😁... 

IMG_20191227_172543.jpg.3b90eef4d71bb7c066e912022c21f1a1.jpg

... но явно и Леида си е на някакъв техен език... може би есперанто🤔😉

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , neuromancer каза:

Не бе, LL се чете Й

И, за да е кашата пълна, в каталунския език има и буква L.L , която се произнася като двойно "л"; шантаво е да видиш дума с точка по средата, примерно paral.lel 😬

@Radnev, не се заяждай, ами си гледайте кефа с Гената. Много скъп ми е на сърцето този град, а се радвам, че и Сарагоса сте успели да включите 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

От 1 януари 2020г., най-използваната карта за градски транспорт - Т 10 - вече се замени от картата Т - Casual.

В картата T - Casual отново влизат 10 пътувания, но цената от 10.20 вече става 11.35. По-големият проблем е, че с нея вече може да пътува само един човек. Важи за час и 15 минути. 

T - Casual и летището. 

T - Casual може да се използва за метрото и влакчетата от/до летището (T2), но не може да се ползва за новооткритата оранжева линия (L9) на метрото до летището (Т1). 

За новооткритата линия (L9) трябва да се използва Billet Aeroport за 4.60. 

IMG_20200105_213608.jpg.d311581d17817dbd4e87976fb06cc095.jpg

С оглед на неразбориите около новите карти си хванахме самолета на последно повикване. 

Възможно е  да има и други усложнения.🤨

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Radnev каза:

По-големият проблем е, че с нея вече може да пътува само един човек.

А това как го разбрахте? В сайта на транспорта пише, че си остава мулти общо взето нищо различно освен цената тя и преди не се ползваше за метрото до летището

 

31 December 2019 is the last day you can buy the T-10. T-10 cards purchased in 2019 can be used until 29 February 2020. From 1 January 2020, there will be the new travel card T-casual.

A multi-person travel card valid for 10 intermodal journeys from 1 to 6 zones.

 

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Напротив, дори името на картата е Individual 10-journey ticket и започват обяснението с думите Individual travel card valid....

 

Това което си цитирал не е за тази карта.

Има карти, с които може да минават много хора, но това са  T-grup и T-familiar, те са  multi-person travel / за ,много хора.

 

 

Още преди да я пуснат се знаеше, че вече е индивидуална, няма да може да се използва от група хора и се пишеше навсякъде за това.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За да няма объркване за транспорта, можете да ползвате до летището автобус 46 и слизате на спирка терминал 2АВ (първата на която спира за терминал 2). Автобусът се движеше много бързо и имаше 3 души вътре само, така че пропусна всички спирки до летището.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , Ivko каза:

А това как го разбрахте? два пъти не може да се маркира един след друг ли?

Картата може да се маркира много пъти поред, но служителка ни каза, че тази картата важи само за един човек. 

После се загледах във вече използваната Т10 и новата T Casual и видях, че на първата пише Multipersonal, а на втората Unipersonal. 

 

П. П. Между другото в Т Casual картата има още 6 пътувания и ако на някого му трябва мога да му я дам. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Пфуу днес се прибират приятели от там как не им казах да вземат една от старите,че сега ще ходим края на месеца двама за два дена и не ми се купуват две карти

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Radnev каза:

Картата може да се маркира много пъти поред, но служителка ни каза, че тази картата важи само за един човек. 

После се загледах във вече използваната Т10 и новата T Casual и видях, че на първата пише Multipersonal, а на втората Unipersonal. 

 

П. П. Между другото в Т Casual картата има още 6 пътувания и ако на някого му трябва мога да му я дам. 

Аз я искам, ако може.

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Здравейте. Според вас кой е най-удачният вариант за транспорт за 5 човека за 3 дни в Барселона? И Още нещо 🙂 Кацаме в 21:15 в Барселона, а апартаментът ни е на адрес Ctra. Reial, 71, 08960 Sant Just Desvern, Barcelona, Spain . Може ли някакви съвети за транспорт.. Благодаря 🙂

Връзка към коментар
преди 2 часа, Vunkara каза:

Здравейте. Според вас кой е най-удачният вариант за транспорт за 5 човека за 3 дни в Барселона? И Още нещо 🙂 Кацаме в 21:15 в Барселона, а апартаментът ни е на адрес Ctra. Reial, 71, 08960 Sant Just Desvern, Barcelona, Spain . Може ли някакви съвети за транспорт.. Благодаря 🙂

Честно казано вече не знам преди беше най-изгодно с тези Т10 защото се ползваха от много хора, но сега не знам освен за всеки поотделно пак от тях друг начин не виждам а за адреса нямам на идея като гледам се намира дооста далече от всичко...то даже метро не виждам да ходи близо там. При толкова голям избор и предлагане защо чак там? Със сигурност ще ви трябват карти, че навсякъде където и да идете при това местоположение на апартамента пеша нищо няма да направите.

Връзка към коментар

Въпрос на сметки, като зависи колко ще пътувате и колко ще вървите пеш.

 

За сега вариантите са два, новата индивидуална карта за 10 пътувания за всеки или туристическа карта за 48 часа  за 16,30 евро (14,67 € ако се купи онлайн предварително) или за 72 часа 23,70 евро(21,33 евро онлайн).

Туристическите карти включва и метрото до летището, за разлика от другите.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Старите карти с 10 пътувания ще важат до 29 февруари 2020 г, паралелно с новите T Casual.
От управата на градския транспорт в Барселона са съобщили, че в този преходен период T Casual ще може да се ползва споделено от повече хора, защото реално системата им е настроена така, че не прави разлика между двете карти 😚 единствено цената на новата карта е малко по-висока.

От 1 март обаче T Casual си става наистина индивидуална.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.