Прескочи до съдържание

Гранада и билети за Алхамбра


cck

Препоръчани мнения

  • 7 месеца по-късно ...

Най-накрая и аз ще имам възможността да посетя Алхамбра. Сдобихме се с билети за най-ранният възможен час сутринта  - 8:30 ч. Затова имам нужда от малко съвети, ако обичате:

  • Билетите ни са за "General access" с час 8:30. Двама възрастни сме и с дете на 9 години. За детето трябва ли да се вземе (collect) някакъв допълнителен билет или с тези, които вече имаме отпечатани вкъщи се минава направо на входа? Всичките ни билети имат QR-кодове на тях.
  • Къде трябва да сме в уречения час, за да не изтървем входа за дворците на Нарсидите?
  • Кой е най-удобния за тази цел вход за Алхамбра?
Връзка към мнение

Днес по обяд се завърнахме от там. Нашият час също беше първият в 8.30. За детския билет не мога да помогна, но щом има код мисля, че може направо на входа да отидете. Тъй като е много рано и още тъмно, ние хванахме автобус № 30 (може и №32 ) около 7.30 часа от площад Plaza Isabel La Catolica (ще видите спирката на 30-40 метра по уличката нагоре след фонтана). Вземете си дребни пари, защото сутринта шофьора нямаше да ни върне. Билета е 1.40. Слязохме на спирка Alhambra - Generalife 2. Там е централния вход. Вече беше станало около 8 часа. От там тръгнахме надолу по алеята покрай крепостната стена, която  върви успоредно на пътя. След 10-15 минути е входа за Nasrid Palaces. Там трябва да сте не по-късно от 8.30. Ние преди да тръгнем надолу се отбихме до централния вход, където в 8 часа вече имаше служители, те ни дадоха карта  и ни упътиха. След като разгледахме Nasrid Palaces, минахме през градините , стигнахме до Хенералифе и обратно на автобуса. Имайте предвид, че сутрин и вечер в Гранада е доста студено, така, че си вземете по-дебели дрехи. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Провери за всеки случай и разписанието на автобуса и виж от коя страна трябва да го хванеш. Имам спомен, че не беше от логичната, от моя гледна точка страна. Ние, в крайна сметка, се качихме пеш, но си е изморително изкачване и особено за детето може да е тежко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Посетихме Алхамбра и тъй като имаше малка драма с намирането къде точно да бъдем в уречения ден и час за входа на Насридите. Ние бяхме за първия възможен час за вход, при което туристи се щураха (също като нас) наляво и надясно да търсят къде е входът, където трябва да бъдат в уречения час. Нямаше служители, които да попиташ. Всички туристи се пипат взаимно тук или там. Сумрачно и хладно. С времева преса.

 

Ето GPS координатите, където трябва да отидете, ако сте с индивидуални билети:

37.177003, -3.590536

 

Представлява един площад, на който на посочената точка има една будка, където служителката ще сканира баркодовете ви. Ако сте от най-ранния възможен час очаквайте там да няма абсолютно никой.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 1.01.2020 г. в 14:48, vorbis каза:

Посетихме Алхамбра и тъй като имаше малка драма с намирането къде точно да бъдем в уречения ден и час за входа на Насридите. Ние бяхме за първия възможен час за вход, при което туристи се щураха (също като нас) наляво и надясно да търсят къде е входът, където трябва да бъдат в уречения час. Нямаше служители, които да попиташ. Всички туристи се пипат взаимно тук или там. Сумрачно и хладно. С времева преса.

 

Ето GPS координатите, където трябва да отидете, ако сте с индивидуални билети:

37.177003, -3.590536

 

Представлява един площад, на който на посочената точка има една будка, където служителката ще сканира баркодовете ви. Ако сте от най-ранния възможен час очаквайте там да няма абсолютно никой.

според тези координати, които си дал, май е по-добре да се слезе не на спирка Alhambra-Generalife 2 /с автобус 32/, а на следващата - Palacio Emperador Carlos V и от нея дават още около 5 минути пеша, такъв ли е и твоят спомен?

Връзка към мнение
преди 11 часа, antea каза:

според тези координати, които си дал, май е по-добре да се слезе не на спирка Alhambra-Generalife 2 /с автобус 32/, а на следващата - Palacio Emperador Carlos V и от нея дават още около 5 минути пеша, такъв ли е и твоят спомен?

Даже на по-следващата Puerta de la Justicia,по мои спомени.Обаче,преди време,като резервираш през Интернет, трябваше да слезеш на билетният център, който е на спирка Alhambra- Generalife,за да  изпринтиш билетите на едни машинки и едва след това да отидеш до двореца на Назридите.Може би вече не е необходимо да се прави това упражнение,някой който е ходил по-скоро да сподели.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@iMari да, ще я имам предвид и тази спирка, изглежда още по-близо наистина, за втори път ме ориентираш логистично идеално, благодаря :smile:

вече билетите ги издават с код и си им пише, че се разпечатват вкъщи /за тези със стандартна цена, без някакво намаление за деца и възрастни/, така че директно можеш да си отидеш на входа за Назридите

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз не съм убедена, че има пряк път откъдето и да било, в комплекса се влиза само от едно място, поне при нас беше така, а ходихме напразно до една голяма порта, от която се надявахме да излезем... Проверете си пак хубаво 😀

Връзка към мнение
преди 19 минути , searus каза:

Аз не съм убедена, че има пряк път откъдето и да било, в комплекса се влиза само от едно място, поне при нас беше така, а ходихме напразно до една голяма порта, от която се надявахме да излезем... Проверете си пак хубаво 😀

Тук е описано подробно от къде може да влезеш.

Връзка към мнение
преди 1 минута , iMari каза:

Тук е описано подробно от къде може да влезеш.

Да, да, само че испанците не са известни с точност... И тогава пишеше за портата, ама на място се оказа друго. И за билетите ни пишеше нещо съвсем различно, та аз лично им нямам вяра...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, iMari каза:

Даже на по-следващата Puerta de la Justicia,по мои спомени.Обаче,преди време,като резервираш през Интернет, трябваше да слезеш на билетният център, който е на спирка Alhambra- Generalife,за да  изпринтиш билетите на едни машинки и едва след това да отидеш до двореца на Назридите.Може би вече не е необходимо да се прави това упражнение,някой който е ходил по-скоро да сподели.

Потвърждавам, че получените по пощата билети се принтират и с тях директно на входа на Насридите. Няма нужда да се ходи до билетния център.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

На 5-6.10, съм в Гранада, и за мой “късмет” тогава е срещата на европейските министри в Алхамбра. Някакъв шанс нещо да зърнем отвън или най-добре да я оставя за друг път? Предполагам че наоколо ще е заградено от полиция, но все пак някакви съвети?

Връзка към мнение

Отвън нищо не може да видите, евентуално от Албасин има хубава гледка към комплекса, но виждате само очертанията. Ако имате купени билети за тези дати, не виждам защо да се притеснявате. Такива срещи се предвиждат много по-рано и щом са продали билети са си направили организацията. Ако нямате билети, дори и да няма среща на високо ниво, едва ли и да намерите. Билетите се продават за седмици, дори месеци напред.

Връзка към мнение
преди 4 минути , iMari каза:

Отвън нищо не може да видите, евентуално от Албасин има хубава гледка към комплекса, но виждате само очертанията. Ако имате купени билети за тези дати, не виждам защо да се притеснявате. Такива срещи се предвиждат много по-рано и щом са продали билети са си направили организацията. Ако нямате билети, дори и да няма среща на високо ниво, едва ли и да намерите. Билетите се продават за седмици, дори месеци напред.

Билети за 5,6,7 няма от началото на 2023 заради тази среща. Благодаря, ще остане за друг път.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой пробвал ли последните 3-4 дни да купува билети от официалния сайт? Изкарва ми това, пробвано от различни компютри, с различни IP, от телефона също:

 

image.png.5e5e3c9fce1939300012bd0d3c81be66.png

Връзка към мнение
преди 10 минути , Madelin каза:

Някой пробвал ли последните 3-4 дни да купува билети от официалния сайт? Изкарва ми това, пробвано от различни компютри, с различни IP, от телефона също:

 

image.png.5e5e3c9fce1939300012bd0d3c81be66.png

Включих си испански IP адрес и всичко потръгна. 

 

Вие май бяхте декември - все още има места. В жълто са дните с малко билети.

Screenshot.png

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Argentique каза:

Включих си испански IP адрес и всичко потръгна

Хммм, испански IP адрес. Този трик не го знам. До преди няколко дни проверявах без проблеми дати и часове и с български IP. Точно си нагласих програмата за Гранада и реших да купя билетите, иииии многоточие.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.