Прескочи до съдържание

Гранада и билети за Алхамбра


cck

Препоръчани мнения

Препрочитайки си темата за Андалусия, реших да отворя нова за Алхамбра

 

Преди няколко дни посетихме и Гранада, по-конкретно спахме в централната част и понеделнишки в ранни доби на опашката пред Алхамбра (Ал Амбра може би е по-правилно?)

 

Това за Bono Turistico, за което разказа Stenk още е вярно. Онлайн могат да се купят от http://www.granadatur.com/granada-card срещу 33 EUR, като осигуряват достъп и до други места извън комплекса.

Ето сайт: http://www.granadatur.com/granada-card

Ние не бяхме се снабдили с такава карта

 

Вариантът за онлайн резервация също отпадна, понеже официалният продавач Ticketmaster, чийто сайт даваше противоречиви резултати за това кои дни са налични и не можа нито веднъж да продължи към плащането.

Вариантът с телефона (само от Испания) срещна усмивката на рецепциониста, но той бе така учтив да се обади и потвърди - да пробваме онлайн.

 

Има и вариант (както дават съвети от Tripadvisor) с туристическа агенция (гид на място) срещу 40-50 EUR в зависимост от агенцията. Не стигнахме до него.

 

С опашката се справихме :) В 7 часа бяхме примерно със стонина човека чакащи пред нас. В 8, когато касите отварят вече хората бяха над 1000. В 9 взехме билети, като дворците на Насридите бяха записани за 13:30.

Цената на индивидуалното посещение General Diurna е 14,50 EUR (към Август 2014)

 

Ето малко повече и за организацията на посещението там.

Алхамбра е голям хълм, ограден от крепостни стени. Зад тези стени са трите двореца на Насридите и други дворци като Generalife, Alkazaba, този на Carlos V, както и множество градини, крепостни стени, музей, старинни бани и др.

От централните градски части се стига с автобус (C3) или пеша. Центърът е недостъпен с автомобил, като за Алхамбра има отбивка от магистралата, която се ползва за достъп. Паркингите са досами входа.

 

Прословутото чакане за билети е заради дворците на Насридите. Не че няма смисъл в посещението и без тях.

Билетите за деня (за трите двореца на Насридите са общо 2000 броя), разпределени в по два цикъла

Morning: from 8:30 am to 02.00 pm

Afternoon: from March 15 to October14 from 02.00 pm to 08.00 pm

       from October15 to March 14 from 02.00 pm to 06.00 pm

 

Има нощни обиколки, за които могат да се вземат билети и на място, но те не включват въпросните дворци.

В 8:00 когато отварят касите се случва следното:

 

За първия цикъл до 14 ч.:

Обособява се опашка от общо чакащи за билети в свободна продажба (500 бр.билети)

Резервиралите онлайн стоят на друга такава (500 бр. билети) и чакат (по-малко) за да достигнат автоматите за издаване на резервираните билети вътре.

Тези с картите Bono Turistico и гидовете си чакат пред друга будка - за тях нещата са малко по-лесни. Влизат когато дойдат, а часовете за дворците на Насридите са от 10:00.

IMG_3590.JPG

 

И така желаните билети, ако не включват въпросните дворци (бройката билети не е ограничена) - купувате и влизате направо.

Ако пък ги включват, ви казват най-ранен час за влизане в тези три двореца. Влизате и разглеждате всичко останало докато дойде учерения час (указан на билета). Не пускат по рано, не важи за по-късно.

Идеята в това ограничение е, че самите дворци са малки и е трудно да пускат повече от 100-200 човека на всеки половин час. Системата е далеч от перфектното, но е такава...

 

Обиколката на останалите обекти в рамките на комплекса отнема около два часа в спокоен темп.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Да добавя и няколко снимки все пак :)

 

Градините

IMG_3600.JPG

 

Дворецът на Carlos V

IMG_3639.JPG

IMG_3629.JPG

 

 

Дворците на Насридите

IMG_3612.JPG

IMG_3655.JPG

IMG_3664.JPG

 

Гледка към града от една от кулите

IMG_3632.JPG

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

При мен покупката от Ticketmaster се получи. Вярно, че от петия опит, но в крайна сметка получих потвърждение на мейла. Цена на индивидуално посещение към днешна дата: 15,40€.

Връзка към мнение

Хотелите с Гранада имат система, с която могат да осигуряват билети за Алхамбра.  Аз така се сетих в последния момент миналата година и навсякъде он-лайн ми даваше, че билетите са изчерпани.  Изпратих е-мейл на хотела, за който имахме резервация, и те ни намериха билети  - на същата цена, на която бихме си ги купили на място (не помня вече точната сума).

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Попълвам данните на картата, съгласявам се с условията,натискам Продължи, но нищо не се случва... пробвах през Мозила и Хром. Идеи как да се справя?

Връзка към мнение

Преди можеше да се купува от туристинфото на централния площад, но само за друг ден, не за същия, докато касите продават само за същия ден. Последния път отидохме на време и не чакахме много, но беше април

Връзка към мнение

Най - добре си купи билетите он-лайн защото е голяма навалица най вече заради двореца на Насридите, който може да се посети само в определен час

Връзка към мнение

Попълвам данните на картата, съгласявам се с условията,натискам Продължи, но нищо не се случва... пробвах през Мозила и Хром. Идеи как да се справя?

Рестартирай, пробвай през експлорър. И при мен май не стана от първия път. Да не би да са ти блокирани pop-up прозорци, а да се изисква въвеждане на 3D парола в отделен прозорец?

 

Аз успях да купя билети онлайн и после ги разпечатахме на банкомат (забравих банката, но я пише в сайта), много удобно.

Връзка към мнение

Рестартирай, пробвай през експлорър. И при мен май не стана от първия път. Да не би да са ти блокирани pop-up прозорци, а да се изисква въвеждане на 3D парола в отделен прозорец?

 

Аз успях да купя билети онлайн и после ги разпечатахме на банкомат (забравих банката, но я пише в сайта), много удобно.

По принцип на Caixa се разпечатват разни билети

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пробвам да купя билети през ticketmaster.es,но ми дава дати само до края на август.

Мисля, че пускаха само до 3 месеца напред. Рано е за вас.

Връзка към мнение

През хотелите не става.Резервирах два хотела и се свързах с тях.Предлагат ми билети,но само с гид на цена 47евро.Казах им,че искам само билети,но ми отговориха,че мога да ги купя или по интернет от ticketmaster или на гише.

Връзка към мнение

През хотелите не става.Резервирах два хотела и се свързах с тях.Предлагат ми билети,но само с гид на цена 47евро.Казах им,че искам само билети,но ми отговориха,че мога да ги купя или по интернет от ticketmaster или на гише.

 

Ами ха де!  При нас стана - преди две години, имахме резервация за Pensión Suecia, пратих им е-мейл две-три седмици преди да отидем, когато установих, че он-лайн билетите навсякъде са изчерпани, и ни осигуриха два билета на най-ниската цена (на която се купуват на гишето на място), вече не помня точната сума... :(

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Ще си задам въпроса в тази стара тема, малко да я ъп-на. Този сайт ОК ли е за покупка на билет 

https://tickets.alhambra-patronato.es/en/   ? Часът за двореца гарантиран ли е?

Предполагам че ми трябва Alhambra General ?

 

Връзка към мнение

@Радослав, ние сме купували от ticketmaster.es и сме ги взимали на място от специално гише, като пристигнем. Точно както е обяснено по-горе. Вероятно и твоят сайт е ок, споделям нашият опит.

Връзка към мнение

Аз опит с купуването на билети за Аламбра нямам, че ни ги бяха купили домакините предварително, но наистина си ги получихме от някакво гише. Пиша по този начин, защото пътуването ми беше един вид "подарък" и аз общо взето се "возих" ;) почти през цялото време. Децата го бяха организирали вместо мен.

Щях да забравя, не знам как става номера, но знам че има опция за група с гид и такава - самостоятелно. Нас ни "прикачиха" към някаква група с англо-говорящ гид, но бяха проверки на билетите на три места, вътре в двореца и градините.

Редактирано от Lyubina
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,
вчера изживях много радини вълнения. Един приятел ми каза "влизай в магеланци като си организираш нещата" и аз влизам в тази тема и чета, че трябва да си букна билети за алхамбра по-рано. А остават 45 дни до 31 март - 5 април, когато ще съм в района на Гранада. Гледам аз в официалния сайт https://tickets.alhambra-patronato.es/en/

всичко е разпродадено ..., а щеше да ми е 38 евро за семейството...
почнах да ровя по интернет и намерих по 780 лв. до 1 000 лв. с гайд (пиша за включен Nasrid Palace)

накрая вече се бях отчаял и намерих за 41 евро за над 12 г. и за 22 евро за под 12 г. Общо 145 евро, да ми е честито. Единствената възможност за 31 март от 11 ч., а аз кажам в Мадрид на 30 март в 19:10 ч. Значи ще имам 5 часа пътуване с колата рентакар и ще избера да се спи близо до Гранада.

После видях че е не 41 евро и 22 евро, а това са паунди, айде още 10% отгоре.

Е така е, като съм пишман турист. А в Барселона за музея на Пикасо биднах онлайн предния ден и подминахме опашката, но не съм очаквал, че трябва да бидвам 3 месеца по-рано.

Малък ужас

Моля кажете какво друго трябва да резервирам отсега?
Мисля да посетя Кордоба, Севиля, Гранада, Толедо и Мадрид (малей, там има доста неща).

Редактирано от mariyan
Връзка към мнение

Можело е да купиш Granada card,  която cck е описал в първия пост.  40€,  дава достъп и до други забележителности + градски транспорт и най-важното не си така ограничен в посещението освен за часа за двореца на Насридите.  Затова пък може да се купи от днес за утре и получаваш достъп независимо,  че билетите от официалния сайт на Алхамбра са разпродадени. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
23 minutes ago, stanimir said:

Можело е да купиш Granada card,  която cck е описал в първия пост.  40€,  дава достъп и до други забележителности + градски транспорт и най-важното не си така ограничен в посещението освен за часа за двореца на Насридите.  Затова пък може да се купи от днес за утре и получаваш достъп независимо,  че билетите от официалния сайт на Алхамбра са разпродадени. 

Благодаря, но сега гледам, че за моите дати Granada card са свършили за Nasrid Palace, а да ходя до Андалусия без да видя Алхамбра, е малко тъпо и бях готов да кихам...

Мразя ги тия тежки забележителности.

За Мадрид трябва ли да резервирам нещо 3 месеца предварително? А за Севиля или Кордоба?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако имаш резервация за хотел в Гранада - обади им се.  Хотелите си имат мрежа, чрез която могат (евентуално) да ти осигурят билети за Алхамбра. 

Връзка към мнение
преди 4 часа, noshtna_ptica каза:

Мен ме посъветваха и резервирах предварително Алкасар в Севия

Наистина трябва да се резервира. Аз бих взела билети предварително и за катедралата .

http://www.catedraldesevilla.es/

 

Ние бяхме в Севиля за 4 пълни дни (3.01/7.01) и почти нищо не видяхме. Само катедралата и Алкасар в два отделни дни. 6ти януари е почивен ден и всичко беше затворено. Аз бях чела, че няма толкова туристи по това време, но местните имат ваканции и беше лудница, навсякъде беше пълно. На 2рия ден реших да взема билети онлайн, след като видях опашките, но имаше  опции само за скъпи турове и за това си оставихме по един ден за всяка главна забележителност.

преди 6 часа, mariyan каза:

Здравейте,
вчера изживях много радини вълнения. Един приятел ми каза "влизай в магеланци като си организираш нещата" и аз влизам в тази тема и чета, че трябва да си букна билети за алхамбра по-рано. А остават 45 дни до 31 март - 5 април, когато ще съм в района на Гранада. Гледам аз в официалния сайт

Повери за официални празници, сигурно по Великден, много забележителности ще бъдат затворени. И предполагам заради Великден, билетите вече са разпродадени специално за Алхамбра. 

Редактирано от БраниB
Връзка към мнение

В Севиля бях с предварително закупени билети за катедралата. Като видях опашката, си благодарих, че съм го направила. Влязохме без да чакаме.

За Алказар в Севиля чакахме не повече от 15-20 мин. (месец април), но имаше някаква част от двореца, която беше с ограничен достъп и така и не разбрах какво пропуснах. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.