Прескочи до съдържание

Аржентина, Патагония, Чили, Перу


Des_G

Препоръчани мнения

В момента се намират прилични цени, започващи от 577,  до Ушуая и Ел Калафате от Милано и Франкфурт, февруари и март:
 

цък   цък    цък  цък

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте,не съм бил досега в Южна Америка,а съм сигурен ,че  трябва да направя едно истинско пътешествие  точно там. Патагония е доста сходна с това което аз харесвам-Норвегия, Исландия и Нова Зеландия .

 Имам възможноост за около две седмици  след 10/15 януари 2016, но всичко е още в зародиш. Нямам все още маршрут,но много   би ми се искало да обиколя с кола под наем 2000/3000 км.С кола  усещам страната по много различен начин .....   Привличат ме фиорди,езера,планини,ледници ,водопади,страшно съм навит  и на  дълги преходи, разкриващи  феноменални гледки.,мога да спя спокойно и на палатка. Харесвам места не толкова туристически, просто искам да избягам от града и от хората, и да се наслядя на Патагония...

 

Но знам ,че трябва да събера още много информация и затова ви моля,за помощ....

Бих казал сега е времето да скачаш, после ще планираш

http://magelanci.com/topic/5245-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D0%B5%D0%BB-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%84%D0%B0%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-253%E2%82%AC/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Скочих :) :) :)  трябваха ми само  2 мин да помисля и вече чакам 11 януари с огромно нетърпение  взех си билет до УШУАЯ за само 279.44 евро(MASTER CARD DEBIT) , със сигурност до Милано ще ми е по скъп ама изобщо не ми пука .

Благодаря на всички ,...а най вече  за сръчкването на  neuromancer  ......дано всичко е ОК  с билета :) :) :) остава вече планирането  

Редактирано от Iceman
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не се страскайте от мненията на другите магеланци, че месец е малко, всичко е индивидуално и опира до приоритети, възможности и стил на пътуване. Аз например бих предпочел да видя част от Чили за една седмица и Перу за още една, отколкото да отделя цял месец само на Чили. Времето/отпуската и парите ми са прекалено малко за да отделям по месец на всяка държава, както казах въпрос на лично усещане.

И аз съм на абсолютно същото мнение.Ето моят маршрут по дни от март тази година.Пропуснах Патагония,защото за там имам специални планове вкл. между месец и половина и два престой.

02.03-Рио

06.03-Полет до Фоз де Игуасу

07.03-Игуасу(Бразилия)+парка за птици

08.03-Игуасу(Аржентина)+отскачане до Парагвай,нощен автобус до Тукуман(през Резистенциа)

09.03-Атобус до Салта(нощен)

10.03Слата-Сан Педро де Атакама

11.03-Вила де ла Луна

12.03-Гейзерите Татио,нощен автобус за Арика

13.03-Арика-Такана-Арекуипа,нощен бус за Куско

14.03-Куско

15.03-Агиос Калиенте

16.03-Мачу Пикчу,бус за Куско

17.03Куско-Пуно

18.03Копакабан(езерото Титикак),бус за Ла Паз

19.03 Ла Паз,полет за Санта Круз

20.03 Саната Круз,нощен бус за Quijjaro

21.03Корумба,Пантанал в ранчото Azul Arara

22.03 Pantanal,бус за Кампо Гранде,поет за Сао Паоло

23.полет за Берлин

А че пак ще ходя по тези места,да определено.Перу е уникално,в Пантанал ще ходя поне за пет дни,а и имам да качвам вулкан в Атакам

Редактирано от malkia
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Странно, за парите са много бързи, на секундата ги дръпнаха ,но все още нямам билет, два часа след като е платен  ........никакъв мейл.....нищо !!?     При самото купуване си запаметих резервационния код, и с него проверявам в страницата на www.tam.com.br , виждам полета си , виждам и имената си, но на пощата нямам нищо ?

Има ли някакъв срок за издаване на билет ?Да се притеснявам ли ?

Връзка към коментар

Странно, за парите са много бързи, на секундата ги дръпнаха ,но все още нямам билет, два часа след като е платен  ........никакъв мейл.....нищо !!?     При самото купуване си запаметих резервационния код, и с него проверявам в страницата на www.tam.com.br , виждам полета си , виждам и имената си, но на пощата нямам нищо ?

Има ли някакъв срок за издаване на билет ?Да се притеснявам ли ?

Виж на сайта на ТАМ за номер на билет, едни 13 цифри като 957-хххххххххх ако е издаден от ТАМ. Ако ги няма, провери в classic.checmytrip.com с резервационния код и фамилията, трябва да излезе e-ticket numbers. Ако има, значи имаш билет и няма какво повече да чакаш.

 

До Милано няма нужда да е по-скъп билета, до там (Бергамо де) летят Уиз за никакви пари, особено през януари.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

:)  :)  :)  Билета си е дошъл още вчера, веднага след като съм го платил са ми го пратилил на пощата ,.....но не знам защо и какво прави в папката  SPAM и сън не спах  да се притеснявам ,.....Сега съм вече  щастлив, имам си билет и кроя планове за Патагония :) Наистина не съм имал по добро попадение, съотношение  цена и продължителност на  полет до момента в моя живот................. 280 евро  си е направо цена ТРЕПАЧ според моите виждания  ;)  Погледнах и цените БУКУРЕЩ-МИЛАНО-БУКУРЕЩ между 55 до 90 евро мога да взема. Само не знам зимата (януари ) дали ще мога да отида с кола Варна Букурещ  ще помисля два три дена ........но Определено се чувствам  истински късметлия .... :rolleyes:

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Здравейте и от мен! И аз успях, като колегата по-горе, да се уредя с билет по линията Европа - Южна Америка. И по-точно -> Милано - Буенос Айрес.


Абсолютно бос съм в организацията си до момента, понеже пътуването е чак февруари 2016. Ще помоля за няколко съвета, понеже не искам да пускам нова тема за Буенос Айрес, понеже има още поне 5. :)

Полетите са както следва:

 

На отиване:

1. Милано (Малпенса) - Сао Пауло. Излитане от Милано в 20:20ч на 7 февруари и пристигане в Сао Пауло около 6 сутринта на 8 февруари.

 

2. Престой от 6 часа в Сао Пауло. Следващият полет до Буенос Айрес е в 12:15 на обяд.
 

На връщане:

1. Буенос Айрес - Сао Пауло. Излитане в 15:05ч. и пристигане в 18:45ч. в Сао Пауло.
2. Сао Пауло - Милано (Малпенса). Излитане в 22:20ч. и пристигане в Милано в 12:50ч. на обяд.
 

Чудя се как да направя логистиката с полетите до Милано от София, така че да не изгубя още един ден в Милано (15-ти февруари). Не намирам полет след 12:50ч. на обяд на 14-ти, който да си хвана към София. Ще се радвам, ако някой предложи нещо друго.

На отиване виждам удобен полет рано сутрин до Бергамо с Уиз. Дори мисля да букна полета след малко.

Приемам всякакви предложения.
Всъщност, не съм сигурен дали ми се стои в Буенос Айрес. По-скоро взех билета, подтикнат от добрата оферта. Ако има някакви други предложения за вътрешни полети, съм отворен към тях. Предвид малкият ми престой от 1 седмица, едва ли ще има много време за други полети, но знам ли?! :) 

Друг вариант, който се чудих дали е възможен - мога ли да сляза в Сао Пауло и да остана в Бразилия, като на връщане си хвана пак същия полет?

Както виждате, все още съм на фаза "логистика", още не съм стигнал до хотели, хостели, песо и т.н. :)

 

Връзка към коментар

Здравейте...

Полетите са както следва:

 

На отиване:

1. Милано (Малпенса) - 

 

На отиване виждам удобен полет рано сутрин до Бергамо с Уиз.

 

Първо обърни внимaние, че с Уиз кaцaш нa Бергaмо, a презокеaнския ти полет след товa е от другото милaнско летище Мaлпенсa

 

Друг вариант, който се чудих дали е възможен - мога ли да сляза в Сао Пауло и да остана в Бразилия, като на връщане си хвана пак същия полет?

 

По този въпрос отговорът е кaтегорично ясен и дефинирaн - НЕ, не е възможен тaкъв вaриaнт.

Изпуснеш ли един сегмент от няколко, включени в общ билет, зa следвaщите aвиокомпaниятa aвтомaтично те регистрирa кaто "no-show passenger", и ти отменя всички остaнaли полети. Тоест остaвaш тaм, където си слязъл, и сaм се опрaвяш, включително и с връщaнето до Европa.

 

http://www.businessdictionary.com/definition/no-show.html

(вторaтa дефиниция)

и

https://en.m.wikipedia.org/wiki/No-show_(airlines)

 

Товa може дa го нaпрaвиш единствено, aко не искaш дa си летиш последния сегмент, aко примерно имaш прекaчвaне в Истaнбул, Букурещ, или друго летище, от което можеш по-лесно дa се прибереш в Бългaрия, отколкото от крaйното в билетa ти.

 

В тaзи промоция имaше билети сaмо до Брaзилия (3-4летищa), дaже бяхa по-евтини. Можеше нaпрaво тaкъв билет дa си вземеш, a не до Буенос Aйрес.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Първо обърни внимaние, че с Уиз кaцaш нa Бергaмо, a презокеaнския ти полет след товa е от другото милaнско летище Мaлпенсa

 

 

Правилно. Полетът е рано сутрин до Бергамо, а от Малпенса е в 20:20ч. :) 

 

Благодаря за инфото за другия полет.

 

А нещо по въпроса с връщането? Мога ли да избегна нощувката в Милано и да се прибера директно след като кацна от Сао Пауло?

Връзка към коментар

7 дена в и около Буенос Айрес са си ОК. Имаме няколко пътеписа вече, може да почерпиш идеи. Може да отскочиш до Колония дел Сакраменто в Уругвай с кораб за един ден, или до водопадите Игуасу, ако времето в БА ти е много. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По-скоро ми се иска да отметна полетите първо, пък после и другите неща.
Пътеписи - много, чак ми изтекоха очите от четене тая вечер. Може би ми се иска да се забия на някой плаж (предполагам, че ще съм в летния сезон там) за няколко дни, а 2-3 дни в Буенос Айрес са ми ок. Не си падам май много по чак толкова космополитните градове.

Връзка към коментар

Специално за полета от Милано - България Еър лети вечерта от Малпенса, но цената е 92 евро срещу 40 евро за Уиз на следващия ден. Имаш избор  :)

Аз бих поизчакал към поне една седмица преди да купувам други полети, за да се разбере тези минават ли или не...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Специално за полета от Милано - България Еър лети вечерта от Малпенса, но цената е 92 евро срещу 40 евро за Уиз на следващия ден. Имаш избор  :)

Аз бих поизчакал към поне една седмица преди да купувам други полети, за да се разбере тези минават ли или не...

 

И аз също чакам от някакви съображения, но все пак ги намирам на страницата на превозвача с кода на резервацията. Отделно имам и e-ticket.

 

Гледам, че цените вече са по 700 евро за сходни дати.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Надявам се, основателката на темата да няма против, ако използвам темата за въпроси и отговори (и дай боже дневник) :)

Отдавна не съм споделяла във форума относно планове за пътешествие, защото след горчивия опит относно едно пътешествие до Тайланд и дадените безкрай съвети от магеланци, пътуването ни пропадна, както и това до Куба и беше безмислено (и неудобно) да задавам въпроси за неосъществими желания ;)

Сега, "дръмрол", на 99% ни предстой пътуване до Перу и евентуално Боливия. Наши приятели заминават на пътешествие в Южна Америка и решихме хем да се видим с тях, хем да изкараме там медения си месец- така че, сериозно поводи има и няма място за неизпълнение :)

Прочетих доста обстойно темите за Перу (и съпътстващите ги държави) и смея да твърдя, че съм наясно горе-долу как, защо и къде ще скитосваме.

С приятелката ми доизбистряме плана и ще го постна, когато е в почти завършен вид, като ще се радваме на последвали препоръки и критики  :P

Ще бъдем 4ма възрастни и дете на 10год. Срещаме се в Перу и ще движим с кола (и евент. самолет до Ла Паз, Солената пустиня и обратно до Куско). 

Билети още нямаме, но януари ще бъдат закупени или с някоя невероятна оферта преди това. 

 

Засега бих се радвала, ако може да дадете акъл дали цена от 1400евро от София до Лима и обратно (примерни дати- 08.09-29.09) е приемлива... Четейки пътеписите/сводките ми се струва доста нанагорна...Погледнах варианта да вземем open jaw Мадрид-Лима-Ла Паз-Мадрид за 1100, но включвайки разходите до Мадрид, нощувки, цената си отива пак на 1400 евро. Периода ни на летене е септември, като целим да останем 3 седмици в ЮА. 

Връзка към коментар

1400 евро е лудост !!!

Неминуемо ще излязат пак евтини полети някъде от Европа до Лима и с всичката галимация ще намериш поне двойно по-евтино.

Ние платихме по около 550 евро за Мадрид - Лима -Перу вкл. полетите София-Мадрид-София.

 

При малко по-добро планиране можеше и да е 480-500 евро , но купихме набързо и не съобразихме някой неща.

1400 евро си е поне един around the world билет :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря за бързото включване :) Да и на мен ми изглеждат безумно  :scared: Чакаме и се оглеждаме в момента . Да кажем, че съм склонна да дадем по 700, ако е само с едно прикачване  от София. Да видим какво ще извадят следващите месеци :) 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Ще използвам темата да помоля за помощ, относно моето планиране за датите 07.02.2015-14.02.2015, когато ще бъда в Аржентина.

До момента съм запазил нощувки за всички дни в горепосочения период, с изключение на нощувката на 11-ти вечерта.

Имам идея да направя дневна разходка до Уругвай (Монтевидео), но видях, че самолетните билети са доста скъпи, както и фериботите. Имайки предвид "скъпи" - двупосочни билети между 400 и 500лв.
Чудя се, има ли някакъв друг начин, който да ми излезе по-евтино едно посещение в Уругвай?

Приемам всякакви предложения за останалите дни, понеже нямам идея какво точно би могло да се посети в Буенос Айрес (и Аржентина, като цяло), освен "Ла Бока".

От прочетеното по темите относно обмяната на валута разбирам, че е по-добре да бъде обменена на място. 
Ще се радвам някой, който е бил там сравнително скоро, да сподели опит.

Връзка към коментар

За Уругвай виж Колония дел Сакраменто, по-близо е до Буенос Айрес и по-евтино. Обмяна на място по нелегалния курс, след което купуваш билетите в брой и излизат доста по-евтино.

За идеи виж дневника на Flytraveller: http://magelanci.com/topic/3073-%D0%B0%D1%80%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B2%D0%B0%D0%B9-%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B8-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%8F-2013/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте! Ще използвам темата да помоля за помощ, относно моето планиране за датите 07.02.2015-14.02.2015, когато ще бъда в Аржентина.

 

До момента съм запазил нощувки за всички дни в горепосочения период, с изключение на нощувката на 11-ти вечерта.

 

Имам идея да направя дневна разходка до Уругвай (Монтевидео), но видях, че самолетните билети са доста скъпи, както и фериботите. Имайки предвид "скъпи" - двупосочни билети между 400 и 500лв.

Чудя се, има ли някакъв друг начин, който да ми излезе по-евтино едно посещение в Уругвай?

 

Приемам всякакви предложения за останалите дни, понеже нямам идея какво точно би могло да се посети в Буенос Айрес (и Аржентина, като цяло), освен "Ла Бока".

 

От прочетеното по темите относно обмяната на валута разбирам, че е по-добре да бъде обменена на място. 

Ще се радвам някой, който е бил там сравнително скоро, да сподели опит.

Използвай феритата на Seacat до Колония дел Сакраменто. Погледнах за 11 и 12 февруари и цената е напълно приемлива. Ползвай уругвайската версия на сайта, защото от там излиза по евтино. Просто цъкни на уругвайското знаме.

 

Иначе в Буенос Айрес и седмица можеш да си уплътниш. Не е само Ла Бока. Разстоянията са голями и си иска време, за да се обходи всичко интересно.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С https://coloniaexpress.com/uyБуенос Айрес - Монтевидео  за 11.02 -12.02 е 65 долара .

С http://www.seacatcolonia.com/почти същото.

 

Не знам къде гледаш но това са цените на феритата които минават през Colonia и оттам до Montevideo те извозват с автобус

Вече Buquebus които са директни и много комфортни са скъпички доста.

 

Бих препоръчал да си купиш фери до Colonia , остави си за там 3-4 часа , после с автобус до Montevideo ( на всеки половин час са) , нощувка и на другата вечер 12-ти се връщаш в Буенос Айрес.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С https://coloniaexpress.com/uyБуенос Айрес - Монтевидео  за 11.02 -12.02 е 65 долара .

С http://www.seacatcolonia.com/почти същото.

 

Не знам къде гледаш но това са цените на феритата които минават през Colonia и оттам до Montevideo те извозват с автобус

Вече Buquebus които са директни и много комфортни са скъпички доста.

 

Бих препоръчал да си купиш фери до Colonia , остави си за там 3-4 часа , после с автобус до Montevideo ( на всеки половин час са) , нощувка и на другата вечер 12-ти се връщаш в Буенос Айрес.

Чудни цени! Пътуването в този случай ще отнеме около 3 часа, по груби сметки.

 

Има ли какво да се види в Colonia? Би ми се искало в периода си в Южна Америка да намеря някой хубав плаж (по вероятно да не е пренаселен). Но все още чичко Гугъл не изкарва нищо. Само градски плажове.

Други места, които ми грабнаха вниманието са Пунта дел Есте, Росарио и Кордоба.

Кордоба май ще ми е далечко, може би друг път. Някой впечатления от другите две места?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има ли какво да се види в Colonia? Би ми се искало в периода си в Южна Америка да намеря някой хубав плаж (по вероятно да не е пренаселен). Но все още чичко Гугъл не изкарва нищо. Само градски плажове.

Други места, които ми грабнаха вниманието са Пунта дел Есте, Росарио и Кордоба.

Кордоба май ще ми е далечко, може би друг път. Някой впечатления от другите две места?

 

 

Колония е град под егидата на Юнеско. Има самобитна атмосфера и е много приятно място за еднодневна разходка. Имам пътепис за пътуването си в Аржентина и там съм пуснала малко снимки от Колония. Няма да съжаляваш за посещението си.

В Колония имаше градски плаж, но аз лично не бих се къпала. По скоро само да се излежаваш на слънце. И двата града Колония и Буенос Айрес се намират на река и водата не става за къпане.

Не съм посещавала останалите градове. Знам обаче, че Росарио е добър за търговия. Един от градовете с висок стандарт. Същото е и с Кордоба.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.