Прескочи до съдържание

Аржентина, Патагония, Чили, Перу


Des_G

Препоръчани мнения

Колония е старо градче, виж пътеписите за снимки. Плажове в района не знам да има хубави, Пунта дел Есте е по-курортно ориентирано. Аржентинците ходят на плаж в Бразилия :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Colonia на 11 през деня, а Монтевидео на 12-ти - пак през деня. Вечерта хващам обратно за БА.

Водопадите Игуасу като цяло май са ми недостижими от БА. Пунта дел Есте - също.
Остава да се реша дали да хвана някакъв влак/автобус до Росарио за дневна разходка (изглежда ми реалистично)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Водопадите Игуасу като цяло май са ми недостижими от БА. 

Е чак пък... но трябва да се лети и да имаш поне една нощувка... Ако имаше повече време и с автобус става.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хай -лайфа на Буенос Айрес преди е плажувал в Punta del Este , че им е близо ама сега не знам ...

 

Colonia е много красиво градче за 3-4 часа лежерна разходка . Връщаш се поне половин век назад или по-скоро някъде в 50-те.

За малкото време с което разполагаш не мисля , че може да планираш и плаж.


Мисля , че най-удачно е да оставиш само Буенос Айрес и Уругвай. Самият Буенос Айрес наистина си заслужава цяла седмица. 

Изживей атмосферата и не го превръщай в безкрайно препускане. За Игуасу забрави остави за друг път.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хай -лайфа на Буенос Айрес преди е плажувал в Punta del Este , че им е близо ама сега не знам ...

 

Colonia е много красиво градче за 3-4 часа лежерна разходка . Връщаш се поне половин век назад или по-скоро някъде в 50-те.

За малкото време с което разполагаш не мисля , че може да планираш и плаж.

Мисля , че най-удачно е да оставиш само Буенос Айрес и Уругвай. Самият Буенос Айрес наистина си заслужава цяла седмица. 

Изживей атмосферата и не го превръщай в безкрайно препускане. За Игуасу забрави остави за друг път.

Под "плаж" по-скоро имам предвид някое по-спокойно местенце, на което мога да седна и да медитирам за 2-3 часа сам със себе си. Действа ми успокоително :) 

 

До Игуасу и без това ми вади доста скъпи самолетни билети.

Май ще си карам в БА и ще скокна до Уругвай да се разпиша.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако толкова много искаш да излезеш извън Буенос Айрес и да видиш нещо по различно тогава по добре отиди до Тигре. Там ще загубиш около ден с пътя.

Има и някакво вилно градче Сан Антонио де Ареко, но не съм ходила до него.

Имаш една седмица за Аржентина, от която два дни ще отделиш за Уругвай. Определено останалите дни ще ти дадат възможност да опознаеш по добре Буенос Айрес. Няма да скучаеш въобще. Ако отделиш по ден на квартал времето ще ти бъде ок. Не забравяй, че в града кипи нощен живот и събуждането също отнема доста време.

Не виждам смисъл да биеш път до Розарио, за да пиеш кафе там и да се връщаш.

 

За медитация ще можеш да използваш и парковете. Природния резерват в Пуерто Мадеро е добър за тази цел. Между другото в града се провеждат много курсове по медитация, себеусъвършенстване и личностно израстване. В моят гестхауз имаше една норвежка, която ходеше на курс по медитация. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До Игуасу може да се направи и с автобус, пътуването в посока е около 18 часа. Тръгва се следобед около 14-15 часа, като се спи в автобуса и на другата сутрин около 10 часа се пристига в Пуерто Игуасу. Разглеждат се водопадите само от аржентинска страна и с вечерния автобус обратно към БА, където се пристига следващия ден след обяд.

 

Но това си е за маниаци, както писаха и другите, по-добре е да оставиш Игуасу за друг път и да го разгледаш и от двете страни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хай -лайфа на Буенос Айрес преди е плажувал в Punta del Este , че им е близо ама сега не знам ...

 

Сега - в Бразилия. В Бузиос е пълно с аржентинци, половината келнерки са аржентинки и говорят само испански, направо се шашнах къде съм... Миналата седмица в хотела край Салвадор също, половината гости говорят испански, гишета и екскурзии само на испански, както на нашето море с руския  :)

 

Забавно е как деца на 4 години си говорят и се разбират

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако толкова много искаш да излезеш извън Буенос Айрес и да видиш нещо по различно тогава по добре отиди до Тигре. Там ще загубиш около ден с пътя.

Има и някакво вилно градче Сан Антонио де Ареко, но не съм ходила до него.

Имаш една седмица за Аржентина, от която два дни ще отделиш за Уругвай. Определено останалите дни ще ти дадат възможност да опознаеш по добре Буенос Айрес. Няма да скучаеш въобще. Ако отделиш по ден на квартал времето ще ти бъде ок. Не забравяй, че в града кипи нощен живот и събуждането също отнема доста време.

Не виждам смисъл да биеш път до Розарио, за да пиеш кафе там и да се връщаш.

 

За медитация ще можеш да използваш и парковете. Природния резерват в Пуерто Мадеро е добър за тази цел. Между другото в града се провеждат много курсове по медитация, себеусъвършенстване и личностно израстване. В моят гестхауз имаше една норвежка, която ходеше на курс по медитация. 

Да, по-скоро съм изместил фокусът извън БА. Май е по-добре да проуча какво може да се прави в града. Като цяло "медитирам" не го разбирайте в тесния смисъл на думата. По-скоро си релаксирам сам, малко тиха музика от телефон/лаптоп и това е. Личностното израстване мисля да го оставя в офиса :) 

Игуасу отпада при всички положения. Прегледах един блок за Аржентина, в който се обяснява колко "комфортно" било пътуването до там с автобус. Сигурно е комфортно, ама 36 часа в път не мисля да губя - имам една седмица само.

Връзка към мнение

Сега - в Бразилия. В Бузиос е пълно с аржентинци, половината келнерки са аржентинки и говорят само испански, направо се шашнах къде съм... Миналата седмица в хотела край Салвадор също, половината гости говорят испански, гишета и екскурзии само на испански, както на нашето море с руския  :)

 

Забавно е как деца на 4 години си говорят и се разбират

Ами криза ...Аржентина е видимо по-западнала от Бразилия в момента.

Остави единствено Буенос Айрес и евентуално Уругеай. Вярвай седмица е много малко време и не се хаби !!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Хайде честито , отмениха валутните ограничения и с blue rate в Аржентина ще е свършено.

Много по-удобно ще е вече  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хайде честито , отмениха валутните ограничения и с blue rate в Аржентина ще е свършено.

Много по-удобно ще е вече  :)

Може ли да разясниш малко какво би означавало това за хора, които ще бъдат в Аржентина в близките месеци? :)

Предполагам, че ще се увеличи покупателната способност на долара, спрямо аржентинското песо, но все пак..:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Досега трябваше да купуваме по черния курс ( все едно сме на магурата преди 25 години) и риска от измами беше голям.

Официалният  курс беше фиксиран и в банки  , и чейндж бюра беше супер неизгодно да се сменят пари.

Затова трябваше да го правим нелегално :)

 

По мое време фиксираният курс беше някъде 7.5 песо за 1$ , а на черно сменях на 12.8 за 1$


Eто вече няма blue rate ( така се казваше черния курс)  

 

http://www.lanacion.com.ar/dolar-hoy-t1369

 

Това прави Аржентина почти евтина дестинация , спрямо съседна Бразилия и Уругвай например.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Използвай феритата на Seacat до Колония дел Сакраменто. Погледнах за 11 и 12 февруари и цената е напълно приемлива. Ползвай уругвайската версия на сайта, защото от там излиза по евтино. Просто цъкни на уругвайското знаме.

 

Иначе в Буенос Айрес и седмица можеш да си уплътниш. Не е само Ла Бока. Разстоянията са голями и си иска време, за да се обходи всичко интересно.

Имам въпрос.

 

Понеже пробвах първо през coloniaexpress.com да си букна билетите до Монтевидео и ми даде да си избирам само уругвайско гражданство, когато минавам през уругвайската версия. Възможно ли е да не ми признаят билета, ако го мина през уругвайската версия? Виждам, че през аржентинската има всички наицоналности, но и цената е една идея по-скъпа.

Същото е и при seacat Colonia.

Връзка към мнение

Имам въпрос.

 

Понеже пробвах първо през coloniaexpress.com да си букна билетите до Монтевидео и ми даде да си избирам само уругвайско гражданство, когато минавам през уругвайската версия. Възможно ли е да не ми признаят билета, ако го мина през уругвайската версия? Виждам, че през аржентинската има всички наицоналности, но и цената е една идея по-скъпа.

Същото е и при seacat Colonia.

(*) ColoniaExpress.com Uruguay es exclusivo para pasajeros de nacionalidad uruguaya. Si usted no es uruguayo, por favor, haga su reserva en ColoniaExpress.com Argentina
Да, ще имаш проблеми!
Купи си от другата версия
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ванко, явно са направили някаква промяна в условията. Аз купувах през уругвайската версия, но тогава си имаше всички националности. Това, което Александър ти цитира наистина показва, че трябва да ползваш аржентинската версия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря и на двама ви за бързите отговор. Сега приемам предложения за хотел в Монтевидео - до 100лв.

Edit: Успях да букна през colonia express. Нещо по-специално като документация трябва ли ми или мога да мина с документа, който използвах при потвърждение на плащането? Объркал съм си и националноста. Оставил съм аржентинската :D Дано не направят проблем. Все пак им писах да я сменят, ако е възможно.

Редактирано от Vanko
Връзка към мнение

Паспорт ти е необходим защото минаваш граници и подлежиш на проверка през имигрейшъна. Не помня обаче при граничния контрол дали показвах билета за ферито, но си мисля, че ми го искаха. Виж дали има промяна на цената за аржентинци и при вкарване на български паспорт. Ако няма - според мен пробвай да го оправиш по мейл или на място преди пътуването, но едва ли ще е толкова голям проблем. Ако има разлика със сигурност ще те накарат да доплащаш.

Контролът на границата се извършва само от едната страна. При отиване към Уругвай контролът е на пристанището в Буенос Айрес. При връщане - само на пристанището в Уругвай и багажа на пристанището в Буенос Айрес. По принцип при влизане в Аржентина багажът винаги минава на скенер, така беше и при влизане от Фоз до Игуасу и при влизане от Колония дел Сакраменто.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за инфото. Ще изчакам да ми върнат имейл, в който ги питам дали може да го оправят, ако им подам номер на документа. Засега няма да буквам хотел в Монтевидео. :)

Edit: Цената не се променя с промяна на националността.

Редактирано от Vanko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Написах един имейл до съпорт-а и ми оправиха бординг пас-а. Никакви допълнителни такси за услугата не ми искаха и вече мога да се поразровя за хотел в Монтевидео. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.