Прескочи до съдържание

Orbitz.com & Cheaptickets.com - периодични промоции


Препоръчани мнения

преди 48 минути , stanislavpp каза:

Точно така, кодовете не важат за самолетни билети или ренталки. Резервирал съм през Орбиц коли под наем.

Има ли ли сте някакъв проблем след това с колата под наем, тоест като отидете вече на място и застраховката през Орбиц ли сте правили или на място от фирмата?

Връзка към мнение

Аз ползвам външна застраховка и никога не съм ползвал локални застраховки , Орбиц са част от Експидия груп и може да се разчита на тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 16.05.2019 г. в 21:52, zvezda9001 каза:

Има ли ли сте някакъв проблем след това с колата под наем, тоест като отидете вече на място и застраховката през Орбиц ли сте правили или на място от фирмата?

Внимавай дали са включени задължителните застраховки в цената - CDW, TP. В противен случай може да поискат да ги платиш на гише. Кажи все пак за кое място търсиш и ако може да пуснеш сравнение между офертата в orbitz и други сайтове. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Георги каза:

Внимавай дали са включени задължителните застраховки в цената - CDW, TP. В противен случай може да поискат да ги платиш на гише. Кажи все пак за кое място търсиш и ако може да пуснеш сравнение между офертата в orbitz и други сайтове. 

Търся да наема кола от Баден Баден,Германия от летището и да я върна там датите от 11.12.2019 и връщане на 14.12.2019. В oritz ми дава цена 17 $ на ден, разбира се със сигурност ще трябва да се доплати за застраховка, така като им гледам условията и доколкото се ориентирам, но колко не знам... В другите компании като ryanair, rentalcars, economycarrental и всякакви там компании от този род ми дава минимум цена 110 лева на ден, като разбирасе няма включена пълна застраховка, тоест и нея допълнително...още съм в процес на разглеждане, но до сега не съм резервирала през orbitz или cheapptickets и не знам какво допълнително ще ми начислят на място...отделно че ще караме колата и във Франция, а повечето компании имат такса допълнителна колата да излезе от държавата....

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 21.05.2019 г. в 12:38, zvezda9001 каза:

Търся да наема кола от Баден Баден,Германия от летището и да я върна там датите от 11.12.2019 и връщане на 14.12.2019. В oritz ми дава цена 17 $ на ден, разбира се със сигурност ще трябва да се доплати за застраховка, така като им гледам условията и доколкото се ориентирам, но колко не знам... В другите компании като ryanair, rentalcars, economycarrental и всякакви там компании от този род ми дава минимум цена 110 лева на ден, като разбирасе няма включена пълна застраховка, тоест и нея допълнително...още съм в процес на разглеждане, но до сега не съм резервирала през orbitz или cheapptickets и не знам какво допълнително ще ми начислят на място...отделно че ще караме колата и във Франция, а повечето компании имат такса допълнителна колата да излезе от държавата....

Извинявам се за късния отговор, но сега преглеждам старите теми. За съжаление в момента най-евтиното ми излиза към 60 долара на ден в орбитз, така че не мога да прегледам точно какво ти си намерила. Но да, в общия случай най-ниска цена в орбитз означава, че не са включени задължителните застраховки, а се предполага че кредитната ти карта ги осигурява. Отворих произволна оферта и ето това има в общите условия:

 

image.png

 

Сред цялото капслок крещене информацията е следната:

 

Ако имаш щатска или канадска кредитна карта, в чиито условия изрично пише покритие за Германия/Европа, може и да не взимаш задължителната застраховка. Ако нямаш, щеш не щеш, плащаш по 14.61 без ДДС на ден, за да се свали самоучастието ти до 900 евро за най-малките коли. Ако платиш още 9.20 без ДДС на ден самоучастието пада до 0. Тази застраховка от 14.61 е, която е включена в другите сайтове и тя най-вероятно прави разликата в цените. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 1 час, stanislavpp каза:

Cheaptickets при плащане веднага -16% с код STUDYABROAD 

Същата отстъпка - 16% и със SAVENOW.

Връзка към мнение
преди 2 минути , stanislavpp каза:

Този е за Травелосити 👍

Току-що ми го предложи точно в CheapTickets.

  • Шок 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ivelina666 каза:

Вече няколко резервации направих с тези 16% в Cheaptickets. Най-добри цени дават, сравнено с други сайтове.

Изобщо не е задължително , при директно сравнение с Букинг Джиниъс , от осем мои резервации за Южна Америка , само една даде по-ниска цена след прилагане на -16% кода.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
На 10.09.2019 г. в 21:32, ivelina666 каза:

Вече няколко резервации направих с тези 16% в Cheaptickets. Най-добри цени дават, сравнено с други сайтове.

Минаха ли успешно тези резервации? В смисъл, получени ли бяха от хотелите и всичко наред?

Връзка към мнение
преди 10 минути , Oshko каза:

Минаха ли успешно тези резервации? В смисъл, получени ли бяха от хотелите и всичко наред?

16-те процента се получават в момента на резервацията (в Cheaptickets резервациите се предплащат, както в Expedia). В хотела отиваш даже и без разпечатана резервация - само по името на резервиралия те откриват и те настаняват. Няма никакви проблеми - няколко резервации вече сме имали с тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

В момента има опция за cheaptickets.com с опция Share the love. Save $20 от https://www.cheaptickets.com/ (появява се в долния десен ъгъл), но когато прочетох условията ми изписва, че за да ми изпрати такъв код приятел той трябва да е законно пребиваващ в САЩ, дали ги следят тези неща? Приятелят, който изпраща поканата ще получи обратно 20 долара, а получателят на референцията получава промокод за -18%.

 

В случая поне при мен това би намалило хотел във Франкфурт с около 35% спрямо booking. За ползващите сайта дали някой е пробвал такива промоции ( @ivelina666 @chandni @stanislavpp? 🙂 Мерси предварително. 🙂 

 

 

Clipboard01.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , darinamarinova каза:

дали някой е пробвал такива промоции

Aз не съм, съжалявам... 🙂

Връзка към мнение

@chandni @ivelina666 Мерси. Тия дни ще резервираме и ще пиша как е минало за другите. Един (доста) тъп въпрос, понеже не съм резервирала досега, има ли опция за смяна на валутата на самия сайт или превалутирането ще е през банката? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , darinamarinova каза:

но когато прочетох условията ми изписва, че за да ми изпрати такъв код приятел той трябва да е законно пребиваващ в САЩ, дали ги следят тези неща?

Най-вероятно е достатъчно адреса на акаунта да е в щатите. Пробвай, то ще си проличи

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз не съм я пробвал , но чийптикетс и техните намаления -15%:-16% са обикновено на по-висока цена от Експидия или Букинг , от двайсетина резервации в Южна и Северна Америка , имам една единствена резервация през тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.