Прескочи до съдържание

Гранада и билети за Алхамбра


cck

Препоръчани мнения

преди 13 часа, stanimir каза:

Можело е да купиш Granada card,  която cck е описал в първия пост.  40€,  дава достъп и до други забележителности + градски транспорт и най-важното не си така ограничен в посещението освен за часа за двореца на Насридите.  Затова пък може да се купи от днес за утре и получаваш достъп независимо,  че билетите от официалния сайт на Алхамбра са разпродадени. 

Точно това бях направила и аз. Пътуването до Гренада беше внезапно, всички билети бяха разпродадени и въпреки това успяхме да влезем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, БраниB каза:

Наистина трябва да се резервира. Аз бих взела билети предварително и за катедралата .

http://www.catedraldesevilla.es/

 

 

Aз не съм взела за катедралата, понеже четох, че билети безпроблемно могат да се вземат от Ел Салвадор. Обаче, нашето посещение ще е в събота и може би е по-добре да резервираме. Пробвах, но има едно едно поле NIF/CIF, което не ми е ясно какво е и какво трябва да попълня? И таксата от 1 евро за цялата резервация ли е или за всеки билет?

Връзка към мнение
преди 25 минути , noshtna_ptica каза:

Aз не съм взела за катедралата, понеже четох, че билети безпроблемно могат да се вземат от Ел Салвадор. Обаче, нашето посещение ще е в събота и може би е по-добре да резервираме. Пробвах, но има едно едно поле NIF/CIF, което не ми е ясно какво е и какво трябва да попълня? И таксата от 1 евро за цялата резервация ли е или за всеки билет?

Ние си чакахме на опашката и за това си отиде един ден. Не съм наясно как точно става резервацията. Но 1 евро е за цялата резервация, а NIF/CIF -NIF = Número de Identificación Fiscal (for individuals), CIF = Certificado de Identificación Fiscal (for companies), ествесно от гугъл.

Има комбиниран билет за катедралата, ла Жиралда и ел Салвадор. Ние като бяхме в ел Салвадор ни пуснаха без пари, не знам защо.Отговорът беше - "Today, no ticket".:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Признавам, че съм блондинка, та правилно ли разбирам, че трябва да си въведа данните от ЛК?

Връзка към мнение
преди 17 минути , noshtna_ptica каза:

Признавам, че съм блондинка, та правилно ли разбирам, че трябва да си въведа данните от ЛК?

Да :lol:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, noshtna_ptica каза:

Признавам, че съм блондинка, та правилно ли разбирам, че трябва да си въведа данните от ЛК?

Полето с CIF-а го прескачаш,

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз някаква късметлийка ще дойда явно, отидохме си сутринта без никакви билети и резервации и директно от касата си купихме. Малко след това бяхме вътре. Въобще не съм знаела, че трябва предварително, но това беше преди 2 години.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Купих и аз билети за Алхамбра, но има нещо, което не разбирам. Четох тук, че си ги вземаш или от офиса, или си ги разпечатваш там от някакви автомати, обаче се обърках от това, което са ми написали:

 

TICKETS ACQUIRED ON THE INTERNET OR BY TELEPHONE

These tickets allow direct access to the complex, no need to stop at the ticket offices.

 

Само че на pdf-a с така наречените билети ми пише "this is not a ticket"... И тук идва следващото:

 

TICKETS COLLECTION

If necessary, tickets purchased by internet or telephone can be collected at the monument's ticket office, showing a personal identification document issued by the Ministry of Internal Affairs or the equivalent institution in your country, together with the receit of your reservation or the email address used for the purchase.

Tickets can also be collected in the vending machines located next to the Pavilion of Access to the monument, entering the locator and the email used to make the purchase.

Tickets with reduced prices (except children under 12 years old), reserved and bought in advance through internet, telephone or ATMs, must be withdrawn at the monument ticket office. For this type of tickets it is NECESSARY to accredit the conditions that entitle to the discount.

 

Значи заради нашата баба (която ще си водим с нас този път) ще трябва все пак задължително да минаваме през офиса, така ли се получава? Какво искат да кажат с "must be withdrawn"???

Връзка към мнение

Пише, че билетите с намалена цена се взимат само от офиса и срещу документ, доказващ, че лицето, за което са купени отговаря на съответните условията (в случая възраст).  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дам, ще се наложи явно. До колкото си спомням имаше офис и в центъра на Гранада, дано той ви свърши работа да не губите време по опашките пред двореца. Колкото до фразата, мисля че е крив превод на "трябва да бъдат показани". Може би някой, ако погледне как е в оригинал на испански...

Връзка към мнение

Не знаех, че имат и друг офис, а може ли предния ден да се свърши тази работа с проверката, или трябва да е на деня? И трябва ли цялата ни група да присъства на проверката на 1 човек (по-точно трябва ли човекът, закупил билетите, т.е. аз, да съм там). А въпросът с интернет билетите, които уж директно ти дават достъп, ама на тях пише, че не са билети? Накрая ще си отвисим по опашки, усещам аз...

 

П.п. Е докога криви преводи на такива сериозно туристически сайтове?!?

Редактирано от searus
Връзка към мнение
На 1.3.2018 в 13:12, venceremos каза:

Пише, че билетите с намалена цена се взимат само от офиса и срещу документ, доказващ, че лицето, за което са купени отговаря на съответните условията (в случая възраст).  

Ние бяхме с малко дете и заради него трябваше да вземем билетите от Алхамбра директно. Преди това пробвахме и в банката Caixa и в централното туристическо бюро, уви трябваше да отидем и да чакаме на опашка. Дадох паспорта на детето, но не  го погледнаха дори или само с периферията, аз не забелязах нищо. Мисля,че давах и кредитната карта, с която бях купила билетите.

На 1.3.2018 в 17:50, searus каза:

Не знаех, че имат и друг офис, а може ли предния ден да се свърши тази работа с проверката, или трябва да е на деня? И трябва ли цялата ни група да присъства на проверката на 1 човек (по-точно трябва ли човекът, закупил билетите, т.е. аз, да съм там). А въпросът с интернет билетите, които уж директно ти дават достъп, ама на тях пише, че не са билети? Накрая ще си отвисим по опашки, усещам аз...

 

П.п. Е докога криви преводи на такива сериозно туристически сайтове?!?

Аз също много се чудих, но видях хора с принтирани билети. Може би, заради намаленият билет ... 

Редактирано от БраниB
Връзка към мнение
преди 9 минути , БраниB каза:

Ние бяхме с малко дете и заради него трябваше да вземем билетите от Алхамбра директно. Преди това пробвахме и в банката Caixa и в централното туристическо бюро, уви трябваше да отидем и да чакаме на опашка. Дадох паспорта на детето, но не  погледнаха  или само с периферията, аз не забелязах нищо. Мисля,че давах и кредитната карта, с която бях купила билетите

За децата пишеше, че не важи това правило и не трябва да се ходи до офиса за проверка. Или пак ще е куц превода...

Връзка към мнение
В момента, searus каза:

За децата пишеше, че не важи това правило и не трябва да се ходи до офиса за проверка. Или пак ще е куц превода...

Да, ама не :lol:. За това и пробвах навсякъде преди това и в тур.офис ми казаха, че няма как да стане заради намаления билет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Учудвам се наистина, че никой от съфорумците не е ползвал до сега, а може би и не е чувал за един от най-големите сайтове за туристически турове: getyourguide.com. Току що прегледах какви са възможностите за организиран тур, без висене на опашки, в Алхамбра и Хенералифе- 57 евро, а за Хенералифе и Алкасаба- 32 евро. С този сайт съм обиколил половин Европа, правя резервации от компютъра вкъщи, принтирам билета и го валидирам на място, ако това се изисква. Бях в Гранада преди две години, в началото на октомври, не висях и 10 минути на опашка, а билетът ми беше за цял ден- можех да изляза извън комплекса и пак да се върна.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Спешно ми трябва отговор. Стоя пред банкомат на Caixa и не мога да взема никакви билети за Алхамбра. Няма такова в менюто. На самия ми билет пише че е Билет! не резервация. Моля помагате. Да не би да има промяна от това което сте писали по рано 

20180404_205426.jpg

Връзка към мнение

И аз имам такива за м.май и мисля, че това е истински билет, защото си има код.

Това е от тази година. Само за децата и пенсионерите е необходимо да се издава допълнителен билет, нормалните са си ОК.

Но....това са си мои размисли, нека и друг се изкаже.

Редактирано от noshtna_ptica
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Това трябва да е билет, който важи за вход, има си код. Ние бяхме точно преди 1 седмица, но с дете, за което трябва да се докаже възрастта на касите и специално беше написано, че това не е билет и трябва да се явим в билетния офис. Нямаше и кодове на билетите. 

На Вашите не виждам отдолу с дребния текст какво е написано. Прочетете го внимателно.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Възможно ли е да няма билети за Алхамбра за началото на май с Granadacard, а да има за април?

 

image.png.fa583c6351693bfe870fdf943016f8dc.png

 

image.png.099607b39f6ce62611a41e44620d4084.png

 

Дава ми да мога да си купя утре, а същевременно за май няма билети.

 

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , lesy каза:

Възможно ли е да няма билети за Алхамбра за началото на май с Granadacard, а да има за април?

 

image.png.fa583c6351693bfe870fdf943016f8dc.png

 

image.png.099607b39f6ce62611a41e44620d4084.png

 

Дава ми да мога да си купя утре, а същевременно за май няма билети.

 

 

Тази година Feria de Abril в Севиля се провежда ... в началото на май. Та около датите на това събитие е възможно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Възможно е .Мин.година исках да купя билети за май за мои приятели и първата свободна дата беше в началото на юни.Явно май е доста натоварен, предполагам и защото градините на Хенералифе цъфтят тогава.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година трябваше да купя билети за април около Великден, но като започнах да проверявам около месец и половина преди датата, нямаше свободни дати. Даже купих някакви билети, които не включваха Насридите, а само Хенералифе. Но после започнах да проверявам всеки ден и се освободиха и билети, които включват Насридите. Явно агенции букват предварително билети и впоследствие ги освобождават. Билетите за Насридите са с определен час на влизане и отделен вход.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, има някакво недуразумение с тези Гранада кард. От една страна като ги изпринтиш предварително, ти дават достъп до всичко изброено. От друга страна, за да ползваш включените 9 пътувания с автобус, трябва да си вземеш на място ваучер от АТМ. Реших, че се има предвид банков терминал, но на нито един от ПОС-терминалите около катедралата не видях такава опция. Туристическият офис затвори под носа ни, без да е нито почивен ден, нито късен час (13,30 ч). Другият офис не работел днес (вторник?!) Прежалихме се, платихме билетите до центъра, после до квартирата (които уж са включени в Гранада кард). След детайлно разглеждане на сайта установих, че не са банкови терминали, а бус- терминали, и има само 4 такива, и то в централната част на града. Сега остава да разуча откъде се тръгва за Алхамбра и с какво. Приемам с благодарност всякаква помощ и съвет.

 

Редактирано от Tatyana Nacheva
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.