Прескочи до съдържание

Време за прекачване между полети


Препоръчани мнения

8 hours ago, Bozhidar1978 said:

Да, на летището във Виена ще имаме 70 или 75 минути.   Ако изберем варианта през Франкфурт, престоя там ще е 2 часа и 5 минути.

Виена е много бързо трансферно летище - едно от най-бързите в Европа. Там и за 20 минути ще го хванеш. Също Виена има по-малко трафик - забавялния заради трафик са по-малко вероятни. Във Франкфурт може да се случи при 2 часа да тичате по летището...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , adreno каза:

На Франкфурт най-неприятното е, че постоянно имат навик да сменят гейтовете и трябва да следиш екраните внимателно

В Виена също имат такъв  навик:(.

Връзка към мнение

Здравейте, купих си билет за връщане от Лисабон през Франкфурт. Знам, че има доза риск, но реших да го поема. Полета от Лисабон е 09:25 - 13:40, а Франкфурт-София излита 15:40. Въпросът  ми е как да го минимизирам? Какво трябва да проуча и как да действам за да съм най-бърза при прекачването конкретно за Франкфурт? Мерси предварително!

Връзка към мнение

На един билет ли са полетите ти или по отделно? Ако са на един билет, значи АК си е поела ангажимента да те превози и дори да изтървеш връзката, ще ти уреди следващия възможен полет.

 

Ако обаче пътуваш на отделни билети:

  • Принципът е да пътуваш без чекиран багаж. Така спестяваш от времето за чакане на лентата от първия полет и чекирането му за втория полет. Ако си с Ryanair те в момента вземат дори и малките куфарчета. За да го избегнеш, купуваш си Priority Boarding.
  • Запазваш си място близо до предната врата, ако летиш с Boeng. Boeng-ите са с вградена предна стълба, която се разгъва веднага след отваряне на вратата. Това спестява обикновено 5-10 минути преди да се отвори задната врата. Ако не си с Боинг, тогава до която врата те влече.
  • Изпразваш резервоара още в тоалетната на самолета, за да не мислиш за такива неща докато бързаш по коридорите.
  • На гишетата гледаш да си сред първите и газ до дупка :)

Успех!

 

Връзка към мнение
42 minutes ago, Pepi Popova said:

Здравейте, купих си билет за връщане от Лисабон през Франкфурт. Знам, че има доза риск, но реших да го поема. Полета от Лисабон е 09:25 - 13:40, а Франкфурт-София излита 15:40. Въпросът  ми е как да го минимизирам? Какво трябва да проуча и как да действам за да съм най-бърза при прекачването конкретно за Франкфурт? Мерси предварително!

 

Провери си предварително на кой терминал каца полета ти от Лисабон и от кой излита този за София и научи начините за придвижване. Спомням си, че като летях с Уиз от там преди няколко месеца бяхме на последния гейт и от летищния контрол до там бяхме на галоп около 10-12 мин.

Връзка към мнение
Преди 1 час, vorbis каза:

На един билет ли са полетите ти или по отделно? Ако са на един билет, значи АК си е поела ангажимента да те превози и дори да изтървеш връзката, ще ти уреди следващия възможен полет.

 

Ако обаче пътуваш на отделни билети:

  • Принципът е да пътуваш без чекиран багаж. Така спестяваш от времето за чакане на лентата от първия полет и чекирането му за втория полет. Ако си с Ryanair те в момента вземат дори и малките куфарчета. За да го избегнеш, купуваш си Priority Boarding.
  • Запазваш си място близо до предната врата, ако летиш с Boeng. Boeng-ите са с вградена предна стълба, която се разгъва веднага след отваряне на вратата. Това спестява обикновено 5-10 минути преди да се отвори задната врата. Ако не си с Боинг, тогава до която врата те влече.
  • Изпразваш резервоара още в тоалетната на самолета, за да не мислиш за такива неща докато бързаш по коридорите.
  • На гишетата гледаш да си сред първите и газ до дупка :)

Успех!

 

Мерси много за инфото! На Ryanair ми е до Франкфурт. Купила съм си Priority, а дали има смисъл и от резервирано място при тях. А има ли такова нещо, като наваксване? Смисъл, ако закаснее с излитането нещо от сорта на 15-20 мин. и като е дълъг полета(3ч. 20 мин.) и да го навакса? 

Преди 1 час, Jorro каза:

 

Провери си предварително на кой терминал каца полета ти от Лисабон и от кой излита този за София и научи начините за придвижване. Спомням си, че като летях с Уиз от там преди няколко месеца бяхме на последния гейт и от летищния контрол до там бяхме на галоп около 10-12 мин.

Видях, че и двата полета са на T2. А гейта има ли как да го проверя толкова от рано? И аз задължително трябва да излезна и пак да мина Security, нали?

Връзка към мнение
10 minutes ago, Pepi Popova said:

Мерси много за инфото! На Ryanair ми е до Франкфурт. Купила съм си Priority, а дали има смисъл и от резервирано място при тях. А има ли такова нещо, като наваксване? Смисъл, ако закаснее с излитането нещо от сорта на 15-20 мин. и като е дълъг полета(3ч. 20 мин.) и да го навакса? 

Видях, че и двата полета са на T2. А гейта има ли как да го проверя толкова от рано? И аз задължително трябва да излезна и пак да мина Security, нали?

Наваксването зависи от посоката и скоростта на вятъра, после дали ще има свободен слот за кацане на Франкфурт така, че не може да го предвидиш. Отделно на Райън разписанията им много често са максимално изпилени откъм аванси . Не съм се прекачвал на Т2 с  low cost и не знам дали има транзитен коридор, но най-вероятно има. Гейта от сега не може да го видиш, но аз бих го гледал няколко дни от сега чисто информативно за да видя дали се променят много и при една ситуация такава днес какво би било разстоянието.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

Наваксването зависи от посоката и скоростта на вятъра, после дали ще има свободен слот за кацане на Франкфурт така, че не може да го предвидиш. Отделно на Райън разписанията им много често са максимално изпилени откъм аванси . Не съм се прекачвал на Т2 с  low cost и не знам дали има транзитен коридор, но най-вероятно има. Гейта от сега не може да го видиш, но аз бих го гледал няколко дни от сега чисто информативно за да видя дали се променят много и при една ситуация такава днес какво би било разстоянието.

Мерси много! Значи, каквото зависи от мен ще го направя, а за останалото ще стискам палци :)

Връзка към мнение
На 21/2/2018 в 14:57, Alexander каза:

Наскоро колеги имаха само 45 мин във  Виена и хванаха без проблем следващия самолет, хем бяха с повторни скенери и проверки.

Дръпнах дявола за опашката!

Днес би трябвало да си ми купили билет за другия вторник с престой от 45 мин във Виена, хем исках друг полет с 2 часа дупка. Дано закъснее полета, нямам бърза работа.

Полета ще е с нови проверки, София-Виена-Цюрих.

Връзка към мнение

Как мислите престой 1:05 ч. между двата полета на летището в Атина? Първия полет София-Атина с Уиз, втория Аегеан до Истанбул....май е много рисковано, но не познавам летището в Атина и не знам дали да поема риска.

Връзка към мнение
преди 23 минути , dealni каза:

Как мислите престой 1:05 ч. между двата полета на летището в Атина? Първия полет София-Атина с Уиз, втория Аегеан до Истанбул....май е много рисковано, но не познавам летището в Атина и не знам дали да поема риска.

На мен ми се струва рисковано, но и моите впечатления от Атина са доста скромни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Както много пъти съм писал в темата, не гледай само дали можеш да претичаш от единия гейт до другия, помисли има ли възможност първия полет да закъснее. Чак след като се убедиш, че с това всичко е наред може да броиш за колко минути ще претичаш.

Така поне си мисля. 1 час е много малко и риска за закъснение е голям, а за толкова малко закъснение не се дължи обезщетение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 37 минути , neuromancer каза:

Както много пъти съм писал в темата, не гледай само дали можеш да претичаш от единия гейт до другия, помисли има ли възможност първия полет да закъснее. Чак след като се убедиш, че с това всичко е наред може да броиш за колко минути ще претичаш.

 

да, ясно, то това с притичването е по–лесната работа, евентуално закъснение на Уиз обаче проваля всичко... смятам да се откажа от този вариант, макар и по евтин.

Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Както много пъти съм писал в темата, не гледай само дали можеш да претичаш от единия гейт до другия, помисли има ли възможност първия полет да закъснее. Чак след като се убедиш, че с това всичко е наред може да броиш за колко минути ще претичаш.

Така поне си мисля. 1 час е много малко и риска за закъснение е голям, а за толкова малко закъснение не се дължи обезщетение.

По какъв начин мога да се убедя, че няма как да закаснее полета. Или поне да имам по-голям процент на убеденост, че всичко ще е наред? Има ли нещо, което мога да проверя?

Връзка към мнение

Ами в общия случай не можеш...

Иначе на някои места покзават статистики, примерно в Бразилия - дават х% закъснение над 1 час, у% над 2 часа и така, да си правиш сметката

Можеш да си сигурен, че полет нма да закъснее, ако същия самолет е предвиден да изпълнява следващия полет. Това обаче е рядко.

В началото на темата има някои съображения, например полети в края на деня е по-вероятно да закъснеят, защото ако има проблеми с предишни полети се натрупват закъснения

 

Това което исках да кажа горе, е че десет души питат един час добре ли е за конкретно летище, но явно на никой не му е хрумнало, че самолета може и да закъснее. А при един час за прекачване и малкото закъснение е фатално.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

Това което исках да кажа горе, е че десет души питат един час добре ли е за конкретно летище, но явно на никой не му е хрумнало, че самолета може и да закъснее. А при един час за прекачване и малкото закъснение е фатално.

Ако става дума за Франкфурт, ситуацията в различните казуси е различна. :) 

Освен това, факт е, че LH си организират транспорта на пътниците, ако полетите им са на един билет.

Връзка към мнение

Имам предвид когато полетите са на отделни билети, иначе е ясно, че компанията се грижи да стигнете до крайната точка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При прозорец от 5 часа и полети на два билета, мои познати изпуснаха презокеански полет поради стачка. Заради нея първия полет, излетя със закъснение и вместо да е директен, пренасочиха пътниците към полет с междинно кацане и в резултат ..... самолетът за втория полет им тръгна под носа. Никога не взимам отделни билети в един ден, когато втория полет е скъп и е на отиване (т.е. за да не си проваля цялата програма). Същото важи и когато ще се качвам на краб за круиз. Гледам да имам една нощувка преди дългата отсечка. Хем пътуването е по-малко уморително, хем рискът да се провали е минимален. 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Чампино е едва ли не като някаква автогара... Доста е малко, проверка за сигурност се минава бързо - скенерите са до сами гейта, но наистина няма как да предвидиш закъснение на предходния полет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.