Прескочи до съдържание

Време за прекачване между полети


Препоръчани мнения

преди 11 минути , lyube каза:

Какво мислите за това прикачване на летище Фиумичино в Рим:
Фес(8:40) - Рим(12:20) Air Arabia Maroc
Рим(15:05) - София(18:05) Wizzair

И двата би трябвало да са на Терминал 3. Пътува се с ръчен багаж.

Не виждам причина защо време за прикачване от над 2 часа те притеснява, да не би да ходиш да се чекираш по летищата 3-4 часа преди полет

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако може малко помощ!

Как мислите дали ще успеем за прекачване от малко повече от 1 час на летището  Милано/Малпенса. Ще бъдем само с ръчен багаж.

Първият полети е с Ryanair, София – Милано/Малпенса 06:30-07:40  и след това Милано/Малпенса– Прага в 9:20-10:50 – полетът на CzechAirlines. Проверих и двата полета са от Т1.

Дали е постижимо това, да купувам ли билетите?

Връзка към мнение
преди 28 минути , a6olq каза:

Ако може малко помощ!

Как мислите дали ще успеем за прекачване от малко повече от 1 час на летището  Милано/Малпенса. Ще бъдем само с ръчен багаж.

Първият полети е с Ryanair, София – Милано/Малпенса 06:30-07:40  и след това Милано/Малпенса– Прага в 9:20-10:50 – полетът на CzechAirlines. Проверих и двата полета са от Т1.

Дали е постижимо това, да купувам ли билетите?

Принципно е съвсем постижимо. Друг е въпроса дали първия полет ще има или не закъснение 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 33 минути , a6olq каза:

Ако може малко помощ!

Как мислите дали ще успеем за прекачване от малко повече от 1 час на летището  Милано/Малпенса. Ще бъдем само с ръчен багаж.

Първият полети е с Ryanair, София – Милано/Малпенса 06:30-07:40  и след това Милано/Малпенса– Прага в 9:20-10:50 – полетът на CzechAirlines. Проверих и двата полета са от Т1.

Дали е постижимо това, да купувам ли билетите?

A сигурни ли сте, че полетът на Раянеър до Малпенса е в 06:30...? Ние имахме полет с тях до Малпенса през девруари точно за този час, но го промениха на 11:15 и в момента полетът се изпълнява в 11:15 или 10:20 в зависимост от деня от седмицата.... Не съм поглеждала много напред във времето дали се сменя разписанието, но да не останете неприятно изненадани...

 

 

Всъщност видях, че през април връщат ранния полет в понеделник от 6:30, но според мен е рисковано и по-добре е да летите предишния ден до Милано, за да не изпуснете връзката за Прага.

 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , a6olq каза:

Ако може малко помощ!

Как мислите дали ще успеем за прекачване от малко повече от 1 час на летището  Милано/Малпенса. Ще бъдем само с ръчен багаж.

Първият полети е с Ryanair, София – Милано/Малпенса 06:30-07:40  и след това Милано/Малпенса– Прага в 9:20-10:50 – полетът на CzechAirlines. Проверих и двата полета са от Т1.

Дали е постижимо това, да купувам ли билетите?

Закъснението изключено ли е?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега с новите правила за ръчен багаж е рисковано да се правят кратки прекачвания.Вече 2 пъти ми вземат раницата,а да пътувам само с малка чанта за няколко дни не става.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, dimitrov6 каза:

Сега с новите правила за ръчен багаж е рисковано да се правят кратки прекачвания.Вече 2 пъти ми вземат раницата,а да пътувам само с малка чанта за няколко дни не става.

Винаги ти остава опцията билетът ти да е 5€ по-скъп... :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

A сигурни ли сте, че полетът на Раянеър до Малпенса е в 06:30...? Ние имахме полет с тях до Малпенса през девруари точно за този час, но го промениха на 11:15 и в момента полетът се изпълнява в 11:15 или 10:20 в зависимост от деня от седмицата.... Не съм поглеждала много напред във времето дали се сменя разписанието, но да не останете неприятно изненадани...

 

 

Всъщност видях, че през април връщат ранния полет в понеделник от 6:30, но според мен е рисковано и по-добре е да летите предишния ден до Милано, за да не изпуснете връзката за Прага.

 

Да, на 11.06 полетът от София до Малпенса е в 6:30ч.

Връзка към мнение
преди 2 часа, a6olq каза:

Ако може малко помощ!

Как мислите дали ще успеем за прекачване от малко повече от 1 час на летището  Милано/Малпенса. Ще бъдем само с ръчен багаж.

Първият полети е с Ryanair, София – Милано/Малпенса 06:30-07:40  и след това Милано/Малпенса– Прага в 9:20-10:50 – полетът на CzechAirlines. Проверих и двата полета са от Т1.

Дали е постижимо това, да купувам ли билетите?

 Пристигане в Прага в 15,25ч ви е късно ли ( през Рим ) ?

Ако да , при първи полет за деня вероятността през този сезон от закъснение е съвсем минимален.

Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

 Пристигане в Прага в 15,25ч ви е късно ли ( през Рим ) ?

Ако да , при първи полет за деня вероятността през този сезон от закъснение е съвсем минимален.

Мисля, че ще се откажа от полета в 9:20 на CzechAirlines. Видях, че същия ден Милано-Прага полет имат Easyjet в 11:30-13:00. Би трябвало това време да стигне за нормално прикачване, а не да си троша нервите и краката, разликата в цената за сега е минимална.

Благодаря, може и през Рим. Това също е вариант :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако не бързате , по-голямото време за прекачване е повод за посещение на някой от безплатните ВИП салони за притежателите на Дайнърс карти. Ако все още нямате , картата е задължителен атрибут на всеки уважаващ себе си Магеланец :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Ако не бързате , по-голямото време за прекачване е повод за посещение на някой от безплатните ВИП салони за притежателите на Дайнърс карти. Ако все още нямате , картата е задължителен атрибут на всеки уважаващ себе си Магеланец :)

О, имам карта Дайнърс и при всяка възможност я използвам с удоволствие. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Винаги се учудвам като се мисли за някакви прекачвания по час, че дали летището голямо, дали има проверки... А за евентуално закъснение никой не се сеща. Колкото и да си счупиш краката от бързане, при закъснение е все тая. Винаги съм препоръчвал да се оставят по 2:30-3 часа минимум, заради закъснения. 

Евентуално ако знаеш, че втория полет ще се изпълнява със същия самолет, тогава може и половин час да се обмисля... Или ако наистина не губиш билета при изпускане - примерно имаш гъвкав билет с право на промяна, или не ти пука дали ще стигнеш където си тръгнал, а междинната дестинация те устройва...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз имам следния казус.Летя с Луфтханза  Торонто-Франкфурт-Истанбул , кацам в 16:50ч с багаж.Летя от Истанбул за София с Туркиш в 19:25ч. Питането ми е достатъчни ли са 2 часа и 35мин за връзката,ще имам да взимам багаж ,да го пусна на чекин и секюрити да мина

  • Замислям се 3
Връзка към мнение
преди 43 минути , Branko каза:

Аз имам следния казус.Летя с Луфтханза  Торонто-Франкфурт-Истанбул , кацам в 16:50ч с багаж.Летя от Истанбул за София с Туркиш в 19:25ч. Питането ми е достатъчни ли са 2 часа и 35мин за връзката,ще имам да взимам багаж ,да го пусна на чекин и секюрити да мина

Ако няма закъснение, няма да имаш проблем.  Иначе нямаше ли схема да летиш направо от Франкфурт, все пак 3 полета на ден има до София?

Връзка към мнение

Ако беше само с ръчен багаж можеше да слезеш направо във Франкфурт и оттам директно към София. Или ако билета е с престой във Франкфурт поне една нощувка.

Връзка към мнение

На летище Виена имах само 40 минути между кацащия от Франкфурт и излитащия за Варна. Това по разписание. Но самолетът от Франкфурт го пуснаха на втори кръг над Виена и това стопи времето на по малко от 30 минути. Докато кръжахме пилотът даже съобщи кой е новият изход на полета за Варна за пътуващите до там, тоест моя милост. Австрийците това да сменят предварително обявеният изход за даден полет за нищо го нямат, за 2 полета 2 пъти ми се случи. Естествено, че за цигара във Виена можех само да си мечтая, за такъв разкош нямаше никакво време. И двата полета си бяха на Луфтханза, с багажа не се занимавах и времето все пак стигна. С изплезен език от бързането, последен, но самолетът коректно изчака някоя и друга минутка закъсняващия пътник от Франкфурт.

Връзка към мнение
преди 12 часа, neuromancer каза:

Винаги се учудвам като се мисли за някакви прекачвания по час, че дали летището голямо, дали има проверки... А за евентуално закъснение никой не се сеща. Колкото и да си счупиш краката от бързане, при закъснение е все тая. Винаги съм препоръчвал да се оставят по 2:30-3 часа минимум, заради закъснения. 

Евентуално ако знаеш, че втория полет ще се изпълнява със същия самолет, тогава може и половин час да се обмисля... Или ако наистина не губиш билета при изпускане - примерно имаш гъвкав билет с право на промяна, или не ти пука дали ще стигнеш където си тръгнал, а междинната дестинация те устройва...

Аз съм правил къси прикачвания по около и над час, но съм си купувал резервни билети за по-късен полет, но цените трябва да са оправдани. Иначе под 2 часа не рискувам и то само ако първия полет е първи за деня, иначе отивам на 2,5-3 часа.

преди 8 часа, roumen68 каза:

На летище Виена имах само 40 минути между кацащия от Франкфурт и излитащия за Варна. Това по разписание. Но самолетът от Франкфурт го пуснаха на втори кръг над Виена и това стопи времето на по малко от 30 минути. Докато кръжахме пилотът даже съобщи кой е новият изход на полета за Варна за пътуващите до там, тоест моя милост. Австрийците това да сменят предварително обявеният изход за даден полет за нищо го нямат, за 2 полета 2 пъти ми се случи. Естествено, че за цигара във Виена можех само да си мечтая, за такъв разкош нямаше никакво време. И двата полета си бяха на Луфтханза, с багажа не се занимавах и времето все пак стигна. С изплезен език от бързането, последен, но самолетът коректно изчака някоя и друга минутка закъсняващия пътник от Франкфурт.

Тук говорим за два отделни полета с отделни билети, когато никой не го интересува нищо при изпускане на втория.

 

При полети на един билет и 30 мин да има дупка, компанията е заинтересувана да направи всичко за да хванеш втория полет, има огромна разлика между двата вида прикачване.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 часа, roumen68 каза:

На летище Виена имах само 40 минути между кацащия от Франкфурт и излитащия за Варна. Това по разписание. Но самолетът от Франкфурт го пуснаха на втори кръг над Виена и това стопи времето на по малко от 30 минути. Докато кръжахме пилотът даже съобщи кой е новият изход на полета за Варна за пътуващите до там, тоест моя милост. Австрийците това да сменят предварително обявеният изход за даден полет за нищо го нямат, за 2 полета 2 пъти ми се случи. Естествено, че за цигара във Виена можех само да си мечтая, за такъв разкош нямаше никакво време. И двата полета си бяха на Луфтханза, с багажа не се занимавах и времето все пак стигна. С изплезен език от бързането, последен, но самолетът коректно изчака някоя и друга минутка закъсняващия пътник от Франкфурт.

Следващият път ще хванеш полета в 06:50, не този в 07:50 и ще имаш време за цигара :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , tch каза:

Следващият път ще хванеш полета в 06:50, не този в 07:50 и ще имаш време за цигара :lol:

Трудна работа, при такова положение с полетите :)

 

5a72fe1ac2caa_Flighttable.jpg.5de31815685744f9c74a2f748cde15dc.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Branko каза:

Аз имам следния казус.Летя с Луфтханза  Торонто-Франкфурт-Истанбул , кацам в 16:50ч с багаж.Летя от Истанбул за София с Туркиш в 19:25ч. Питането ми е достатъчни ли са 2 часа и 35мин за връзката,ще имам да взимам багаж ,да го пусна на чекин и секюрити да мина

Не искам да те плаша, но вероятно доста тичане ще падне. Ататюрк е изключително натоварено летище. Обикновено самолетите кръжат, докато дойде техният ред да кацнат. Случвало ми се това да е около 30 минути. Кръгчетата са панорамни и гледките - впечатляващи, но когато бързаш хич няма да ти е до това.

Освен това ти трябва да влезеш и излезеш през паспортна проверка. Личен опит при едно кацане - 1 час, за да влезна в Турция. Целият свят се беше струпал на тази колоритна гигантска опашка. Друг път пък минах за около 5 минути.

Дано имаш късмет! А и все пак е на прибиране, така че в съвсем краен случай можеш да отидеш на автогарата, която е на няколко спирки с метрото от летището, и да се метнеш на някой нощен рейс. Само като резервен вариант го споменавам. :) 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, desislavna каза:

Дано имаш късмет! А и все пак е на прибиране, така че в съвсем краен случай можеш да отидеш на автогарата, която е на няколко спирки с метрото от летището, и да се метнеш на някой нощен рейс. Само като резервен вариант го споменавам.  

:lol:то това с автобуса беше основния вариант,преди да излезнат офертите през каяк ит.Ама каквото стане 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Branko каза:

:lol:то това с автобуса беше основния вариант,преди да излезнат офертите през каяк ит.Ама каквото стане 

А защо  ( в случай че има изгоден полет Франкфурт - София де)  не пробваш да слезеш във Франкфурт ? Предполагам ако скалъпиш една история че багажа ти трабва да го предадеш на роднина там преди да продължиш към Истанбул, ще ти го чекират до Франкфурт.

 

ПП . Веднъж ми се е налагало да правя този вариант и на чек-ин след разговор с младежа се договорихме и го чекира до междинното летище.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.