Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

Здравейте и ЧНГ!

 

Била съм в Барселона 2 пъти преди време и със сигурност нещата са се изменили...Имам няколко въпроса.

 

1. От летището до града има/ше метро. То влиза ли в някаква карта (т.е. да си купя такава от летището) или трябва отделен билет и вече в града мога да си купя карта/талон билети? Колко струва единичния билет от летището, ако не се включва в никаква карта?

2. Спомням си че имаше някакви талони за 10 пътувания - Т10...Сега съществуват ли? Пак ли са на същия принцип за 10 пътувания в рамките на 90 мин. всяко? Калко им е актуалната цена? Прочетах, че има някава промяна...

3. До Тибидабо с какво се ходи? Имам предвид има ли обществен транспорт или е само шатъл?

4. Имаше някакви кабинки над залива - от къде до къде ходят и с какви билети са?

5. Посетила съм доста музеи, но къщите Батьо и Мила - не. Коя от двете е по-хубава и по си заслужава да разгледам?

6. Дворецът Гюел до пазар Бокерия дали да купувам предварително билети?

7. Дворецът Педралбес струва ли си да се отиде до там, за да се види фантана на Гауди?

 

Благодаря предварително!

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Balkanka каза:

Здравейте и ЧНГ!

 

Била съм в Барселона 2 пъти преди време и със сигурност нещата са се изменили...Имам няколко въпроса.

 

1. От летището до града има/ше метро. То влиза ли в някаква карта (т.е. да си купя такава от летището) или трябва отделен билет и вече в града мога да си купя карта/талон билети? Колко струва единичния билет от летището, ако не се включва в никаква карта?

2. Спомням си че имаше някакви талони за 10 пътувания - Т10...Сега съществуват ли? Пак ли са на същия принцип за 10 пътувания в рамките на 90 мин. всяко? Калко им е актуалната цена? Прочетах, че има някава промяна...

3. До Тибидабо с какво се ходи? Имам предвид има ли обществен транспорт или е само шатъл?

4. Имаше някакви кабинки над залива - от къде до къде ходят и с какви билети са?

5. Посетила съм доста музеи, но къщите Батьо и Мила - не. Коя от двете е по-хубава и по си заслужава да разгледам?

6. Дворецът Гюел до пазар Бокерия дали да купувам предварително билети?

7. Дворецът Педралбес струва ли си да се отиде до там, за да се види фантана на Гауди?

 

Благодаря предварително!

 

 

1.2. Да сега кацат на Т2 отново Уиз и Раян метрото е 4.50лв и се заплаща отделно няма за него карта иначе може да си хванете влака те са една до друга сприките ида си вземете Т10 карта мисля, че беше 12 евро /но вече важи само за един човек т.с. не може два пъти да се маркира и да влизат двама, както беше със старите Т10/ с 10 пътувания и важи от/до летище НО само за влака

3. Може да се стигне с метро+автобус+Funicular /ползваш си картата Т10 само за първите две, влакчето се заплаща/ и с шатъл, който тръгваше мисля от плаза Каталуня, цената на която ти влиза ако закупиш вход за парка иначе се заплаща

4. Да въжения лифт, който минава над пристанището ако говориш за това. Той тръгва от Барселонета плажа има три станции мисля и последната му спирка е на Монжуик. Той тръгва от тук

5, 6 и 7 нямам мнение

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 36 минути , Ivko каза:

1.2. Да сега кацат на Т2 отново Уиз и Раян метрото е 4.50лв и се заплаща отделно няма за него карта иначе може да си хванете влака те са една до друга сприките ида си вземете Т10 карта мисля, че беше 12 евро /но вече важи само за един човек т.с. не може два пъти да се маркира и да влизат двама, както беше със старите Т10/ с 10 пътувания и важи от/до летище НО само за влака

3. Може да се стигне с метро+автобус+Funicular /ползваш си картата Т10 само за първите две, влакчето се заплаща/ и с шатъл, който тръгваше мисля от плаза Каталуня, цената на която ти влиза ако закупиш вход за парка иначе се заплаща

4. Да въжения лифт, който минава над пристанището ако говориш за това. Той тръгва от Барселонета плажа има три станции мисля и последната му спирка е на Монжуик. Той тръгва от тук

5, 6 и 7 нямам мнение

Супер! Благодаря много!

Въженият лифт над залива, вярно на Монтжуик съм му виждала станцията, като съм се качвала на хълма там. А той с какви билети е? Тези Т10 вършат ли работа?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Balkanka каза:

Супер! Благодаря много!

Въженият лифт над залива, вярно на Монтжуик съм му виждала станцията, като съм се качвала на хълма там. А той с какви билети е? Тези Т10 вършат ли работа?

Неее за него се купуват билети от начална станция последно беше 15 евро на посока. Говорим за този той последната му спирка е на парка там горе има като тераса.

 

1200px-Torre_de_Jaume_I_(Barcelona)1788.jpg

 

Иначе на самия Монжуик има друг лифт, който обикаля над парка той стува 12 евро

 

BarcelonaTelef_C3_A8ric-T24-c_O.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Относно къщите на Гауди - Батийо е много красива и уникална, горещо я препоръчвам! По принцип всяка е различна, но от снимките тя ме беше грабнала най-много и не съжалявам, че избрах нея.

Парк Гюел е задължителен, едно от най-красивите места в Барселона. Купуват се билети предварително, може да проверите в сайта за колко напред са продадени. Аз съм била през март, но преди пандемията и имаше примерно за 1 ден напред билети. Възможно е да се влезе преди отварянето на парка безплатно, аз така направих и нямаше почти никакви хора и беше светло вече (около 8 часа), влиза се откъм горната част на парка. В една от темите имаше подробно описание как се стига и от къде може да се влезе. 
За двореца Педралбес не бих казала, че ми хареса особено, защото фонтанът не работеше и като цяло градината му прилича на обикновен парк. В нета има нощни снимки с окраса и светлинки, не знам дали е било само коледно или го има по принцип. През деня не беше нищо впечатляващо и дворецът също не работеше.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

Неее за него се купуват билети от начална станция последно беше 15 евро на посока. Говорим за този той последната му спирка е на парка там горе има като тераса.

 

1200px-Torre_de_Jaume_I_(Barcelona)1788.jpg

 

Иначе на самия Монжуик има друг лифт, който обикаля над парка той стува 12 евро

 

BarcelonaTelef_C3_A8ric-T24-c_O.jpg

Ясно! Хич не са евтини, но ще се кача на единия да позяпам отгоре. 🙂

преди 1 час, mary_shery каза:

Относно къщите на Гауди - Батийо е много красива и уникална, горещо я препоръчвам! По принцип всяка е различна, но от снимките тя ме беше грабнала най-много и не съжалявам, че избрах нея.

Парк Гюел е задължителен, едно от най-красивите места в Барселона. Купуват се билети предварително, може да проверите в сайта за колко напред са продадени. Аз съм била през март, но преди пандемията и имаше примерно за 1 ден напред билети. Възможно е да се влезе преди отварянето на парка безплатно, аз така направих и нямаше почти никакви хора и беше светло вече (около 8 часа), влиза се откъм горната част на парка. В една от темите имаше подробно описание как се стига и от къде може да се влезе. 
За двореца Педралбес не бих казала, че ми хареса особено, защото фонтанът не работеше и като цяло градината му прилича на обикновен парк. В нета има нощни снимки с окраса и светлинки, не знам дали е било само коледно или го има по принцип. През деня не беше нищо впечатляващо и дворецът също не работеше.

Благодаря Ви, но почти всичко съм видяла в Барселона и затова съм задала въпроси само за неща, които не познавам. Саграда, музея на Пикасо, националния музей на Каталуня, парка Гюел, площадите, магическия фонтан, катедралата, църквата Санта Мария дел Пи и другата - Санта Мария дел Мар, гъските зад катедралата, горе на катедралата, горе на колоната на Колумб, болницита Свети Павел и хълма Монтжуик съм ги видяла вече 🙂 . А, да, и парка Сиутадела съм посетила...

Връзка към коментар
преди 47 минути , Balkanka каза:

Благодаря Ви, но почти всичко съм видяла в Барселона и затова съм задала въпроси само за неща, които не познавам.

Значи трябва да отидеш в летните месеци и да отидеш на Монсерат 🤓

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, Да помоля за разяснение на вариантите за използване на градски транспорт в Барселона.

Инфо за групата - цялото семейство сме, 4 човека, най-малкия е на 10 и половина към момента, сиреч по техните правила - 4 възрастни

Там ще сме от петък 18.02, кацаме около 9 сутринта и се прибираме с вечерния полет на уиз в неделя 20.02, което са си 3 дни за използване на градски транспорт.

На първо четене Т-casual (индивидуална, 10 пътувания 11,35евро) и T-familiar (семейна, но вече 8 пътувания, 10евро) изглеждат приемливи варианти, но в описанието и на двете има следния текст:

In the case of one-zone cards, passengers have 75 minutes between the first and last validation when changing lines or mode of transport. This time increases by 15 minutes for each zone. Not valid for Aeroport T1 and Aeroport T2 metro stations on line L9 Sud.

Въпрос 1: Ако избера тези карти, явно трябва да си закупим отделно билети от и до летището срещу 5,15 евро на човекопосока :)))

Въпрос 2: Какви са тези 75минути за които говорят. Идеята да не би да е, че след като си маркирам картата в някакво превозно средство, в последствие имам 75 минути да се прекачвам и тези прекачвания са безплатни? Сигурно трябва да се маркира картата и когато се прекачваме?

Идеята какво да видим в това първо посещение в града все още не е избистрена, но каквото и да правим май трябва да се има предвид, че наех някакво апартаментче в квартала около Камп Ноу, което явно покачва бройката на употреба на билети за градски транспорт. Ако наистина Т-casual и T-familiar не мога да ги използвам за трансфер от/до летището, то тогава:

Въпрос 3: Не е ли това най-доброто решение "3 day Hola Barcelona Travel Card (72h)" с цена 23,80, но и с опция за 10% отстъпка ако я заявиш онлайн?

Връзка към коментар

Т картите не важат за метрото от летището, но важат за влака. 75 минути след като я маркираш може да се прекачваш колкото искаш, отбелязва се часа, когато си я маркирал.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Споделям, че закупуването на карта GoCity спестява парички при ненормално високите цени за забележителностите в Барселона. Взехме си карти за 2 дни и без да си даваме зор успяхме да посетим Парка Гюел и Саграда Фамилия първия ден. Между тях се вмъкнахме и на 4Д Гауди Експириънс, което е съвсем близо до парка. Не си заслужава особено, но пък отпочинахме 20 минути докато гледахме филмчето за Гауди. На втория ден последователно посетихме Каза Батио, Каза Мила и Камп Ноу. Картата струваше 85 евро, като в нета лесно се намират промо кодове за 10 или повече процента отстъпка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване до Барселона. Ще се движим група от 8 човека. Дали ако вземем фамилната карта за 8 пътувания би било най-добре финансово. Пътуваме всички в рамките на 75 мин с една карта.

С коя линия на метрото се стига до аквариума и как се казва спирката, на която трябва да слезем?

Благодаря!

Връзка към коментар
На 26.04.2022 г. в 14:49, Anelia Kostadinova каза:

Здравейте, предстои ни пътуване до Барселона. Ще се движим група от 8 човека. Дали ако вземем фамилната карта за 8 пътувания би било най-добре финансово. Пътуваме всички в рамките на 75 мин с една карта.

С коя линия на метрото се стига до аквариума и как се казва спирката, на която трябва да слезем?

Благодаря!

За Аквариума ние използвахме L4 и слязохме на Barceloneta. Мисля, че пешеходното разстояние е сходно ако използвате L3 и слезнете на Drassanes.

За фамилната карта не мога да отговоря, ние бяхме за 3 дни и всички използвахме 72ч карти без ограничение в броя на пътуванията.

Ако графикът Ви го позволява планирайте посещението на Аквариума в дните от седмицата, когато хранят акулите. Те са фиксирани, ние ги уцелихме в петък и помня че през седмицата имаше още едно хранене ама кой ден беше... 

Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте! 🙂

 

Препоръки за хубава паеля или като  цяло хубави автентични ресторантчета в Барселона? 🙂 Бил съм и преди в града, но така и не ми направи впечатление храната, освен в един португалски ресторант 😂 

 

Благодаря! 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Когато се опитам да взема билети за новия фуникуляр към Тибидабо ми дава, че всички делнични дни до края на месеца са заети - при положение, че го дават с 252 места малко ме съмнява това, някой скоро да е взимал билет за този фуникуляр и как се процедира да знае? Другото, което ми хрумва е, че работи единствено през уикенда, което обаче на мен не ми върши работа, стария в такъв случай работи ли? 

 

EDIT: намерих инфото, оказва се, че работи само уикендите 🙂

 

PANORAMIC AREA

Open:

  • February: weekends.
  • From March to December: every day (except on the 25th and 26th of December).
  • January: The 2nd, 3rd, 4th and 5th of January.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Kosta Grudov каза:

Когато се опитам да взема билети за новия фуникуляр към Тибидабо ми дава, че всички делнични дни до края на месеца са заети - при положение, че го дават с 252 места малко ме съмнява това, някой скоро да е взимал билет за този фуникуляр и как се процедира да знае? Другото, което ми хрумва е, че работи единствено през уикенда, което обаче на мен не ми върши работа, стария в такъв случай работи ли? 

За кога искате да вземете билети защото самия парк отваря на 4-ти март, а панорамната площадка работи само уйкендите през февруари. Ако е за този месец пробвайте за някой уйкенд да вземете ако не става значи фуникуляра работи с работното време на парка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Ivko каза:

За кога искате да вземете билети защото самия парк отваря на 4-ти март, а панорамната площадка работи само уйкендите през февруари. Ако е за този месец пробвайте за някой уйкенд да вземете ако не става значи фуникуляра работи с работното време на парка.

Да, така са го направили явно за февруари - само панорамната площадка работи през уикендите и фуникуляря с нейното работно време. 🙂 иначе исках за идната седмица да взема билет, понеже полета обратно от Барселона е събота вечер и ми се искаше съботата да е супер лежерна и да не се разкарвам до там тогава, но ще направя поразместване на програмата, тъй като не остана друг избор. 🙂 А и билетите бяха промо на 50% след купуването на тези за парк Гюел 😄

Благодаря! 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Ivko каза:

А ти искаш с него да се качиш конкретно ли понеже може и с автобус да се качиш до горе.

Да, с фуникуляра исках специално да е, хем да видя новичкия как е 😄 взех билети пък да видим на място как ще е

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Вероятно не съм избрала най-подходящата тема за едно питане, но се извинявам предварително. Търся сладкарница или място от където  можем да вземем торта. По време на престоя ни в Барселона през пролетта ще имаме рожденик и ми се иска да го изненадаме. За предпочитане ако мястото е около площад Испания, но за неустоими торти ще отидем и на по-отдалечено място. Благодаря много !

Връзка към коментар
преди 9 часа, Инка каза:

Здравейте,

 

Вероятно не съм избрала най-подходящата тема за едно питане, но се извинявам предварително. Търся сладкарница или място от където  можем да вземем торта. По време на престоя ни в Барселона през пролетта ще имаме рожденик и ми се иска да го изненадаме. За предпочитане ако мястото е около площад Испания, но за неустоими торти ще отидем и на по-отдалечено място. Благодаря много !

В търговския център на Плаца Испания (този, който прилича на стадион за корида) видях, че има сладкарница. Всъщност видях само торта на парче, но може там да проверите.

Връзка към коментар
преди 10 часа, Инка каза:

Здравейте,

 

Вероятно не съм избрала най-подходящата тема за едно питане, но се извинявам предварително. Търся сладкарница или място от където  можем да вземем торта. По време на престоя ни в Барселона през пролетта ще имаме рожденик и ми се иска да го изненадаме. За предпочитане ако мястото е около площад Испания, но за неустоими торти ще отидем и на по-отдалечено място. Благодаря много !

В близост до площад Испания, за места, където да продават цели торти, Гугъл ми даде това:

 

Screenshot_2023-02-27_18-04-37.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Инка каза:

Здравейте,

 

Вероятно не съм избрала най-подходящата тема за едно питане, но се извинявам предварително. Търся сладкарница или място от където  можем да вземем торта. По време на престоя ни в Барселона през пролетта ще имаме рожденик и ми се иска да го изненадаме. За предпочитане ако мястото е около площад Испания, но за неустоими торти ще отидем и на по-отдалечено място. Благодаря много !

Ако сте в Барселона няколко дена преди деня Х разпитайте в мястото, където сте настанени. Логично е местните да знаят  най-добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Инка каза:

Здравейте,

 

Вероятно не съм избрала най-подходящата тема за едно питане, но се извинявам предварително. Търся сладкарница или място от където  можем да вземем торта. По време на престоя ни в Барселона през пролетта ще имаме рожденик и ми се иска да го изненадаме. За предпочитане ако мястото е около площад Испания, но за неустоими торти ще отидем и на по-отдалечено място. Благодаря много !

Испанците не са особено добри в десертите и най-вече в тортите, за разлика от всичките си съседи.

 

 

 

Връзка към коментар

Благодаря много iaia_mama, ще се възползвам от картата.   За съжаление нямам време приди това, за да си набележя, но благодаря Светослав.  Вече питах мястото за настаняване, но така и не получих никакъв отговор , явно не са много по услугите. В случая става дума само за информация, нищо повече. Благодаря още веднъж на всички. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • kdelin
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.