Прескочи до съдържание

Време за прекачване между полети


Препоръчани мнения

Аз чаках много за полета на катар еъруейз. На Дон Муанг имаше също страхотно голяма опашка и много се чудех, ако имах повече багаж, колко часа по-рано трябваше да дойда. Но с една раница си е перфектно.

И аз видях, че гишето за уеб чекираните хора на катар еъруейз беше по-празно, ама другия път :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз отново имам въпрос за Фиумичино. Има ли вариант ден-два преди полета да проверя от кой терминал/гейт е полетът ми за Милано/Малпенса/.

 

Терминалът го пише още като резервираш/купуваш билетите, т.е. вече го знаеш. Полезно за преценката при прекачване. Прегледах повечето си стари онлайн чекирания - на нито едно не видях да пише № гейт. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, някой летял ли е през Белград? Дъщеря ми ще лети София-Санкт-Петербург през Белград със сръбските авиолинии, има време за прекачване на отиване 55 минути и на връщане 1ч и 10 минути. Това време дали е достатъчно?

Връзка към мнение

Здравейте, някой летял ли е през Белград? Дъщеря ми ще лети София-Санкт-Петербург през Белград със сръбските авиолинии, има време за прекачване на отиване 55 минути и на връщане 1ч и 10 минути. Това време дали е достатъчно?

 Аз летях до Берлин през Белград с прекачване 1 час. Летището е малко и не се е налагало да бързам.

Редактирано от miroslava
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Мислих, мислих, та реших да се разпиша.

 

Тръгването е в края на януари, петък следобяд от София с Ryan към Мадрид, след 2:15 часа имам втори вечерен вътрешен полет пак с тях.

Терминала е един и същ, но ще се минава контрол за Шенген.

При нормални условия, не би трябвало да има проблеми, но понеже първият полет от София  е късен  и е през зима, реших да се застраховам и взех още един билет за вътрешния ми  полет за следващата сутрин.

Цените са ясни, че са от най-ниските за втория полет, но така не бях правил до сега.

 

Тези самолетни билети станаха по-евтини  автобусните. :)


Само с ръчен багаж ще съм.

Връзка към мнение
Дани Магелани

И аз имах подобно преживяване в Банкок. Бях там 3 часа по-рано, а накрая трябваше да тичам, за да се кача на самолета. Имаше грандиозна опашка....

И аз започнах да се притеснявам.

Кацам в Банкок на ВВК  и след 2 ч трябва да излетя за Сингапур от същото летище. Ще бъда с два отделни билета и само с ръчен багаж.

Идеята ми е да мина през транзитна зона, за да си спестя виза, проверки и т.н.

Правилно ли постъпвам, има ли риск да не успея, при кацане навреме? Ако полетът закъснее, имам и план В.

Връзка към мнение

И аз започнах да се притеснявам.

Кацам в Банкок на ВВК  и след 2 ч трябва да излетя за Сингапур от същото летище. Ще бъда с два отделни билета и само с ръчен багаж.

Идеята ми е да мина през транзитна зона, за да си спестя виза, проверки и т.н.

Правилно ли постъпвам, има ли риск да не успея, при кацане навреме? Ако полетът закъснее, имам и план В.

 

Транзитиращите са на друг принцип. Проверките са по-малко и щом си само с ръчен багаж, съвсем не му се притеснявай, ако полета е навреме.

Ето процедурата: http://www.suvarnabhumiairport.com/en/225-international-to-international-with-a-boarding-pass

Хубаво е да се чекираш отрано и за втория полет.

Приятно изкарване в топъл Сингапур :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Транзитиращите са на друг принцип. Проверките са по-малко и щом си само с ръчен багаж, съвсем не му се притеснявай, ако полета е навреме.

Ето процедурата: http://www.suvarnabhumiairport.com/en/225-international-to-international-with-a-boarding-pass

Хубаво е да се чекираш отрано и за втория полет.

Приятно изкарване в топъл Сингапур :)

Много благодаря! Надявам се още в София да направя он лайн чекиране за всички полети до Сингапур. :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой има ли опит с прекачване на междуконтинентален полет на Air France на CDG с време за прекачване само 1:10ч? Според личния ми опит (на Schiphol) трябват минимум 1:30ч, за да могат да прехвърлят багажа ми. Полетът е София-Париж-Ванкувър.

Връзка към мнение

Аз не бих се притеснявал за багажа, а за личното стигане до другия гейт. CDG има ужасна организация... Помоли настойчиво на летището в София да ти сложат "short connection" бележка на куфара - така служителите тук ще го натоварят в багажника, в който са останалите багажи на хора, които споделят твоята съдба. А на CDG има шанс някой да види бележката и да ти приоритизира багажа. Малко е кофти, че полетите ще са с 2 различни а/к, но май няма много какво да направиш.

И за всеки случай сложи 2 комплекта дрехи в ръчния багаж :) Успех!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Някой има ли опит с прекачване на междуконтинентален полет на Air France на CDG с време за прекачване само 1:10ч? Според личния ми опит (на Schiphol) трябват минимум 1:30ч, за да могат да прехвърлят багажа ми. Полетът е София-Париж-Ванкувър.

 

Прекачване - не, само качване. Едно от най-ужасните летища, на които съм пребивавала - аз се чудех защо магеланец Kaloyan ме съветваше да го избегна и да предпочета другото като по-човешко. Надявам се всичко да е наред при теб - но с ръка на сърце, бих имала нещо наум, макар че върху багажа не можеш да влияеш - освен ако не си само с ръчен... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Благодаря ви. Честно да ви кажа, по-скоро търсех оправдание да ме качат на 747-цата на Луфтханза (2:30ч прекачване, но много по-скъп билет), вместо 777-цата на Ер Франс. Определено имам причина, която да изтъкна :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Някой има ли опит с прекачване на междуконтинентален полет на Air France на CDG с време за прекачване само 1:10ч? Според личния ми опит (на Schiphol) трябват минимум 1:30ч, за да могат да прехвърлят багажа ми. Полетът е София-Париж-Ванкувър.

Аз съм успявал с връзка 1 час на CDG, но беше голямо препускане докато стигна до гейта и го хванах почти на затваряне. С багажът учудващо нямаше проблем.

 

CDG определено не е любимото ми летище...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Внимавай какво си пожелаваш... Моя позната е "заседнала" 6-ти ден във Франкфурт, защото полетите до Сан Франциско са пълни, а тя отказва да лети 30 часа от ФРА до СФО :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Провери си терминалите на полетите. Ако трябва да излизаш навън или да яздиш влакчето, става трудно.

Не забравяй, че имат и платена услуга за "оптимизиране" на трансферите.

Връзка към мнение

 

Не забравяй, че имат и платена услуга за "оптимизиране" на трансферите.

 

Това звучи много добре! Предполагам срещу определена такса те взимат още на ръкава и те прекарват по преки пътища?

Връзка към мнение

За Малдивите ли летите?Аз имах този престой миналият март и навсякъде минах с предимство,двата полета бяха на един билет.Щом резервационната система го разрешава ,не очаквай проблеми с прекачването.Да не говорим,че ако си на един билет и с една и съща авиокомпания,те изчакват закъснелите си пътници (ако е в рамките на нормалното).

Връзка към мнение

55минути за прекачване в Доха как да го приема(не съм била на това летище)Струва ми се много малко  :wacko:

 

Правила съм 65 минути прекачване на Доха. Успяхме, даже и си поседяхме малко.

Минималното време за прекачване на това летище е 45 минути.

Погледни и сайта им.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имах прекачване за 65 мин в Доха, но промениха разписанието и стана 1,20 мин. Щом предлагат билетите така значи има време за прекачване.

Връзка към мнение

55минути за прекачване в Доха как да го приема(не съм била на това летище)Струва ми се много малко  :wacko:

Ако малко закъснее полета от София ... другия полет си заминава.

Провери за дестинацията, за която летиш, дали има друг полет скоро.

 

Иначе 55 минути са достатъчни, макар, че се събират много хора на проверката, след слизане от самолета(когато има такава де, че сме дискутирали различията за това летище).

Връзка към мнение

За Малдивите ли летите?Аз имах този престой миналият март и навсякъде минах с предимство,двата полета бяха на един билет.Щом резервационната система го разрешава ,не очаквай проблеми с прекачването.Да не говорим,че ако си на един билет и с една и съща авиокомпания,те изчакват закъснелите си пътници (ако е в рамките на нормалното).

За Малдивите да :)

Обаче тази попарица с изчакването я ядох вече и спах една нощ в Рим без грам багаж,защото БГ air не чакат и затова сега малко ме е страх,май ще купим с 8часа престой и ще се възползваме от Сити тура на Катарците.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.